نماد شاخص داوجونز در لایت فارکس – نماد us30 در لایت فارکس

06 آوریل 2023 -

معرفی نماد داوجونز در لایت فارکس

 

نماد داوجونز یکی از نمادهای مهم بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) است و در بازارهای مالی جهانی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. معاملات شاخص داوجونز در لایت فارکس نیز، در بین معامله گران بسیار مورد محبوبیت دارد.

نماد داوجونز در بروکر لایت فارکس، یک شاخص ارزیابی محسوب می‌شود که معیار اندازه گیری رشد یا کاهش ارزش مجموعه‌ای از 30 شرکت [پرچم دار و پیشرو] در بازار های سهام بورس نیویورک و نزدک آمریکا است.

ثبت نام در LiteFinance

سهام شرکت هایی مانند “اپل”، “ماکروسافت”، “کوکاکولا”، “مک دونالد”، “نایکی”، “والت دیزنی” و … تشکیل دهنده ارزش شاخص داوجونز در فارکس هستند. معاملات این نماد در بروکر معتبر لایت فایننس بسیار پرطرفدار است.

نماد داوجونز در لایت فارکس چیست، شاخص داوجونز در لایت فارکس

بسیاری از معامله گران بروکر لایت فارکس به دنبال نماد us30 در لایت فارکس در متاتریدر بروکر هستند، تا معاملات شاخص داوجونز را شروع کنند؛ اما این نماد در سایر بروکرها با نماد های مختلفی ارائه شده است.

با توجه به دستور العمل نشانه گذاری، نماد شاخص داوجونز در لایت فارکس، بر اساس استاندارد بورس کالای شیکاگو در کابین و پلتفرم های معاملاتی این بروکر با نماد “YM” نشان داده شده است.

 

⛳مشخصات شاخص داوجونز بروکر لایت فارکس در یک نگاه

 

نام بروکر لایت فارکس ❤️ LiteFinance
💢شاخص داوجونز در لایت فارکس ✔️ YM
♨️نماد داوجونز در متاتریدر ✔️ YM (DJIA)
⭕اسپرد داوجونز
شناور از 1.3 پیپ
💰کمیسیون 5 دلار در هر لات
🔺سواپ خرید 3.782- دلار
🔻سواپ فروش 3.422- دلار
📈حداکثر لوریج
1:100
💯پشتیبانی بروکر 🔰تماس با مشاوران فارکس

 

🎞️بررسی نماد داوجونز در LiteForex (ویدیویی)

 

 

نماد داوجونز در لایت فارکس؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

نماد شاخص داوجونز در بروکر لایت فارکس

 

نماد داوجونز در لایت فارکس با نشانه “YM” در کابین و پلتفرم های معاملاتی متاتریدر و سی تریدر این بروکر ارائه شده است. این شاخص [که در طول سال های متمادی روند رو به رشدی طی کرده است]، در بین معامله گران نیز بسیار پرطرفدار است!

نماد شاخص داوجونز در لایت فارکس در هر دو حساب های کلاسیک (Classic) و حساب ECN لایت فارکس قابل معامله می باشد. در حال حاضر این نماد در پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 و سی تریدر لایت فارکس قابل معامله است.

ثبت نام در لایت فارکس

کمیسیون و اسپرد شاخص داوجونز

 

البته میزان اسپرد و کمیسیون آن در حساب کلاسیک با ECN متفاوت می باشد. در صورتی که از حساب ECN بروکر لایت فارکس استفاده می کنید، علاوه بر اسپرد شناور 1.3 پیپ، می بایست 5$ کمیسیون نیز پرداخت کنید.

مبلغ کمیسیون “شاخص داو” به ازای هر یک لات معامله محاسبه می شود و کمیسیون داوجونز در لایت فارکس با حساب های متاتریدر و سی تریدر، از «5$ در هر لات» است. با توجه به اینکه حداقل حجم قابل معامله 0.1 لات است، حداقل کمیسیون نیز 0.5$ است!

اما اگر از حساب کلاسیک استفاده می کنید، دیگر نیاز به پرداخت کمیسیون ندارد و جهت معامله نماد داوجونز در لایت فارکس باید با اسپرد شناور از 7.6 کار کنید؛ که در اکثر مواقع نیز این اسپرد دو رقمی می باشد.

شاخص داوجونز لایت فارکس در متاتریدر 4
شاخص داوجونز لایت فارکس؛ میزان کمیسیون 1 لات معامله در متاتریدر 4

معاملات نماد شاخص داوجونز در لایت فارکس حداکثر با لوریج 1:100 قابل انجام می باشد و دارای سوآپ یا بهره شبانه منفی برای خرید و فروش بین 3.42 تا 3.78 دلار، می باشد.

یکی از علل محبوبیت این نماد در بروکر لایت فارکس، اندازه قرارداد CFD این شاخص معاملاتی است. در حال حاضر «اندازه کانترکت» این نماد به ازای هر لات معامله «1 واحد» از شاخص داو را شامل می شود.

توجه داشته باشید که برای انجام ترید شاخص داوجونز در لایت فارکس نمی توانید با حداقل حجم 0.01 در فارکس معامله کنید بلکه حداقل حجم برای ترید نماد داوجونز 0.1 لات می باشد. حداکثر حجم معاملات در متاتریدر 4، «50 لات» و در متاتریدر 5 این بروکر «100 لات» است.

نماد شاخص داوجونز در بروکر لایت فارکس ، نماد us30 در لایت فارکس
نماد شاخص داوجونز در بروکر لایت فارکس در کابین شخصی

شاخص داوجونز در لایت فارکس دارای دوره معاملاتی مشخصی در بازه دوشنبه تا جمعه می باشد و یک ساعت در ابتدای شروع هر روز معاملاتی در لایت فارکس متوقف می شود.

نماد داوجونز در لایت فارکس دارای سوآپ یا نرخ بهره منفی، برای معاملات باز شبانه [در هر دو حساب کلاسیک و ECN می باشد و] در روزهای جمعه سواپ 3 برابر محاسبه خواهد شد.

در صورتی که می خواهید معاملات طولانی مدت بر روی نماد “YM” در لایت فارکس، انجام دهید، می توانید از حساب اسلامی لایت فارکس هم استفاده کنید.

 

نماد داوجونز در متاتریدر لایت فارکس

 

برای دسترسی به نماد داوجونز در متاتریدر 4 لایت فارکس ابتدا باید در سایت لایت فایننس ثبت نام و احراز هویت کنید. سپس وارد کابین شخصی خود شوید.

سپس از طریق کابین شخصی خود و همچنین متاتریدر 4 و 5 می توانید نماد داوجونز را در بروکر لایت فارکس معامله کنید.

ثبت نام در لایت فارکس

🔘نماد داوجونز در کابین شخصی بروکر

 

در کابین شخصی لایت فارکس، از منوی سمت راست خود، بر روی «معامله» کلیک کنید. از قسمت ابزار های معاملاتی وارد تب «شاخص های فراگیر سهام» شوید، تا شاخص داوجونز در لایت فارکس (YM) را، مشاهده کنید.

نماد داوجونز در متاتریدر 4 لایت فارکس ، شاخص داوجونز در لایت فارکس

 

🔘نماد داوجونز در متاتریدر 4

 

برای دسترسی به نماد داوجونز در متاتریدر 4 لایت فارکس پس از ورود به متاتریدر باید از طریق سربرگ «View» گزینه «Symbols » را انتخاب کنید و یا بر روی باکس «Symbol» یا نماد ها راست کلیک کنید و گزینه «Symbols» را انتخاب کنید.

شاخص داوجونز در متاتریدر 5 لایت فارکس

سپس از بین دسته بندی نماد های لایت فارکس، وارد شاخص های اصلی یا «Major Indices» شوید تا به نماد داوجونز دسترسی پیدا کنید.

همان طور که مشاهده می کنید، نماد داوجونز در متاتریدر لایت فارکس با عنوان “YM (DJIA index of the American stock exchange)” مشخص شده است.

نماد داوجونز در متاتریدر 4 لایت فارکس ، شاخص داوجونز در متاتریدر 5 لایت فارکس
نماد داوجونز در متاتریدر 4

 

🔘نماد داوجونز در متاتریدر 5

 

برای انجام معامله نماد داوجونز در متاتریدر 5 لایت فارکس، وارد منوی «View» شوید و گزینه «Symbols» را انتخاب کنید. نماد داوجونز در دسته بندی «Major Indices» قرار گرفته است.

نماد داوجونز در متاتریدر 5، شاخص داوجونز در متاتریدر 5
نماد شاخص داوجونز در متاتریدر 5

مطابق تصویر بالا، نماد YM در متاتریدر 5 را، از قسمت سمت راست پنجره نمادها، انتخاب کنید و مشخصات مربوط به آن را مشاهده کنید. همچنین برای اضافه کردن این نماد به واچ لیست خود بر روی دکمه «Show» کلیک کنید.

نماد داوجونز در سایر بروکر های فارکس، با نمادهای مختلف دیگر در دسته بندی شاخص های اصلی بورس قرار دارد؛ که توضیحات این نماد در تمامی متاتریدر های 5 شامل «DJIA یا DowJones index of American stock exchange» می باشد.

📢بسیاری از افراد به دنبال نماد us30 در لایت فارکس هستند؛ اما این بروکر لایت فارکس شاخص داوجونز را با این نماد معاملاتی ارائه نکرده است!

 

🔘نماد داوجونز در سی تریدر

 

نماد داوجونز در سی تریدر لایت فارکس نیز، با نماد “YM” و سایر مشخصات معاملاتی در حساب های ECN ارائه شده است. البته در قسمت مربوط به مشخصات این نماد، میزان کمیسیون 2.5$ ذکر شده است.

نماد داوجونز در سی تریدر لایت فارکس
نماد داوجونز در سی تریدر لایت فارکس

توجه داشته باشید که در پلتفرم سی تریدر، حین انجام معامله 2.5$ بابت کمیسیون کسر می شود و هنگام بستن معامله مجددا 2.5$ دیگر نیز بابت سفارش بستن از شما دریافت می کند؛ که در مجموع مثل سایر حساب ها 5$ کمیسیون پرداخت خواهید کرد.

 

معامله سهام های داوجونز در لایت فارکس

 

30 شرکت برتر که در بورس داوجونز ارائه شده اند، به صورت مجزا قابل معامله در بروکر لایت فارکس هستند. شما می توانید تمامی سهام شاخص داوجونز در لایت فایننس را، به صورت CFD در بروکر خریداری کنید.

شاخص داوجونز در فارکس، بهترین بروکر برای معامله داوجونز

تاریخچه نماد داوجونز اصلی در فارکس

از سال 1884 با معرفی اولین شاخص در بورس آمریکا، نماد داوجونز برای شرکت های ترابری شکل گرفت. شرکت های بلو چیپ در شاخص داوجونز، همیشه مورد توجه معامله گران بورس وال استریت قرار دارد. نماد داوجونز در کارگزاری های فارکس، با اسپرد و کمیسیون متفاوتی ارائه شده است:
نماد داوجونز در فارکس

شرکت های این موجود در این شاخص از سهام بورس نیویورک “NYSE” و بورس نزدک “NASDAQ” هستند که از سال 1932 تا سال 2020 در این شاخص وارد شده اند.

نماد سهام شرکت های حاضر در میانگین صعنتی داوجونز به ترتیب تاریخ اضافه شدن آنها، در جدول زیر قرار دارند:

لیست سهام شاخص داوجونز
نام شرکت نماد سهام بورس مادر زمینه صنعت
پروکتز اند گمبل PG NYSE کالای مصرفی
تری ام MMM NYSE هلدینگ معدن
آی بی ام IBM NYSE آی تی
مرک اند کو MRK NYSE صنایع داروسازی
آمریکن اکسپرس AXP NYSE خدمات مالی
مک دونالد MCD NYSE صنایع غذایی
بوئینگ BA NYSE صنایع هوایی
کوکاکولا KO NYSE صنایع غذایی
کاترپیلار CAT NYSE ماشین آلات سنگین
جی پی مورگان چیس JPM NYSE خدمات مالی
شرکت والت دیزنی DIS NYSE
صنعت سرگرمی
جانسون اند جانسون JNJ NYSE صنایع داروسازی
وال مارت WMA NYSE فروشگاه های زنجیره ای
هوم دیپو HD NYSE فروشگاه های زنجیره ای
اینتل INTC NASDAQ
آی تی
ماکروسافت MSFT NASDAQ
آی تی
ورایزن VZ NYSE صنعت مخابرات
شورن CVX NYSE صنایع نفت و گاز
سیسکو CSCO NASDAQ
آی تی
تراولرز کامپانی TRV NYSE صنعت بیمه
یونایتد هلث گروپ UNH NYSE صنعت آرایشی و بهداشتی
گولدمن ساکس GS NYSE خدمات مالی
نایکی NKE NYSE صنعت پوشاک
ویزاکارت V NYSE خدمات مالی
اپل AAPL NASDAQ
آی تی
داو DOW NYSE صنایع شیمیایی
والگرینز بوتز WBA NASDAQ
هلدینگ دارویی
سیلزفورس CRM NYSE آی تی
ام ژن AMGN NASDAQ
صنایع داروسازی
هانی ول HON NYSE هلدینگ چند ملیتی

 

نماد نزدک در لایت فارکس

بررسی شاخص Nasdaq در لایت فایننس

علاوه بر نماد US30 در فارکس که به شاخص داوجونز شناخته می شود، می توانید بر روی نماد نزدک در لایت فارکس نیز معامله کنید.نماد نزدک (NASDAQ) که با نماد “US100” در فارکس نیز شناخته می شود، شاخص 100 شرکت برتر آمریکا است.
بورس نزدک دایره بزرگتری نسبت به سهام های شاخص داوجونز، در برگرفته است و برآیند آن، می تواند برای معامله گران شاخص های بورس آمریکا، جذاب باشد:
نماد نزدک در لایت فارکس

 

آموزش نحوه ثبت نام در بروکر لایت فارکس

افتتاح حساب معاملاتی در لایت فارکس

جهت کاهش هزینه های کمیسیون و اسپرد تا 50% در بروکر لایت فایننس، می توانید از طریق آموزش زیر ثبت نام کنید:

ثبت نام در لایت فارکس

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره نماد داوجونز در لایت فایننس

 

شاخص داوحونز در فارکس، یکی نمادهای معاملاتی پرطرفدار است و معامله گران بسیاری تمرکز معاملات خود را، تنها بر روی رفتار این شاخص قرار داده اند.

هزینه حساب ECN در بروکر لایت فارکس، برای معاملات شاخص داوجونز بسیار مناسب است و اسپرد آن در مقایسه با سایر بروکرها پایین است. شما می توانید با بررسی رفتار شاخص داوجونز در گذشته، الگوهای تکنیکال عالی برای ترید آن پیدا کنید.

شما می توانید با دریافت ریبیت از دیجی تریدرز، هزینه اسپرد و کمیسیون خود را تا 50 درصد کاهش دهید و با انجام هر معامله بر روی شاخص “DowJones” علاوه بر سود معاملات خود، یک درآمد مضاعف کسب کنید.

در صورتی که به دنبال کسب سود از معاملات نماد داوجونز در لایت فارکس هستید، همین حالا با کارشناس دیجی تریدرز تماس بگیرید تا بهترین شرایط معاملاتی را برای شما فراهم نمایند.

واتس آپ دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری
تلگرام دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری

 

سوالات متداول

آیا نماد داوجونز در متاتریدر 4 لایت فارکس ارائه شده است؟

بله، می توانید ترید داوجونز در لایت فارکس را از طریق متاتریدر 4 انجام دهید. در ابتدا باید حساب کلاسیک و یا ECN در بروکر لایت فایننس ایجاد نمایید. همچنین امکان معامله شاخص داوجونز در متاتریدر 5 لایت فارکس نیز وجود دارد.

شاخص داوجونز در لایت فارکس چیست؟

شاخص داوجونز (نماد us30 در لایت فارکس) یکی از نماد های امن برای سرمایه گذاری در بین معامله گران محسوب می شود تا از کاهش ارزش دارایی های خود محافظت کنند. این نماد بر اساس رشد 30 شرکت بزرگ آمریکا که شامل شرکت اپل، ماکروسافت و … می شود، تشکیل شده است و جزو نماد های پر نوسان در بازار فارکس محسوب می گردد.

کمیسیون شاخص داوجونز در متاتریدر 5 لایت فارکس چقدر است؟

میزان کمیسیون نماد داوجونز در متاتریدر 5 مشابه سایر حساب های لایت فارکس 5$ می باشد. البته با این تفاوت که نصف کمیسیون هنگام باز کردن معامله در متاتریدر 5 دریافت می شود و نصف دیگر در هنگام بستن معامله از حساب شما کسر خواهد شد.F

نظرات (27)
 1. من به عنوان یک معامله گر مبتدی میخواهم بدانم چه توصیه‌هایی برای مدیریت ریسک در معاملات نماد داوجونز وجود دارد؟
  چگونه می‌توان از تغییرات اسپرد و کمیسیون در معاملات نماد داوجونز به نفع خود استفاده کرد؟

 2. اگر جای نویسنده بودم میدونید چی رو به متن اضافه میکردم؟
  یک. تحلیل بازار داوجونز. به این صورت که به تحلیل تاریخی و فنی شاخص داوجونز و تاثیر آن بر بازارهای مالی می‌پرداختم.
  دو. استراتژی‌های معاملاتی: مثلا راهکارهایی برای معامله‌گران جهت استفاده بهینه از نوسانات نماد داوجونز ارائه می‌دادم تا سود بیشتری عایدشون بشه.

 3. معامله با نماد داوجونز یک جوری که در لایت فارکس انگار داری بازی تخته نرد بازی میکنی، بدون اینکه تاس بندازی! همه چیز به نظر خوب می‌رسه تا اینکه متوجه می‌شوی حریفت از اول بازی تاس‌های جادویی داشته! 🎲 😁😁

 4. چرا تو مقاله هیچ اشاره ای به مقایسه با سایر بروکرها نداشتید؟ اگر به مقایسه شرایط معاملاتی نماد داوجونز در لایت فارکس با سایر بروکرها هم می پرداختید خوب بود. ضمنا هیچ اطلاعاتی در مورد استراتژی‌های معاملاتی بیان نشده. مقاله به استراتژی‌های معاملاتی خاصی که معامله‌گران می‌توانند هنگام کار با نماد داوجونز در لایت فارکس استفاده کنند، نپرداخته.

  • استراتژی معاملاتی در نماد داوجونز در کانال یوتیوب و آپارات منتشر شده است.

 5. سلام. کمیسیون داوجونز در لایت فارکس بیشتره یا ویندزور؟ شما کانال سیگنال داوجونز هم دارید؟

  • با سلام. میزان کمیسیون داوجونز در بروکر آلپاری حدود 3.5 دلار و کمیسیون داوجونز در لایت فایننس 5 دلار برای هر لات معامله است. بله برای عضویت در کانال سیگنال می توانید از طریق پشتیبانی تلگرام دیجی تریدرز اقدام کنید.

 6. سلام خسته نباشید
  من متا رو توگوشی نصب دارم داوجونز رو پیدا نمیکنم داخل نمادها ممنون میشم راهنمایی کنین چطور اضافه کنم تو گوشی اگه کسی راهنمایی میکنه ممنون میشم پیام بده

  • با سلام. در صورتی که از طریق نسخه ویندوزی (کامپیوتر) نمادی رو به واچ لیست خودتون طبق آموزش ارائه شده در بالا اضافه نمایید، در نسخه مربوط به متاتریدر موبایل هم واچ لیست شما که حاوی نماد داوجونز در لایت فارکس هست نمایش داده خواهد شد.
   همچنین در متاتریدر گوشی می توانید در تب «Quotes» در بالای صفحه بر روی علامت “+” بزنید و از دسته بندی شاخص ها نماد “YM” رو اضافه کنید و یا از قسمت بالای آن را سرچ کنید و با یک بار زدن بر روی آن نماد، به واچ لیست شما اضافه خواهد شد.

 7. به حساب کلاسیک ECN بروکر لایت فارکس کمیسیون تعلق میگیره؟ اگر آره بگید چقدره؟

  • نماد داوجونز در حساب کلاسیک کمیسیون ندارد و در حساب ecn هم 5 دلار کمیسیون در هر لات دارد.

 8. نماد “YM” نماد چی هستش؟

  • این نماد نشان دهنده شاخص مینی داوجونز در بازار فیوچرز فارکس است.

 9. چرا اکثر معامله گران بروکر لایت فارکس به دنبال نماد us30 در لایت فارکس در متاتریدر بروکر هستند؟ دلیل خاصی وجود داره؟

 10. سلام. میشه تحلیل تکنیکال شاخص داوجونز رو هم قرار بدید؟

 11. سلام. نماد داوجونز توی لایت فارکس با بقیه بروکرها فرق داره؟ من توی متاتریدر 5 می خواستم معامله کنم. us30 رو پیدا نکردم!

  • با سلام. بله، نماد داوجونز در لایت فارکس “YM” است و در سایر بروکرها نظیر بروکر ویندزور و تریدینگ ویو از نماد “US30” استفاده شده است. برای پیدا کردن نماد داوجونز در متاتریدر 5 کافی از بخش مربوط به «indices» نماد نزدک را انتخاب کنید و یا برای پیدا کردن سریع از قسمت جستجو در بالای پنجره نماد داوجونز را جستجو کنید.

 12. سلام. نماد داوجونز در متاتریدر 5 برای هر بروکر تفاوت داره؟ به نظر شما نماد داوجونز در لایت فارکس بهتره یا آمارکتس؟ من توی حساب استاندارد بدون کمیسیون می خوام معامله کنم. ممنون میشم که راهنمایی کنید.

  • سلام. بله نماد داوجونز در بروکرهای مختلف تفاوت دارد اما نماد داوجونز در متاتریدر 5 را می توانید از طریق جستجوی عبارت “dowjones” را در هر بروکر پیدا کنید!

 13. سلام وقت تون بخیر.
  نماد داوجونز توی لایت فارکس اسپردش کمتره یا آلپاری؟ به نظر شما برای معامله شاخص داو کدوم بروکر خوبه؟ ممنون از سایت خوبتون

 14. درود، نماد داوجونز در متاتریدر 4 نبود. من توی بروکر ای مارکت چک کردم. اینا فرق دارند؟؟

  • با سلام. نماد داوجونز در متاتریدر بروکر آمارکتس “YM” نیست. می توانید برای آشنایی با نماد داوجونز در آمارکتس پست آن را مطالعه بفرمایید.

 15. سایت تون عالیه.. نماد داوجونز لایت فارکس تو متاتریدر پیدا نمی کردم. خیلی خوب آموزش داده اید.

 16. سلام. نماد داوجونز لایت فایینس DJIهست یا YM؟

 17. سلام. نماد داوجونز رو در متاتریدر لایت فارکس پیدا نمی کنم. میشه راهنمایی کنید؟

 18. سلام. اسپرد نماد داوجونز در لایت فارکس چقدره؟ و اینکه شما کدوم حساب لایت فارکس رو پیشنهاد میدین؟
  ممنون از سایت خوب تون

  • با سلام
   اسپرد متوسط نماد داوجونز در لایت فارکس 60 پیپ است اما در شرایط مختلف ممکن است کمتر باشد. برای انتخاب حساب معاملاتی مناسب می توانید با کارشناسان لایت فارکس ما مشاوره رایگان داشته باشید.

درج نظر