ساعت سشن توکیو به وقت ایران – بهترین زمان سشن آسیا

24 فوریه 2024 -

ساعت سشن توکیو (آسیا)

 

“سشن معاملاتی توکیو” به عنوان پلی بین بازارهای سیدنی و لندن عمل می‌کند و کشورهای صادرکننده [چین و ژاپن] در این سشن قرار دارند. در نتیجه، تغییرات مهمی در زمان این سشن جهت دهی حرکت ارزها را مشخص می کند.

سشن توکیو از ساعت «9:00 صبح توکیو» فعالیت خود را آغاز می‌کند که اواسط و اواخر این سشن به وقت جهانی فرصت های مهمی را برای معامله در لحظه های کلیدی تغییرات نرخ ارزها فراهم می آورد.

ساعت سشن توکیو، ساعت سشن آسیا به وقت ایران

در نهایت، شناخت دقیق «ساعات کاری سشن توکیو» برای معامله گران فارکس ضروری است تا بتوانند استراتژی‌های معاملاتی خود را با توجه به ویژگی ها و فعالیت های مختلف بازار در این سشن تنظیم کنند.

نام سشن
توکیو (آسیا)
ساعت شروع سشن
3:30 بامداد به وقت تهران
ساعت پایان سشن 12:30 ظهر به وقت تهران
همپوشانی سشن سشن سیدنی و لندن
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

شروع سشن توکیو در فارکس

 

ساعات کاری “سشن توکیو” در بازار فارکس مهم و تعیین کننده است. سشن توکیو به طور رسمی در صبح «دوشنبه» به وقت محلی توکیو آغاز می‌شود و تا “ساعت 6 عصر” به وقت استاندارد ژاپن (JST) ادامه دارد.

این سشن از «ساعت 9 صبح تا 6 عصر JST» فعال است. بازار فارکس به صورت 24 ساعته در 5 روز هفته، فعال است و زمان آغاز رسمی سشن توکیو، به ویژه با توجه به فعالیت بانک‌های توکیو و حجم معاملات، اهمیت دارد!

«نیوزلند» و «سیدنی استرالیا1» نیز به عنوان مراکز مالی مهم در این سشن عمل می‌کنند و از نظر فنی، اولین مراکزی هستند که روز معاملاتی را در منطقه آسیا آغاز می‌کنند.

در زمان سشن توکیو، مراکز عمده اقتصادی در اروپا (لندن) و ایالات متحده (نیویورک) فعالیت کمتری دارند، که این امر به کاهش حجم معاملات در سشن آسیایی منجر می‌شود.

این ویژگی ها، سشن فارکس آسیایی را به یک زمان مهم و جذاب برای معامله گران جهانی که به دنبال معاملات با ریسک کمتر هستند، تبدیل کرده است.

 

🕒ساعت سشن توکیو به وقت ایران

 

معاملات در سشن توکیو معمولا از «ساعت 3:30 صبح به وقت تهران» آغاز شده و تا «ساعت 12:30 ظهر» ادامه می یابد. تایم اوج گیری حجم معاملات در سشن توکیو همزمان با شروع کار ایران است؛ که زمان مناسبی برای تریدرهای ایرانی بشمار می رود.

سشن توکیو نخستین سشن اصلی بازار جفت ارزها (توکیو، لندن و نیویورک) به شمار می ‎‌آید که نه تنها بازار را فعال می‌کند، بلکه در زمان هم پوشانی با سشن لندن نیز فعالیت دارد.

ساعت سشن توکیو به وقت ایران
ساعت سشن توکیو به وقت ایران

 

🕣ساعت سشن آسیا به وقت ایران

 

سشن آسیا با باز شدن بازار سیدنی (ساعت 22:00 به وقت گرینویچ) شروع می‌شود و با بسته شدن بازار توکیو (ساعت 08:00 به وقت گرینویچ) پایان می‌یابد. سشن آسیا با محوریت بازار سیدنی و توکیو شکل می گیرد.

شروع ساعت سشن آسیا به وقت ایران نیز “23:30 شب” است و پایان آن در ظهر روز کاری بعد (ساعت 12:30 به وقت GMT +3:30) می باشد. تایم این سشن برای معاملات نوسان گیری (اسکالپ) بسیار مناسب و کم ریسک است.

 

🕰️بهترین زمان سشن آسیا برای تریدرها

 

از نظر زمانی بهترین بازه زمانی سشن آسیا، از ساعت 10:30 صبح [یک ساعت قبل از شروع سشن لندن] تا 13:00 ظهر به وقت ایران می باشد! حجم معاملات در این بازه زمانی خوب است و بسیاری از معامله گران در بازار حضور دارند.

اما اگر بخواهید بیشترین حجم سشن آسیا را تجربه کنید، می توانید در همپوشانی آن با سشن لندن معامله کنید. این همپوشانی بعد از همپوشانی سشن «لندن و نیویورک»، بیشترین حجم معاملات فارکس را دارد.

 

💡نظر کارشناس درباره ساعت سشن آسیا

 

سشن آسیا برای معامله گران مبتدی که می خواهند با ریسک کمتری معامله کنند، زمان مناسبی دارد. البته در ایران بسیاری از افرادی که ترید را به عنوان «شغل دوم» خود انتخاب می کنند، ساعت مناسبی ندارد.

بنابراین معامله گران باید سعی کنند ساعت کاری خود را متناسب با “سشن آسیا” تنظیم نمایند تا بتوانند از مزایای آن استفاده نمایند. این موضوع از نظر ساعت سشن آسیا، یک چالش جدی برای تریدرهای ایرانی است.

البته شما می توانید با تحلیل سشن آسیا، در سشن های بعدی نیز استراتژی مناسبی اتخاذ نمایید. بنابراین بررسی این سشن برای معامله در «ساعات عصر به وقت ایران» نیز مناسب می باشد!

سوالات متداول

ساعت شروع سشن توکیو به وقت ایران چه زمانی است؟

ساعت شروع سشن توکیو از 3:30 بامداد به وقت تهران شروع می شود و تا 12:30 ظهر ادامه دارد.

بهترین زمان سشن آسیا چه ساعتی است؟

بهترین ساعت سشن آسیا در زمان شروع سشن لندن (همپوشانی آن با توکیو) می باشد که در ساعت 11:30 به وقت تهران است.

نظرات (1)
  1. سلام ممنون از توضیحات اما به نظر من کلا سشن آسیا سشن مناسبی برای ترید نیست.

درج نظر