اسپرد طلا در لایت فارکس – کمیسیون طلا در لایت فارکس

24 ژوئن 2023 -

بررسی اسپرد طلا در لایت فارکس

 

اسپرد طلا در بروکر لایت فارکس برای معامله گران اهمیت بسیار زیادی دارد. انتخاب حساب معاملاتی مناسب در بروکر لایت فایننس برای اسکالپر های فارکس و ربات های اکسپرت اهمیت زیادی دارد.

نماد طلا در لایت فارکس XAUUSD است که اونس طلا را بر اساس دلار ارزش گذاری می کند. اسپرد طلا در لایت فارکس در تمامی حساب های معاملاتی به صورت شناور ارائه شده است.

حداقل اسپرد طلا در لایت فارکس از 1.4 پیپ شروع می شود که برای میزان آن بسیار پایین می باشد اما در اغلب موارد این میزان بیشتر از 5 پیپ می باشد!

ثبت نام در liteFinance

همچنین در حساب های دمو اسپرد طلا در لایت فارکس به طور متوسط تا 66 پیپ نیز ارائه می شود. بنابراین انتخاب حساب معاملاتی متناسب با استراتژی شما می تواند در برآیند معاملات شما اثرگذار باشد.

اسپرد طلا در لایت فارکس، کمیسیون طلا در لایت فارکس

در این پست به بررسی اسپرد و کمیسیون طلا در لایت فارکس می پردازیم تا بتوانید بر اساس مدل معاملات خود حساب مناسب را انتخاب کنید.

 

نماد طلا در لایت فارکس

 

نماد طلا در بروکر لایت فارکس به صورت جفت ارزهای زیر ارائه می شود:

  • XAU/USD
  • XAU/EUR

از 2 اکتبر 2023 جفت ارز طلا به یورو (XAUEUR) نیز در بروکر لایت فارکس ارائه شده است و می تواند برای معامله گرانی که به دارایی یورویی علاقه بیشتری دارند، مناسب باشد.

شرایط معاملاتی این جفت ارز همانند جفت ارز «XAUUSD» است. حداکثر لوریج برای معامله این نماد طلا در لایت فارکس، 1:200 است؛ اندازه هر لات طلا در لایت فایننس معادل 100 اونس طلا می باشد!

در جدول زیر مشحصات نماد طلا در لایت فارکس را ارائه کرده ایم:

مشخصات نماد طلا در لایت فارکس
🔸نام بروکر فارکس 🏦بروکر لایت فارکس
🔹نماد طلا ⚙️XAUUSD
🔸اسپرد طلا 📈از 1.4 پیپ
🔹کمیسیون طلا 💰5 دلار در هر لات
🔸حساب بدون سواپ ✅دارد
🔺سواپ خرید
36.996-
🔻سواپ فروش
19.224
تماس با کارشناس 🔵پشتیبانی تلگرام

 

انواع اسپرد طلا در لایت فارکس

 

بروکر لایت فارکس در دارای سه حساب معاملاتی است که اسپرد اونس طلا در هر یک از حساب های آن متفاوت با یکدیگر می باشد.

کمترین اسپرد طلا در لایت فارکس مربوط به حساب ECN است که از 1.4 پیپ شروع می شود. مقدار متوسط اسپرد طلا در حساب ecn این بروکر 4 پیپ است اما در نوسانات بازار تا 8 پیپ هم متغییر است.

اسپرد طلا در لایت فارکس - حساب ECN

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، میزان اسپرد XAUUSD در حساب ECN لایت فارکس 1 پیپ است و در جفت ارز XAUEUR نیز 2 پیپ نمایش داده می شود.

البته باید توجه داشته باشید که حساب ecn دارای کمیسیون هم می باشد و کم بودن اسپرد الزاما باعث کاهش هزینه های شما نخواهد شد. اما اسپرد طلا در این حساب برای معاملات اسکالپ می تواند گزینه خوبی باشد.

حساب کلاسیک لایت فارکس نیز دارای اسپرد 5.6 پیپ برای نماد طلا می باشد. میزان اسپرد نماد طلا در حساب سنت لایت فایننس نیز از 5.6 شروع می شود.

البته میزان تغییرات اسپرد طلا در حساب کلاسیک کمتر حساب سنت است. به صورت تجربی میزان میانگین اسپرد طلا در حساب کلاسیک را تا 10 پیپ می توانید در نظر بگیرید.

با توجه به اینکه حساب سنت نمی تواند برای ترید بلند مدت مناسب باشد و برای این سبک از معاملات حساب کلاسیک مناسب می باشد.

ثبت نام در لایت فارکس

کمیسیون طلا در لایت فارکس

 

حساب ecn دارای اسپرد کمتری برای معاملات نماد طلا در لایت فارکس می باشد اما از سوی دیگر کمیسیون طلا در لایت فارکس به هزینه های معامله گران اضافه خواهد شد.

کمیسیون طلا در لایت فارکس، 20 دلار به ازای هر لات معامله می باشد. البته در سال های گذشته کمیسیون این معاملات، به 5 دلار کاهش پیدا کرده بود اما اخیرا کمیسیون های لایت فارکس افزایش پیدا کرده است!

کمیسیون لایت فارکس در نماد طلا
کمیسیون نماد طلا در لایت فارکس؛ کمیسیون های جدید 2023

در صورتی که با حجم کمی در حال معامله باشید، کمیسیون زیادی پرداخت نخواهید کرد و می تواند حساب ecn گزینه مناسبی باشد. البته برای معاملات با حجم زیاد که دارای سود بالایی هستند، مبلغ کمیسیون این بروکر مناسب است.

توجه داشته باشید که اگر از معاملات لانگ شبانه در لایت فارکس برای طلا استفاده کنید، باید هزینه سواپ را هم به آن اضافه کنید. میزان سواپ (شبانه) خرید طلا در لایت فارکس 36.996- دلار است؛ سواپ معاملات فروش طلا مثبت و معادل 19.224 دلار می باشد.

البته می توانید درخواست حساب اسلامی دهید تا هزینه های سواپ از معاملات طلا در لایت فارکس حذف شود. در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی دیجی تریدرز تماس بگیرید.

01 01 21 liteforex uid change اسپرد طلا در لایت فارکس,کمیسیون طلا در لایت فارکس

تخفیف اسپرد و کمیسیون طلا در لایت فارکس

در صورتی که علاقه مند به کاهش هزینه های اسپرد و کمیسیون خود در بروکر لایت فارکس هستید، از کد معرف ما استفاده کنید:

کد uid در لایت فارکس

 

آموزش نحوه ثبت نام در بروکر لایت فارکس

آموزش ثبت نام در LiteFinance

برای شروع معامله گری در بروکر لایت فارکس، می توانند از آموزش تصویری ثبت نام در پست زیر استفاده کنند:

ثبت نام در لایت فارکس

 

معامله طلا با کمترین اسپرد در متاتریدر

 

برای معامله طلا در بروکر لایت فایننس، باید از پلتفرم متاتریدر 4 و 5 این بروکر استفاده نمایید. همچنین می توانید از طریق کابین شخصی خود، از طریق وب تریدر لایت فارکس معامله انجام دهید.

همان طور که قبلا توضیح دادیم، کمترین میزان اسپرد طلا در حساب ECN بروکر لایت فارکس ارائه شده است. برای مشاهده اسپرد طلا [و انجام معامله]، وارد حساب خود در متاتریدر 4 یا 5 بروکر شوید و طبق مراحل زیر پیش بروید:

 

🟢گام اول: باز کردن پنجره نمادهای لایت فارکس

 

پس از ورود به حساب خود در متاتریدر لایت فارکس، از منوی بالا بر روی «View» کلیک نمایید و سپس گزینه «Symbols» را انتخاب کنید.

همچنین می توانید، از میانبر Ctrl+U استفاده کنید تا پنجره نمادهای لایت فارکس باز شود.

اضافه کردن نماد طلا در متاتریدر لایت فارکس

🟡گام دوم: اضافه کردن نماد طلا به واچ لیست

 

سپس از میان دسته بندی های نمادهای مختلف در بروکر لایت فارکس، وارد زیرمجموعه های «Commodities» شوید. جفت ارزهای نماد طلا در لایت فارکس با دلار و یورو شامل نماد های زیر هستند:

  • XAUEUR_o (Gold vs Euro)
  • XAUUSD_o (Gold vs Dollar)
نماد طلا در لایت فارکس
نماد طلا در لایت فارکس – متاتریدر 4

بر روی هریک از آنها کلیک نمایید و دکمه Show را انتخاب کنید تا نماد طلا به واچ لیست متاتریدر اضافه شود. در انتها، پنجره را ببندید.

 

🟠گام سوم: باز کردن نمودار طلا در متاتریدر و معامله

 

در واچ لیست خود بر روی نماد راست کلیک کنید و گزینه Chart Window را انتخاب کنید، تا نمودار طلا باز شود. سپس می توانید با استفاده از استراتژی معاملاتی خود و مدیریت ریسک مالی، وارد معامله بر روی طلا شوید.

معامله طلا در لایت فارکس

در صورتی که برای انجام معامله بر روی نماد طلا در لایت فارکس، نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر دارید، می توانید با کارشناس فارکس در مجموعه دیجی تریدرز تماس بگیرید.

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز [درباره طلا در لایت فارکس]

 

نماد اونس طلا در فارکس، یکی از بهترین گزینه ها برای معامله گران فارکس است. شرایط اسپرد و کمیسیون حساب های لایت فارکس در نماد طلا، بسیار مناسب و رقابتی با سایر بروکرهای معتبر است.

کمترین اختلاف عرضه و تقاضا در نماد Gold مربوط به حساب ECN این بروکر است. در صورتی که به دنبال معاملات در تایم فریم های بالا هستید، می توانید درخواست حساب اسلامی کنید و بدون هزینه سواپ شبانه معامله کنید.

در صورتی که در مورد معاملات نماد طلا در لایت فارکس نیاز به مشاوره رایگان با کارشناس فارکس دارید، می توانید از طریق تلگرام یا واتس آپ با ما در تماس باشید.

واتس آپ دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری
تلگرام دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری

سوالات متداول

نماد طلا در بروکر لایت فارکس چیست؟

بروکر لایت فارکس، دو نماد طلا با جفت ارزهای زیر ارائه کرده است:

  • XAU/USD
  • XAU/EUR

اسپرد طلا در لایت فارکس چقدر است؟

اسپرد طلا در لایت فارکس از 1.4 پیپ در حساب ecn شروع می شود و در حساب کلاسیک و سنت نیز 5.6 پیپ می باشد.

کمیسیون طلا در لایت فارکس چقدر است؟

کمیسیون طلا در حساب ECN لایت فارکس 5 دلار به ازای هر لات معامله می باشد.

نظرات (1)
  1. سلام، اکثر اوقات اسپرد طلا در لایت فارکس میره بالای 50 پیپ. من قبلا توی لایت فارکس حساب داشتم. اسپردش زیاده و به درد اسکلپ نمی خوره

درج نظر