بهترین سشن معاملاتی فارکس ✅بهترین سشن معاملاتی فارکس برای ایرانیان

23 ژانویه 2024 -

بهترین سشن فارکس در ایران

 

بازار فارکس یک بازار جهانی است که دارایی ارزی و سهام بازار بورس کشور های مختلف از طریق بروکرهای فارکس قابل معامله است و معامله گران سراسر دنیا در این بازار فعال هستند.

اما این بازار بر اساس ساعت کاری کشورهای شاخص، به چندین بازه زمانی یا «سشن» تقسیم شده است؛ که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند و بر روند معاملات و قیمت ها در بازار تأثیر می گذارند.

«بهترین سشن فارکس» برای ورود به معامله به عواملی همچون نوع استراتژی معاملاتی، میزان تحمل ریسک، برنامه زمانی شخصی و ارز های مورد علاقه برای معامله بستگی دارد!

در این مقاله به بررسی تفصیلی سشن های اصلی فارکس و ویژگی های آن ها خواهیم پرداخت تا به معامله گران کمک کنیم سشن مناسب برای فعالیت های معاملاتی خود را انتخاب کنید.

بهترین سشن فارکس، بهترین سشن معاملاتی فارکس

 

بهترین سشن معاملاتی فارکس کدام است؟

 

بازار فارکس، با نام کامل «بازار تبادل ارز خارجی»، بزرگترین بازار مالی جهان است که در آن ارز های مختلف معامله می شوند. به دلیل پوشش جهانی و فعالیت 24 ساعته در روز های کاری، این بازار به چندین بازه زمانی یا همان “سشن” تقسیم شده است.

هر کدام از این سشن ها ویژگی ها و تأثیرات خاص خود را دارند که فعالیت های معاملاتی و نوسانات قیمتی را تحت تأثیر قرار می دهند. سشن های اصلی شامل:

  • سیدنی؛
  • توکیو؛
  • لندن؛
  • و نیویورک؛

هستند که هر یک متناسب با ساعت کاری در مناطق جغرافیایی مرتبط فعالیت می کنند.

 

🕑مزایا و معایب سشن سیدنی

 

این سشن آغاز چرخه معاملاتی روزانه را نشان می دهد و از کشور های اقیانوسیه مانند استرالیا (AUD) و نیوزیلند (NZD) تأثیر می پذیرد. باز شدن این سشن معمولاً با حرکت های ملایم نرخ ارز همراه است زیرا اولین سشن معاملاتی است.

سشن سیدنی با اینکه حجم معاملاتی نسبتاً کمتری دارد، مقدمه ای برای ورود تدریجی نقدینگی بازار فارکس به چرخه روزانه اش برای تریدرهای فارکس محسوب می شود.

ویژگی بارز این سشن، نوسانات آرام و کمتر در مقایسه با سایر سشن ها است، و بازه زمانی مناسبی برای تحلیل گران جهت بررسی روند بازار و برنامه ریزی استراتژی های معاملاتی به حساب می آید.

مزایا و معایب سشن سیدنی
👍مزایای سشن سیدنی 👎معایب سشن سیدنی
آرام ترین سشن بازار که می تواند برای تازه کاران کم خطر باشد نقدینگی کمتر نسبت به سایر سشن ها، می تواند منجر به اسپرد های بالا تر شود
امکان معامله جفت ارز های اقیانوسیه مانند AUD/USD و NZD/USD با نقدینگی بهتر ممکن است روند  های مهم بازار در این زمان شروع نشده باشند
اولین سشنی است که در ابتدای هفته باز می شود، ارائه نگاه اولیه به روند بازار فعالیت اقتصادی کلیدی کشور های دیگر ممکن است در این زمان انجام نشود
فرصت های معاملاتی در اوایل جلسه، در پی تحولات آخر هفته فرصت های محدود تر برای معاملات دارای ریسک بالا
کمتر مستعد تغییرات ناگهانی به دلیل اخبار مهم اقتصادی اخبار مهم اقتصادی اغلب بعد از بسته شدن این جلسه منتشر می شوند

 

سشن سیدنی، ساعت سشن سیدنی به وقت ایران

صفر تا 100 سشن سیدنی در فارکس

سشن سیدنی اولین جلسه معاملاتی بازار فارکس است؛ و علاقه مندان به نمادهایی مثل “آزی” این سشن را زیر نظر دارند:

سشن سیدنی در فارکس

 

🕕مزایا و معایب سشن توکیو

 

زمانی که فعالیت معاملاتی در آسیا آغاز می شود، سشن توکیو نیز آغاز می گردد. این بازه زمانی بسیار مهم است چرا که بانک ها و نهاد های مالی بزرگ آسیایی شروع به معامله می کنند.

بازار ممکن است شاهد نوسانات بیشتری نسبت به سشن سیدنی باشد، به خصوص اگر اقداماتی از جانب بانک های مرکزی کشورهای آسیا صورت گیرد.

سشن توکیو، که بسیاری آن را “سشن آسیا” می نامند، نقش مهمی در تعیین روند اولیه قیمت ها در بازار فارکس دارد و بسیاری از معامله گران تنها در این سشن معاملات خود را انجام می دهند.

این سشن به دلیل فعالیت مالی گسترده ی کشور های آسیایی مانند چین و ژاپن (JPY) به عنوان نشان دهنده ی نوسانات احتمالی در بازار شناخته می شود و معامله گران را به سمت خود جذب می کند.

مزایا و معایب سشن توکیو
👍مزایای سشن توکیو
👎معایب سشن توکیو
نشان دادن اولین واکنش ها به تغییرات بازاری پس از سشن سیدنی می تواند بسیار آرام باشد و در نتیجه فرصت های تجاری محدود تری ارائه دهد
امکان معامله جفت ارز های آسیایی مانند JPY معمولاً نداشتن حجم معاملاتی بالا در این سشن
پایداری و پیش بینی پذیری بیشتر بازار در طول این سشن تأثیرات ناگهانی ناشی از اخبار بزرگ که در این زمان انتشار می یابند
نقدینگی بهتر در جفت ارز های آسیایی اسپرد ها ممکن است نسبت به سشن های پر ترافیک گسترده تر باشند
موقعیت خوب برای انجام معاملات روزانه به دلیل تفاوت های قیمتی ناشی از سشن پیشین تاثیر قابل توجه تغییرات بازار های سهام بر روی جفت ارز های معامله شده

 

سشن توکیو، سشن معاملاتی آسیا، جفت ارزهای سشن توکیو

سشن توکیو [آسیا] در فارکس

یکی از مهمترین سشن های معاملاتی دنیا، سشن توکیو است و برای معامله گران ایرانی هم از جذابیت زیادی برخوردار است:

سشن توکیو در فارکس

 

🕥مزایا و معایب سشن لندن

 

به عنوان پایتخت مالی اروپا، سشن لندن بیشترین حجم معاملاتی را دارد. این سشن می تواند با شدت در بازار ورود کند و تغییرات قیمت مهمی را به وجود آورد، زیرا بزرگ ترین بانک ها و موسسات مالی در این ساعات به معامله می پردازند.

سشن لندن را می توان قلب فارکس نامید که با بیشترین حجم معاملات روبه رو است و زمانی که سشن لندن فعال است، بازار شاهد نوسانات چشمگیر و فرصت های معاملاتی فراوان است.

وجود همپوشانی با سایر بازار ها (مثل سشن نیویورک) در این سشن نیز بیشترین تغییرات قیمت ها را به وجود می آورد و معمولا آغاز این سشن با شروع یک روند جدید در بازار همراه است.

مزایا و معایب سشن لندن
👍مزایای سشن لندن
👎معایب سشن لندن
بالاترین حجم معاملات فارکس در این سشن وارد بازار می شود بهترین حرکات بازار در این سشن است، اما از دست دادن آن ها نیز می تواند فرسایشی باشد
فرصت های معاملاتی بیشتری وجود دارد نوسانات شدید و حجم معاملاتی
اخبار مهم اقتصادی اروپا انتشار می شود و می توانند بازار را تکان دهند قیمت ها ممکن است به دلیل انتشار اخبار و گزارش های اقتصادی به سرعت تغییر کنند
نوسانات قیمتی گسترده، که می تواند سود آوری بیشتری برای معامله گران روزانه ایجاد کند رقابت بیشتر بین معامله گران حرفه ای و شرکت های بزرگ
اسپرد های تنگ تر در مقایسه با سایر جلسات به دلیل نقدینگی بالا تکانه ها و افزایش های قیمتی ممکن است به سرعت برگردند و استاپ معامله گران فعال شود

 

سشن لندن در فارکس، سشن معاملاتی اروپا

همه چیز درباره سشن لندن [اروپا]

سشن لندن را می توان بهترین سشن معاملاتی فارکس معرفی کرد. برای آشنایی با این سشن پست زیر را بخوانید:

سشن لندن در فارکس

 

🕝مزایا و معایب سشن نیویورک

 

این سشن بازار اغلب با قدرتی مضاعف شروع می شود زیرا این زمان با ساعات کاری سشن لندن همپوشانی دارد، و هر دو بازار بزرگ به صورت همزمان فعال هستند.

زمانی که اخبار سیاست های پولی از جلسات فدرال رزرو یا سایر اخبار اقتصادی در ایالات متحده منتشر می شود، سشن نیویورک نرخ های ارزی را تحت تأثیر قرار می دهد.

سشن نیویورک، علاوه بر اینکه در برخی از ساعات با سشن لندن هم پوشانی دارد، با انتشار اخبار مهم اقتصادی از ایالات متحده، می تواند به شدت بر قیمت ها تأثیرگذار باشد.

این سشن همچنین موقعیت هایی را برای جذب سرمایه گذاران بزرگ ایجاد می کند و می تواند نقطه ی شروعی برای روند های مهم بازار باشد.

مزایا و معایب سشن نیویورک
👍مزایای سشن نیویورک 👎معایب سشن نیویورک
شامل ساعات معاملاتی که بزرگ ترین اقتصاد جهان (ایالات متحده) فعال است ممکن است بازار به طور ناگهانی تغییر جهت دهد بخصوص در زمان انتشار گزارش های اقتصادی مهم
منتشرکننده جدی ترین اخبار اقتصادی است، که می تواند فرصت های معاملاتی خوبی ایجاد کند برخی از معامله گران ممکن است به دلیل وقوع تغییرات قابل توجه در بازار، دچار استرس شوند
نقدینگی بالا و نوسانات خوب برای معامله گران روزانه جلسات انتهایی این سشن ممکن است کم تر فعال باشند، زیرا معامله گران اروپایی بازار را ترک کرده اند
پوشش دهی همزمان با سشن لندن برای چند ساعت، ایجاد یک بازار پویا تر جلسات بعد از ظهر کمتر پیش بینی پذیر است، زیرا حجم نقدینگی کاهش می یابد
دسترسی به تحلیل دقیق تر و اطلاعات به روز بازار

 

سشن نیویورک چیست، سشن نیویورک در فارکس

بررسی سشن معاملاتی آمریکا

سشن نیویورک که به سشن آمریکا معروف هست؛ آخرین سشن بازار فارکس است و معاملات جذابی در آن صورت می گیرد.

سشن نیویورک در فارکس

 

👌بهترین سشن برای استراتژی معاملاتی

 

بهترین سشن برای معامله در فارکس بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله نوع استراتژی معاملاتی، ارز هایی که معامله می کنید، تحمل ریسک شما و برنامه زمانی شخصی تان. در اینجا چهار سشن اصلی بازار فارکس و ویژگی های هر کدام در نظر گرفته می شوند:

🟢سشن سیدنی: بازار فارکس با باز شدن بازار سیدنی شروع به کار می کند. این سشن معمولاً آرام تر است و حجم معاملات کمتری دارد. این زمان برای معامله گرانی که دوست دارند در محیط های کم ریسک تری فعالیت کنند و از نوسانات کمتر قیمت لذت ببرند مناسب است.

🟡سشن توکیو: با باز شدن بازار توکیو، فعالیت ها بیشتر می شوند و این سشن به دلیل معاملات پر حجم ارز های آسیایی مانند ین ژاپن (JPY) مشهور است. معامله گرانی که به دنبال انجام معاملات با ارز های آسیایی هستند ممکن است این سشن را ترجیح دهند.

🔴سشن لندن: این سشن پرجنب وجوش ترین و پرحجم ترین سشن روزانه است. در این ساعت، ارز هایی مانند پوند بریتانیا (GBP) و یورو (EUR) بیشترین حرکت را دارند. این سشن گزینه ای عالی برای معامله گران اسکالپر هست.

🔵سشن نیویورک: زمانی که بازار نیویورک باز می شود، حجم معاملات به اوج خود می رسد، چرا که با سشن لندن همپوشانی دارد. همچنین، اکثر گزارش های اقتصادی آمریکا (انتشار داده های کلیدی) در این ساعات منتشر می شوند که می توانند بازار را به شدت تحت تأثیر قرار دهند.

🚨به طور کلی، هیچ “بهترین سشن فارکس” کلی برای تمام معامله گران وجود ندارد؛ بهترین سشن برای معامله کاملاً شخصی و متناسب با استراتژی فردی هر سرمایه گذار است.

برخی استراتژی ها در سشن های خاصی بهتر عمل می کنند، مثلاً معامله گران روزانه ممکن است سشن لندن را به علت نوسان زیاد و فرصت های معاملاتی فراوان ترجیح دهند.

در حالی که معامله گرانی که استراتژی های طولانی مدت تر دارند ممکن است سشن های آرام تر را برای جلوگیری از «نویز» بازار ترجیح دهند.

 

💡سخن پایانی کارشناس دیجی تریدرز

 

در این مقاله به بررسی 4 سشن اصلی فارکس پرداختیم؛ سشن سیدنی که آرام ترین سشن است، سشن توکیو با تمرکز بر ارز های آسیایی، سشن پرترافیک لندن، و سشن نیویورک که همزمان با بخشی از سشن لندن باز است.

دیدیم که “بهترین سشن فارکس” برای هر معامله گری متفاوت است و بستگی به عواملی مانند نوع استراتژی معاملاتی، میزان تحمل ریسک، برنامه ی زمانی شخصی و ارز های مورد علاقه ی او دارد.

به طور کلی هیچ سشن برتر مطلقی وجود ندارد و هر معامله گر باید بر اساس اهداف و الگوی فعالیت های خود، سشن ها را ارزیابی و سشن مناسب را انتخاب کند.

حهت انتخاب بروکر مناسب برای شروع کار خود در بازار فارکس و دریافت سیگنال معاملاتی می توانید از طریق پشتیبانی دیجی تریدرز با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

کدام سشن بیشترین حجم معاملات را دارد؟

سشن لندن به دلیل حضور نهاد ها و بانک های بزرگ اروپایی، بیشترین حجم معاملات روزانه را به خود اختصاص می دهد.

انتخاب بهترین سشن برای معامله به چه عواملی بستگی دارد؟

انتخاب بهترین سشن بستگی به استراتژی معاملاتی، میزان تحمل ریسک، برنامه زمانی و ارز های مورد علاقه معامله گر دارد.

درج نظر