نماد نفت در لایت فارکس برای معاملات اسکالپ 🛢️ دیجی تریدرز

16 آوریل 2023 -

معاملات نفت در لایت فارکس

 

یکی از پرطرفدارترین نماد های بازار فارکس و بروکر لایت فایننس مربوط به ترید نماد نفت لایت فارکس می باشد. این نماد همیشه با نوسان خوبی همراه است و از اخبار کلان اقتصادی و سیاسی تاثیر می پذیرد.

نماد معاملاتی نفت در فارکس نیز متعدد است و در مواردی باعث سردرگمی برای معامله گران می شود. باید توجه داشته باشید که معامله گران ایرانی به انواع نماد های نفت در فارکس دسترسی ندارند.

ثبت نام در LiteFinance

نماد نفت در بروکر های مختلف ممکن است متفاوت نیز باشد. در این پست قصد داریم نماد نفت در لایت فارکس را بررسی کنیم.

نام بروکر لایت فارکس یا لایت فایننس
🪔نماد برنت لایت فارکس ✔️UKBRENT
🛢️نفت خام لایت فارکس ✔️USCRUDE
🟢تماس با کارشناس
🔵پشتیبانی تلگرام

 

نماد نفت در لایت فارکس

 

نماد نفت در لایت فارکس نیز شامل نفت برنت و نفت خام می باشد و به ترتیب با نماد های UKBRENT و نماد USCRUDE مشخص شده است. این نماد در هر یک از حساب های کلاسیک و ECN بروکر لایت فارکس قابل معامله می باشد.

البته نماد نفت در بروکر های مختلف فارکس دارای نماد معاملاتی متفاوتی می باشد. این موضوع به خاطر تنوع انواع معاملات در این نماد می باشد.

اما به طور کلی می توان از طریق کلماتی مانند OIL، BRENT، WTI و … این نماد را شناسایی کرد.

از نماد های مهم نفتی در بروکر های فارکس می توان به نفت برنت انگلیس، نفت خام آمریکا و معاملات آتی نفت خام اشاره کرد که معامله گران ایرانی در بسیاری از بروکر های فارکس به آنها دسترسی دارند.

برای دسترسی به نماد نفت در بروکر لایت فارکس به کابین شخصی خود وارد شوید و وارد تب مربوط به کالاهای اساسی شوید تا نماد آنها را مشاهده کنید.

نماد نفت در لایت فارکس ، ترید نفت لایت فایننس

این نماد ها به دلیل اینکه بسیار مورد توجه کشور های مختلف هستند و از عوامل متعددی تاثیر می پذیرند، دارای نوسانات قیمتی بالایی هستند.

از مهمترین عوامل بر روی قیمت این کالا ها می توان به اوضاع سیاسی و اقتصادی در کشور های عضو اوپک یا سازمان کشور های صادر کننده نفت اشاره کرد که بخش زیادی از آنها نیز در قسمت خاورمیانه قرار دارند.

نفت برنت انگلیس بر اساس دلار آمریکا قیمت گذاری می شود و سیاست های عرضه نفت در عربستان، روسیه و آمریکا بر قیمت آن تاثیر می گذارد. این کالای اساسی همیشه در بازار جهانی دارای تقاضای بالایی است و مورد توجه معامله گران قرار دارد.

ثبت نام در لایت فارکس

 

نماد نفت در لایت فارکس

تحلیل تکنیکال نفت برنت

🔊 در هفته های گذشته شاهد ریزی ایمپالس نماد نفت برنت، در تاریم فریم 1 ساعته بودیم. پس از ورود قیمت به ناحیه مقاومتی، شاهد رشد اصلاحی به سمت ناحیه 90 دلار هستیم. با توجه به محدوده ی عرضه در این ناحیه قیمتی و پتانسیل واگرایی منفی، انتظار ورود کامل به ناحیه تا حداکثر تا سقف 90.5 دلار را داریم. در سناریو نزولی، انتظار ریزش قیمت به پایین کانال در محدوده 86 دلار و در صورت شکست کانال نزول، شاهد گام بعدی نزولی باشیم.

تحلیل هفته آینده ⏪⏪⏪ نماد نفت در آمارکتس

 

نماد نفت در متاتریدر 4 و 5 لایت فارکس

 

برای معامله نماد نفت در متاتریدر 5 یا متاتریدر 4 وارد حساب معاملاتی خود در بروکر لایت فارکس شوید. سپس از منوی بالا بر روی گزینه View کلیک کنید و گزینه Symbol را انتخاب نمایید.

در پنجره جدید، می توانید از میان دسته بندی نماد های لایت فارکس، وارد زیر مجموعه Oil (نفت) شوید. هر دو نماد نفت برنت و نفت خام را می توانید در این قسمت مشاهده کنید.

نماد نفت در متاتریدر 4 لایت فارکس

برای فعال سازی هریک از نماد های نفت در لایت فارکس، بر روی آن کلیک کنید و دکمه Show را بزنید تا به واچ لیست شما در متاتریدر اضافه گردد و سپس پنجره را ببندید.

نماد نفت در متاتریدر 5 لایت فارکس

برای باز کردن نمودار نماد نفت در لایت فارکس بر روی نماد در واچ لیست خود راست کلیک کنید و گزینه Chart Window را انتخاب کنید.

در ادامه شرایط و اسپرد معاملات نماد نفت در لایت فارکس را بررسی خواهیم کرد.

 

اسپرد و سواپ معاملات نماد نفت در لایت فارکس

 

نماد نفت در لایت فارکس شامل نفت برنت و نفت خام می باشد و در هر دو حساب معاملاتی لایت فایننس قابل معامله می باشد.

البته اسپرد معاملات نفت در حساب های لایت فارکس متفاوت می باشد. البته در شرایط مختلف بازار این میزان اسپرد ممکن است بسیار متغییر باشد.

اسپرد نفت برنت در لایت فارکس 11 پیپ و نفت خام 9 پیپ در حساب ECN لایت فارکس می باشد. اما اسپرد این نماد در حساب کلاسیک بسیار بالاست.

اسپرد نماد نفت برنت در حساب کلاسیک از 172 پیپ و نفت خام از 149 پیپ می باشد که اسپرد بسیار بالایی محسوب می شود و برای معامله گران اسکالپر مناسب نمی باشد.

توصیه می کنیم در صورتی که علاقه مند به معاملات نماد نفت در لایت فارکس هستید، حتما از طریق حساب ECN لایت فایننس اقدام کنید.

نرخ سواپ یا بهره شبانه خرید نفت برنت نیز مثبت و معادل 15.52 و سواپ فروش آن منفی و معادل 28.584 است. این میزان در تمامی حساب های لایت فارکس یکسان می باشد.

در جدول زیر می توانید برخی از سایر ویژگی های معاملات این نماد را در حساب ECN لایت فارکس مشاهده نمایید.

مشخصات و اسپرد نفت در لایت فارکس
ویژگی های نماد نفت برنت نفت خام
نماد معاملاتی UKBRENT USCRUDE
ارز پایه دلار دلار
حداقل واریز
10 10
حداکثر حجم 100 لات 100 لات
حداقل حجم 0.1 لات 0.1 لات
اسپرد 11.2 8.9
اهرم معاملاتی 1:100 1:100
سواپ خرید 15.52 4.728
سواپ فروش 28.584- 12.348-

 

در صورتی که علافه مند به معاملات نماد نفت در لایت فارکس می باشید می توانید همین حالا با کارشناسان فارکس سایت دیجی تریدرز تماس بگیرید و بهترین شرایط را برای این معاملات ایجاد کنید.

 

ارتباط با پشتیبانی فارکس ، کارشناس فارکس و ارز دیجیتال ، مشاوره رایگان فارکس
ثبت نام بروکر لایت فارکس ، بروکر لایت فایننس ، لایت فارکس

 

سوالات متداول

نماد نفت در لایت فارکس کدام است؟

نماد نفت در بروکر لایت فارکس شامل نفت برنت انگلیس با نماد UKBRENT و نماد نفت خام آمریکا با نماد USCRUDE ارائه شده است.

 

کدام حساب معاملاتی لایت فارکس برای معاملات نفت مناسب می باشد؟

حساب کلاسیک لایت فارکس دارای اسپرد زیادی می باشد و ترید نماد نفت در لایت فارکس با حساب ECN مناسب تر می باشد.

جهت دریافت مشاوره برای انتخاب حساب معاملاتی و بروکر مناسب برای معاملات نفت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پشتیبانی واتس آپ

پشتیبانی تلگرام

نظرات (2)
  1. سلام. من برای معاملات نفت در لایت فارکس مشکل داشتم و نتونستم نماد نفت در متاتریدر لایت فارکس رو پیدا کنم. لطفا راهنمایی کنید.
    ممنون از مطالب خود سایت دیجی تریدرز

    • با سلام. شما برای معامله نماد نفت در متاتریدر لایت فارکس، می توانید از قسمت Symbols وارد دسته بندی های بروکر شوید و در قسمت Oil نماد های نفت خام و نفت برنت در لایت فارکس را مشاهده کنید. به زودی آموزش تصویری این موضوع را برایتان آماده خواهیم کرد.

درج نظر