ساعت شروع فارکس به وقت ایران ⏰زمان شروع معاملات بازار فارکس

25 مارس 2024 -

ساعت شروع فارکس [معاملات بازار جهانی]

 

«زمان» فاکتوری بسیار مهم در نحوه و نتیجه انجام معاملات فارکس است. معامله گران با اتخاذ هر نوع استراتژی معاملاتی باید به ساعت کار فارکس توجه ویژه داشته باشند.

پس از آموزش فارکس، زمانی رسیدن به سود های چشم گیر در بازار می تواند از رویا به واقعیت تبدیل شود، که تریدر بر همه جوانب آن [از جمله به زمان انجام معاملات و شروع معاملات فارکس] تسلط داشته باشد.

مانند هر بازار دیگری در سراسر جهان فارکس نیز نقطه «آغاز» و «پایانی» دارد و در طول زمان فعالیت خود با انجام بالاترین حجم از معاملات فرصت های گوناگونی را در اختیار معامله گران فارکس قرار می دهد.

فارکس دارای 4 جلسه معاملاتی است، که می توانید متناسب با استراتژی خود در بهترین سشن فارکس معاملات خود را انجام دهید. در ادامه این پست به بررسی ساعت شروع بازار فارکس در هریک از این جلسات معاملاتی می پردازیم.

 

زمان شروع بازار فارکس در ایران

 

به صورت کلی زمان شروع فعالیت بازار فارکس در تابستان و زمستان یک ساعت اختلاف دارد که برای تبدیل ساعات (به وقت گرینویچ به تهران) لازم است این نکته مورد توجه قرار گیرد.

از سویی دیگر طی چند سال اخیر ساعت رسمی ایران نیز هر سال یک ساعت جا به جا می شد که باعث مشکلات فراوان و سردرگمی تریدر ها بود.

اکنون ساعت ایران ثابت است و برای محاسبه زمان آن تنها لازم است در سایت های رسمی ساعت شروع به وقت گرینویچ را بیابید و بر اساس (GMT+3:30) معادل آن را به وقت ایران بیابید.

ساعت شروع فارکس، زمان شروع بازار فارکس
ساعت شروع فارکس در ایران

ساعت شروع فارکس به وقت ایران، از 0:30 بامداد روز دوشنبه است. بیشترین حجم معاملات فارکس به وقت ایران از ساعت 16:30 الی 19:30 رقم می خورد که اغلب افراد فراغت کار (اداری) دارند!

در ادامه زمان همپوشانی های شسن های فارکس را در اختیار شما خواهیم گذاشت تا بتوانید متناسب با استراتژی خود، از این ساعات استفاده کنید.

هم پوشانی ساعت (به وقت ایران)
هم پوشانی سشن توکیو و لندن 09:30 الی 10:30 (در تابستان)
هم پوشانی سشن لندن و نیویورک 16:30 الی 19:30 (در تابستان و زمستان)

 

ساعت شروع فارکس در دوشنبه

 

«زمان شروع معاملات فارکس» با بازگشایی سشن سیدنی در ابتدای روز دوشنبه شروع می شود. اغاز کار فارکس در کشور نیوزلند (7 صبح به وقت محلی) رقم می خورد؛ هر چند که به آن سشن سیدنی گفته می شود!

معامله گران می توانند به صورت 24 ساعته و در 5 روز به غیر از آخر هفته ها [روزهای شنبه و یکشنبه] به معامله بپردازند. هر کدام از سشن های فارکس حدود 8 ساعت فعالیت می کنند.

در نظر داشته باشید که ساعات شروع کار بازار فارکس در تابستان و زمستان متفاوت است. البته بر خلاف دیگر سشن های فارکس، ساعات فعالیت زمستانی سشن توکیو با تابستانی آن تفاوتی ندارد!

 

ساعت سشن توکیو، ساعت سشن آسیا به وقت ایران

ساعت شروع فارکس آسیا

اولین جلسه معاملاتی فارکس با زمان شروع سشن آسیا همزمان است. برای آشنایی بیشتر بخوانید:

ساعت سشن توکیو

 

ساعت سشن لندن چیست؟، ساعت کار سشن لندن

ساعت شروع فارکس لندن

زمان شروع فارکس لندن، اهمیت بسیار زیادی برای معاملات دارد. بیشترین حجم معاملات در این جلسه اتفاق می افتد:

ساعت سشن لندن

 

ساعت کار سشن نیویورک به وقت ایران، زمان باز شدن سشن نیویورک

ساعت شروع فارکس آمریکا

سشن آمریکا، زمان پایان معاملات فارکس در هر روز است و تکلیف کندل های روزانه را مشخص می کند:

ساعت سشن نیویورک

 

💡نظر کارشناس درباره ساعت فارکس

 

به طور کلی ساعات فعالیت معامله گران بر نتیجه حاصل از معاملات بسیار تاثیر گذار است. اگر تریدر های مبتدی، بدون آگاهی قبلی ساعاتی از روز را برای معامله انتخاب کنند که، پایین ترین حجم معاملات را دارا است؛ دچار مشکل می شوند.

همچنین معامله گران ممکن است نماد مشخصی را برای خرید و فروش در نظر داشته باشند که روند حرکت قیمتی آن در سشن های فارکس متفاوت باشد!

در چنین شرایطی تریدر ها باید به دقت رفتار و روند رشد یا نزول قیمت ها را در سشن های مختلف زیر نظر گیرند و با تحلیل بازار در لحظه به بهترین نتایج ممکن برسند.

سوالات متداول

ساعت شروع بازار فارکس در دوشنبه چیست؟

بازار فارکس از روز دوشنبه ساعت 0:30 به وقت ایران شروع می شود و تا روز جمعه ادامه دارد.

زمان شروع کار در ایران همزمان با کدام سشن است؟

زمان شروع کار در ایران از ساعت 8 صبح است و همزمان با سشن توکیو می باشد.

نظرات (2)
  1. وقت بخیر و خسته نباشید خیلی عالی و کامل توضیح دادید ممنون

  2. سلام شما برای معاملات طلا کدام سشن معاملاتی را پیشنهاد می کنید و لطفا تایم ان را هم به وقت تهران بفرمایید.

درج نظر