حساب پرایم ویندزور برای معامله گران مبتدی – تفاوت حساب پرایم و استاندارد

08 آگوست 2023 -

حساب پرایم ویندزور (Prime) چیست

 

انتخاب یک حساب معاملاتی مناسب برای معامله گران مبتدی، اهمیت بسیار بالایی دارد. بروکر ویندزور برای معامله گران فارکس که در با سرمایه کم به دنبال کسب تجربه هستند، حساب پرایم را ارائه می کند.

حساب پرایم ویندزور، با حداقل سرمایه 50 دلار فعال می شود و شما می توانید از این حساب برای شروع کار خود در ویندزور بروکرز استفاده کنید.

ثبت نام در Windsor Brokers

سایر بروکرهای فارکس برای این رده از مشتریان خود، حساب سنت، استاندارد یا کلاسیک را پیشنهاد می دهند. اما بروکر ویندزور با طراحی یک حساب معاملاتی مناسب، این نیاز معامله گران را پاسخ داده است.

اگر نمی دانید حساب پرایم چیست و علاقه مند به آشنایی بیشتر با مشخصات و ویژگی های حساب پرایم ویندزور بروکرز هستید، مطالعه این پست را به شما پیشنهاد می کنیم.

جساب پرایم ویندزور

نام بروکر فارکس ویندزور بروکرز – Windsor
حساب معاملاتی پرایم – Prime
حداقل واریزی 50 دلار
حداکثر لوریج 🔺1:1000
کمترین اسپرد از 1.0 پیپ
حساب اسلامی ✔️ دارد
مناسب معامله گران مبتدی و باتجربه

 

بررسی حساب پرایم در ویندزور بروکرز (ویدیویی)

 

در این ویدیو آموزش افتتاح حساب پرایم در ویندزور و بررسی تفاوت حساب پرایم و استاندارد در سایر بروکرهای فارکس را ارائه کرده ایم:

 

حساب پرایم ویندزور؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

⚙️مشخصات حساب پرایم در بروکر ویندزور

 

اگر سرمایه کم برای معامله گری در بازار فارکس در اختیار خود دارید، حساب پرایم ویندزور، تنها گزینه برای شروع کار شماست. شما می توانید با حداقل سرمایه 50 دلاری، معاملات خود را، در این حساب شروع کنید.

بروکر ویندزور برای معامله گران تحت رگوله بلیز که شامل ایرانیان هم می شود، امکان استفاده از لوریج 1:1000 را، ارائه کرده است. استفاده از لوریج بالا، برای افرادی که سرمایه کمی دارند و به استراتژی خود اعتماد دارند، می تواند بسیار مفید باشد.

کمترین اسپرد حساب پرایم در ویندزور بروکرز، از 1.0 پیپ در جفت ارزهای اصلی فارکس مثل نماد EUR/USD شروع می شود و بروکر Windsor، در این حساب کمیسیون دریافت نمی کند.

از دیگر ویژگی های مثبت این حساب، ارائه حساب اسلامی یا بدون سواپ است. شما می توانید با سواپ فری کردن حساب پرایم ویندزور، با هزینه کمتری معاملات خود را به مدت طولانی باز نگهدارید. این حساب اجازه هج کردن را به معامله گران خود می دهد.

همچنین از موجودی منفی حساب محافظت می کند. استاپ آوت حساب پرایم ویندزور 20 درصد است و مارجین کال حساب بر روی 100% می باشد.

بروکر ویندزور برای این حساب، مدیر شخصی نیز در اختیار معامله گران قرار می دهد و شما می توانید از بسته های آموزشی این بروکر نیز، استفاده نمایید تا برآیند معاملات خود را بهبود ببخشید.

امکان انجام معاملات در نماد های مختلف بازار فارکس با استفاده از حساب پرایم در بروکر ویندزور وجود دارد که شامل نماد های زیر است:

 • نماد جفت ارزهای فارکس
 • نماد فلزات
 • نماد کالا ها و انرژی
 • نماد شاخص های مهم بورس جهانی
 • سهام شرکت های بزرگ دنیا
 • ارزهای دیجیتال

ثبت نام در ویندزور

📔جدول مشخصات حساب پرایم ویندزور

 

مشخصات کامل حساب پرایم در بروکر ویندزور را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید:

مشخصات حساب پرایم ویندزور
مشخصات حساب حساب پرایم ویندزور
نام حساب Prime
حداقل شارژ 50$
حداقل حجم سفارش 0.01 لات
حداکثر حجم سفارش 50 لات
اسپرد حساب از 1 پیپ
کمیسیون ندارد
سواپ فری دارد
اجازه هج کردن دارد
اجازه اسکالپ دارد
محافظت از موجودی منفی دارد
مجری حساب شخصی دارد
حداکثر لوریج 1:1000
استاپ آوت 20 درصد
مارجین کال 100 درصد

 

تفاوت حساب پرایم و استاندارد

 

بسیاری از معامله گران، به دنبال مقایسه حساب پرایم در بروکر ویندزور با حساب استاندارد در سایر بروکرهای فارکس هستند. شما می توانید این موضوع را از جهات مختلف ارزیابی کنید.

حساب پرایم در فارکس، برای معامله گرانی که مبتدی هستند، طراحی شده است. اما بروکر ویندزور با ارائه شرایط ویژه برای این حساب، سعی کرده است تا امکانات حساب پرایم را، در حد یک حساب استاندارد پوشش دهد.

تفاوت حساب پرایم و استاندارد

2 تفاوت اصلی حساب پرایم و استاندارد در بروکر ویندزور با سایر بروکرها شامل موارد زیر است:

⚫ حداقل واریزی

 

اولین فاکتور مهم برای این حساب، حداقل واریزی برای افتتاح حساب است. زیرا معامله گران مبتدی، نباید سرمایه زیادی برای شروع، وارد حساب خود کنند.

بنابراین هرچقدر حداقل واریزی برای آنها مبلغ کمتر باشد، ریسک مالی کمتری خواهند داشت و در بازار فارکس، فرصت کسب تجربه بیشتر را، پیدا خواهند کرد.

بروکر ویندزور حداقل واریزی به حساب پرایم را 50 دلار قرار داده است، در حالی که در اغلب حساب های استاندارد، میزان حداقل واریزی بیشتر از 50 دلار است.

 

⚫ اسپرد حساب

 

مورد دوم، میزان اسپرد حساب پرایم در مقایسه با حساب استاندارد است. بروکرهای فارکس در حساب های پرایم و استاندارد، کمیسیون دریافت نمی کنند.

بنابراین، بخشی از کارمزد بروکرهای فارکس، از اسپرد این حساب ها بدست می آید و به همین دلیل میزان اسپرد حساب های استاندارد و پرایم، بالاتر از حساب های ECN است.

البته از این نظر هم به جرات می توان گفت که حداقل اسپرد در حساب پرایم ویندزور، نسبت به حساب استاندارد در سایر بروکرهای فارکس، شرایط مساعدتری دارد.

🔎در جدول زیر می توانید تفاوت حساب پرایم و استاندارد در مقایسه با سایر بروکرها مشاهده نمایید:

تفاوت حساب پرایم و استاندارد در بروکرهای فارکس
حساب بروکر فارکس حداقل واریزی حداقل اسپرد
حساب پرایم ویندزور ✔️50$ 1.0 پیپ
حساب استاندارد آلپاری (MT5) 100$ ✔️0.3 پیپ
حساب استاندارد آمارکتس 100$
1.3 پیپ
حساب استاندارد آی سی ام 100$
2.0 پیپ
حساب استاندارد آی اف سی 1000$
1.8 پیپ

 

ثبت نام در ویندزور

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره حساب پرایم ویندزور

 

به طور معمول بسیاری از بروکرهای فارکس، برای معامله گران تازه کار، حساب سنتی ارائه می کنند. اما جای خالی این حساب در بروکر ویندزور نمی تواند با حساب پرایم پر شود. زیرا میزان سرمایه اولیه و شرایط معاملاتی آن با حساب های نانو و سنت تفاوت دارد.

اما از جهات مختلفی، حساب پرایم ویندزور شباهت بسیاری به حساب استاندارد در بروکرهای فارکس دارد. حداقل واریزی و اسپرد آن نیز، قابل رقابت با حساب های استاندارد و کلاسیک در بروکرهای معتبر دیگر در ایران است.

حساب پرایم برای معامله گرانی که مبتدی هستند نیز، ممکن است ریسک بالایی به همراه داشته باشد. به ویژه آنکه دارای لوریج 1:1000 در آن ارائه شده است و سطح مارجین کال بر روی 100 درصد می باشد.

بنابراین توصیه می کنیم قبل از استفاده از حساب پرایم ویندزور، استراتژی خود را در حساب دمو تمرین کنید و در صورتی که آمادگی لازم برای شروع کار در حساب واقعی را دارید، با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه در این حساب معامله نمایید.

در صورتی که برای شروع معاملات خود در بروکر ویندزور، نیاز به دریافت مشاوره اختصاصی با کارشناس فارکس دیجی تریدرز دارید، می توانید در تلگرام یا واتس آپ با ما در تماس باشید.

واتس آپ دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری
تلگرام دیجی تریدرز ، پشتیبانی بروکر فارکس ، کسب درآمد دلاری

 

سوالات متداول

حداقل شارژ حساب پرایم ویندزور چقدر است؟

شارژ اولیه حساب پرایم در بروکر ویندزور 50 دلار می باشد.

حساب پرایم برای کدام دسته از معامله گران مناسب می باشد؟

حساب پرایم در بروکر ویندزور برای معامله گران مبتدی و با تجربه می تواند مناسب باشد.

نظرات (4)
 1. حساب پرایم همونecn است

  • خیر، بروکر ویندزور حساب ECN ارائه نمی کند، اما شما می توانید در حساب زیرو ویندزور با اسپرد نزدیک به صفر و کیمیسیون 8 دلاری معامله کنید.

 2. حساب پرایم در ویندزور بروکرز به صورت حساب اسلامی یا بدون سواپ هست یا خیر؟

  • بله، امکان فعال سازی حساب اسلامی در پرایم وجود دارد.

درج نظر