بهترین بروکر برای حساب دمو در فارکس چیست – چگونه حساب دمو در فارکس باز کنیم

12 جولای 2023 -

حساب دمو در فارکس چیست

 

حساب دمو در فارکس به حساب آزمایشی گفته می شود که معامله گران می توانند در یک پلتفرم معاملات واقعی بازار، می توانند با استفاده از پول مجازی معامله کنند.

در این حساب بروکر فارکس نیازی به واریز پول ندارید و می توانید در زمان باز بودن بازار با استفاده از استراتژی خود تمرین کنید و سود و زیان حساب شما برای شما ریسک مالی ندارد.

حساب دمو فارکس در اغلب بروکر ها به صورت رایگان ارائه می شود تا معامله گران بتوانند برای ارزیابی معاملات خود از آن استفاده کنند. حساب دمو فارکس برای کاربردهای زیادی برای معامله گران دارد.

معامله گران حرفه ای برای فوروارد تست استراتژی جدید خود از حساب دمو فارکس استفاده می کنند و بسیاری از ربات های معاملاتی قبل از شروع کار در حساب واقعی باید در حساب دمو موفق شوند.

حساب دمو برای معامله گران حساب پم یا کپی ترید هم کاربرد دارد و برخی از مدیران حساب از حساب دمو استفاده می کنند. همچنین برخی از مسابقات بروکرهای فارکس نیز در حساب دمو برگزار می شود.

در ادامه این پست با مزایای استفاده از حساب دمو آشنا خواهید شد و شرایط بهترین بروکر برای حساب دمو را به شما معرفی خواهیم کرد.

حساب دمو در فارکس ، بهترین بروکر برای حساب دمو

بهترین بروکر برای حساب دمو در فارکس

 

اغلب بروکر های فارکس فعال در ایران سرویس حساب دمو فارکس را ارائه می کنند. اما اگر بپرسید بهترین بروکر برای حساب دمو کدام است، نمی توانیم هر بروکری را پیشنهاد دهیم.

برای استفاده از حساب دمو در فارکس باید از به دنبال بروکری باشید که می خواهید در آن حساب واقعی هم ایجاد کنید. زیرا اسپرد و سایر شرایط حساب دمو برای ارزیابی معاملات شما در حساب دمو مهم است.

بنابراین توصیه می کنیم از بین بروکر های معتبر و منتخب ما در بازار فارکس ایران برای افتتاح حساب دمو فارکس استفاده کنید. از جدول زیر می توانید برای افتتاح حساب دمو در بروکر های معتبر استفاده کنید.

⭐ بهترین بروکر برای حساب دمو
بروکر فارکس لینک افتتاح حساب دمو
⭐ حساب دمو آلپاری ☑️ افتتاح حساب در Alpari
⭐ حساب دمو لایت فارکس ☑️ افتتاح حساب در LiteForex
⭐ حساب دمو آمارکتس ☑️ افتتاح حساب در Amarkets
خساب دمو ویندزور ☑️ افتتاح حساب در Windsor
حساب دمو فیبوگروپ ☑️ افتتاح حساب در FiboGroup
حساب دمو ارانته ☑️ افتتاح حساب در Errante

 

چگونه حساب دمو در فارکس باز کنیم

 

برای باز کردن حساب دمو در فارکس ابتدا باید در یک بروکر ثبت نام انجام دهید تا بتوانید وارد کابین شخصی خود شوید. برای استفاده از حساب دمو نیازی به احراز هویت در بروکر فارکس ندارید.

اما در صورتی که بخواهید پس از تست استراتژی خود حساب واقعی ایجاد کنید با احراز هویت خود را تکمیل کنید. همچنین برای شرکت در مسابقات بروکر های فارکس در حساب دمو باید ثبت نام و احراز هویت را به صورت کامل انجام دهید.

برای افتتاح حساب دمو در بروکر فارکس باید مسیر مشابه با ساخت حساب واقعی را انجام دهید با این تفاوت که نیازی به واریز پول به حساب دمو ندارید.

شما می توانید به هر میزانی که نیاز دارید حساب دمو را شارژ کنید. در صورتی که در معاملات خود ضرر کنید و یا نیاز به پول بیشتر داشته باشید هم می توانید شارژ حساب دمو فارکس خود را از طریق کابین شخصی خود انجام دهید.

بروکر های فارکس برای هر یک از حساب های خود حساب دمو متفاوت ارائه کرده اند تا معامله گران بر حسب نیاز خود از آنها استفاده کنند. به عنوان مثال حساب دمو سنتی یا حساب دمو ECN شرایط اسپرد و کمیسیون متفاوتی با یکدیگر دارند.

البته در برخی از بروکر های فارکس میزان اسپرد حساب واقعی با حساب دمو یکسان نیست و معمولا در حساب دمو، اسپرد بیشتری را ارائه می کنند.

این موضوع برای ارزیابی دقیق از وضعیت معاملات مناسب نیست. توصیه می کتیم اگر قصد دارید بر روی نماد خاصی در حساب دمو فارکس کار کنید، میزان اسپرد آن را با حساب واقعی مقایسه کنید تا دچار اشتباه نشوید.

 

مزایای ساخت اکانت دمو در فارکس

 

ساخت اکانت دمو در فارکس برای معامله گران بر حسب شرایط آنها می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. در این قسمت مهمترین فایده های استفاده از حساب دمو در فارکس برای تمامی معامله گران را بیان می کنیم.

💯 توجه داشته باشید که ساخت اکانت دمو در فارکس برای کسب تجربه و حفاظت از دارایی واقعی معامله گران مبتدی یا استراتژی های جدید بسیار ضروری است.

مهمترین مزایای حساب دمو برای معامله گران فارکس شامل سه مورد زیر است :

یادگیری محیط متاتریدر و نحوه معامله در فارکس

 

معامله گران تازه کار در حساب دمو فارکس می توانند با محیط معاملاتی متاتریدر و انجام معاملات آشنا شوند. استفاده از حساب دمو به آنها کمک می کند تا بدون ریسک روش های سفارش گذاری در حالت های مختلف بازار را بررسی نمایند.

همچنین با سایر ابزارهای معاملاتی مانند لوریج حساب، حجم معاملات، سود و زیان و … در معاملات آشنا خواهند شد و فرصت تمرین و بررسی بیشتری در مورد بازار فارکس پیدا می کنند.

البته کسانی که به دنبال بررسی معاملات در زمان اخبار فاندامنتال هستند نیز می توانند در حساب دمو روش خود را امتحان کنند. زیرا تست کردن آن در حساب واقعی به دلیل نوسان زیاد قیمت می تواند ریسک زیادی را به حساب آنها تحمیل کند.

ارزیابی و آزمایش ربات های معامله گر

 

معامله گران حرفه از حساب دمو برای تست ربات معامله گر و یا استراتژی جدید خود استفاده می کنند. برای ارزیابی یک استراتژی موفق در فارکس باید حداقل به مدت یک الی سه ماه متناسب با تعداد معاملات ماهیانه ارزیابی انجام دهید.

حساب دمو به دلیل اتصال آن به معاملات واقعی بازار فارکس می تواند فوروارد تست خوبی برای بررسی استراتژی شما باشد. همچنین شما می توانید در حساب دمو از خلاقیت های خود نیز استفاده کنید و نگران زیان مالی نباشید.

حساب دمو فارکس قابلیت شارژ مجدد را دارد و معامله گران می توانند روش های مختلفی را در این حساب تمرین کنند و ایده های جدید را در بازار واقعی ارزیابی کنند.

کسب مهارت مدیریت و کنترل احساسات

 

با توجه به اینکه در حساب دمو فارکس زیادی مالی متوجه معامله گران نیست، اعتماد به نفس بیشتری به معامله گران می دهد. اغلب معامله گران به دلیل استرس از دست دادن پول خود جرات انجام معامله را ندارند و فرصت های خوب را از دست می دهند.

شما با معامله در حساب دمو می توانید اعتماد به نفس معامله گری را بدست آورید و نتیجه روش های مختلف معامله گری را تجربه کنید بدون آنکه ترسی از زیان مالی داشته باشید.

البته توجه داشته باشید که استفاده هیجانی از حساب دمو می تواند باعث بد عادت شدن هم در شما بشود. بنابراین حتما در حساب دمو به اصول استراتژی خود پایبند باشید تا تمرین شما موثر و مفید باشد.

 

آموزش حساب دمو در آلپاری

 

بروکر آلپاری برای انواع حساب های معاملاتی خود، حساب دمو نیز ارائه کرده است. البته این بروکر حساب دمو نانو آلپاری را ارائه نکرده است.

میزان اسپرد در حساب دمو آلپاری نیز نسبت به حساب واقعی بیشتر است و در صورتی که از آن برای ارزیابی استفاده می کنید، حتما تفاوت اسپرد نماد مورد نظر خود را با حساب واقعی کنترل کنید.

نحوه افتتاح حساب دمو در آلپاری بسیار ساده و راحت است و شما به راحتی می توانید یک حساب دمو با مبلغ دلخواه و لوریج 1:500 در آلپاری ایجاد کنید.

آموزش ساخت حساب دمو در آلپاری ، شارژ حساب دمو آلپاری

برای آشنایی با روش ساخت حساب دمو در آلپاری می توانید پست زیر را مطالعه کنید.

آموزش ساخت حساب دمو در آلپاری

آموزش افتتاح حساب در لایت فارکس

 

حساب دمو در بروکر لایت فارکس یکی از پرکاربردترین حساب های معاملاتی برای ایرانیان بحساب می آید. حساب دمو لایت فارکس بجز کاربردهایی که برای عموم معامله گران دارد، امکان شرکت در مسابقات دمو معامله گران را نیز ارائه کرده است.

شما می توانید در حساب دمو معامله کنید و در صورتی که جزو برندگان دوره ای باشید، جوایز نقدی دلاری دریافت کنید.

مسابقات دمو لایت فارکس

همچنین می توانید به راحتی حساب خود را تا سقف 1 میلیون دلار شارژ کنید و متناسب با حساب واقعی معامله انجام دهید.

حساب دمو در لایت فارکس

بروکر لایت فایننس حساب دمو خود را برای حساب های سنت، کلاسیک و ECN در متاتریدر 4 و 5 ارائه کرده است که در مجموع شش نوع حساب دمو در لایت فارکس وجود دارد.

البته بروکر لایت فارکس برای سایر استفاده های معامله گران مانند مسابقات دمو، حساب جداگانه ای ارائه می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.

مسابقات لایت فارکس

سوالات متداول

حساب دمو در فارکس چیست؟

حساب دمو یا آزمایشی، یک حساب با پول مجازی است که به معامله گران اجازه می دهد در بازار واقعی با استفاده از آن معاملات غیرواقعی انجام دهند و تجربه کسب نمایند.

نظرات (2)
  1. سلام. من مدتی هست که در حساب دمو ویندزور هستم ولی اسپرد معاملات زیاد هست. آیا مشکل از حساب دمو هست یا در حساب واقعی هم همینطوره؟

    • با سلام. میزان اسپرد در حساب دمو ویندزور، با حساب واقعی یکسان است. همچنین میزان اسپرد ممکن است در برخی از ساعات معاملاتی افزایش پیدا کند. حتما برای ورود به معاملات، تقویم اقتصادی فارکس را بررسی کنید تا از زمان اخبار اطلاع داشته باشید.

درج نظر