ساعت سشن نیویورک (New York) به وقت ایران 🕑تایم باز شدن سشن آمریکا

16 فوریه 2024 -

ساعت سشن نیویورک در فارکس

 

در آموزش فارکس، آشنایی با سشن نیویورک که بخشی از سشن آمریکای شمالی محسوب می‌شود، برای معامله گران اهمیت بالایی دارد. این سشن زمانی فعال می شود که چندین ساعت از بسته شدن سشن آسیا گذشته و نیمی از روز کاری اروپا باقی است.

سشن آمریکا بیشتر تحت تأثیر فعالیت های اقتصادی و خبری ایالات متحده آمریکا قرار دارد. همچنین، فعالیت های کشورهایی مانند کانادا، مکزیک و برخی کشورهای آمریکای جنوبی نیز می‌توانند بر این سشن تأثیرگذار باشند.

«ساعت کار سشن نیویورک» یکی مهم ترین و پرنوسان ترین زمان های بازار فارکس است و بسیاری از معامله گران در انتظار شروع کار بازار بورس آمریکا هستند، تا بتوانند از در جهت حجم نقدینگی های بزرگ وارد روند های بازار شوند.

شروع سشن نیویورک از ساعت 13:00 (به وقت GMT+0) آغاز می شود و پایان این سشن ساعت 22:00 (GMT) است؛ که در مجموع 9 ساعت کاری به طول می انجامد. این ساعت کاری در فصل زمستان و تابستان نیز 1 ساعت تفاوت دارد.

ساعت کار سشن نیویورک به وقت ایران، زمان باز شدن سشن نیویورک

در ادامه این پست به بررسی ساعت باز شدن سشن آمریکا و نحوه ساعت شروع آن به وقت ایران را بررسی خواهیم کرد.

نام سشن
سشن نیویورک
🕓ساعت شروع
16:30 عصر به وقت ایران
🕜ساعت پایان 1:30 بامداد به وقت ایران
فصل تابستان
از آوریل تا اکتبر (فروردین تا مهر)
فصل زمستان
از اکتبر تا آوریل (مهر تا فروردین)
⏱️همپوشانی سشن ها سشن های لندن و سیدنی
☎️تماس با کارشناس پشتیبانی دیجی تریدرز

 

شروع سشن نیویورک (آمریکا)

 

ساعات اولیه صبح سشن نیویورک، که با ساعات پایانی سشن لندن هم پوشانی دارد، معمولا دوره‌ای با بالاترین میزان نقدینگی و نوسانات قیمت است. این زمان برای معامله‌گران بسیار مهم است زیرا فرصت‌های معاملاتی زیادی را فراهم می‌کند.

به مرور زمان و به خصوص پس از بسته شدن سشن اروپایی، نقدینگی و نوسانات در سشن نیویورک کاهش می یابند. این موضوع معمولا در بعد از ظهر رخ می دهد و می تواند تأثیر قابل توجهی بر استراتژی های معاملاتی داشته باشد.

 

🕘سشن نیویورک به وقت نیویورک

 

ساعت شروع به کار سشن نیویورک به وقت محلی (GMT -5)، از ساعت 8:00 صبح شروع می شود و پایان سشن معاملاتی آن ساعت 17:00 بعد از ظهر به وقت نیویورک می باشد. این بازه زمانی در فصل زمستان [از اکتبر تا آوریل] می باشد.

ساعت سشن نیویورک به وقت نیویورک
ساعت سشن نیویورک به وقت نیویورک

در فصل تابستان نیز سشن معاملاتی نیویورک، یک ساعت زودتر شروع به کار می کند. به طور معمول بیشترین حجم معاملات نیز یک ساعت بعد از شروع سشن نیویورک در بازار فارکس اتفاق می افتد و اوج آن ساعت 10:30 صبح به وقت نیویورک است.

برای مشاهده ساعت کار سشن نیویورک و مطابقت آن با ساعت کشورهای مختلف در هر فصل (تابستان و زمستان) می توانید از سایت بیبی پیپس (Babypips) استفاده نمایید.

 

🕥ساعت باز شدن بازار نیویورک به وقت ایران

 

سشن نیویورک با توجه به تفاوت زمانی با ایران، در ساعت 16:30 به وقت تهران (GMT +3:30) آغاز می شود و تا ساعت 1:30 نیمه شب بامداد روز بعدی [در فصل زمستان] ادامه دارد.

ساعات 17:30 تا 20:00 به وقت تهران، نوسانات در بازار فارکس به اوج خود می رسد! ساعت باز شدن بازار نیویورک به وقت ایران، به دلیل عدم تغییر ساعت فصلی، در تابستان 1 ساعت زودتر انجام می گیرد.

ساعت کار سشن نیویورک به وقت ایران
ساعت کار سشن نیویورک به وقت ایران

این مسئله عمدتا به دلیل هم‌پوشانی سشن های معاملاتی نیویورک و لندن رخ می دهد، که باعث می شود هم معامله گران اروپایی و هم آمریکایی [شامل نیویورک، تورنتو، شیکاگو و مکزیکو سیتی است]، همزمان فعال باشند.

معامله گران حرفه ای معمولا پس از پایان سشن آسیا به وقت ایران، برای ورود به سشن نیویورک در فارکس آماده می شوند. با توجه به حجم معاملات در این سشن و فراغت افراد، به دلیل پایان ساعت کاری ایران، بهترین زمان برای معامله گری است.

 

ساعت کار سشن آمریکا

 

زمان باز شدن سشن معاملاتی آمریکا (نیویورک) در بازار فارکس از اهمیت بالایی برخوردار است و دارای ویژگی ها و زمان های کلیدی است که معامله‌گران باید از آن ها آگاه باشند. این سشن به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود:

  • سشن صبح:

این بخش از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر به وقت شرقی ایالات متحده (EST) ادامه دارد. این دوره، که در ابتدای سشن قرار دارد، برای فعالیت‌های معاملاتی بسیار پر اهمیت است. بسیاری از معاملات مهم و فعالیت‌های بازار در این ساعات رخ می‌دهد و بازار به شدت فعال است.

  • سشن استراحت (تایم ناهار):

این بخش از ساعت 12 ظهر تا 13 به وقت EST است. در این بازه زمانی، که معمولاً در وسط روز قرار دارد، فعالیت های بازار و معاملات تا حدودی کاهش می یابند. این دوره به عنوان یک زمان کم‌تراکم تر در بازار شناخته می‌شود.

  • سشن عصر:

این بخش از ساعت 13 تا 16 عصر EST ادامه دارد. در این ساعات، بازار دوباره شاهد افزایش نوسانات و فعالیت های معاملاتی است. البته سشن معاملاتی نیویورک رسما تا ساعت 17 به وقت شرقی ایالات متحده ادامه دار.

اما با بسته شدن بازار سهام آمریکا در ساعت 16، فعالیت‌های معاملاتی معمولاً کاهش می یابند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که معامله گران بعد از ساعت 16 از انجام معاملات خودداری کنند!

 

💡نظر کارشناس درباره تایم باز شدن سشن نیویورک

 

سشن نیویورک یکی از مهم ترین سشن های معاملاتی در فارکس است که شامل بازارهای مالی آمریکای شمالی و جنوبی است. تایم ترید این سشن با ساعت سشن لندن، چهار ساعت و با سشن سیدنی، سه ساعت همپوشانی زمانی دارد.

این سشن معمولا پرحجم ترین و پرفعالیت ترین سشن در فارکس است و می تواند بر روی نرخ ارزها تاثیر قابل توجهی داشته باشد. بنابراین معامله گران باتجربه و حرفه ای شرایط لازم برای فعالیت در این ساعت را دارند.

اما انجام معامله برای افراد مبتدی در این جلسه معاملاتی به دلیل نوسانات زیاد بازار می تواند با ریسک مالی بیشتری نسبت به سایر ساعت کاری بازار همراه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

زمان شروع سشن نیویورک به وقت ایران چیست؟

ساعت کار سشن نیویورک به وقت ایران 16:30 می باشد.

ساعت کار سشن نیویورک با کدام سشن ها همپوشانی دارد؟

ساعت کار سشن نیویورک با سشن انتهای سشن لندن (اروپا) و شروع سشن سیدنی همپوشانی دارد.

نظرات (4)
  1. من میگم این عقب و جلو کردن بورس امریکا در چه ماهی انجام میشه فصل زمستان و تابستانشون دقیق مربوط به چه ماه میلادی میشه ، ی جواب درست تو سایت های ایرانی پیدا نکردم

    • با سلام. فصل بهار و تابستان در ایران، فصل تابستان برای فارکس بشمار می آید و فصل پاییر و زمستان نیز فصل زمستان فارکس است. در پست بالا اشاره کرده ایم که از ماه آوریل تا اکتبر فصل تابستان برای سشن آمریکاست.

  2. ساعت دقیق باز شدن بازار نیویورک به وقت تهران چند است سایت ها ساعت ۵ عصر اعلام میکند کدام وقت باز شدن درست هست متشکر

    • شما می توانید از طریق سایت بیبی پیپس که لینک آن در این صفحه قرار داره، ساعت باز شدن سشن نیویورک رو به وقت ایران مشاهده کنید. در حال حاضر که در فصل تابستان قرار داریم سشن نیویورک ساعت 15:30 به وقت ایران شروع می شود و 6 ماه دوم سال از 16:30 شروع می شود.

درج نظر