وین ریت rtm در بازار فارکس – نقد و بررسی نرخ برد در سبک آر تی ام

09 جولای 2024 -

وین ریت rtm در ترید

 

همه افراد تازه وارد به بازار های مالی به دنبال «سبک معاملاتی» با وین ریت های بالا هستند؛ “rtm” [با وین ریت بالای 50%] یکی از سبک های معروف معاملاتی است که به دلیل وین ریت بالا طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

اما نکته قابل توجه این است که نرخ برد (Win rate) در معاملات، صرفا به اندازه وین ریت سبک معاملاتی مربوط نیست؛ این موضوع برای وین ریت سبک rtm  هم صدق می کند.

استراتژی RTM (Read The Market) به علت داشتن شاخص های نوآورانه در نواحی عرضه و تقاضا و همچنین سهولت در اجرا، که اغلب دارای وین ریت بالایی است، از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد.

سم سیدن” پایه گذار این سبک استراتژی است و در حال حاضر تعداد زیادی از معامله گران به دلیل وین ریت rtm از این سبک در معاملات خود استفاده می کنند یا حداقل نکات این سبک را با استراتژی های شخصی خود ترکیب می کنند.

وین ریت سبک rtm

نام سبک rtm / آر تی ام
صاحب سبک سم سیدن
وین ریت بالای 50%
اجرا در بازار تمام بازار های مالی

 

نکات مهم وین ریت سبک rtm

 

برای اجرای هر «استراتژی» با وین ریت بالا، معامله گران باید توجه داشته باشند که نکات حیاتی وجود دارد که مستقیماً بر “وین ریت” سبک معاملاتی آن ها تاثیر می گذارد.

برای کسب «بهترین وین ریت rtm» نیز بهتر است، به برخی نکات کلیدی عمل کنید و در «پلن مکتوب» خود (استراتژی مکتوب شده) یادداشت بفرمایید؛

  • در سبک rtm می توانید ستاپ هایی با ریسک به ریوارد بالا در نواحی شروع روند جدید تنظیم کنید؛
  • ترکیب شاخص های حرکتی [ برای مثال مووینگ اوریج ها] و شاخص های حجمی بسیار مفید است؛
  • حتما در لایو بازار تعداد استاپ لاس های پشت سر هم (losing Streak) را یادداشت کنید تا هم در وین ریت rtm و هم مدیریت سرمایه تان در نظر گرفته شود؛
  • از تایم فریم های فرکتالی  برای تحلیل در سبک rtm استفاده کنید تا بهترین وین ریت را در معاملات خود داشته باشید.

 

وین ریت rtm چقدر است

متاسفانه یکی از اشتباهاتی که افراد در انتخاب سبک معاملاتی ممکن است دچار شوند؛ توجه به عدد وین ریت استراتژی از آمار های اخباری است.

وین ریت سبک rtm یک «عدد ثابت» نیست؛ بلکه به توانایی اجرا، روحیه تریدر، میزان ریسک پذیری و … بستگی دارد که برای هر فرد متفاوت است.

حتی می توان گفت برای برخی تریدر ها استفاده از یک سری داده های سبک rtm در استراتژی خود باعث «افزایش یا افت» وین ریت آن ها شود.

 

راهکار افزایش وین ریت rtm

همه معامله گران بازار های مالی، پیوسته به دنبال بهبود روند معامله گری و وین ریت استراتژی خود هستند؛ برای افزایش وین ریت سبک rtm به نکاتی اشاره کرده ایم که می تواند مفید باشد.

 

تمرکز بر شناسایی بهترین نواحی بازگشتی

اصلی ترین ویژگی استراتژی rtm شناسایی «نواحی قدرتمند بازگشتی» است؛ با تمرکز بر شناسایی این نواحی و ترکیب آن با صبر و تاییدیه های اضافی می تواند منجر به ورود در بهترین نقطه روند جدید شود.

 

خودشناسی برای وین ریت سبک rtm

یکی از مواردی که در افزایش وین ریت معامله گران مورد توجه چندانی قرار نمی گیرد؛ شناسایی رفتار تریدر در اجرای استراتژی است.

برای افزایش وین ریت rtm در اجرای ستاپ های معاملاتی رفتار خود را یادداشت کنید و به صورت دوره ای بررسی نمایید.

 

رعایت ریسک به ریوارد

اگر روی رعایت نسیت ریسک به ریوارد تسلط کافی داشته باشید در سبک معاملاتی rtm میتوانید ریوارد های 1:4 و بالاتر را به راحتی در کارنامه معاملاتی خود ثبت نمایید.

 

مطالعه جریان سفارشات

یکی دیگر از عوامل مهم برای افزایش وین ریت سبک rtm، درک جریان سفارشات بازار است؛ برای آگاهی به جریان سفارشات می توانید مهارت “کندل خوانی” خود را تقویت کنید.

اگر از سبک rtm در بازار ارز های دیجیتال استفاده می نمایید، می توانید علاوه بر کندل خوانی، از جریان سفارشات صرافی (Order Book) و ابزار های کمکی برای نشان دادن «نقطه لیکوئیدی» هم استفاده نمایید.

وین ریت ال بروکس، وین ریت سبک ال بروکس

بررسی نرخ برد سبک ال بروکس

معامله گرانی که علاوه بر وین ریت rtm علاقه مند به اطلاع از وین ریت ال بروکس نیز هستند، می توانند از آموزش تصویری زیر استفاده کنند:

وین ریت ال بروکس

 

💡نظر کارشناس درباره وین ریت استراتژی rtm

 

در این مقاله وین ریت سبک rtm را از زوایایی که از نظرمان مهم بود بررسی کردیم؛ به توصیه تجربی بنده، هیچ گاه برای یاد گیری یک استراتژی اصلی ترین معیار خود را وین ریت سبک معاملاتی قرار ندهید.

چرا که ممکن است نتیجه عکس بگیرید و مسیر برایتان سخت تر شود؛ با این حال سبک معاملاتی rtm یکی از سبک های قدرتمند بر پایه «عرضه و تقاضا» است که با یاد گیری این سبک و بالا بردن توانایی اجرای استراتژی در خود می توانید لذت تجربه بهترین وین ریت rtm را تجربه کنید.

سوالات متداول

منظور از وین ریت سبک rtm چیست؟

وین ریت سبک rtm نشان دهنده میزان موفقیت معاملات بر حسب تعداد کل معاملات، در استراتژی rtm است.

عوامل موثر بر وین ریت rtm چیست؟

تمرین مستمر و تقویت مهارت های کندل خوانی، رعایت ریسک به ریوارد و مدیریت سرمایه می تواند از عوامل موثر بر افزایش وین ریت استراتژی rtm باشند.

با رعایت مدیریت سرمایه نسبت ریسک به ریوارد سبک rtm چقدر است؟

نسبت ریسک به ریوارد سبک rtm در صورت تسلط کافی، از 1:4 به بالا است.

درج نظر