جدول مقایسه بروکرهای فارکس برای ایرانیان ⚡ مقایسه بهترین بروکرهای فارکس

03 آگوست 2023 -

مقایسه بروکرهای فارکس برای ایرانیان

 

مقایسه بروکرهای فارکس برای معامله گرانی که به دنبال کسب درآمد از بازار فارکس هستند، بسیار اهمیت دارد. شما باید بروکرهای فعال در بازار ایران را شناسایی کنید و سپس هریک از آنها را با یکدیگر مقایسه کنید.

برای انتخاب یک بروکر مناسب، فاکتورها و عواملی زیادی می تواند نقش داشته باشد. مجموعه دیجی تریدرز، با استفاده از تجربه و سابقه قریب به دو دهه در بازار فارکس ایران، مهمترین نکات برای انتخاب بروکر مناسب را در اختیار جامعه معامله گران ایرانی قرار می دهد.

پیشنهاد می کنیم با مراجعه به جدول رتبه بندی بروکرهای فارکس، لیست تمامی بروکرهای ارائه کننده سرویس در ایران را مشاهده کنید، تا در یک نگاه جامع نسبت به جایگاه بروکرها در سالهای اخیر اطلاعات کافی داشته باشید.

ثبت نام در بروکر آلپاری

اما در این پست با توجه به علاقه مندی بسیاری از تریدرها به مقایسه بروکرهای فارکس به صورت دو به دو، این موارد نیز به صورت تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفته است و شما می توانید پس از انتخاب هر یک از بروکرها، آن را با رقبای اصلی خود مقایسه کنید.

در ادامه این پست برخی از جزئیات مهم و ضروری برای انتخاب بروکرهای فارکس را بررسی خواهیم کرد. همچنین مقایسه بروکرهای فارکس به طور مداوم در حال بروز رسانی و ارتقای مطالب برای ارزیابی دقیق تر خواهد بود.

جدول مقایسه بروکرهای فارکس

 

در جدول زیر، بروکرهای فارکس فعال در ایران، به همراه رتبه بندی و سال تاسیس آنها ارائه شده است:

بروکر فارکس سال تاسیس
آلپاری – Alpari 1998
 لایت فارکس – LiteFinance
2005
آمارکتس – Amarkets
2007
آی سی ام بروکرز – ICM Brokers 2001
آی اف سی مارکتس – IFC Markets 2006
ویندزور بروکرز – Windsor Brokers 1988
فیبوگروپ – FiboGroup 1998
ارانته – Errante 2018
اچ وای سی ام – HYCM 1977
آیرون اف ایکس – IronFX 2010

 

چگونه بروکر مناسب انتخاب کنیم

 

برای انتخاب بروکر مناسب باید معیارهای متنوعی را در نظر بگیرید و از جنبه های مختلفی امکانات آنها را مقایسه کنید. در کنار این عوامل شرایط معاملاتی هر فرد نسبت به فرد دیگر می تواند متفاوت باشد.

شرایط معامله گری که به دنبال یک بروکر برای ربات معامله گر هست با یک معامله گر مبتدی که با سرمایه اندک به دنبال کسب تجربه است نمی تواند یکسان باشد و متناسب با آن نیز شرایط بروکرهای فارکس تفاوت پیدا خواهد کرد.

اگر شما یک معامله گر مبتدی هستید و بودجه زیادی برای سرمایه گذاری ندارید، احتمالا معامله در حساب سنتی برای کسب تجربه شما مناسب خواهد بود و در مقابل اگر یک تریدر حرفه ای باشید، حساب ECN گزینه مناسبی برای شماست.

مقایسه بروکرهای فارکس برای ایرانیان

در همین مقایسه بروکرهای فارکس، متوجه خواهید شد که تمامی بروکرهای فارکس حساب سنت یا ECN و … را ارائه نمی کنند. بنابراین برخی از آنها، از لیست شما خط خواهد خورد. برخی از معامله گران به دنبال معامله بر روی نماد خاصی هستند.

به عنوان مثال بسیاری از معامله گران تنها بر روی نماد طلا در فارکس ترید می کنند. این شرایط معامله گران باعث می شود تا انتخاب بروکر فارکس برای آن شخص ارتباط زیادی با میزان اسپرد و کمیسیون این نماد در کارگزاری داشته باشد.

بنابراین هر تریدری باید اطلاعات کافی از امکانات ارائه شده در بروکرهای فارکس داشته باشد، تا بتواند بر حسب نیاز خود آنها را مورد بررسی و مقایسه قرار دهد. سایت دیجی تریدرز برخی از مهمترین مشخصات و سرویس هایی که در بروکرهای فارکس ارائه می شود را مقایسه کرده است.

واتس آپ دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری
تلگرام دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری

 

ملاک های مقایسه بروکرهای فارکس در ایران

 

مشخصات و خدمات مهم برای مقایسه بروکرهای فارکس شامل موارد زیر است:

 • سال تاسیس بروکر
 • دفتر مرکزی شرکت
 • رگوله بروکر برای ایرانیان
 • حداقل واریزی برای شروع
 • حداکثر لوریج یا اهرم معاملاتی
 • حداقل اسپرد و کمیسیون
 • تنوع حساب های معاملاتی
 • حساب اسلامی یا بدون سواپ
 • برنامه کش بک به مشتریان
 • پشتیبانی و سایت فارسی
 • سرویس حساب کپی ترید
 • پلتفرم معاملاتی کارگزاری

 

📢 افشای ریسک: توجه داشته باشید که بازار فارکس به صورت ذاتی دارای ریسک مالی برای سرمایه گذاران می باشد. مقایسه بروکرهای فارکس تنها یک ارزیابی از امکانات آنهاست و عدم آشنایی کافی شما با مدیریت بودجه بندی در معاملات فارکس، می تواند زیان مالی برای شما دربر داشته باشد.

 

مقایسه بهترین بروکرها در ایران

 

هر یک از بروکرهای مقایسه شده در این پست جزو بروکرهای معتبر در بازار ایران هستند، که در طول سالیان گذشته عملکرد مثبت و خوبی داشته اند. اغلب این بروکرها پرطرفدار هستند و به همین خاطر ممکن است شما برای انتخاب بروکر دچار تردید شوید.

هریک از مشخصاتی ضروری برای مقایسه بروکرهای فارکس را در مقایسه دو بروکر رقیب با یکدیگر ارزیابی کرده ایم و شما کافی با مطالعه آنها در سریع ترین زمان ممکن ارزیابی خود را انجام دهید.

مقایسه بهترین بروکرها نیازمند تحلیل مفصل تری است و به همین خاطر در پست های جداگانه ای هریک از این موارد را به طور تفصیلی نیز بررسی کرده ایم. این بررسی ها در آینده نیز ادامه خواهد داشت و بروکرهای بیشتری را بررسی خواهیم کرد.

 

مقایسه بروکر آلپاری و آمارکتس

 

بروکر آلپاری (Alpari) شناخته شده ترین بروکر فارکس در ایران است و در مقابل آن بروکر آمارکتس (Amarkets) با ارائه خدمات متنوع و با کیفیت توانسته است بخش زیادی از معامله گران را به سمت خود بکشاند.

تنوع حساب های معاملاتی در بروکر آلپاری بیشتر از بروکر آمارکتس است و در مقابل خدمات پشتیبانی و سرویس های جانبی برای معامله گران مثل VPS در بروکر آمارکتس شرایط بهتری نسبت به آلپاری دارد.

بروکر آلپاری یا آمارکتس

هر دو بروکر از نظر شرایط رگولیشن، شرایط یکسانی را برای معامله گران ایرانی دارند و دارای اعتبار خوبی در بین معامله گران هستند. روش های واریز و برداشت در بروکر آلپاری یا آمارکتس از طریق واریز ریالی با تاپ چنج، تتر و پرفکت مانی ارائه می شود.

ثبت نام در بروکر آلپاری

در هریک از بروکرهای آلپاری و آمارکتس امکان استفاده از لوریج بالای 1:1000 وجود دارد. از جمله مزایای بروکر آلپاری نسبت به آمارکتس ارائه حساب سنتی یا نانو می باشد و در مقابل بروکر آمارکتس حساب اسپرد ثابت یا فیکس را ارائه کرده است.

برای مقایسه بروکر آمارکتس و آلپاری می توانید پست زیر را مطالعه کنید.

مقایسه بروکر آلپاری و آمارکتس

✅بروکر آلپاری | Alpari ✴️بروکر آمارکتس | Amarkets
♻️تاسیس 1998 ♻️تاسیس 2007
💢رگوله FSASVG 💢رگوله FSASVG
💰حداقل واریز 1$ 💰حداقل واریز 100$
📉حداکثر لوریج 1:3000 📈حداکثر لوریج 1:3000

 

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس

 

بروکر آلپاری و لایت فارکس یکی از قدیمی ترین رقبای کارگزاری در ایران هستند. هر دو بروکر دارای معامله گران زیادی هستند و انتخاب هر یک از آنها برای افراد مختلف می تواند کاملا تفاوت داشته باشد.

بروکر لایت فارکس که در سال های اخیر برند خود را به لایت فایننس تغییر داده است، از نظر رگوله شرایط بهتری نسبت به آلپاری دارد. اما از نظر تعداد مشتریان، بروکر آلپاری معامله گران بیشتری در ایران دارد.

کمیسیون های ارائه شده در بروکر لایت فارکس برای نمادهای مختلف تفاوت دارد و به صورت یکسان نیست اما در بروکر آلپاری میزان کمیسیون معاملات 1.6 دلار در هر لات از یک سفارش می باشد.

بروکر آلپاری یا لایت فارکس

بنابراین میزان کمیسیون انجام یک معامله کامل در بروکر آلپاری 3.2 دلار می باشد، در حالی که کمترین میزان کمیسیون در لایت فارکس، 25 سنت است. هر چند این موضوع در برخی از نمادهای خاص مثل طلا می تواند برتری نسبی را از آن بروکر آلپاری کند.

ثبت نام در لایت فارکس

بروکر آلپاری و لایت فارکس حساب سنتی ارائه می کنند با این تفاوت که در بروکر لایت فارکس برای شروع کار خود باید حداقل 10 دلار واریز کنید. اما در بروکر آلپاری شما می توانید با 1 دلار معاملات خود را در حساب نانو آغاز کنید.

برای آشنایی بیشتر با امکانات و مقایسه بروکر لایت فارکس و آلپاری می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

مقایسه بروکر آلپاری با لایت فارکس

✅بروکر آلپاری | Alpari 🚀بروکر لایت فارکس | LiteFinance
♻️تاسیس 1998 ♻️تاسیس 2005
💢رگوله FSASVG 💢رگوله FSA, Marshal Islands
💰حداقل واریز 1$ 💰حداقل واریز 10$
📉حداکثر لوریج 1:3000 📈حداکثر لوریج 1:1000

 

مقایسه بروکر آلپاری و ویندزور

 

بروکر ویندزور جزو قدیمی ترین بروکرهای جهان است که حدود 10 سال قدمت بیشتر نسبت به بروکر آلپاری دارد. اما در عرصه رقابت این بروکرها، تعداد معامله گران و تنوع خدمات در بروکر آلپاری بسیار بیشتر از بروکر ویندزور است.

تنوع رگولاتوری های مختلف در بروکر ویندزور برای افرادی که به رگولاتوری بروکرها اهمیت زیادی می دهند، بسیار جذاب خواهد بود. زیرا بروکر ویندزور کلکسیونی از رگولاتوری های معتبر را در مجوز فعالیت خود دارد.

آلپاری یا ویندزور

از نقاط ضعف در بروکر ویندزور عدم ارائه حساب ECN می باشد، که در بروکر آلپاری این موضوع وجود ندارد و سه نوع حساب ECN و Pro ECN در پلتفرم های مختلفی ارائه شده است.

همچنین در بروکر آلپاری می توانید از متاتریدر 4 و متاتریدر 5 این بروکر برای حساب های مختلف خود استفاده کنید در حالی که تنها گزینه بروکر ویندزور پلتفرم محبوب متاتریدر 4 می باشد.

ثبت نام در ویندزور

برای بررسی بیشتر این دو بروکر قدیمی در بازار فارکس می توانید به پست زیر مراجعه کنید.

مقایسه بروکر آلپاری و ویندزور

✅بروکر آلپاری | Alpari 🔷بروکر ویندزور | Windsor
♻️تاسیس 1998 ♻️تاسیس 1988
💢رگوله FSASVG 💢رگوله CySec, JSC, FSA, Bafin و …
💰حداقل واریز 1$ 💰حداقل واریز 50$
📉حداکثر لوریج 1:3000 📈حداکثر لوریج 1:1000

 

مقایسه بروکر آمارکتس و ویندزور

 

بروکر آمارکتس از سال 2007 کار خود را در بازار فارکس شروع کرده است و در مقابل بروکر ویندزور، 2 برابر آن قدمت دارد و در طول سالیان متمادی توانسته است، اعتبار و رضایت مشتریان زیادی را با خود همراه کند.

تنوع حساب های معاملاتی در بروکر آمارکتس کمی بیشتر از بروکر ویندزور است اما هیچ یک از این دو بروکر حساب سنتی به معامله گران ارائه نمی کنند. حداقل واریزی در بروکر ویندزور 50 دلار است اما در بروکر آلپاری باید 100 دلار برای شروع کار خود واریز نمایید.

مقایسه بروکر آمارکتس و ویندزور

میزان کمیسیون حساب های آمارکتس، 5 دلار در هر لات است که نسبت به بروکر ویندزور مبلغ کمتری از مشتریان دریافت می کند. همچنین بروکر آمارکتس، حساب ECN نیز به معامله گران ارائه کرده است.

ثبت نام در آمارکتس

در مقابل بروکر ویندزور با ارائه حساب VIP به مشتریان خود اسپرد نزدیک به صفر را مشابه حساب ECN ارائه می کند. همچنین وبینارهای آموزشی و دوره ای در بروکر ویندزور با مدرسان ایرانی ارائه می شود که می تواند برای معامله گران مبتدی بسیار مفید باشد.

برای بررسی بیشتر و مقایسه بروکر آمارکتس و ویندزور می توانید پست زیر را مطالعه کنید.

مقایسه بروکر آمارکتس و ویندزور

🔷بروکر ویندزور | Windsor ✴️بروکر آمارکتس | Amarkets
♻️تاسیس 1988 ♻️تاسیس 2007
💢رگوله CySEC, JSC, FSC, CMA  و …
💢رگوله FSASVG
💰حداقل واریز 50$ 💰حداقل واریز 100 $
📉حداکثر لوریج 1:1000 📈حداکثر لوریج 1:3000

 

سوالات متداول

ملاک های مقایسه بروکرهای فارکس برای ایرانیان چیست؟

برای بررسی و مقایسه بروکرهای فارکس، می توانید ملاک هایی مثل اعتبار و سابقه، تعداد مشتریان، انواع حساب های معاملاتی، اسپرد و کمیسیون معاملات و … را مورد ارزیابی قرار دهید.

نظرات (2)
 1. لایت فارکس بهتره یا amarket ؟

  • هر دو بروکر شرایط مختلفی دارند که معامله گران می توانند بر اساس استراتژی و نماد معاملاتی خود، یکی از آنها را انتخاب نمایند. هر دو بروکر معتبر هستند و به ایرانیان سرویس ارائه می کنند.

درج نظر