حساب اسلامی در فارکس 🌟 تفاوت و معایب حساب بدون سواپ در بروکر فارکس

30 ژوئن 2023 -

حساب اسلامی در فارکس چیست

 

حساب اسلامی در بروکر فارکس یک ابزار معاملاتی برای معامله گران مسلمان است تا با استفاده از آن نرخ بهره شبانه یا سواپ را از حساب خود حفظ کنند.

معامله گران مسلمان به دلیل اعتقادات اسلامی، اجازه پرداخت بهره شبانه یا سواپ در فارکس را ندارند. بروکر های فارکس برای حل این مشکل، حساب های اسلامی را ایجاد کرده اند.

بسیاری از معامله گران علاقه مند هستند تا از حساب اسلامی فارکس استفاده کنند. بهترین بروکر با حساب اسلامی برای ایرانیان، بروکری است که کمترین محدودیت را در ازای فعال سازی حساب بدون سواپ ایجاد نماید.

مجموعه دیجی تریدرز با بررسی شرایط سواپ فری در بروکرهای فارکس، بهترین بروکر با حساب اسلامی را از بین 40 بروکر فعال در ایران شناسایی کرده است.

با توجه به تفاوت سلایق معامله گران، چند بروکر مناسب را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید بر حسب نیاز خود از بین آنها انتخاب نمایید.

عمده تفاوت حساب اسلامی فارکس در بین بروکرها، مدت زمان اعتبار معاملات بدون بهره شبانه می باشد. البته برخی از بروکرها با سواپ فری شدن حساب، از ارائه خدمات جانبی نیز خودداری می کنند.

بنابراین معایب حساب اسلامی فارکس برای معامله گران ممکن است شامل عدم دریافت بونوس، عدم امکان شرکت در مسابقات و برخی از موارد مشابه نیز باشد.

در ادامه این پست به بررسی بهترین بروکرها با حساب اسلامی در فارکس خواهیم پرداخت. در صورتی که پس از مطالعه این پست، نیاز به مشاوره دارید، می توانید با کارشناس پشتیبانی دیجی تریدرز تماس بگیرید.

بروکر با حساب اسلامی سواپ فری در نمادها
حساب اسلامی آلپاری جفت ارزها و فلزات و شاخص ها
حساب اسلامی لایت فارکس جفت ارزها و فلزات
حساب اسلامی آمارکتس جفت ارزها و فلزات
حساب اسلامی آی سی ام بروکرز تمامی نماد های فارکس
حساب اسلامی ارانته جفت ارزهای فارکس
حساب اسلامی فیبوگروپ جفت ارزها در حساب Fixed
حساب اسلامی آی اف سی مارکتس جفت ارزها و فلزات
حساب اسلامی روبوفارکس متوقف شده است
حساب اسلامی اف بی اس جفت ارزهای فارکس
حساب اسلامی ویندزور جفت ارزها و فلزات
پشتیبانی فارکس در تلگرام پشتیبانی فارکس در واتس آپ

 

آیا حساب اسلامی فارکس حلال است

 

معامله گران مسلمان با توجه به دستورات شریعت اسلام، حق پرداخت بهره یا دریافت آن را از مسلمانان ندارند. در بازار فارکس، بانک مرکزی هر کشوری نرخ بهره شبانه را اعلام می کند که خریداران آن ارز می توانند از آن نرخ بهره سود کسب کنند.

در صورتی که ارزی خریداری شده در بانک مرکزی آن کشور دارای بهره کمتری نسبت به ارز فروخته شده در مقابل آن باشد، معامله گران باید مابه التفات بهره ایجاد شده را پرداخت نمایند.

با توجه به فتوای مراجع دینی پرداخت بهره باعث ایجاد معاملات ربا می شود که از نظر شریعت اسلامی به طور قطعی حرام است.

در بین مراجع شیعه تفاوت حساب اسلامی فارکس با سایر مسلمانان نیز وجود دارد. با توجه به فتوای اکثریت علمای دینی، دریافت بهره از بانک کشور های غیرمسلمان ایرادی ندارد و حلال است.

اما پرداخت بهره به غیرمسلمان حرام است و معامله گران در فارکس اجازه پرداخت بهره شبانه را ندارند. بنابراین معامله گران نمی توانند در جفت ارزی که دارای سواپ شبانه منفی معامله انجام دهند مگر آنکه از حساب اسلامی استفاده نمایند.

البته در حساب اسلامی امکان دریافت بهره شبانه نیز وجود ندارد اما از نظر دینی معاملات آنها دارای بهره نیست و ایرادی ندارد.

01 00 01 forex islamic account 1 حساب اسلامی در فارکس,حساب اسلامی در فارکس چیست,حساب اسلامی فارکس حلال است,حساب اسلامی چیست,حساب بدون سواپ چیست,معایب حساب اسلامی فارکس,معایب حساب اسلامی,تفاوت حساب اسلامی فارکس,بروکر با حساب اسلامی,حساب اسلامی بروکر,منظور از حساب اسلامی در فارکس,حساب اسلامی در لایت فارکس چیست

 

بهترین بروکر با حساب اسلامی

 

شرایط حساب اسلامی بروکر های فارکس شامل موارد زیر است:

  1. بروکر آلپاری – Alpari

   در بروکر آلپاری می توانید در تمامی جفت ارزهای فارکس و فلزات مانند طلا و نقره و شاخص های بورس مانند داوجونز و نزدک از حساب اسلامی استفاده کنید.
   استفاده ازحساب اسلامی در آلپاری دارای محدودیت زمانی است و پس از پایان مهلت معامله، مجددا هزینه سواپ فعال خواهد شد. (معمولا یک هفته برای هر معامله مهلت ارائه می شود.)

  2. بروکر لایت فایننس – LiteFinance

   با درخواست حساب اسلامی لایت فارکس، می توانید در معاملات جفت ارزهای فارکس و فلزات گرانبها از پرداخت سواپ معاف شوید.
   در صورت استفاده از حساب اسلامی لایت فایننس امکان استفاده از بونوس های واریزی را ندارید و مهلت انجام معاملات تا سقف 30 روز می باشد.

  3. بروکر آمارکتس – Amarkets

   در بروکر آمارکتس شرایط استفاده از حساب اسلامی تنها در جفت ارزهای فارکس و فلزات وجود دارد.
   حساب اسلامی آمارکتس محدودیت زمانی ندارد و قابل تمدید است. البته بروکر آمارکتس برخی از مزایای معاملاتی خود را برای معامله گران محدود می کند.

  4. بروکر آی سی ام – ICM Brokers

   حساب اسلامی آی سی ام بروکرز یکی از بهترین گزینه ها برای معامله گران فارکس است که به دنبال حساب بدون سواپ هستند.
   حساب بدون سواپ در آی سی ام بروکرز برای معاملات باز تا یک سال نیز قابل استفاده می باشد. این بروکر شرایط ویژه ای برای معامله گران مسلمان دارد.

  5. بروکر فیبو – FiboGroup

   در بروکر فیبوگروپ امکان استفاده از حساب اسلامی فقط در حساب معاملاتی فیکس در متاتریدر 4 ارائه شده است.
   مهلت استفاده از معاملات بدون سواپ یک هفته می باشد که در صورت اتمام باید 50 الی 150 دلار به ازای هر لات در هر معامله پرداخت نمایید.

  6. بروکر ویندزور – Windsor

   بروکر ویندزور امکان درخواست حساب اسلامی را تنها برای معامله گران مسلمان با ارائه مدارک قابل اجرا می داند
   حساب اسلامی ویندزور در جفت ارزها و فلزات قابل استفاده می باشد و مهلت استفاده از آن تا یک ماه در نماد های مختلف می باشد.

  7. بروکر ارانته – Errante

   در بروکر ارانته معامله گرانی که مسلمان هستند می توانند درخواست حساب اسلامی یا بدون سواپ بدهند و آن را تمدید نمایند.
   در صورتی که قوانین مربوط به حساب اسلامی در بروکر ارانته را رعایت نکنید بروکر حق دارد که هر زمان نسبت به تعلیق این حساب اقدام نماید.

  8. بروکر آی اف سی – IFC Markets

   بروکر آی اف سی مارکتس بدون هیچ هزینه ای امکان استفاده نامحدود از حساب اسلامی آی اف سی را برای معامله گران مسلمان فراهم کرده است.
   البته درصورتی که درخواست حساب اسلامی دهید امکان غیرفعال سازی آن وجود ندارد.

 

مزایا و معایب حساب اسلامی فارکس

 

مزایای استفاده از حساب اسلامی فارکس برای مسلمانان، رعایت حدود شرعی است. همجنین معامله گران می توانند بدون پرداخت بهره شبانه معاملات خود را باز نگه دارند.

البته معایب حساب اسلامی فارکس در بروکرها ممکن است دردسرساز شود. بسیاری از بروکر های فارکس، ارائه خدمات جانبی مثل بونوس های واریز و حق شرکت در مسابقات به معامله گران این حساب ها را ممتوع اعلام می کنند.

🔔 یکی از معایب حساب اسلامی فارکس، عدم حذف آن در معاملات شاخص و سهام بورس جهانی است. در اغلب بروکرهای فارکس حساب بدون سواپ تنها در جفت ارزهای فارکس و فلزات قابل استفاده می باشد.

همچنین در برخی از بروکرها برای استفاده از حساب اسلامی باید مدارک مربوط به مذهب خود را ارائه کنید و امکان استفاده از حساب بدون Swap برای معامله گران غیرمسلمان وجود ندارد.

در صورتی که به هر دلیلی بروکر فارکس معاملات شما را خلاف قوانین خود بداند، می تواند حساب شما را از حالت حساب اسلامی یا بدون سواپ خارج نماید که ممکن است برای معاملات ایجاد مشکل کند.

یکی دیگر از معایب حساب اسلامی فارکس همین موضوع است زیرا تشخیص این موضوعات به عهده بروکر فارکس است و معمولا معامله گران حق اعتراض و پیگیری ندارند. بروکر قبلا بابت این موضوع از معامله گران رضایت دریافت کرده است.

در صورتی که علاقه مند به استفاده از حساب اسلامی فارکس هستید، توصیه می کنیم، حتما از طریق پشتیبانی دیجی تریدرز با کارشناس مجرب تماس بگیرید و اطلاعات کافی و کامل در مورد بروکر مورد نظر خود را دریافت نمایید.

سوالات متداول

تفاوت حساب اسلامی فارکس با حساب های دیگر چیست؟

معامله گران در حساب اسلامی فارکس، بهره شبانه یا سواپ دریافت یا پرداخت نمی کنند اما در سایر حساب ها با توجه به نماد معاملاتی برای معاملات شبانه باید هزینه بهره را نیز درنظر بگیرند.

آیا حساب اسلامی در تمامی حساب های بروکر های فارکس ارائه می شود؟

خیر، در برخی از بروکرهای فارکس تنها در بعضی از حساب ها امکان استفاده از حساب اسلامی وجود دارد.

درج نظر