وین ریت ال بروکس در بازار فارکس چقدر است؟ وین ریت سبک البروکس [Albrooks]

04 جولای 2024 -

بررسی وین ریت ال بروکس

 

ال بروکس (Al brooks) از «معامله گران» معروف بازار های مالی است؛ که بیش از 30 سال به چشم پزشکی و ارائه استراتژی های معاملاتی در بازار های مالی مشغول بوده است.

ال بروکس دارای سبک تحلیلی منحصر به فردی است، که با رعایت نکات این سبک «وین ریت ال بروکس» در معاملات می تواند بین 55% الی 70% باشد.

استراتژی ال بروکس روند قیمتی را معیار قرار می دهد و به معامله گران سیگنال ارائه می کند؛ اما وین ریت (Winrate) سبک ال بروکس فقط به روند قیمت متکی نیست.

شرایط بازار، میزان تجربه تریدر، ریسک پذیری، مدیریت سرمایه و نظم در روند معامله گری عواملی هستند که تاثیر مستقیم بر بالا رفتن وین ریت معاملات می گذارند.

وین ریت ال بروکس، وین ریت سبک ال بروکس

سبک معاملاتی ال بروکس
سازنده استراتژی Al brooks 
وین ریت سبک ال بروکس اغلب 55 تا 70 درصد
مهم ترین اصل درک حرکات کندل ها

 

وین ریت سبک البروکس چقدر است؟

 

وین ریت (نرخ برد) به درصدی از «معاملات موفقیت آمیز» نسبت به «تعداد کل معاملات» انجام شده طی یک دوره زمانی گفته می شود؛ مثلا اگر از 10 معامله انجام شده 6 معامله سودده داشته باشید، وین ریت استراتژی شما 60% است.

وین ریت سبک ال بروکس در معاملات به حدی بالا است که معامله گران زیادی به یادگیری این سبک معاملاتی روی آورده اند؛ به اعتقاد ال بروکس تحلیل درست روند بازار و فهم حرکات قیمتی می تواند نرخ برد معامله گر را افزایش دهد.

ال بروکس بر زیر نظر گرفتن کوچک ترین حرکات قیمتی تاکید دارد و آن ها را مهم می پندارد؛ وی برای تشکیل ستاپ ورود (نقطه ورود) قوانین منعطفی دارد که «وین ریت» سبک معاملاتی ال بروکس را بالا می برد.

افزایش وین ریت ال بروکس، با رعایت نکات توصیه شده توسط او و تریدر های موفق در این سبک می تواند به راحتی امکان پذیر باشد. در ادامه به بررسی نکات حائز اهمیت برای بالا بردن وین ریت ال بروکس پرداخته ایم.

 

مهارت کندل خوانی

مهارت کندل خوانی پایه ای ترین اصل استراتژی ال بروکس است. «کندل خوانی» به معامله گران می گوید که هر کندل در چه قیمتی باز شده است و در چه قیمتی بسته شده است و در نهایت دامنه نوسان کندل چقدر است.

اطلاعات کندل بدنه (Body) و سایه (Shadow) آن ها را شکل می دهد؛ با کنار هم قرار گرفتن کندل های مختلف الگو های حرکت متنوع تشکیل می شود و سیگنال های متفاوتی از بازار مخابره می شود.

 

اجرای استراتژی در تایم فریم های مختلف

توجه به ساختار بازار و سیکل های حرکتی مختلف [استفاده از تایم فریم های مختلف] باعث می شود حرکت کلی روند ها را بهتر تشخیص دهید.

برای درک عمیق تر کندل ها در استراتژی ال بروکس، معامله گران می توانند از تایم فریم های 4 ساعته، 1 ساعته و 15 دقیقه بازار را برررسی کنند.

معامله گرانی که قصد انجام معاملات سریع (اسکالپ ترید) را دارند، می توانند از تایم فریم 1 ساعته، 15 دقیقه و 1 دقیقه به کندل ها نگاه کنند.

 

توجه به مدیریت ریسک

مدیریت ریسک در هر استراتژی لازمه سود مستمر یک معامله گر است؛ ال بروکس جهت بالا بردن وین ریت استراتژی خود به معامله گران توصیه اکید دارد که به میزان ریسک هر معامله دقت ویژه داشته باشند.

با تنظیم ریسک شناور در ستاپ های معاملاتی، می توانید باعث افزایش وین ریت سبک البروکس شوید؛ ریسک شناور مشخص می کند برای یک ستاپ معاملاتی چند درصد از سرمایه را درگیر معامله کنید؛

اگر ستاپ شما وین ریت بالایی دارد، می توانید درصد بیشتری از سرمایه را برای مدیریت ریسک به آن معامله اختصاص دهید؛ زیرا روی ستاپی ریسک می کنید که وین ریت خوبی داشته است.

 

افزایش مهارت صبر کردن

صبر اصل بسیار مهمی در استراتژی ال بروکس به شمار می رود. گاهی در درک کندل ها و حرکات بازار دچار اشتباه می شوید و معاملات شما به حد سود نمی رسد.

ال بروکس معتقد است در این مواقع مطالعه و یادگیری مستمر در مورد کندل ها می تواند برای بالا بردن وین ریت معاملات هر فرد مفید و کاربردی باشد.

وین ریت سبک rtm

درصد موفقیت استراتژی rtm

معامله گرانی که علاقه مند هستند از وین ریت سبک rtm اطلاع داشته باشند، می توانند از آموزش تصویری زیر استفاده کنند:

وین ریت rtm

 

💡نظر کارشناس درباره وین ریت ال بروکس

 

وین ریت ال بروکس با توجه به نحوه درست اجرای استراتژی بالا محسوب می شود؛ هر استراتژی برای یاد گیری نیاز به زمان و تمرین مستمر دارد.

برای بالا بردن وین ریت سبک البروکس، مطالعه با دقت و تمرین الگو های کندلی روی چارت راهکار موثری است؛ در این سبک معامله گر به درک عمیقی از حرکات بازار می رسد.

به کار گیری استراتژی ال بروکس به صورت پایه در اخبار اقتصادی از موفقیت چندانی برخوردار نیست، در صورت یادگیری این سبک و رعایت قوانین آن می توانید در بازار های مالی به سود دهی برسید.

سوالات متداول

وین ریت ال بروکس دقیقا چقدر است؟

برای هیچ استراتژی معاملاتی، نمی توان عدد دقیقی برای وین ریت مشخص نمود؛ وین ریت ال بروکس بستگی به میزان تجربه و شخصیت هر معامله گر متفاوت است.

ریسک ها و موانع بالا رفتن وین ریت ال بروکس چه مواردی هستند؟

استراتژی ال بروکس بر اساس الگو های تکرار شونده بازار چیده شده است؛ که در برخی موارد ممکن است شرایط بازار به دلخواه شما پیش نرود و وارد معامله نشوید.

درج نظر