بهترین بروکر برای معامله طلا – اسپرد طلا در 4 بروکر برتر فارکس

29 جولای 2023 -

معرفی بهترین بروکر برای معامله طلا با کمترین اسپرد و کمیسیون

 

نماد طلا در بروکرهای فارکس یکی از پرطرفدارترین نمادها برای تریدرها است و بسیاری از معامله گران فارکس به صورت اختصاصی بر روی این نماد معامله می کنند.

نماد طلا در بروکر های فارکس XAUUSD است و اغلب معامله گران به دنبال بهترین بروکر برای معامله طلا هستند تا کمترین اسپرد و کمیسیون را پرداخت کنند.

طلا به عنوان یکی از کالاها و فلزات گرانبها، در طول تاریخ مورد توجه قرار داشت و به عنوان ابزاری برای حفظ ارزش دارایی در زمان های بحران و ناامنی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای انجام معاملات طلا می توانید اخبار مربوط به دلار آمریکا و تحولات بزرگ در عرصه اقتصادی دنیا را بررسی کنید تا بتوانید بر اساس داده های فاندامنتال درست، روند حرکت طلا را تشخیص دهید.

اما برخی از معامله گران به دنبال معاملات اسکالپ طلا هستند، زیرا این نماد دارای نقدینگی بالایی است و شرایط ورود و خروج سریع از معامله را دارد. به همین خاطر انتخاب بهترین بروکر برای طلا با کمترین اسپرد و کمیسیون اهمیت زیادی دارد.

در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر شرایط هریک از بروکرهای فارکس خواهیم پرداخت تا بتوانید بهترین بروکر برای ترید طلا را انتخاب کنید.

 

4 بروکر برتر برای معاملات طلا

 

4 بروکر برتر برای طلا لینک ثبت نام در بروکر
✔️بهترین بروکر برای ترید طلا ثبت نام در Alpari
❤️رتبه دوم بروکر برای طلا ثبت نام در ICM Brokers
🔥رتبه سوم بروکر برای طلا ثبت نام در LiteFinance
🎯چهارمین بروکر برای طلا ثبت نام در Amarkets

 

کمترین اسپرد طلا در بروکرها کدام است

 

بی شک اسپرد طلا در بروکرها برای معاملات این نماد بسیار حائز اهمیت است، به ویژه برای معامله گرانی که می خواهند معاملات اسکالپ یا نوسان گیری سریع بر روی طلا را انجام دهند.

به طور طبیعی کمترین میزان اسپرد طلا را در حساب های ECN بروکرهای فارکس می توانیم پیدا کنید. البته میزان اسپرد طلا به صورت شناور بوده و در مواقع اخبار و نوسانات شدید می تواند افزایش یابد.

تقریبا تمامی بروکرهای فارکس نماد XAUUSD یا همان طلا را ارائه کرده اند. البته در برخی از بروکر ها امکان معامله طلا بر اساس ارز پایه یورو نیز امکان پذیر است و تنها معاملات اسپات آن با دلار ارائه نشده است.

معاملات طلا در بروکرها بر اساس CFD آن ارائه می شود تا کمترین هزینه و اسپرد را برای انجام معامله و کسب سود از آن برای تریدرها داشته باشد و شما از طریق فارکس امکان خرید طلا فیزیکی را ندارید.

با این حال کمترین اسپرد طلا در بروکرها بر اساس حالت پیش فرض آنها در حساب ECN و یا حساب های دارای کمیسیون را می توانیم در جدول زیر بررسی کنیم.

کمترین اسپرد طلا در بروکرها
نام بروکر فارکس کمترین اسپرد بروکر نام حساب بروکر
آلپاری – Alpari 0.0 ECN
آی سی ام بروکرز – ICM Brokers 2.5 Prime
لایت فارکس – LiteFinance 1.4
ECN
آمارکتس – Amarkets 8
ECN
ارانته – Errante 25
Premium
آی اف سی مارکتس – IFC Markets 36
Standard
ویندزور بروکر – Windsor 0.2
Zero
فیبوگروپ – FiboGroup 1.2
NDD

 

کمیسیون طلا در بروکر فارکس چقدر است

 

کمیسیون معاملات طلا در حساب بروکرهای فارکس در حساب هایی که اسپرد آنها بسیار پایین است و یا از قابلیت حساب ECN بهره می برند، از معامله گران دریافت می شود.

میزان کمیسیون در برخی از بروکرها مثل آلپاری برای تمامی نماد ها یکسان است اما در بروکرها همانند بروکر لایت فارکس، میزان اسپرد هریک از نمادها تفاوت دارد. به طور کلی در بروکر آلپاری میزان کمیسیون در حساب ECN که کمترین اسپرد را دارد 1.6 دلار به ازای هر لات معامله می باشد.

ثبت نام در بروکر آلپاری

در بروکر لایت فارکس (لایت فایننس) نیز کمیسیون معاملات طلا 2.5 دلار در هر لات معامله می باشد که نسبت به بروکر آلپاری حدود 1 دلار بیشتر است.

در بین این بروکرها، بروکر آی سی ام بروکرز برای معاملات طلا کمیسیونی از مشتریان خود دریافت نمی کند و تنها دارای 2.5 پیپ اسپرد می باشد. این بروکر قبلا میزان اسپرد طلا را فیکس کرده بود اما اخیرا آن را به صورت شناور ارائه کرده است.

بهترین بروکر برای طلا، بهترین بروکر برای ترید طلا، کمترین اسپرد طلا در بروکرها

بروکر آمارکتس نیز مشابه بروکر لایت فارکس برای معاملات طلا 2.5 دلار کمیسیون از معامله گران دریافت می کند. البته توجه داشته باشید که این کمیسیون در هر طرف انجام سفارش معاملات از حساب معامله گران کسر می شود.

شما می توانید با انتخاب هریک از بروکرهای بیان شده، از سایت دیجی تریدرز نیز ریبیت دریافت کنید تا از طریق کش بک، تا 50% تخفیف در کمیسیون و اسپرد معاملات طلا دریافت کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تلگرام و واتس آپ تماس بگیرید.

واتس آپ دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری
تلگرام دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری

 

بهترین بروکر برای ترید طلا کدام است

 

شاید در میان حساب های مختلف بروکرهای فارکس، پیدا کردن بهترین بروکر برای ترید طلا کار دشواری به نظر آید. اما تیم دیجی تریدرز با بررسی بخش های مختلف بروکرهای فارکس و ارزیابی عملکرد آنها در طول سالیان گذشته 4 بروکر برتر را برای معامله گران طلا توصیه می کند.

ما برای ارزیابی هریک از این بروکرها شرایط زیادی از جمله موارد زیر را بررسی کرده ایم:

🟢اعتبار بروکر: اعتبار بروکرهای فارکس برای انتخاب یک حساب معاملاتی و ترید در بلند مدت اهمیت بسیار بالایی از نظر امنیت روانی و حفظ سرمایه گذاری در کارگزاری را دارد.

🟡اسپرد طلا در بروکر: میزان اسپرد طلا در بروکرها بر اساس شرایط حساب های معاملاتی آنها نیز نقش مهمی در سودآوری معاملات مشتریان دارد. به همین دلیل ارائه حساب ECN اهمیت بالایی دارد.

🟠کمیسیون طلا: میزان کمیسیون بروکر برای طلا در حساب هایی که کمترین اسپرد را دارد، به عنوان کارمزد بروکر دریافت می شود و در میان بروکرهای معتبر به طور میانگین از 1.5 الی 2.5 دلار کمیسیون دریافت می شود.

🔴معامله در زمان خبر: معاملات طلا در زمان اخبار مهم جفت ارزهای فارکس مورد توجه معامله گران است اما برخی از بروکرها اجازه معامله در زمان اخبار را نمی دهند و یا با واید کردن اسپرد طلا، امکان سوآوری معامله گران را بسیار کاهش می دهند.

🟣پلتفرم معاملاتی: استفاده از پلتفرم معاملاتی استاندارد که بتواند با سرعت بالایی سفارشات را به هسته معاملاتی متصل کند، از جمله مواردی است که برای معاملات طلا در بروکر باید درنظر داشت. نرم افزار متاتریدر 4 و 5 در بروکرهای فارکس برای ارزیابی ترید طلا در نظر گرفته شده است.

🔵محدودیت های معاملاتی: برخی از بروکرهای فارکس برای معامله گران طلا محدودیت حجم معاملاتی نامتعارف را تعریف کرده اند و معامله گران امکان ترید با حجم زیاد در طول یک روز را ندارند. همچنین در برخی از بروکرها تعداد ترید ها نیز محدود شده است.

ثبت نام در لایت فارکس

ملاک های بیان شده بخشی از مشکلات معامله گران برای انتخاب بروکر برای ترید طلا است که توسط تیم ما ارزیابی شده است. هر یک از 4 بروکر زیر یکی از بهترین بروکرهای موجود برای ایرانیان هستند، تا بتوانند بر حسب نیاز خود، معاملات طلا در فارکس را شروع کنند.

 

بررسی نماد طلا در آلپاری

 

نماد طلا در بروکر آلپاری به صورت اسپات طلا (CFD) ارائه شده است و در تمامی حساب های 6 گانه این بروکر قابل معامله می باشد. میزان اسپرد طلا در حساب های استاندارد بروکر آلپاری به ظور متوسط 50 پیپ است.

اسپرد طلا در آلپاری در حساب ECN متاتریدر 5 و Pro ECN متاتریدر 4 آلپاری از 0.0 پیپ به صورت شناور ارائه شده است، اما میزان متوسط اسپرد آن 13 پیپ است که فاصله زیادی با حداقل مقدار آن دارد.

نماد طلا در آلپاری ، معامله طلا در آلپاری

شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات نماد طلا در آلپاری مانند سواپ یا بهره شبانه، لوریج و سایر شرایط طلا به مقاله زیر مراجعه کنید.

نماد طلا در آلپاری

 

بررسی نماد طلا در آی سی ام بروکرز

 

بروکر آی سی ام بروکرز یکی از بهترین بروکرها برای معامله گران بزرگ طلا در ایران بشمار می رود. این بروکر شرایط ویژه ای را برای معامله گران طلا درنظر گرفته است. البته در ماه های اخیر تغییراتی در آنها ایجاد شده است.

بروکر آی سی ام از معامله گران طلا کمیسیون دریافت نمی کند و تنها با 2.5 پیپ اسپرد در حساب پرایم و 3 پیپ در حساب استاندارد می توانید معاملات خود را انجام دهید.

هزینه بسیار پایین انجام معاملات طلا در کنار بونوس های جذاب و قابل برداشت و کش بک 5 دلاری به ازای هر لات در آی سی ام بروکرز، معامله طلا در آن را بسیار شیرین و پرسود کرده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه معاملات طلا در بروکر آی سی ام بروکرز می توانید با کارشناس سایت در تلگرام یا واتس آپ تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، پست زیر را مطالعه کنید.

اسپرد طلا در آی سی ام بروکرز

بررسی نماد طلا در لایت فارکس

 

انجام معامله نماد طلا در لایت فارکس در گذشته با هزینه اسپرد و کمیسیون زیادی همراه بود، اما با تغییر شرایط اسپرد و کمیسیون در بروکر لایت فایننس، انجام معاملات طلا بسیار جذاب شده است.

شما می توانید در حساب کلاسیک لایت فارکس طلا را با اسپرد 5.6 پیپ معامله کنید و در حساب ecn اسپرد 1.4 پیپ را برای معاملات خود در نظر بگیرید که نسب به بسیاری از بروکرهای معتبر دیگر، اسپرد پایینی بشمار می رود.

مقدار متوسط اسپرد طلا در حساب ecn لایت فارکس نیز تا محدود 8 پیپ شناور است اما با این حال، مقدار اسپرد آن بسیار مناسب می باشد. کمیسیون طلا در لایت فارکس نیز 5 دلار به ازای هر لات معامله می باشد..

اسپرد طلا در لایت فارکس، کمیسیون طلا در لایت فارکس

شما می توانید با دریافت ریبیت از دیجی تریدرز، تا 50 درصد از کمیسیون و اسپرد خود را کاهش دهید که در مجموع می تواند به سودآوری حساب شما کمک شایانی کند.

برای آشنایی با اسپرد و سایر شرایط نماد طلا در لایت فارکس می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

اسپرد طلا در لایت فارکس

بررسی نماد طلا در آمارکتس

 

بروکر آمارکتس در سالهای اخیر، مورد توجه معامله گران زیادی از ایران قرار گرفته است و خدمات خوب آن باعث افزایش رضایت مشتریان شده است.

یکی از نمادهای محبوب معامله گران آمارکتس نیز طلا می باشد. میزان اسپرد طلا در این بروکر معتبر در حساب های مختلف متفاوت می باشد.

در حساب فیکس آمارکتس اسپرد طلا 60 پیپ است که بیشتر مقدار اسپرد در بین حساب های این بروکر می باشد. اما در حساب استاندارد و ECN به ترتیب 22 پیپ و 10 پیپ اسپرد شناور ارائه شده است.

نماد طلا در آمارکتس

به طور میانگین نیز اسپرد طلا در آمارکتس 13 پیپ برای حساب ECN و 27 پیپ برای حساب استاندارد است که مقدار مناسبی می باشد.

شما می توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد سایر شرایط معاملاتی بروکر ای مارکتس در نماد طلا به پست زیر مراجعه کنید.

اسپرد طلا در آمارکتس

سوالات متداول

بهترین بروکر برای معامله طلا کدام است؟

شما می توانید از بین بروکرهای منتخب زیر برای معاملات طلا استفاده کنید :

  • بروکر آلپاری
  • بروکر آی سی ام بروکرز
  • بروکر لایت فارکس
  • بروکر آمارکتس

کمترین اسپرد طلا در کدام بروکر ارائه می شود؟

در بین بروکرهای فارکس، آلپاری کمترین میزان اسپرد را در حساب ECN برای طلا ارائه می کند، اما میانگین اسپرد آن ممکن است نسبت به بروکرهایی نظیر ICM Brokers یا لایت فارکس کمی بیشتر باشد.

نظرات (2)
  1. سلام. می خواستم بپرسم بهترین بروکر برای ترید طلا باید حساب ecn داشته باشه یا حساب های دیگه هم خوبن؟

    • با سلام. نه الزامی برای استفاده از حساب ecn وجود ندارد و بهترین بروکر برای ترید طلا بر حسب مهارت، تجربه و شرایط معاملاتی هر شخص متفاوت است.

درج نظر