وین ریت اسمارت مانی در بازار مالی – راهکار های افزایش وین ریت اسمارت مانی [Smart Money]

05 جولای 2024 -

وین ریت اسمارت مانی در ترید

 

اسمارت مانی (smart money) سبک معاملاتی است که در دهه 2000 به عنوان سبک تکامل یافته تحلیل تکنیکال کلاسیک بر سر زبان ها افتاد و به مرور توانست به یکی از روش های محبوب تریدرها تبدیل شود!

در بازار های مالی [سهام، فارکس، کریپتو] معامله گران به دلیل جذابیت «وین ریت اسمارت مانی» در معاملات، علاقه زیادی به فراگیری این استراتژی دارند.

وین ریت اسمارت مانی (پول هوشمند) به معنی تعداد معاملات سود آور نسبت به تعداد «کل معاملات» بر اساس استراتژی اسمارت مانی را نشان می دهد.

 اسمارت مانی وین ریت بالاتری در مقایسه با وین ریت ال بروکس دارد؛ این امر به دلیل حذف مولفه های کلاسیک سبک ال بروکس و استفاده از داده های پیشرفته در سبک اسمارت مانی میسر شده است.

در سبک معاملاتی «اسمارت مانی» معامله گران بر اساس داده های تحلیلی پیشرفته سطوح مهم [مانند اردر بلاک ها و حمایت و مقاومت] را مشخص می کنند و با واکنش کندل ها ستاپ های معاملاتی خرید و فروش تنظیم می نمایند.

وین ریت اسمارت مانی به دلیل بررسی و دنباله گیری “پول هوشمند” در معاملات می تواند اعداد بالای 60% را در استیتمنت معاملاتی یک معامله گر به ثبت برساند.

در ادامه به بررسی بیشتر وین ریت اسمارت مانی خواهیم پرداخت.

وین ریت اسمارت مانی

نام سبک اسمارت مانی
هدف ردیابی نهنگ ها
وین ریت بالای 60%
ریسک به ریوارد از 1:1 به بالا

 

درصد وین ریت اسمارت مانی

 

هیچ داده دقیقی نمی تواند درصد وین ریت استراتژی اسمارت مانی را مشخص کند؛ بلکه هر معامله گر «اسمارت مانی» بر اساس تجربه اش با تست و بررسی استراتژی اسمارت مانی می تواند یک وین ریت متغیر داشته باشد.

با این حال بدیهی است که برای به دست آوردن بهترین وین ریت اسمارت مانی باید به موارد جانبی دیگر، در کنار استراتژی اسمارت مانی توجه ویژه داشت.

مواردی که می تواند در بالا بردن وین ریت اسمارت مانی تاثیر بسزایی داشته باشد و باعث نتیجه مطلوب در روند ترید شود.

 

ریسک معاملات به سبک اسمارت مانی

در چند سال اخیر، اخباری مبنی بر دروغ بودن سبک اسمارت مانی برای شکار تریدر های خرد بازار به گوش می رسید که مدعی وین ریت پایین اسمارت مانی هستند!

اما مفهوم اسمارت مانی در ذات خود، به بررسی داده های پیشرفته [با توجه به رشد فناوری و اطلاعات] برای ردیابی دست های بزرگ (نهنگ ها) در بازار مالی و همراهی در معاملات آن ها اشاره دارد.

در نتیجه با تمرکز برای بهبود در سبک اسمارت مانی می توانید، وین ریت معاملات خود را بالا ببرید و ریوارد های جذابی از بازار مالی به دست آورید.

 

چگونه وین ریت اسمارت مانی افزایش می یابد؟

برای افزایش وین ریت اسمارت مانی در استراتژی شخصی تان، عمل به برخی نکات می تواند تاثیر چشمگیری در معاملات شما بگذارد؛ در ادامه مهم ترین این نکات را شرح داده ایم.

  • در شناسایی اردر بلاک های مهم و قدرتمند از تایم فریم های فرکتالی استفاده نمایید.
  • با ترکیب ساختار های اسمارت مانی و “تئوری داوجونز” می توانید وین ریت استراتژی اسمارت مانی را افزایش دهید.
  • به صورت مستمر تمرین داشته باشید، عملکرد خود را ارزیابی کنید و روند معاملات خود را بهبود دهید.
  • قوانین مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک را به صورت دقیق اجرا کنید.
  • شرایط بازار همیشه یکسان نیست، در انجام معاملات منظم و با پشتکار باشید.
وین ریت چیست

وین ریت به چه معناست؟

معامله گرانی که علاقه مند به اطلاع بیشتر در مورد وین ریت فارکس هستند، می توانند از آموزش تصویری زیر استفاده کنند:

وین ریت چیست

 

💡نظر کارشناس درباره وین ریت اسمارت مانی

اسمارت مانی یک روش پیشرفته از تحلیل تکنیکال است که تریدر های زیادی از این سبک برای انجام معاملات خود استفاده می کنند. طبیعتاٌ تمام کسانی که وارد بازار های مالی می شوند به دنبال بهترین وین ریت در روند معاملات خود هستند.

با این حال وین ریت اسمارت مانی برای هر شخص بسته به روحیات و توانایی های وی کاملا متفاوت است؛ البته که افراد همیشه با تمرین و بهبود روند خود، می توانند با شیب صعودی ملایم پیشرفت کنند و استراتژی مانند اسمارت مانی فقط دریچه هایی برای ورود به بازار هستند.

سوالات متداول

چه فاکتور هایی بر وین ریت اسمارت مانی تأثیر می گذارند؟

پارامتر هایی مانند استراتژی معاملاتی، دقت داده های بازار و کیفیت تحلیل های انجام شده، تأثیر بسزایی بر وین ریت دارند.

چگونه می توان وین ریت اسمارت مانی را بهبود بخشید؟

بهبود وین ریت اسمارت مانی، مستلزم استفاده از داده های بازار به روز و تکنیک های تحلیل پیشرفته است.

درج نظر