نماد نفت در لایت فارکس [اسپرد، کمیسیون]🛢️آموزش ترید نفت در متاتریدر

16 آوریل 2023 -

معاملات نفت در لایت فارکس

 

یکی از پرطرفدارترین نماد های بازار فارکس و بروکر لایت فارکس مربوط به ترید نماد نفت لایت فارکس می باشد. این نماد کمترین میزان کمیسیون را در بروکر لایت فارکس دارد!

البته نماد های معاملاتی نفت در فارکس نیز متعدد است و در مواردی باعث سردرگمی برای معامله گران می شود. باید توجه داشته باشید که معامله گران ایرانی به انواع نماد های نفت در فارکس دسترسی ندارند.

نفت در فارکس با نمادهای مختلفی [از جمله “UKOIL” ،”UKBrent” ،”WTI” و…] ارائه می شود. همچنین نمادهای مختلفی برای نفت در بازار فارکس ارائه می شود؛ اما در بروکر لایت فارکس دو نماد پرطرفدار “نفت برنت” و “نفت وست تگزاس” ارائه می شود.

ثبت نام در LiteFinance

نماد نفت در بروکر های مختلف ممکن است متفاوت نیز باشد. در این پست قصد داریم نماد نفت در لایت فارکس را بررسی کنیم.

نام بروکر لایت فارکس یا لایت فایننس
🪔نماد برنت لایت فارکس ✔️UKBRENT
🛢️نفت خام لایت فارکس ✔️USCRUDE
اسپرد نفت
از 14.0 پیپ
کمیسیون نفت
$0.5 در هر لات
🟢تماس با کارشناس
🔵پشتیبانی تلگرام

 

🎞️بررسی نماد نفت در بروکر لایت فایننس

 

 

نماد نفت در لایت فارکس؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

نماد نفت در لایت فارکس

 

نماد نفت در لایت فارکس، “UKBRENT” برای نفت برنت  و “USCRUDE” برای نفت خام است. این نمادها [بجز حساب سنتی] در هر یک از حساب های «کلاسیک» و «ECN» بروکر لایت فارکس قابل معامله می باشد.

البته نماد نفت در بروکر های مختلف فارکس دارای نماد معاملاتی متفاوتی می باشد. این موضوع به خاطر تنوع انواع معاملات در این نماد پرطرفدار گروه «کالاهای اساسی» یا «انرژی» در بازار فارکس می باشد.

برای دسترسی به نماد نفت در بروکر لایت فارکس به کابین شخصی خود وارد شوید و از صفحه پیش فرض «معامله»، وارد تب مربوط به «کالاهای اساسی» شوید تا نمادهای نفت لایت فارکس را مشاهده کنید.

 

نماد نفت در لایت فارکس ، ترید نفت لایت فایننس
نماد نفت در لایت فارکس؛ کابین بروکر

از نماد های مهم نفتی در بروکر های فارکس می توان به نفت برنت انگلیس، نفت خام آمریکا و معاملات آتی نفت خام اشاره کرد که معامله گران ایرانی در بسیاری از بروکر های فارکس به آنها دسترسی دارند.

به طور کلی می توان از طریق کلماتی مانند OIL، BRENT، WTI و … این نماد را در بروکرهای دیگر هم شناسایی کرد. این نماد ها به دلیل اینکه بسیار مورد توجه کشور های مختلف هستند و از عوامل متعددی تاثیر می پذیرند، دارای نوسانات قیمتی بالایی هستند.

از مهمترین عوامل بر روی قیمت این کالا ها می توان به اوضاع سیاسی و اقتصادی در کشور های عضو اوپک (OPEC) یا سازمان کشور های صادر کننده نفت اشاره کرد که بخش زیادی از آنها نیز در قسمت خاورمیانه قرار دارند.

“نفت برنت انگلیس” بر اساس دلار آمریکا (USD) قیمت گذاری می شود و سیاست های عرضه نفت در عربستان، روسیه و آمریکا بر قیمت آن تاثیر می گذارد. این کالای اساسی همیشه در بازار جهانی دارای تقاضای بالایی است و مورد توجه معامله گران قرار دارد.

ثبت نام در لایت فارکس

 

نماد نفت در متاتریدر 4 و 5 لایت فارکس

 

معامله گران بروکر لایت فارکس می توانند نماد نفت در بروکر لایت فایننس را از طریق پلتفرم های تریدینگ ویو [در کابین بروکر]، پلتفرم های متاتریدر [MT4 و MT5] و سی تریدر معامله نمایند. برای معامله نماد نفت در متاتریدر مراحل زیر را انجام دهید:

 

🟢گام 1: ورود به پنجره نمادها

 

برای معامله نماد نفت در متاتریدر 5 یا متاتریدر 4 وارد حساب معاملاتی خود در بروکر لایت فارکس شوید. سپس از منوی بالا بر روی گزینه «View» کلیک کنید و گزینه «Symbol» را انتخاب نمایید.

نمادها در متاتریدر بروکر

 

🟡گام 2: نماد نفت در متاتریدر

 

در پنجره جدید، می توانید از میان دسته بندی نماد های لایت فارکس، وارد زیر مجموعه “Oil” (نفت) شوید. هر دو نماد «نفت برنت» و «نفت خام» را می توانید در این قسمت مشاهده کنید.

برای فعال سازی هریک از نماد های نفت در لایت فارکس، بر روی آن کلیک کنید و دکمه «Show» را بزنید تا به واچ لیست نمادهای معاملاتی شما در متاتریدر اضافه گردد و سپس پنجره را ببندید.

نماد نفت در متاتریدر 4 لایت فارکس
نماد نفت در متاتریدر

 

🟠گام 3: بازکردن نمودار نفت در متاتریدر

 

برای باز کردن نمودار نماد نفت در لایت فارکس بر روی نماد در واچ لیست خود راست کلیک کنید و گزینه «Chart Window» را انتخاب کنید.

نماد نفت در متاتریدر 5 لایت فارکس

 

در ادامه شرایط و اسپرد معاملات نماد نفت در لایت فارکس را بررسی خواهیم کرد.

 

اسپرد و سواپ معاملات نماد نفت در لایت فارکس

 

نماد نفت در لایت فارکس شامل «نفت برنت» و «نفت خام» می باشد و در هر دو حساب معاملاتی لایت فایننس قابل معامله می باشد. البته اسپرد معاملات نفت در حساب های لایت فارکس متفاوت می باشد.

اسپرد نفت برنت در لایت فارکس “11 پیپ” و نفت خام “9 پیپ” در حساب ECN لایت فارکس می باشد. اما اسپرد این نماد در حساب کلاسیک کمی بالاست.

اسپرد نماد نفت برنت در حساب کلاسیک از “17.2” پیپ و نفت خام از “14.9” پیپ می باشد که اسپرد بسیار بالایی محسوب می شود و برای معامله گران اسکالپر مناسب نمی باشد.

کمیسیون لایت فارکس در حساب ECN برای معاملات نفت «0.5$ در هر لات» معامله است که باعث می شود این کارگزاری را بهترین بروکر برای معامله نفت در فارکس از نظر میزان کمیسیون معاملات بدانیم!

توصیه می کنیم در صورتی که علاقه مند به معاملات نماد نفت در لایت فارکس هستید، حتما از طریق حساب ECN لایت فایننس اقدام کنید.

نرخ سواپ یا بهره شبانه خرید نفت برنت نیز مثبت و معادل 15.52 و سواپ فروش آن منفی و معادل 28.584 است. این میزان در تمامی حساب های لایت فارکس یکسان می باشد.

در جدول زیر می توانید برخی از سایر ویژگی های معاملات این نماد را در حساب ECN لایت فارکس مشاهده نمایید.

مشخصات و اسپرد نفت در لایت فارکس
ویژگی های نماد نفت برنت نفت خام
نماد معاملاتی UKBRENT USCRUDE
ارز پایه دلار دلار
حداقل واریز
10 10
حداکثر حجم 100 لات 100 لات
حداقل حجم 0.1 لات 0.1 لات
اسپرد 11.2 8.9
اهرم معاملاتی 1:100 1:100
سواپ خرید 15.52 4.728
سواپ فروش 28.584- 12.348-

 

💡نظر کارشناس درباره نماد نفت در لایت فارکس

 

نماد نفت برای معامله گران سوئینگ ترید بسیار مناسب است، زیرا میزان سواپ خرید آن مثبت است و بسیاری از معامله گران به دنبال اخبار فاندامنتال صعودی برای معامله نفت در قیمت های ارزنده هستند.

معامله نفت در بروکر لایت فارکس، اسپرد و کمیسیون بسیار مناسبی دارد. «50 سنت» کمیسیون در حساب ECN و اسپرد زیر 10 پیپ، در شرایط فوق العاده برای تریدرهای نفت برنت است.

در صورتی که علافه مند به معاملات نماد نفت در لایت فارکس می باشید می توانید همین حالا با کارشناسان فارکس دیجی تریدرز تماس بگیرید و بهترین شرایط را برای این معاملات ایجاد کنید.

ارتباط با پشتیبانی فارکس ، کارشناس فارکس و ارز دیجیتال ، مشاوره رایگان فارکس
ثبت نام بروکر لایت فارکس ، بروکر لایت فایننس ، لایت فارکس

 

سوالات متداول

نماد نفت در لایت فارکس کدام است؟

نماد نفت در بروکر لایت فارکس شامل نفت برنت انگلیس با نماد UKBRENT و نماد نفت خام آمریکا با نماد USCRUDE ارائه شده است.

 

کدام حساب معاملاتی لایت فارکس برای معاملات نفت مناسب می باشد؟

حساب کلاسیک لایت فارکس دارای اسپرد زیادی می باشد و ترید نماد نفت در لایت فارکس با حساب ECN مناسب تر می باشد.

جهت دریافت مشاوره برای انتخاب حساب معاملاتی و بروکر مناسب برای معاملات نفت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پشتیبانی تلگرام

کمیسیون نماد نفت در لایت فارکس چقدر است؟

کمیسیون معاملات نفت در بروکر لایت فارکس 50 سنت است؛ که کمترین میزان کمیسیون حساب ECN در این بروکر است.

نظرات (2)
  1. سلام. من برای معاملات نفت در لایت فارکس مشکل داشتم و نتونستم نماد نفت در متاتریدر لایت فارکس رو پیدا کنم. لطفا راهنمایی کنید.
    ممنون از مطالب خود سایت دیجی تریدرز

    • با سلام. شما برای معامله نماد نفت در متاتریدر لایت فارکس، می توانید از قسمت Symbols وارد دسته بندی های بروکر شوید و در قسمت Oil نماد های نفت خام و نفت برنت در لایت فارکس را مشاهده کنید. به زودی آموزش تصویری این موضوع را برایتان آماده خواهیم کرد.

درج نظر