ساعت سشن لندن (London) 🕑تایم شروع لندن به وقت تهران و نیویورک

20 فوریه 2024 -

بررسی ساعت سشن لندن در فارکس

 

شروع به کار بازار لندن یکی از مهم ترین و فعال ترین ساعات در سشن فارکس به شمار می آید؛ که با سایر سشن های اصلی، به ویژه جلسه آسیا که پایان کار خود را نزدیک می بیند و جلسه نیویورک که تازه شروع به کار می کند، همپوشانی دارد!

بالا رفتن حجم معاملات نیز غالبا به معنای کاهش اسپرد و افزایش رقابت میان بروکر ها است، و می تواند شرایط بهتری را در معاملات فراهم آورد. به این ترتیب، «سشن لندن» می تواند فرصت های بی نظیری برای شکارچیان نوسانات اصلی فراهم آورد.

سشن کار لندن از ساعت 8:00 [به وقت موقعیت زمانی (GMT+0)] شروع به کار می کند و ساعت پایان آن 17:00 [به وقت (GMT+0)] ادامه دارد. این سشن هیچ همپوشانی زمانی با سشن سیدنی ندارد!

ساعت سشن لندن چیست؟، ساعت کار سشن لندن

در ادامه به بررسی تایم سشن لندن در تایم معاملاتی به وقت تهران و نیویورک می پردازیم.

نام سشن سشن لندن (London)
🕓ساعت شروع 11:30 صبح به وقت ایران
🕜ساعت پایان 20:30 شب به وقت ایران
⏱️همپوشانی سشن سشن های آسیا و نیویورک
☎️کارشناس فارکس پشتیبانی تلگرام

 

شروع سشن لندن (اروپا)

 

“سشن لندن” به عنوان یکی از سه جلسه معاملاتی اصلی در بازار فارکس محسوب می شود که ویژگی های ممتاز و حائز اهمیتی دارد و زمان شروع و همپوشانی آن با سایر بازارها مورد توجه معامله گران قرار دارد.

در طول این دوره، بازار های مالی لندن در اوج فعالیت خود قرار دارند که این امر منجر به افزایش تقاضا و عرضه در بازار ارزهای فارکس می شود و محرک قابل توجهی برای نوسانات و حجم معاملات است!

در جدول زیر می توانید ساعت شروع سشن لندن و پایان آن را با توجه استانداردهای مختلف زمانی مشاهده نمایید:

ساعت شروع و پایان سشن لندن
سشن لندن
ساعت محلی
UTC EST
شروع بازار
8:00 صبح
7:00 صبح
2:00 صبح
پایان بازار
5:00 عصر
4:00 عصر
11:00 صبح

 

🕗سشن لندن به وقت ایران

 

سشن لندن که در قلب مرکز مالی اروپا واقع شده است، روز کاری خود را از “ساعت 11:30 صبح به وقت ایران (GMT+3:30)” شروع می کند؛ و تا “ساعت 20:30 عصر به وقت تهران” ادامه دارد!

در تایم لاین زیر می توانید وضعیت همپوشانی آن را با سایر بازار ها به وقت تهران مشاهده کنید:

سشن لندن به وقت ایران
سشن لندن به وقت ایران

 

🕝سشن لندن به وقت نیویورک

 

همپوشانی سشن سشن لندن و نیویورک یکی مهم ترین ساعات معامله گران حرفه ای بازار فارکس است. معامله گران اروپایی [در سشن لندن]، انتهای کار خود در بازار فارکس را، به «سشن آمریکا» متصل می کنند.

سشن لندن به وقت نیویورک
سشن لندن به وقت نیویورک

سشن لندن به وقت نیویورک از ساعت 3:00 بامداد (GMT-5) شروع به کار می کند و تا ساعت 12:00 ظهر به وقت نیویورک ادامه دارد. ساعت شروع همپوشانی آنها “ساعت 13:00 به وقت لندن” و 8:00 صبح به وقت نیویورک است.

برای تنظیم دقیق ساعت معاملاتی خود می توانید از ابزارهای ساعت کار سشن بیبی پیپس در فارکس استفاده کنید.

 

بهترین زمان سشن لندن برای معامله گران

 

بهترین زمان معاملات در فارکس بر اساس حجم زیاد در معاملات و رونق بازار [در طول هر روز]، پس از پایان «سشن سیدنی» شروع می شود. یکی از قله های پیک معاملات همپوشانی سشن لندن و توکیو (بازار آسیا) است.

اما بزرگترین پیک معاملات بازار فارکس با همپوشانی سشن لندن با «سشن نیویورک» ایجاد می شود. با اتمام بازار اروپا، حجم معاملات نیز شروع به افت کردن می کند. بنابراین «سشن لندن» بهترین زمان برای معامله گران فارکس است.

شروع سشن لندن، زمان سشن لندن
بهترین زمان سشن لندن

در تصویر بالا می توانید بیشترین حجم معاملات در طول هر روز را، با همپوشانی سشن ها مقایسه کنید و بهترین زمان انجام معاملات را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که ساعت تابستانی و زمستانی سشن ها یک ساعت اختلاف دارد!

 

💡نظر کارشناس درباره تایم سشن لندن

 

معامله در ساعت کاری بازار اروپا به دلیل همپوشانی آن با سشن های بازار آسیا [ژاپن، چین و …] و بازار آمریکا یکی از بهترین ساعات معاملاتی در فارکس است. البته انتخاب این سشن متناسب با استراتژی های فارکس می تواند متفاوت باشد.

بنابراین برای انتخاب ساعت های معاملاتی حتما بک تست معاملات خود را در سشن لندن بررسی کنید. در صورتی که تجربه معامله در “سشن لندن” را دارید، بهترین ساعت معاملاتی خود را در کامنت های سایت با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

ساعت شروع سشن لندن با کدام سشن فارکس همپوشانی دارد؟

ساعت شروع سشن لندن، با پایان سشن آسیا (توکیو) یک ساعت همپوشانی زمانی دارد.

شروع سشن لندن به وقت تهران چه ساعتی است؟

سشن لندن به وقت تهران از ساعت 11:30 صبح شروع می شود و تا 20:30 شب ادامه دارد.

درج نظر