حساب ECN فارکس – بهترین بروکر های ECN در فارکس برای ایرانیان

10 جولای 2023 -

حساب ECN فارکس چیست

 

حساب ecn فارکس که به اختصار از عبارت “Electronic Communication Network” برگرفته شده است، به معنای حساب هایی است که معامله گران خرد را بدون واسطه به ارائه دهندگان نقدینگی های بزرگ مثل بانک ها و موسسات مالی بزرگ متصل می کند.

حساب ecn یکی از خدماتی است که بروکر فارکس در اختیار معامله گران حرفه ای قرار می دهد. بروکر های فارکس در سایر حساب های خود، معاملات را توسط سفارشات معامله گران خود و یا نقدینگی خود بروکر مدیریت می کنند.

در این حالت، معامله در حساب هایی که متصل به میز معاملاتی بروکر است، صورت می گیرد و تفاوت هایی با حساب ای سی ان که بدون میز معاملاتی یا NDD (No-Dealing Desk) است، از نظر سرعت انجام معامله یا اسپرد معاملات دارد!

استفاده از حساب ecn در فارکس می تواند برای برخی از معامله گران مناسب باشد، زیرا حساب ای سی ان به دلیل نقدینگی زیاد بازار فارکس، اسپرد بسیار کمی در مقایسه با حساب استاندارد یا سایر حساب ها دارد.

بهترین بروکر برای حساب ECN ، حساب ecn فارکس چیست

به عنوان مثال، همین موضوع می تواند برای برخی از معامله گران فارکس که به دنبال انجام معاملات اسکالپ هستند، مناسب باشد. البته در حساب ECN فارکس، بروکرها نیز برای ارائه این سرویس از معامله گران کمیسیون دریافت می کنند.

در صورتی که نمی دانید مزایا و معایب حساب ای سی ان چیست، مطالعه این مقاله کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 

بروکر ECN چیست | مزایای بروکرهای ECN کدام است

 

بروکر ecn به بروکر های گفته می شود که بدون عبور از میز معاملاتی بروکر به صورت واقعی معامله گران را به بازار اصلی فارکس متصل می کنند. این موضوع برای انتخاب بروکر ECN بسیار حائز اهمیت است.

بسیاری از بروکر های فارکس مدعی هستند که حساب ECN به مشتریان خود ارائه کرده اند اما ممکن است در برخی از این موارد از میز معاملاتی استفاده نمایند.

به طور کلی روش هایی برای شناسایی بروکر های ECN وجود دارد. میزان اسپرد معاملات یکی از نشانه های بروکر ECN واقعی است. در صورتی که یک بروکر حساب ECN با اسپرد ثابت به معامله گران ارائه می کند، نشان دهنده غیر واقعی بودن آن حساب است.

زیرا میزان اسپرد در بازار فارکس قابل کنترل نیست و کسی نمی تواند اسپرد ثابت برای آن تعیین کند. همچنین اسلیپیچ منصفانه نیز از ویژگی های یک بروکر ECN بحساب می آید.

در صورتی که در نوسان قیمت بالا معامله می کنید و اسلیپیج ها به نحوی نسبت به شما ناعادلانه رخ می دهد، می تواند نشانه یک بروکر ECN غیر واقعی باشد.

اما برخی از مزایای استفاده از حساب ECN شامل موارد زیر است :

  • اجرای آنی دستورات در بازار فارکس
  • قیمت گذاری شفاف بین بروکر و تریدر
  • ارائه اسپرد بازار واقعی فارکس
  • بدون ریکوت قیمت

☎️ در صورتی که برای انتخاب بروکر ECN مناسب نیاز به مشاوره رایگان دارید، می توانید از طریق پشتیبانی با کارشناس سایت دیجی تریدرز در تماس باشید.

 

بهترین بروکر برای حساب ECN در ایران

 

انتخاب بروکری که حساب ECN واقعی به معامله گران ارائه می کند، یکی از دغدغه های اصلی معامله گران حرفه ای است. با توجه به اینکه حساب ECN به نقدینگی بازار فارکس متصل می شود، برخی از بروکرهای فارکس با محدودیت هایی روبرو هستند.

زیرا تحریم های مالی در ایران اجازه فعالیت به معامله گران ایرانی را نمی دهد و بروکر هایی که دارای رگوله های سخت گیرانه هستند، اجازه اتصال حساب های ایرانیان به فارکس را ندارند.

البته در حال حاضر بروکرهای معتبری از طریق شعب آفشور و رگولیشن مناطق آزاد امکان ارائه سرویس به ایرانیان را پیدا کرده اند. با توجه به عملکرد و سابقه بروکرهای فارکس بروکرهای ECN مناسب را انتخاب کرده ایم.

طبق بررسی های انجام گرفته توسط تیم دیجی تریدرز بهترین بروکر برای حساب ECN را می توانید از طریق جدول زیر انتخاب کنید.

بهترین بروکر برای حساب ECN
بروکر های ECN افتتاح حساب ECN
⭐بروکر آلپاری افتتاح حساب ECN در Alpari
⭐بروکر لایت فارکس افتتاح حساب ECN در LiteFinance
⭐بروکر آمارکتس افتتاح حساب ECN در Amarkets
بروکر فیبوگروپ افتتاح حساب ECN در FiboGroup
بروکر ارانته افتتاح حساب ECN در Errante

 

آلپاری؛ حساب های ECN متنوع

 

بروکر آلپاری یکی از معتبرترین و بزرگترین بروکر های فارکس در ایران است که سالهای زیادی است درحال ارائه سرویس مالی در فارکس است. این بروکر حساب های ECN متعددی را به معامله گران ارائه کرده است.

حساب ECN Pro و حساب های ECN آلپاری در متاتریدر 4 و 5 سه نوع حساب مختلف در بروکر آلپاری است. البته در میان این حساب های حساب ECN با متاتریدر 5 و حساب پرو ای سی ان آلپاری به صورت واقعی به بازار فارکس متصل است.

01 02 21 alpari ecn account حساب ecn فارکس,حساب ecn در فارکس چیست,حساب ecn فارکس چیست,حساب ecn pro چیست,حساب ecn چیست,حساب ای سی ان چیست,حساب پرو ای سی ان آلپاری,حساب پرو ای سی ان,بروکر ecn چیست,بروکر های ecn,بهترین بروکر برای حساب ecn

یکی از ویژگی های مهم حساب ECN دریافت کمیسیون از معامله گران است که بروکر آلپاری در حساب ECN با متاتریدر 4، کمیسیون دریافت نمی کند و همین موضوع نشان دهنده آن است که در این حساب از میز معاملاتی استفاده شده است.

البته قیمت گذاری این حساب مشابه حساب های ECN واقعی با نقدینگی بالایی انجام می گیرد اما میزان اسپرد آن پایین نیست. بنابراین شما می توانید از بین دو حساب دیگر در آلپاری در متاتریدر 4 با حساب ECN Pro و یا در متاتریدر 5 با حساب ECN کار کنید.

کمیسیون حساب ECN آلپاری در این دو حساب 1.6 دلار به ازای هر لات معامله در نماد های مختلف است که جزو کمیسیون های کم در بازار فارکس بحساب می آید.

برای آشنایی با امکانات و شرایط حساب های ECN در آلپاری می توانید پست زیر را مطالعه کنید:

حساب ecn آلپاری

 

لایت فارکس؛ حساب ECN واقعی!

 

بروکر لایت فارکس حساب ECN خود را به معامله گران فارکس ارائه کرده است که جزو حساب ECN منتخب از سوی سایت دیجی تریدرز است. این حساب شرایط لازم برای یک حساب ECN واقعی را دارد.

حساب ECN لایت فارکس دارای اسپرد پایین از 0.0 پیپ است و بروکر لایت فارکس نیز به ازای نماد های مختلف بازار کمیسیون دریافت می کند.

حساب ECN لایت فارکس ، کمیسیون ecn لایت فایننس

کمترین کمیسیون حساب ECN لایت فارکس از 25 سنت در هر لات شروع می شود که کمیسیون بسیار پایینی است. البته میزان کمیسیون لایت فارکس در هریک از نماد های بازار متفاوت می باشد.

سقف استفاده از لوریج در حساب ECN لایت فارکس تا اهرم 1:1000 امکان پذیر است و شما می توانید بر پایه یورو و دلار حساب ای سی ان در لایت فارکس ایجاد نمایید.

برای آشنایی دقیق با مشخصات حساب ECN لایت فارکس می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

حساب ecn لایت فارکس

 

آمارکتس؛ ECN در متاتریدر 4 و 5

 

حساب ECN آمارکتس جزو حساب هایی است که در این بروکر معتبر ارائه می شود. حساب ECN آمارکتس بدون ریکوت یا درخواست مظنه جدید ارائه می شود.

شما می توانید تنها با 200 دلار یک حساب ECN آمارکتس را در اختیار داشته باشید و با استفاده از متاتریدر 4 یا 5 معاملات خود را انجام دهید.

حساب ecn آمارکتس

بروکر آمارکتس در این حساب تا 5 رقم اعشار قیمت دهی انجام می دهد و اسپرد شناور این حساب از 0.0 پیپ شروع می شود.

حداکثر لوریج ارائه شده برای این حساب با توجه به میزان موجودی معامله گران می تواند تا سقف 1:3000 باشد. همچنین کمیسیون حساب ECN آمارکتس 2.5 دلار به ازای هر لات معامله می باشد.

برای آشنایی بیشتر با جزئیات حساب ECN آمارکتس می توانید پست زیر را مطالعه کنید.

حساب ecn آمارکتس

سوالات متداول

حساب ECN فارکس چیست؟

حساب ECN فارکس، به حسابی گفته می شود که به صورت مستقیم معامله گران خرد را به تامین کنندگاه نقدینگی های مانند بانک ها و موسسات مالی بزرگ وصل می کند. در این حساب از میز معاملاتی بروکر فارکس استفاده نمی شود و اسپرد معاملات به صورت شناور و بسیار پایین است.

بهترین بروکر برای حساب ECN چیست؟

شما می توانید از بین بروکر های منتخب در دیجی تریدرز بهترین بروکر برای حساب ECN را متناسب با شرایط و سبک معاملاتی خودتان انتخاب نمایید. بروکر های منتخب ما شامل موارد زیر هستند :

  • بروکر آلپاری
  • بروکر لایت فارکس
  • بروکر آمارکتس

درج نظر