بهترین زمان معامله نفت در فارکس 🛢️ساعت معامله نفت در فارکس

15 ژوئن 2024 -

ساعت معامله نفت در فارکس

 

معاملات نفت در فارکس تقریبا به صورت 24 ساعته انجام می ‌شود. البته این زمان دقیقا 24 ساعت نیست و در برخی روزها ممکن است [23 یا 22 ساعت] باشد. شما می ‌توانید از “دوشنبه تا جمعه به معامله نفت در فارکس بپردازید.

معاملات نفت در فارکس از طریق معاملات CFD ارائه شده توسط بروکرها انجام می ‌شود. در این نوع معاملات، شما به طور مستقیم مالکیت نفت را به دست نمی ‌آورید، بلکه فقط بر روی تغییرات قیمتی آن معامله می ‌کنید.

ساعات ارائه معاملات نفت ممکن است در بروکرهای مختلف متفاوت باشد. بنابراین، برای اطلاع از ساعات دقیق می توانید به بخش «Specification» نماد نفت در متاتریدر بروکر خود مراجعه کنید.

بهترین زمان معامله نفت در فارکس

شرایط ترید نفت
زمان معامله نفت
روزهای معاملاتی
دوشنبه تا جمعه
تعطیلات رسمی بسته به تعطیلات جهانی
بهترین ساعت معامله 13:00 تا 16:00 به وقت GMT
ساعت انتشار اخبار معمولا 15:30 GMT
تاثیر سشن نیویورک بیشترین نوسان
تاثیر سشن آسیا کمترین نوسان
بهترین زمان تحلیل شروع سشن لندن

 

بهترین زمان معامله نفت در فارکس

 

با وجود 24 ساعته بودن معاملات نفت؛ اما در برخی ساعات میزان معامله این نماد افزایش یافته و بیشتر تریدرها در این ساعات برای معامله نفت در فارکس اقدام می کنند.

معاملات نفت در بازار بورس کالای نیویورک، به عنوان یکی از محبوب ترین بازارهای جهانی، از ساعت 18 تا 17 به وقت ساعت شرقی (ET) است.

توجه داشته باشید که بیشترین میزان نقدینگی در بورس کالای نیویورک در ساعات 6:30 تا 12:00 به وقت ساعت جهانی (UTC) مشاهده می شود.

بازار فارکس، به عنوان بزرگترین بازار مالی جهان، 24 ساعته در 5 روز هفته (دوشنبه تا جمعه) فعال است. این به معنای باز بودن دائمی بازار برای معامله‌گران در سراسر جهان است.

 

🟡ترید نفت در سشن آسیایی

حجم معاملات نفت در این سشن کمتر است و به همین دلیل نقدینگی پایین‌تر و نوسانات کمتری را تجربه می‌کند. اگرچه برخی از معامله‌گران ممکن است در این سشن معامله کنند، اما به طور کلی بهترین زمان برای معامله نفت نیست!

 

🟠ترید نفت در سشن اروپایی

ساعت شروع سشن لندن، یکی از فعال‌ترین سشن‌های معاملاتی است و حجم معاملات نفت در این سشن افزایش می‌یابد. معامله‌گران حرفه‌ای معمولا در این سشن به دلیل نقدینگی بالا و نوسانات بیشتر معامله می‌کنند.

 

🟢ترید نفت در سشن آمریکایی

این سشن به عنوان فعال‌ترین سشن معاملاتی است که، حجم معاملات نفت، به اوج خود می رسد. به ویژه زمانی که ساعت سشن نیویورک با سشن لندن همپوشانی دارد (از ساعت 1 بعدازظهر تا 4 بعدازظهر به وقت گرینویچ)، بهترین زمان برای معامله نفت است.

با توجه به 24 ساعته بودن بازار فارکس، معامله‌ گران ایرانی می‌ توانند در ساعات مختلف شبانه ‌روز به معامله نماد نفت بپردازند. انتخاب سشن مناسب معاملاتی، به نقدینگی، نوسانات و استراتژی معاملاتی شما بستگی دارد.

 

تاثیر اخبار فاندامنتال بر معامله نفت

 

اخبار فاندامنتال نقش مهمی در تعیین قیمت نفت دارند. برخی از مهم‌ترین اخبار و گزارش‌هایی که بر قیمت نفت تاثیر می‌گذارند عبارتند از:

 

گزارشات هفتگی ذخایر نفت آمریکا

گزارشات هر هفته توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) منتشر می‌شود و تاثیر زیادی بر قیمت نفت دارد. افزایش یا کاهش غیرمنتظره در ذخایر نفت در زمان ارائه این گزارشات، می‌تواند منجر به نوسانات شدید قیمت شود.

بهترین زمان برای معامله نفت در روز انتشار این گزارش، سشن آمریکایی است که حجم معاملات بالا و نقدینگی بیشتر است.

 

اخبار ژئوپلیتیک در حوزه نفت

رویدادهای ژئوپلیتیک مانند تنش‌های خاورمیانه، تصمیمات اوپک، و تغییرات در سیاست‌های انرژی کشورها می‌توانند به طور قابل توجهی بر قیمت نفت تاثیر بگذارند. این اخبار به صورت ناگهانی منتشر می‌شوند و می‌توانند نوسانات شدیدی را در بازار نفت ایجاد کنند.

 

💡نظر کارشناس درباره ساعت ترید نفت در فارکس

 

با توجه به توضیحات فوق، بهترین ساعت معامله نفت در فارکس زمانی است که سشن‌های معاملاتی با حجم بالای معاملات و نقدینگی بیشتر همپوشانی دارند.

سشن‌های اروپایی و آمریکایی به ویژه در ساعات همپوشانی (از ساعت 1 بعدازظهر تا 4 بعدازظهر به وقت گرینویچ) بهترین زمان برای معامله نفت محسوب می‌شوند.

دنبال کردن اخبار در سشن‌های لندن و نیویورک برای معامله‌گران نفت حیاتی است. معامله نفت در فارکس می‌تواند فرصت‌ های سودآوری را برای معامله‌گران فراهم کند.

با این حال، شناخت «عوامل موثر بر قیمت»، «انتخاب نماد مناسب» و «تعیین زمان درست برای ترید»، از اهمیت بالایی برخوردار است.

سوالات متداول

چه نوع نمادهایی برای نفت در فارکس وجود دارد؟

نمادهای نفت در فارکس کدهای سه حرفی هستند که نوع نفت، ماه و سال انقضای قرارداد را نشان می‌ دهند. برای مثال، WTI نماد نفت خام وست تگزاس اینترمدیت است.

چه عواملی بر قیمت نفت در فارکس تاثیر می ‌گذارند؟

عوامل بنیادی مانند عرضه و تقاضای جهانی، و همچنین عوامل احساسی مانند اخبار و رویدادهای ژئوپلیتیکی بر قیمت نفت در فارکس تاثیر می ‌گذارند.

درج نظر