انواع حساب های ویندزور برای معامله گران فارکس – فرق حساب زیرو و پرایم در بروکر ویندزور

12 آگوست 2023 -

بررسی حساب های بروکر ویندزور – Windsor Brokers

 

انتخاب حساب معاملاتی مناسب برای تریدرهای فارکس، اهمیت بالایی دارد. بروکر ویندزور، به عنوان یکی از بروکرهای معتبر در بازار ایران، حساب های زیرو (Zero) و پرایم (Prime) را عرضه کرده است.

شما اسمی از «حساب استاندارد» و «حساب ECN ویندزور» [که در سایر بروکرهای فارکس معمول است]، نمی شنوید. خبری از «حساب سنت ویندزور» هم در این بروکر نیست! حساب های معاملاتی آن تنها بر روی بستر پلتفرم متاتریدر 4 ارائه می شوند.

بنابراین تنوع حساب های بروکر ویندزور نسبت به بروکرهای رقیب آن کمتر است، اما مدیران اجرایی بروکر، حساب های ویندزور را کاربردی و در عین حال هدفمند می دانند. به عبارت دیگر بروکر ویندزور، معامله گران خود را در دو دسته طبقه بندی کرده است.

تریدرهایی که تجربه و سرمایه کمتری برای معامله در فارکس دارند، می توانند در حساب پرایم معامله کنند و تریدرهای حرفه ای فارکس نیز، برای انجام معاملات با حجم زیاد، حساب زیرو را انتخاب می کنند.

انواع حساب در بروکر ویندزور، حساب های ویندزور

ناگفته نماد که بروکر ویندزور برای سرمایه گذارانی که «مبالغ بالای 10 هزار دلار» در اختیار دارند، شرایط اختصاصی در حساب زیرو فراهم می کند که به نام “حساب VIP ZERO” شناخته می شود. شرایط این حساب بر اساس سرمایه افراد، متفاوت است.

ثبت نام در Windsor Brokers

اگر علاقه مند به بررسی و انتخاب یک حساب معاملاتی مناسب در بروکر ویندزور هستید و نمی دانید حساب زیرو یا پرایم چه تفاوتی با یکدیگر دارند، مطالعه این پست را به شما پیشنهاد می کنیم.

نام بروکر فارکس ویندزور بروکرز
حساب بدون کمیسیون حساب پرایم – Prime
حساب با اسپرد صفر حساب زیرو – Zero
حساب اختصاصی حساب VIP Zero
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

آموزش تفاوت انواع حساب های ویندزور [زیرو و پرایم]

 

 

انواع حساب های ویندزور؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

انواع حساب ها در ویندزور بروکرز

 

بروکر ویندزور به عنوان یکی از قدیمی ترین بروکرهای فارکس، از حساب های معاملاتی مختص به خود را استفاده می کند. شما می توانید با بررسی این حساب ها و در نظر گرفتن سرمایه و سبک معاملاتی خود، در یکی از آنها، افتتاح حساب نمایید.

انواع حساب ها در بروکر ویندزور شامل موارد زیر است:

 

⚫حساب پرایم ویندزور

 

این حساب برای افراد مبتدی و تازه کار، گزینه مناسب کم ریسک تری محسوب می شود. زیرا برای افتتاح حساب پرایم، کافی است 50$ سرمایه اولیه در اختیار داشته باشید.

اگر تجربه کافی برای شروع در بازار واقعی فارکس را دارید، پیشنهاد می کنیم در شروع کار خود، با سرمایه کمتر در حساب پرایم ویندزور معامله کنید. بروکر ویندزور در این حساب تا سقف 1:1000، اهرم یا لوریج هم به معامله گران ایرانی ارائه کرده است.

جساب پرایم ویندزور

استفاده از این حساب باعث می شود با بسترهای معاملاتی در بروکر ویندزور آشنا شوید و اطلاعات کافی از نحوه و کیفیت ارائه خدمات بروکر بدست آورید.

در صورتی که علاقه مند به بررسی دقیق تر این حساب هستید، می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

حساب پرایم ویندزور

⚫حساب زیرو ویندزور

 

در صورتی که در بازار فارکس، سالهای متمادی است که فعالیت می کنید و تسلط کافی به معاملات خود دارید، می توانید با سرمایه بالای 1000$ در حساب زیرو، افتتاح حساب کنید.

«حساب زیرو»، اسپرد پایین تری ارائه کرده است اما در ازای هر معامله، کمیسیون از حساب شما کسر می کند. میزان لوریج این حساب هم مشابه حساب پرایم تا سقف 1:1000 ارائه می شود.

در تمامی حساب های بروکر ویندزور اجازه استفاده از اکسپرت یا ربات معامله گر داده شده است. همچنین در تمامی حساب های بروکر ویندزور، خدمات آموزشی و وبینارهای آنلاین، توسط معامله گران حرفه ای ارائه می شود.

حساب زیرو ویندزور

بروکر ویندزور، سعی دارد با ارائه پشتیبانی مناسب از معامله گران، به روند سوددهی معاملات کمک نماید. به همین خاطر، تمامی حساب های ویندزور دارای مدیر حساب شخصی هستند.

بروکر ویندزور اجازه معاملات هجینگ (Hedging) را هم در هر دو حساب ارائه کرده است. البته استاپ آوت (StopOut) حساب های بروکر ویندزور بر روی 20% است و مارجین کال (Margin Call) آنها روی 100% قرار دارد.

برای آشنایی بیشتر با حساب زیرو می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

حساب زیرو ویندزور

تفاوت حساب زیرو با پرایم

 

در جدول زیر می توانید تمامی مشخصات حساب های زیرو و پرایم را در ویندزور بروکرز را با یکدیگر مقایسه نمایید.

جدول تفاوت حساب زیرو و پرایم
مشخصات حساب پرایم حساب زیرو
نام حساب PRIME ZERO
حداقل شارژ از 50$ از 1000$
اسپرد حساب از 1.0 لات از 0.0 پیپ
کمیسیون حساب ❌ندارد 8 دلار در هر لات
حداقل حجم سفارش 0.01 لات
0.01 لات
حداکثر حجم سفارش 50 لات 50 لات
حداکثر لوریج 1:1000 1:1000
استاپ آوت 20 درصد 20 درصد
مارجین کال 100 درصد 100 درصد
اجازه هج کردن ✔️دارد ✔️دارد
اجازه اسکالپ ✔️دارد ✔️دارد
حساب بدون سواپ شبانه ✔️دارد ❌ندارد
محافظت از موجودی منفی ✔️دارد ✔️دارد
مجری حساب شخصی ✔️دارد ✔️دارد

 

ثبت نام در ویندزور

🔔با توجه به جدول مشخصات حساب های بروکر ویندزور، فرق حساب زیرو و پرایم، مربوط به 4 مورد زیر است:

✅حداقل اسپرد حساب ها

 

حداقل اسپرد در حساب های زیرو و پرایم تفاوت دارد. اسپرد حساب زیرو مشابه حسابهایی که از تکنولوژی ECN برای اتصال به نقدینگی بانکها و موسسات مالی فارکس، استفاده می کنند، نزدیک به 0.0 پیپ است.

اما در حساب پرایم، بروکرهای فارکس از طریق اسپرد، بخشی از درآمد خود را بدست می آورند. البته از نکات مثبت حساب پرایم ویندزور، اسپرد پایین آن در جفت ارزهای اصلی فارکس است که، از “1.0 پیپ” شروع می شود.

 

✅تفاوت نماد جفت ارزها

 

در حساب های ویندزور بروکر، نمادهایی که در حساب زیرو و پرایم ارائه شده است تفاوت هایی دارد. نماد های جفت ارزهای فارکس در حساب زیرو در دسته بندی های «FX Majors» و «FX Minors» قرار دارند.

تفاوت حساب زیرو و پرایم
تفاوت حساب زیرو و پرایم ویندزور بروکرز

اما در حساب پرایم نام دسته بندی نماد های فارکس «FX_Majors» و «FX_Minors» است. همچنین نماد جفت ارزهای آنها نیز در حساب پرایم دارای علامت “@” است. به عنوان نمونه: “@EURUSD” نام جفت ارز «یورو/دلار» در حساب پرایم است.

 

✅کمیسیون حساب زیرو

 

حساب پرایم در بروکر ویندزور بدون کمیسیون می باشد و شما تنها هزینه اسپرد هر نماد را باید درنظر بگیرید. اما معامله گرانی که در حساب زیرو ترید می کنند، به ازای هر یک لات معامله، 8 دلار کمیسیون از حساب شان کسر می شود.

البته حساب زیرو به دلیل اسپرد پایین آن، برای معامله گران اسکالپر مناسب می باشد و میزان کمیسیون آن در مقایسه با اسپرد برخی از نمادهای حساب پرایم مناسب تر است.

 

✅سپرده اولیه برای افتتاح حساب

 

حداقل سپرده اولیه برای افتتاح حساب در حساب پرایم یا زیرو با یکدیگر فرق دارد. در صورتی که سرمایه اولیه شما، کمتر از 1000 دلار باشد، تنها امکان افتتاح حساب پرایم را خواهید داشت. حداقل واریز اولیه برای این حساب 50 دلار است.

 

✅هزینه سواپ یا بهره شبانه

 

آخرین تفاوت حساب زیرو و پرایم مربوط به میزان سوآپ یا بهره شبانه معاملات آنهاست. مشتریانی که در حساب پرایم معاملات خود را به مدت بیش از یک روز باز نگه می دارند، می توانند درخواست سواپ فری یا حساب اسلامی را به بروکر ارسال کنند.

در صورتی که شرایط لازم برای استفاده از آن را داشته باشند، پشتیبانی بروکر ویندزور، هزینه سواپ معاملات را از حساب آنها کسر نمی کند. اما امکان فعال کردن حساب اسلامی در حساب زیرو ارائه نشده است.

ثبت نام در ویندزور

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره انواع حساب های ویندزور بروکرز

 

شیوه ارائه حساب های پرایم و زیرو در بروکر ویندزور، قدیمی است و امروز بروکرها برای نیازها و سلایق مختلف، حساب های ویژه ای را در نظر گرفته اند.

البته این شکل از ارائه حساب های معاملاتی در برخی از بروکرهای قدیمی و معتبر مثل آی سی ام بروکرز هم استفاده شده است اما بروکرهایی نظیر آلپاری و لایت فارکس، تنوع و شرایط رقابتی تری نسبت به بروکرهای سنتی پیدا کرده اند.

اما بروکر ویندزور می تواند برای رقابت در بازار ایران، به نیازهای معامله گران در حساب های سنتی یا ECN هم توجه بیشری داشته باشد. ارائه حساب سنتی به معامله گران مبتدی، کمک می کند، قبل از ورود سرمایه اصلی خود، تنها با 1 دلار معاملات خود را آغاز کنند.

همچنین به دلیل عملکرد بروز متاتریدر 5 در معاملات الگوریتمی، بسیاری از معامله گران به دنبال استفاده از حساب های معاملاتی بر روی MetaTrader 5 هستند.

به طور کلی می توانیم انتظار داشته باشیم، بروکر ویندزور با ایجاد تنوع بیشتر در حساب های معاملاتی و ارتقای بسترهای معاملاتی مثل، پلتفرم های معاملاتی و کمیسیون کمتر شرایط بهتری برای رقابت با سایر بروکرها بدست اورد.

سوالات متداول

انواع حساب های بروکر ویندزور کدام اند؟

در بروکر ویندزور به طور عمومی 2 حساب زیر ارائه می شود:

  • حساب پرایم
  • حساب زیرو

تفاوت حساب زیرو با پرایم چیست؟

حساب پرایم بدون کمیسیون است و شما می توانید تنها با 50 دلار، در این حساب شروع به معامله گری کنید. همچنین قابلیت فعال سازی حساب اسلامی را دارد.

حساب پرایم، اسپرد نزدیک به صفر دارد و دارای 8 دلار کمیسیون در هر لات می باشد. برای افتتاح این حساب، باید 1000 دلار سپرده اولیه داشته باشید.

آیا نماد جفت ارزهای فارکس در حساب های ویندزور تفاوت دارد؟

بله، نماد های حساب پرایم دارای علامت “@” در کنار نام خود هستند.

نظرات (5)
  1. سلام. نمادهای جفت ارزها تو حساب پرایم با زیرو فرق داره؟

  2. حساب سنت یا نانو تو بروکر ویندزور هست یا ن؟

    • با سلام. خیر متاسفانه این بروکر حساب نانو (سنتی) ارائه نمی کند!

  3. سلام. آقای صادقلو فرق حساب زیرو و پرایم ویندزور برای معامله گران مبتدی چیه؟ به نظر شما کدوم حساب رو انتخاب کنیم؟

    • سلام جناب محمودی. حساب زیرو مشابه حساب های ECN در سایر بروکرهاست و علاوه بر اسپرد [نزدیک به صفر] دارای کمیسیون 8$ در هر لات هم می باشد. اما حساب پرایم برای شروع کار معامله گران عالی هست و دارای حداقل موجودی کم ریسک تری می باشد.

درج نظر