‫نماد نفت در متاتریدر 4 (MT4) 🛢️نماد «USOIL» در متاتریدر 4 کجاست؟

21 ژوئن 2024 -

بررسی نماد نفت در متاتریدر 4

 

نماد نفت در فارکس توسط اکثر بروکرهای فارکس ارائه شده است و معامله گران به خصوص سرمایه گذاران علاقه زیادی به این نماد دارند؛ البته «نماد نفت در متاتریدر 4» به چند نوع دسته بندی شده است.

نماد نفت در متاتریدر 4 انواع متفاوتی اعم از نفت خام سبک شیرین آمریکا (USCRUDE)، نفت شیرین وست تگزاس (WTI)، نفت برنت انگلستان (UKBRENT) و نفت کوره (HEATINGOIL) را دارد.

در ادامه نحوه باز کردن نماد «USOIL» را در متاتریدر 4 آموزش داده ایم؛ ناگفته نماند «نماد نفت در متاتریدر 4 » در بروکر های فارکس دارای علامت اختصاری متفاوتی می‌باشد.

نماد نفت در متاتریدر 4

به عنوان مثال در بروکر ویندزور و برخی دیگر از کارگزاری ها، این نماد با علامت “USCRUDE”  نشان داده می‌شود. در جدول زیر راهنمای نماد نفت در بروکرها را قرار دادیم:

بروکر فارکس نماد نفت در متاتریدر
آلپاری WTI,BRN
آمارکتس BRENT,WTI
لایت فارکس UKBRENT,USCRUDE
فیبوگروپ USOIL,HTOIL
ویندزور UKBRENT.Q24, USCRUDE.Q24
آی سی ام BRENT-OIL, WTi-OIL
ارانته UKOIL.C, USOIL.C
کپیتال اکستند WTIUSD, BRNUSD

 

نماد usoil در متاتریدر 4 کجاست؟

 

نماد نفت در متاتریدر 4 در اغلب بروکر های فارکس با برای نماد نفت آمریکا با علامت اختصاری “USCRUDE” یا “USOIL” و برای «نماد نفت برنت در متاتریدر 4» با نماد “UKBRENT” در دسترس است.

برای مشاهده این نماد، کافی است وارد متاتریدر 4 بروکر خود شوید و بر اساس سیستم عامل خود، به روش های زیر چارت آن را باز کنید:

 

علامت نفت در متاتریدر 4 (ویندوز)

در متاتریدر 4 از منوی بالای صفحه روی منوی «View» کلیک کنید و گزینه «Symbols» را انتخاب کنید. بسته به نوع نفت، برای باز کردن نمودار روی علامت اختصاری مربوطه کلیک کنید و دکمه «Show» را بزنید.

نماد در بروکر ویندزور

در پنجره نمادها، اغلب علامت های اختصاری نفت در دسته بندی های «Commodity CFD» یا «CFD Energies» و «Spot Commoditie» در دسترس قرار می‌گیرند.

نمادهای نفت در ویندزور

 

نفت در متاتریدر 4 (موبایل)

در متاتریدر 4 موبایل [فارغ از اندروید یا آیفون] در تب مربوط به وا چلیست روی علامت “+” بزنید. همانند نسخه ویندوز دسته بندی های نماد نفت در بروکرها متفاوت است.

نماد نفت در متاتریدر 4

در این منو روی «پوشه» مربوط به دسته بندی مورد نظرتان [مثلا Commodity CFD1]، علامت اختصاری مربوط به نفت [مثلا BRN] را انتخاب کنید تا به «واچ لیست» شما اضافه شود.

نماد نفت در متاتریدر 4

 

💡نظر کارشناس درباره نماد نفت در متاتریدر 4

 

نماد نفت یکی از پرطرفدارترین نماد های فارکس به شمار می‌رود؛ با توجه به روند صعودی بلند مدت این کالای اساسی بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند به این نماد هستند.

شرایط فوق العاده کمیسیون و اسپرد این نماد در بروکر های مختلف به مزاج سوئینگ تریدرها خوش آمده است و اغلب در تلاش هستند در قیمت های ارزنده روی این نماد معامله کنند!

البته که نماد نفت (USOIL) هم مثل هر نماد دیگری دارای ریسک می‌باشد و شما همیشه باید مدیریت سرمایه و ریسک را در هر نمادی نسبت به سرمایه خود رعایت کنید.

سوالات متداول

چه تفاوتی بین نمادهای مختلف نفت مانند WTI و Brent وجود دارد؟

WTI و Brent دو نوع مختلف نفت هستند. WTI به نفت خام سبک شیرین غرب تگزاس و Brent به نفت خام دریای شمال اطلاق می‌شود. این دو نوع نفت دارای ویژگی‌های فیزیکی متفاوتی هستند و در بازارهای مختلف قیمت‌گذاری می‌شوند.

نماد نفت در متاتریدر 4 چه تفاوتی دارد؟

نماد نفت در متاتریدر 4 بروکرهای مختلف با علامت‌های اختصاری متفاوتی نمایش داده می‌شود. مثلا در بروکر ویندزور با علامت “USCRUDE”، در آلپاری با نمادهای “WTI” و “BRN”، و در لایت فارکس با “UKBRENT” و “USCRUDE” نشان داده می‌شود.

درج نظر