نفت در آلپاری – نحوه معامله نفت خام و نفت برنت در متاتریدر آلپاری

08 جولای 2023 -

نماد نفت در آلپاری چیست

 

معامله گران برای انجام معاملات نفت در بروکر آلپاری می توانند از نماد های نفت خام آمریکا و نفت برنت بریتانیا استفاده کنند. به دلیل اسپرد پایین و نوسانات زیاد، معاملات نفت جهانی طرفداران زیادی دارد.

اخبار اقتصادی دنیا و تصمیمات اوپک (OPEC) [برای کاهش/افزایش عرضه نفت در بازار جهانی] یا شرایط امنیتی جهان، باعث ایجاد نوسان در قیمت نماد نفت در فارکس می شود.

شما می توانید به راحتی با انجام معاملات طولانی مدت در این نماد سود خوبی بدست آورید. شرایط معاملاتی نماد نفت در برخی از بروکرهای فارکس از نظر اسپرد، کمیسیون و سواپ مناسب نیست.

ثبت نام در Alpari

اما در بروکر آلپاری می توانید نفت سبک وست تگزاس آمریکا را با نماد “WTI” و نماد نفت برنت انگلیس را با نماد “BRN” را با شرایط مناسب که به صورت CFD ارائه شده است، معامله کنید.

نماد نفت در آلپاری

نفت برنت به عنوان مهمترین شاخص معیار در سطح جهانی مورد توجه قرار دارد؛ اما نفت دریای شمال یا نفت سبک آمریکا نیز به دلیل فرآیند مناسب آن، در تولید بنزین مورد توجه بازارهای جهانی قرار دارد.

در ادامه این پست با ویژگی های این دو نماد نفت در حساب های آلپاری بیشتر آشنا خواهید شد.

🔸نام بروکر آلپاری ❤️ Alpari
🛳️نفت وست تگزاس WTI
🛢️نفت برنت BRN
⚙️اسپرد متوسط نفت 🎯 1 پیپ
🟢تماس با کارشناس 🔵پشتیبانی تلگرام

 

آموزش ویدیویی ترید نفت در آلپاری

 

در ویدیو زیر می توانید آموزش تصویری معامله نفت در متاتریدر بروکر آلپاری را مشاهده نمایید:

 

📥همچنین می توانید از طریق باکس زیر این ویدیو آموزش نماد نفت در آلپاری را، از طریق روش های مختلف دریافت نمایید:

نماد نفت در آلپاری؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات
یوتیوب
دانلود فایل ویدیو
دانلود PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

مشخصات نماد نفت در آلپاری

 

نماد نفت در بروکر آلپاری در 2 نماد زیر ارائه شده است:

  • نفت برنت [BRN-Brent Crude Oil]
  • نفت خام [WTI-West Texas Intermediate]

 

نفت برنت در آلپاری با نماد BRN ارائه شده است و نفت وست تگزاس اینترمدیت با نماد اختصاری WTI ارائه می شود. نفت خام تگزاس به دلیل آنکه سبک تر از نفت اپک و حتی نفت برنت است، به نفت سبک نیز شناخته می شود.

معامله گران بروکر آلپاری بجز حساب نانو، در سایر حساب های استاندارد و ECN این بروکر، می توانند معاملات نفت را انجام دهند. علاوه بر حساب های معاملاتی، در حساب پم نیز امکان کپی ترید نماد نفتی وجود دارد.

ثبت نام در آلپاری

 

کمیسیون و اسپرد نفت در آلپاری

 

حداقل اسپرد نفت برنت آلپاری در حساب ECN از 0.0 پیپ شروع می شود و در حساب استاندارد نیز از 0.6 پیپ قابل معامله می باشد. کمترین اسپرد نفت برنت در آلپاری از 0.5 پیپ در حساب ECN تا 1.4 پیپ در حساب استاندارد متغییر است.

اسپرد نماد نفت سبک آمریکا از 0.0 پیپ در حساب ECN و از 0.5 پیپ در حساب استاندارد شروع می شود. در مجموع اسپرد نفت برنت در اغلب مواقع بیشتر اختلاف قیمت عرضه و تقاضا در نفت خام سبک است.

کمیسیون آلپاری در نمادهای نفت از 2.5 دلار در هر لات معامله شروع می شود؛ و در اغلب مواقع، می توانید با توجه به قیمت معامله انتظار کمیسیون های کمتر از 3 دلار را داشته باشید!

🔔نماد نفت در آلپاری به صورت قرارداد CFD در این کارگزاری ارائه می شود. اندازه هر لات نفت سبک در آلپاری معادل 1000 بشکه است و حداقل سفارش معاملاتی می تواند 0.01 لات [10 بشکه نفت] باشد!

ارزش دلاری هر پیپ به ازای 0.1 لات نفت در آلپاری 10 دلار است و حداکثر حجم یک اردر در حساب ecn آلپاری، 5 لات است. البته در حساب استاندارد می توانید، تا 25 لات نیز در یک سفارش نماد نفت در آلپاری را معامله کنید.

حداکثر حجم تجمیعی پوزیشن معامله نفت در آلپاری می تواند تا 100 لات نیز باشد. معاملات نفت دارای سواپ یا بهره شبانه منفی برای معاملات فروش می باشد اما معاملات خرید دارای سواپ مثبت هستند.

انجام معاملات فروش در نفت سبک آمریکا به مدت بیش از یک روز دارای سواپ منفی 20.91 دلار است و همین معامله در نفت برنت 66.9 دلار بهره شبانه منفی برای حساب معاملاتی ایجاد می کند.

 

مقایسه نفت برنت و نفت خام در آلپاری

 

در جدول زیر، مشخصات نمادهای نفتی در بروکر آلپاری را می توانید بررسی و مقایسه کنید:

نماد نفت در آلپاری (نفت برنت و نفت خام)
مشخصات
نفت برنت نفت خام
نماد معاملاتی
BRN WTI
گروه معاملاتی
Commodities Commodities
حداقل اسپرد از 0.7 از 0.5
کمیسیون تا 4$ در لات
تا 3$ در لات
اندازه قرارداد
1000
1000
سواپ خرید
34.54
13.1
سواپ فروش 66.9-
20.91-

نحوه معامله نفت در متاتریدر آلپاری

 

برای انجام معاملات هریک از نمادهای نفت در بروکر آلپاری، ابتدا یک حساب معاملاتی در کابین شخصی خود ایجاد کنید؛ و سپس از طریق متاتریدر 4 و 5، وارد حساب معاملاتی خود شوید.

مراحل زیر را برای انجام معامله نفت در متاتریدر آلپاری انجام دهید:

 

🟢گام اول: باز کردن پنجره نماد ها

 

پس از ورود به حساب معاملاتی خود از منوی بالای متاتریدر، بر روی «View» کلیک کنید و گزینه «Symbols» را انتخاب کنید.

نمادهای معاملاتی در آلپاری

🟡گام دوم: اضافه کردن نماد نفت به واچ لیست متاتریدر

 

در پنجره «Symbols» متاتریدر، دسته بندی نمادهای بروکر آلپاری را مشاهده حواهید کرد. برای انتخاب نماد نفت در متاتریدر آلپاری، بر روی گروه «Commodities» کلیک کنید.

 

🔶نماد نفت در متاتریدر 4

 

در زیر منوی آن، نماد های “BRN (Brent Crude Oil)” و “WTI (WTI Crude Oil)” به ترتیب برای نفت برنت و نفت خام ارائه شده است. بر روی هریک از آنها کلیک کنید تا گزینه های نماد در پنجره فعال شود.

برای اضافه کردن نفت در آلپاری به واچ لیست متاتریدر، بر روی دکمه «Show» در پنجره کلیک کنید.

نفت در آلپاری
نماد نفت در متاتریدر 4

 

🔶نماد نفت در متاتریدر 5

 

برای مشاهده نماد نفت در متاتریدر 5 نیز وارد حساب خود در این پلتفرم شوید. سپس در پنجره مربوط به نماد ها، وارد دسته بندی «Commodities» شوید و از بین کالاهای انرژی می توانید نماد “BRN” برای نفت برنت و نماد “WTI” برای نفت سبک را مشاهده کنید.

در صورت انتخاب هر یک از نمادها، مشخصات معاملاتی آنها در پایین پنجره نیز قابل مشاهده است. جهت اضافه کردن آنها به واچ لیست معاملاتی خود، بر روی آن «دبل کلیک» انجام دهید و سپس پنجره را ببندید.

نماد نفت در متاتریدر 5 آلپاری
نماد نفت در متاتریدر 5 آلپاری

 

🟠گام سوم: بازکردن چارت و معامله نفت

 

در قسمت واچ لیست «Symbol» متاتریدر می توانید نماد نفت در الپاری را مشاهده کنید که در آنجا اضافه شده است. برای مشاهده چارت آن بر روی نماد راست کلیک کنید و گزینه «Chart Window» را انتخاب کنید.

نماد نفت در بروکر آلپاری - معامله نفت در آلپاری

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره نماد نفت در بروکر آلپاری

 

شرایط نماد نفت در بروکر Alpari، بسیار مناسب است و شما می توانید در حساب های ECN [نماد های نفت برنت و نفت خام سبک] را با اسپرد و کمیسیون بسیار مناسب معامله کنید.

میزان کمیسیون این معاملات نفت در بروکر آلپاری نسبت به بروکرهای رقیب آن، ویندزور و آمارکتس، مناسب تر است، اما در نسبت به نماد نفت در بروکر لایت فارکس بیشتر است.

در صورتی که برای معاملات نفت در آلپاری نیاز به مشاوره بیشتر دارید می توانید در بخش نظرات این پست از ما بپرسید و دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید!

کارشناس سایت دیجی تریدرز در بروکر آلپاری در تمامی ایام هفته از طریق پیام رسان تلگرام و واتس آپ آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات معامله گران فارکس هستند.

ثبت نام در آلپاری

سوالات متداول

بروکر آلپاری کدام نماد های نفتی در فارکس را ارائه کرده است؟

شما می توانید نماد نفت برنت بریتانیا (BRN) و نفت سبک وست تگزاس آمریکا (WTI) را در متاتریدر بروکر آلپاری معامله کنید.

آیا معاملات خرید نماد نفت دارای بهره شبانه است؟

بله، نماد نفت در بروکر آلپاری برای معاملات خرید دارای سواپ مثبت و در معاملات فروش دارای سواپ منفی است.

کمیسیون معامله نفت در متاتریدر آلپاری چقدر است؟

انجام معاملات نفت با توجه به قیمت ورود به معامله به ازای هر لات متفاوت است اما به طور تقریبی مبلغ آن بین 2$ تا 4$ به ازای هر لات معامله می تواند متغییر باشد.

آیا نماد نفت در متاتریدر 5 آلپاری نیز ارائه می شود؟

بله، نماد نفت در متاتریدر 5 بروکر آلپاری نیز ارائه شده است و نماد آن تفاوتی با متاتریدر 4 تفاوتی ندارد

نظرات (2)
  1. سلام. اسپرد نماد نفت در آلپاری رو بیشتر بررسی می کنید؟ من چند وقت هست که با حساب ecn دارم نگاش می کنم بعضی وقتا خیلی افزایش پیدا می کنه. ممنونم

    • با سلام. بله بررسی اسپرد و کمیسیون نماد نفت در بروکر آلپاری انجام گرفت و مطلب آن اضافه شد!

درج نظر