بهترین بروکر با کمترین اسپرد از میان 7 بروکر برتر فارکس 📊 کمترین اسپرد در کدام بروکر است

25 جولای 2023 -

بهترین بروکر فارکس با کمترین اسپرد کدام است

 

یکی از مهمترین موارد در بررسی بروکر های فارکس برای معامله گران، انتخاب یک بروکر با کمترین اسپرد است. در میان بروکرهای فعال در بازار ایران، کارگزاری های زیادی هستند که حساب با اسپرد پایین یا اسپرد صفر به مشتریان خود ارائه می کنند.

البته کمترین میزان اسپرد 0.0 پیپ است اما به دلیل شناور بودن آن، میانگین اسپرد این حساب ها ارقام بالاتری دارد و انتخاب بروکر با کمترین اسپرد نیازمند بررسی بیشتری می باشد.

همان طور که می دانید محل درآمد بروکرها از اسپرد و سایر خدماتی است که به معامله گران ارائه می کنند. بنابراین انتخاب یک بروکر معتبر که مشتریان زیادی در آن بازار دارد، می تواند به شما کمک کند.

به طور میانگین بروکرهای معتبر که محبوبیت زیادی دارند، اسپرد کمتری نسبت به بروکرهای دیگر در طول زمان ارائه می کنند. به همین خاطر، در این مقاله قصد داریم اسپرد 7 بروکر برتر در بازار ایران را بررسی نماییم.

شما می توانید با مطالعه این مقاله نسبت به انتخاب بهترین بروکر با کمترین اسپرد و بیشتر کیفیت و رضایت مشتریان اطلاعات خوبی بدست آورید و متناسب با نیاز خود یک حساب معاملاتی با کمترین اسپرد در بروکر مورد نظر خود باز کنید.

بروکر فارکس افتتاح حساب با اسپرد پایین
❤️بروکر آلپاری افتتاح حساب Alpari
✅بروکر لایت فارکس افتتاح حساب LiteFinance
✴️بروکر آمارکتس افتتاح حساب Amarkets
🚀بروکر آی سی ام بروکرز افتتاح حساب ICM Brokers
⭐بروکر آی اف سی مارکتس افتتاح حساب IFC Markets
🔷بروکر ویندزور بروکرز افتتاح حساب Windsor
🔶بروکر فیبوگروپ افتتاح حساب FiboGroup

 

اسپرد در بروکر چیست 🧮 کمترین اسپرد در بروکرها

 

یکی از روش های کسب درآمد در بروکرهای فارکس دریافت اسپرد از معاملات مشتریان می باشد. به همین خاطر انتخاب یک بروکر با کمترین اسپرد که دارای اعتبار و مشکلات کمتری نسبت به سایرین باشد، کار آسانی نیست.

بسیاری از معامله گران ترجیح می دهند که اسپرد بالایی پرداخت کنند تا بروکر در معاملات آنها ذینفع باشد و دچار تعارض منافع با بروکر نشوند، اما باید توجه داشته باشید که این یک باور اشتباه است.

شما می توانید با انتخاب یک بروکر معتبر از حساب های ECN واقعی در آن کارگزاری استفاده کنید که متصل به میز معاملاتی در خود بروکر نیستند و محل درآمد بروکر از این معاملات مربوط به کمیسیون معاملات آنهاست نه اسپرد نماد معاملاتی.

ثبت نام در بروکر آلپاری

اسپرد بروکر چیست؟

 

اسپرد به اختلاف قیمت خرید و فروش یک نماد در بازار فارکس گفته می شود. در حقیقت در هر لحظه از معاملات اختلاف قیمت سفارش های تقاضا (Bid) و عرضه (Ask) برای هر نماد معاملاتی، اسپرد بروکر برای آن نماد را ایجاد می کند.

💡به عنوان مثال در صورتی که قیمت بید در جفت ارز EUR/USD برابر 1.10507 باشد و در همان لحظه قیمت اسک در متاتریدر برای این جفت ارز 1.10528 باشد، میزان اسپرد بروکر در این نماد از اختلاف آنها که 21 (Pips) است، بدست می آید.

کمترین میزان اسپرد در حساب های ECN بروکرهای فارکس ارائه می شود. زیرا این حساب ها به هسته مرکزی معاملات فارکس متصل هستند و حجم نقدینگی بسیار زیادی از سوی بانک ها و موسسات در حال معامله می باشد.

بروکر با کمترین اسپرد
اسپرد فارکس در جفت ارزهای متاتریدر

 

تفاوت اسپرد ثابت و شناور در بروکرها

 

مفهوم اسپرد در بروکرهای فارکس که به اختلاف قیمت عرضه و تقاضا در بروکر مربوط می باشد به 2 شکل ارائه می شود:

 • اسپرد ثابت (Fixed Spread)
 • اسپرد شناور (Float Spread)

اسپرد ثابت در بروکرها به اسپردی گفته می شود که میزان آن در تمامی لحظات به صورت ثابت می باشد و اختلاف قیمت عرضه و تقاضا همیشه بدون تغییر می باشد. این نوع اسپرد در حساب هایی که برای افراد مبتدی مناسب است ارائه می شود.

اما اسپرد شناور در هر لحظه بر اساس اختلاف قیمت Bid و Ask در بازار دچار تغییر می شود و ممکن است در شرایط خاصی مثل زمان انتشار اخبار و نوسان شدید قیمت، میزان آن بسیار افزایش پیدا کند. به همین دلیل به این نوع از اسپرد فارکس، اسپرد شناور گفته می شود.

حساب های ECN در بروکرهای فارکس، از اسپرد شناور استفاده می کنند، زیرا با توجه به حجم نقدینگی بسیار زیاد در بازار امکان ارائه اسپرد ثابت وجود ندارد و از سوی دیگر به دلیل نقدینگی بالا، میزان اسپرد بسیار پایین است.

البته توجه داشته باشید که کمترین اسپرد در این حساب ها به معنای کاهش هرینه انجام معاملات نسبت به سایر حساب های نیست و بروکرهای فارکس در ازای حجم معاملات از شما کمیسیون دریافت می کنند.

 

اسپرد در فارکس چیست، انواع اسپرد، محاسبه اسپرد در فارکس

آموزش اسپرد در فارکس

برای آشنایی با مفهوم اسپرد در بازار فارکس می توانید به پست تخصصی زیر مراجعه نمایید:

اسپرد فارکس

 

ثبت نام در لایت فارکس

 

بهترین بروکر فارکس با کمترین اسپرد

 

بروکرهای فارکس حساب های مختلفی را اختیار معامله گران خود قرار می دهند. اما بسیاری از معامله گران به دنبال پاسخ این سوال ها هستند که “کمترین اسپرد در کدام بروکر است؟”

البته اینکه کدام بروکر اسپرد کمتری دارد، نمی تواند به تنهایی معیار خوبی برای انتخاب بهترین بروکر باشد. زیرا بسیاری از بروکرها در زمان انتشار اخبار یا نوسان شدید قیمت، دچار واید شدن اسپرد می شوند که به نوعی کلاهبرداری از معامله گران است.

بهترین بروکر فارکس با اسپرد کم، حساب Pro.ECN در بروکر آلپاری و حساب ECN در لایت فارکس است که دارای اسپرد 0.0 پیپ است. البته سایر بروکرهای فارکس مثل بروکر ویندزور هم حساب زیرو با اسپرد نزدیک به صفر ارائه می کنند.

اما میزان کمیسیون در بروکر ویندزور بسیار بیشتر از بروکر آلپاری و لایت فارکس است. میزان اسپرد در بروکر آمارکتس و یا فیبوگروپ هم پایین است که در رتبه های بعدی برای گزینه معامله گران می تواند مورد بررسی قرار بگیرد.

بنابراین شما باید از میان بروکرهای معتبر به دنبال انتخاب یک حساب معاملاتی با کمترین اسپرد باشید. در ادامه مطلب هم با توجه به رتبه بندی بروکرهای فارکس در ایران، اسپرد حساب های 7 بروکر برتر را بررسی کرده ایم.

 

مقایسه اسپرد 7 بروکر برتر

 

اسپرد کارگزاری های فارکس در ایران، تنها در حساب های ECN بسیار پایین است. اما بروکرهایی که حساب با اسپرد صفر ارائه می کنند، الزاما از حساب ECN استفاده نمی کنند؛ بلکه ممکن است حساب های مشابهی را ارائه کرده باشند.

به عنوان مثال در بروکر ویندزور می توانید از حساب Zero استفاده کنید و یا در بروکر فیبوگروپ با حساب های NDD آن، که اسپرد بسیار پایینی دارند، معامله کنید. در ادامه به بررسی اسپرد حساب های بروکرهای برتر می پردازیم:

 

کمترین اسپرد در بروکر آلپاری

 

بروکر آلپاری شناخته شده ترین بروکر در بازار فارکس ایران بشمار می آید علاوه بر اسپرد پایین دارای کمیسیون پایین نیز می باشد. این بروکر حساب های متنوعی را به معامله گران خود ارائه می کند که دارای اسپرد های مختلفی هستند.

بروکر آلپاری هیچ حساب با اسپرد ثابت ارائه نکرده است اما شما می توانید از حساب های ECN این بروکر با اسپرد 0.0 پیپ استفاده کنید. میانگین اسپرد در هر یک از حساب های این بروکر را در جدول زیر مشاهده نمایید.

اسپرد بروکر آلپاری در حساب های مختلف
جفت ارز Standard
ECN MT4
ECN MT5
ECN Pro
EUR/USD 1.7
 1.1 0.3
0.3
USD/JPY 1.8
 1.2 0.4
0.4
GBP/USD 2.2
1.4
0.7
0.7
USD/CHF 2.5
1.6
0.6
0.6
NZD/USD 2.4
1.6
0.9
0.9

 

در صورتی که علاقه مند به بررسی دقیق تر اسپرد در آلپاری هستید می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

اسپرد حساب های آلپاری

 

بهترین اسپرد در بروکر لایت فارکس

 

بروکر لایت فارکس در حساب های سنت، کلاسیک و ECN از اسپرد های شناور استفاده می کند. میزان کمترین اسپرد در حساب سنت و کلاسیک از 1.8 پیپ و در حساب ECN از 0.0 پیپ شروع می شود.

میزان کمیسیون معاملات در حساب ECN نیز در نماد ها مختلف این بروکر متفاوت است و از 25 سنت شروع می شود. میانگین اسپرد برخی از جفت ارزهای فارکس در جدول زیر قرار دارد:

کمترین اسپرد در حساب های بروکر لایت فارکس
جفت ارز Classic
ECN
EUR/USD 2.2 0.2
USD/JPY  2.3 0.2
USD/CHF 2.1 0.3
GBP/USD 2.4 0.3
XAU/USD 60 15

 

برای آشنایی بیشتر با اسپرد لایت فارکس می توانید به پست زیر مراجعه کنید.

به زودی

آمارکتس؛ بروکر با اسپرد ثابت

 

بروکر آمارکتس به معامله گران خود سه نوع حساب معاملاتی در فارکس ارائه کرده است که حساب فیکس دارای اسپرد ثابت است (تنها در جفت ارزهای فارکس ثابت است) و حساب استاندارد و ECN دارای اسپرد شناور می باشد.

اسپرد آمارکتس ، اسپرد در آمارکتس ، بهترین اسپرد بروکر آمارکتس

کمترین اسپرد ثابت در این بروکر از 3 پیپ شروع می شود و در حساب های استاندارد و ECN از 1.3 پیپ اسپرد شناور ارائه شده است. همچنین میزان کمیسیون حساب ECN در آمارکتس 2.5 دلار در ازای هر لات سفارش معاملاتی است.

میزان کمترین اسپرد حساب های بروکر آمارکتس را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید.

کمترین اسپرد در حساب های بروکر آمارکتس
جفت ارز Fixed Standard
ECN
EUR/USD 3 1.3 0.1
USD/JPY 3  1.4 0.1
USD/CHF 4 1.8 0.2
GBP/USD 4 2.3 0.1
XAU/USD 60 24 10

 

برای آشنایی با میانگین اسپرد در آمارکتس و بررسی دقیق تر اسپرد نماد های مختلف می توانید به پست زیر مراجعه کنید.

اسپرد در آمارکتس

 

مقایسه اسپرد بروکرها در فارکس

 

شرایط اسپرد بروکرهای مختلف برای معامله گران متفاوت است. بسیاری از بروکرها، حساب های با اسپرد بسیار پایین را با عناوین مختلفی ارائه کرده اند. در ادامه به صورت تخصصی هریک از اسپرد بروکرها را می توانید مطالعه و مقایسه کنید:

 

کمیسیون ویندزور، میزان اسپرد بروکر ویندزور

بررسی اسپرد در کارگزاری Windsor

بروکر ویندزور حساب با اسپرد نزدیک به صفر ارائه کرده است که با نام زیرو شناخته می شود. اطلاعات بیشتر را بخوانید:

اسپرد ویندزور

 

اسپرد فیبوگروپ، اسپردهای بروکر فیبوگروپ

اسپرد در بروکر FiboGroup

حساب های متنوع بروکر فیبوگروپ و میزان اسپرد آنها یکی از دغدغه های معامله گران برای انتخاب اکانت معاملاتی است. در این پست این موضوع را بررسی کرده ایم:

اسپرد فیبوگروپ

 

اسپرد بروکر کپیتال اکستند

اسپرد در کارگزاری کپیتال اکستند

یکی دیگر از بروکرهایی که اسپرد بالایی نسبت به سایر بروکرها ارائه کرده است، بروکر کپیتال اکستند است. برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

اسپرد بروکر کپیتال اکستند

 

💡نظر کارشناس درباره بهترین اسپرد بروکرهای فارکس

 

اسپرد نقش مهمی در معاملات تریدرهای حرفه ای در بازار فارکس دارد. شما می توانید کمترین اسپرد کارگزاری های فارکس را در حساب های ECN پیدا کنید. البته به روش های دیگر هم می توانید هزینه اسپرد خود را کاهش دهید.

یکی از این روش ها دریافت کش بک از بروکرهای فارکس است. مجموعه دیجی تریدرز به واسطه نمایندگی بهترین بروکرهای فارکس، امکان پرداخت بیشترین کش بک را برای معامله گران خود فراهم کرده است، تا بخش قابل توجهی از هزینه ها کاهش دهند.

بنابراین یکی دیگر از عوامل انتخاب بهترین اسپرد در بروکرهای فارکس، میزان کش بک آن بروکر برای معامله گران است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس مجموعه ما در تلگرام تماس بگیرید.

واتس آپ دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری
تلگرام دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری

 

سوالات متداول

اسپرد در بروکر چیست؟

به اختلاف قیمت عرضه و تقاضا در هر لحظه از معاملات یک نماد اسپرد بروکر در آن نماد گفته می شود.

بهترین بروکر با کمترین اسپرد کدام است؟

بروکرهای معتبر زیر دارای کمترین اسپرد برای نمادهای مختلف هستند :

 • بروکر آلپاری
 • بروکر آمارکتس
 • بروکر لایت فارکس
 • بروکر آی سی ام بروکرز

نظرات (4)
 1. ممکنه یک مقدار در مورد این دو مورد توضیح دهید؟ لازم است اطلاعات بیشتری کسب کنم.
  اسپرد ثابت (Fixed Spread)
  اسپرد شناور (Float Spread)

  • بله، لطفا برای آشنایی کامل با اسپرد فارکس به صفحه اختصاصی آن مراجعه کنید.

 2. چطوری میتونیم یک بروکر با کمترین اسپرد انتخاب کنیم که در عین حال معتبر هم باشه؟

  • شما می توانید از طریق معامله در حساب ECN کمترین اسپرد بروکرها را تجربه کنید و از طریق دریافت کش بک بروکرها هزینه های خود را به کمترین حالت ممکن تبدیل کنید.

درج نظر