حساب اسلامی فارکس چیست؟ 🌟حساب بدون سواپ در فارکس

30 ژوئن 2023 -

حساب اسلامی فارکس چیست؟

 

حساب اسلامی در بروکرهای فارکس یک ابزار معاملاتی برای معامله گران مسلمان است تا با استفاده از آن، از پرداخت “نرخ بهره شبانه” (سواپ) معاملات فارکس معاف شوند!

معامله گران مسلمان به دلیل اعتقادات اسلامی، اجازه پرداخت «بهره شبانه» یا سواپ در فارکس را ندارند. بروکر های فارکس برای حل این مشکل، «حساب اسلامی فارکس» را ایجاد کرده اند.

بهترین بروکر با حساب اسلامی برای ایرانیان، بروکری است که کمترین محدودیت را در ازای فعال سازی حساب بدون سواپ ایجاد نماید و امکان استفاده از اسپرد پایین را فراهم کند.

همچنین به طور معمول نگهداری معاملات باز در حساب اسلامی فارکس تنها برای یک مدت زمان محدود [مثلا بین 3 الی 14 روز] در بروکرها قابل قبول است و بعد از آن هزینه سواپ (Swap) را محاسبه می کنند.

مجموعه دیجی تریدرز [با بررسی شرایط سواپ فری در بروکرهای فارکس]، بهترین بروکر برای حساب اسلامی را از بین 40 بروکر فعال در ایران شناسایی کرده است.

با توجه به تفاوت سلایق معامله گران، چند بروکر با “حساب بدون سواپ” را به شما معرفی خواهیم کرد؛ تا بتوانید بر حسب نیاز خود از بین آنها، بهترین بروکر را انتخاب نمایید.

بروکر با حساب اسلامی سواپ فری در نمادها
حساب اسلامی آلپاری جفت ارزها و فلزات و شاخص ها
حساب اسلامی لایت فارکس جفت ارزها و فلزات
حساب اسلامی آمارکتس جفت ارزها و فلزات
حساب اسلامی آی سی ام بروکرز تمامی نماد های فارکس
حساب اسلامی ارانته جفت ارزهای فارکس
حساب اسلامی فیبوگروپ جفت ارزها در حساب Fixed
حساب اسلامی آی اف سی مارکتس جفت ارزها و فلزات
حساب اسلامی روبوفارکس متوقف شده است
حساب اسلامی اف بی اس جفت ارزهای فارکس
حساب اسلامی ویندزور جفت ارزها و فلزات

عمده تفاوت حساب اسلامی فارکس در بین بروکرها، «مدت زمان اعتبار» معاملات بدون بهره شبانه می باشد. البته برخی از بروکرها پس از «سواپ فری شدن حساب»، از ارائه خدمات جانبی نیز خودداری می کنند.

01 00 01 forex islamic account 1 حساب اسلامی فارکس,حساب اسلامی در فارکس,حساب اسلامی در فارکس چیست,حساب اسلامی چیست,حساب بدون سواپ چیست,معایب حساب اسلامی فارکس,معایب حساب اسلامی,تفاوت حساب اسلامی فارکس,بروکر با حساب اسلامی,حساب اسلامی بروکر,منظور از حساب اسلامی در فارکس,حساب اسلامی در لایت فارکس چیست,حساب اسلامی فارکس چیست

بنابراین معایب حساب اسلامی فارکس برای معامله گران ممکن است شامل: «عدم دریافت بونوس»، «عدم امکان شرکت در مسابقات» و برخی از موارد مشابه نیز باشد!

در ادامه این پست به بررسی بهترین بروکرها با حساب اسلامی در فارکس خواهیم پرداخت. در صورتی که پس از مطالعه این پست، نیاز به مشاوره دارید، می توانید با کارشناس پشتیبانی دیجی تریدرز تماس بگیرید.

بروکر با حساب اسلامی در فارکس

 

اغلب بروکرهای فارکس در بازار ایران، حساب اسلامی را به معامله گران ارائه می کنند. شرایط بروکر با حساب اسلامی با سایر حساب های آن تفاوت دارد. در ادامه به بررسی تخصصی هریک از این بروکرهای فارکس، می پردازیم:

حساب اسلامی آمارکتس، حساب بدون سوآپ ای مارکتس ، ایجاد حساب سواپ فری یا بدون بهره شبانه

حساب اسلامی در Amarkets

در بروکر آمارکتس شرایط استفاده از حساب اسلامی تنها در جفت ارزهای فارکس و فلزات وجود دارد. حساب اسلامی آمارکتس محدودیت زمانی ندارد و قابل تمدید است. البته بروکر آمارکتس برخی از مزایای معاملاتی خود را برای معامله گران محدود می کند.
حساب اسلامی آمارکتس

 

شرایط حساب اسلامی لایت فارکس ، آموزش ساخت حساب اسلامی لایت فایننس

حساب اسلامی در LiteFinance

با درخواست حساب اسلامی لایت فارکس، می توانید در معاملات جفت ارزهای فارکس و فلزات گرانبها از پرداخت سواپ معاف شوید. در صورت استفاده از حساب اسلامی لایت فایننس امکان استفاده از بونوس های واریزی را ندارید و مهلت انجام معاملات تا سقف 30 روز می باشد.
حساب اسلامی لایت فارکس

 

حساب اسلامی ویندزور

حساب اسلامی در Windsor

بروکر ویندزور امکان درخواست حساب اسلامی را تنها برای معامله گران مسلمان با ارائه مدارک قابل اجرا می داند
حساب اسلامی ویندزور در جفت ارزها و فلزات قابل استفاده می باشد و مهلت استفاده از آن تا یک ماه در نماد های مختلف می باشد.
حساب اسلامی ویندزور

 

حساب اسلامی فیبوگروپ

حساب اسلامی در FiboGroup

در بروکر فیبوگروپ امکان استفاده از حساب اسلامی فقط در حساب معاملاتی فیکس در متاتریدر 4 ارائه شده است.
مهلت استفاده از معاملات بدون سواپ یک هفته می باشد که در صورت اتمام باید 50 الی 150 دلار به ازای هر لات در هر معامله پرداخت نمایید.
حساب اسلامی فیبوگروپ

 

حساب اسلامی ارانته

حساب اسلامی در Errante

در بروکر ارانته معامله گرانی که مسلمان هستند می توانند درخواست حساب اسلامی یا بدون سواپ بدهند و آن را تمدید نمایند. در صورتی که قوانین مربوط به حساب اسلامی در بروکر ارانته را رعایت نکنید بروکر حق دارد که هر زمان نسبت به تعلیق این حساب اقدام نماید.
حساب اسلامی ارانته

 

حساب اسلامی در آلپاری

 

در بروکر آلپاری می توانید در تمامی جفت ارزهای فارکس و فلزات مانند “طلا” و “نقره” و شاخص های بورس مانند “داوجونز” و “نزدک” از حساب اسلامی استفاده کنید.

استفاده ازحساب اسلامی در آلپاری دارای محدودیت زمانی است و پس از پایان مهلت معامله، مجددا هزینه سواپ فعال خواهد شد. (معمولا یک هفته برای هر معامله مهلت ارائه می شود.)

 

حساب اسلامی بروکر ICM Brokers

 

حساب اسلامی آی سی ام بروکرز یکی از بهترین بروکر برای حساب اسلامی فارکس بشمار می آید. این بروکر حساب معامله گران ایرانی (مسلمان) را به صورت پیش فرض بدون سواپ ارائه کرده است.

حساب اسلامی (بدون سواپ) در آی سی ام بروکرز برای معاملات باز تا یک سال نیز قابل استفاده می باشد که نسبت به سایر بروکرها شرایط بی نظیری دارد و محدودیتی برای سایر خدمات آن وجود ندارد.

 

حساب اسلامی آی اف سی مارکتس

 

بروکر آی اف سی مارکتس بدون هیچ هزینه ای امکان استفاده نامحدود از حساب اسلامی آی اف سی را برای معامله گران مسلمان فراهم کرده است.

البته درصورتی که درخواست حساب اسلامی دهید امکان غیرفعال سازی آن وجود ندارد.

 

مزایا و معایب حساب اسلامی فارکس

 

مزایای استفاده از «حساب اسلامی فارکس» برای مسلمانان، رعایت حدود شرعی است. همجنین معامله گران می توانند بدون پرداخت بهره شبانه معاملات خود را باز نگه دارند.

البته معایب حساب اسلامی فارکس در بروکرها ممکن است دردسرساز شود. بسیاری از بروکر های فارکس، ارائه خدمات جانبی مثل بونوس های واریز و حق شرکت در مسابقات به معامله گران این حساب ها را ممتوع اعلام می کنند.

🔔 یکی از معایب حساب اسلامی فارکس، عدم حذف آن در معاملات شاخص و سهام بورس جهانی است. در اغلب بروکرهای فارکس حساب بدون سواپ تنها در جفت ارزهای فارکس و فلزات قابل استفاده می باشد.

همچنین در برخی از بروکرها برای استفاده از حساب اسلامی باید مدارک مربوط به مذهب خود را ارائه کنید و امکان استفاده از حساب بدون Swap برای معامله گران «غیرمسلمان» وجود ندارد.

حکم شرعی سواپ در فارکس، حکم حساب اسلامی فارکس

حکم شرعی حساب اسلامی در فارکس

برای آشنایی با شرایط اسلامی حساب دارای سواپ و حکم شرعی سواپ شبانه از نظر مراجع تقلید این مقاله را بخوانید:

حکم حساب اسلامی فارکس

 

💡نظر کارشناس درباره حساب اسلامی فارکس

 

در صورتی که به هر دلیلی بروکر فارکس معاملات شما را خلاف قوانین خود بداند، می تواند حساب شما را از حالت حساب اسلامی یا بدون سواپ خارج نماید که ممکن است برای معاملات ایجاد مشکل کند.

یکی دیگر از «معایب حساب اسلامی فارکس» همین موضوع است زیرا تشخیص این موضوعات به عهده بروکر فارکس است و معمولا معامله گران حق اعتراض و پیگیری ندارند. بروکر قبلا بابت این موضوع از معامله گران رضایت دریافت کرده است.

در صورتی که علاقه مند به استفاده از حساب اسلامی در فارکس هستید، توصیه می کنیم، حتما از طریق پشتیبانی دیجی تریدرز با کارشناس مجرب تماس بگیرید و اطلاعات کافی و کامل در مورد بروکر مورد نظر خود را دریافت نمایید.

سوالات متداول

تفاوت حساب اسلامی فارکس با حساب های دیگر چیست؟

معامله گران در حساب اسلامی فارکس، بهره شبانه یا سواپ دریافت یا پرداخت نمی کنند اما در سایر حساب ها با توجه به نماد معاملاتی برای معاملات شبانه باید هزینه بهره را نیز درنظر بگیرند.

آیا حساب اسلامی در تمامی حساب های بروکر های فارکس ارائه می شود؟

خیر، در برخی از بروکرهای فارکس تنها در بعضی از حساب ها امکان استفاده از حساب اسلامی وجود دارد.

کدام بروکر حساب اسلامی فارکس بدون محدودیت ارائه می کند؟

بروکر آی سی ام بروکرز بهترین بروکر برای حساب اسلامی فارکس است که به صورت پیش فرض حساب اسلامی را [به مدت یکسال برای هر معامله] ارائه می کند.

نظرات (2)
  1. ممنونم ازتون به خاطر مقاله ای که به معرفی و بررسی بروکرهایی با حساب اسلامی پرداخته‌ است. فقط خواستم بگویم تحلیل مقایسه‌ای دقیق‌تر بر اساس ویژگی‌های خاص هر حساب می‌تواند به خوانندگان کمک می کند تا بهترین انتخاب ممکن را بر اساس نیازهای خود داشته باشند.

  2. فکر میکنم اضافه کردن بخشی در مورد چالش‌ها و مسائل قانونی و تنظیماتی که معامله‌گران ممکن است هنگام استفاده از حساب‌های اسلامی با آن‌ها روبرو شوند، می‌تواند مفید باشد.
    مثلا مواردی مانند تنظیمات مالیاتی و پیچیدگی‌های قانونی در بازارهای مختلف و…

درج نظر