اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4 و 5 ✅آموزش اندیکاتور سشن (Session) در متاتریدر 4

06 آوریل 2024 -

اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4 و 5 در فارکس

 

اندیکاتور سشن متاتریدر، امکان نمایش بهترین سشن فارکس [شامل 4 سشن سیدنی، توکیو، لندن و نیویورک] را برای معاملات در پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 تمامی بروکرهای فارکس فراهم می کند.

این اندیکاتور، سشن ها به عنوان «جعبه های رنگی» با نقطه چین در نمودار قیمتی متاتریدر نمایش می دهد؛ که می توانید به صورت کامل زمان «شروع» و «پایان» هر سشن را متناسب با موقعیت زمانی تان در آن مشاهده نمایید.

اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4، اندیکاتور سشن برای متاتریدر 5

همان طور که در آموزش فارکس بررسی کردیم، 4 سشن اصلی در بازار وجود دارد که، نام سشن های فعال در این اندیکاتور با حروف اختصاری [2 حرفی یا 3 حرفی] نمایش داده می شود که شامل موارد زیر است:

نام سشن
حروف اختصاری
🟢سشن Sydney
Syd/Sy
🟠سشن Tokyo Tyo/To
🔵سشن London Ldn/Ln
🟣سشن New York Nyc/Ny

 

دانلود اندیکاتور سشن در متاتریدر

 

همان طور که در پست های قبلی توضیح دادیم، حجم معاملات و فعالیت فارکس در همه این سشن ها یکسان نیست و در برخی سشن ها نوسان بیشتر است.

در نتیجه فعالیت در بازه زمانی که آن سشن فعالیت می کند، می تواند موقعیت های بیشتری را به نفع تریدرها ایجاد کند. همچنین ممکن است معامله گر تمایل به معامله جفت ارز خاصی داشته باشد و آن را در یکی از سشن های فارکس زیر نظر بگیرد.

اندیکاتور سشن برای متاتریدر 5
اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4 و 5

اگر هنگامی که تریدر تصمیم به انجام معامله آن جفت ارز بگیرد، اما سشن معاملاتی فارکس را در نظر نگیرد، ممکن است نتیجه معامله با چیزی که معامله گر پیش بینی کرده بود متفاوت باشد!

 

✅اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4

 

01 00 mt4 digitraderz 01 اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4,اندیکاتور سشن متاتریدر 4,اندیکاتور سشن برای متاتریدر 5شما می توانید در حساب های معاملاتی بروکرهایی که از پلتفرم متاتریدر 4 استفاده می کنند، «اندیکاتور سشن نسخه متاتریدر 4» را از طریق لینک زیر دانلود و نصب نمایید:

دانلود اندیکاتور Sessions برای MT4

 

☑️اندیکاتور سشن برای متاتریدر 5

 

01 00 mt5 digitraderz 01 اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4,اندیکاتور سشن متاتریدر 4,اندیکاتور سشن برای متاتریدر 5اگر حساب معاملاتی شما در پلتفرم متاتریدر 5 قرار دارد، می توانید با نصب «اندیکاتور سشن برای متاتریدر 5»، از طریق لینک زیر، تمامی سشن ها را در چارت خود مشاهده کنید:

دانلود اندیکاتور Sessions برای MT5

 

تنظیمات اندیکاتور سشن متاتریدر 4 و 5

 

اندیکاتورهای سشن برای متاتریدر، دارای تنظیمات در بخش های مختلفی است. شما پس از نصب می توانید دسترسی لازم به هریک از این بخش ها را پیدا کنید:

 

🔘بخش Common

 

در این بخش دو گزینه با عنوان های «Allow DLL imports» و «Allow external experts imports» وجود دارد. جهت استفاده و فعال سازی اندیکاتور حتما باید تیک مربوط به هر دو آنها را بزنید. در غیر اینصورت امکان استفاده از اندیکاتور را نخواهید داشت.

اندیکاتور سشن متاتریدر 4
اندیکاتور سشن متاتریدر؛ بخش Common

 

🔘بخش Imputs

 

در این قسمت می توانید تنظیمات اصلی نمایش سشن در متاتریدر را انجام دهید که شامل دو قسمت “تنظیمات سشن ها” یا «Session Options» و “تنظیمات نمایش” یا «Display Options» می باشد.

در قسمت مربوط تنظیمات سشن ها، می توانید نمایش هر یک از سشن های 4 گانه بازار فارکس را بر روی چارت قیمتی، فعال یا غیر فعال کنید. همچنین می توانید تایم هر سشن را به صورت «دستی» تعیین کنید.

در صورتی که زمان شروع هر سشن بر روی گزینه «Auto» قرار داشته باشد، اندیکاتور با لحاظ ساعت سرورهای متاتریدر شما، زمان سشن ها را به صورت خودکار یا اتوماتیک تنظیم خواهد کرد.

اندیکاتور سشن متاتریدر 4

در قسمت مربوط به تنظیمات نمایش نیز، می توانید مواردی مثل تعداد حروف اختصاری [2 و یا 3 حرفی] برای نمایش «نام سشن ها» و تعداد سشن های گذشته، رنگ پس زمینه و نمایش تعداد سشن های آینده را تعیین کنید.

 

🔘بخش Visualization

 

در این بخش می توانید اندیکاتور سشن متاتریدر 4 یا متاتریدر 5 را تنها در یک یا چند تایم فریم مشخص، فعال یا غیرفعال کنید. این موضوع به معامله گرانی که با استراتژی سشن ها کار می کنند، کاربردی است.

توجه داشته باشید که در حالت پیش فرض، این قسمت در تمامی تایم فریم ها فعال است و اندیکاتور سشن ها را به شما نشان خواهد داد. البته در تایم فریم های بالا مثل روزانه (D1) امکان مشاهده 4 سشن وجود ندارد و تنها سشن فعال نمایش داده می شود.

اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4

 

💡نظر کارشناس درباره اندیکاتور سشن متاتریدر

 

اندیکاتور سشن در متاتریدر ۴ و ۵ ابزاری مفید برای تریدر های فارکس از مبتدی تا پیشرفته است تا بتوانند زمان مناسب برای معامله را تشخیص دهند.

این اندیکاتور با نمایش سشن معاملاتی فعال، به تریدر کمک می ‌کند تا متوجه شود در چه زمانی از روز قرار دارد و چه سشنی در حال فعالیت است.

اطلاع از سشن فعال بازار می تواند بر نتیجه معاملات هر تریدر بسیار موثر باشد؛ زیرا فعالیت همه سشن ها به یک اندازه و مشابه هم نیست.

سوالات متداول

آیا اندیکاتور سشن متاتریدر 4 رایگان است؟

بله، شما می توانید از طریق لینک اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4 به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

مدت زمان فعالیت هر سشن چقدر است؟

معمولا هر سشن 8 ساعت در بازار فعالیت دارد

درج نظر