آموزش اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو 📊نمایش سشن های معاملاتی (Sessions) در چارت

10 آوریل 2024 -

اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو چیست؟

 

برای تریدرهایی که در بازار فارکس در تایم فریم‌های پایین مانند «5 دقیقه» و «15 دقیقه» فعالیت می‌کنند؛ تحت نظر داشتن سشن‌های معاملاتی به صورت دستی در ابتدای آموزش فارکس دشوار خواهد بود.

در این شرایط «اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو» بهترین ابزاری است که می‌تواند باعث ساده تر شدن فرایند بررسی و تحت نظر داشتن سشن های معاملاتی شود.

شما می توانید در بهترین سشن فارکس برای استراتزی خود با کمک «اندیکاتور نمایش سشن در تریدینگ ویو» معاملات خود را به صورت دقیق انجام دهید و حتی در گذشته بازار، از آن بک تست بگیرید!

البته این اندیکاتورها به تنهایی نمی توانند برای تریدرها سیگنال خاصی برای خرید یا فروش صادر کنند اما یک دستیار [فوق العاده کاربردی و ضروری] برای استراتژی اسکالپ و روزانه در فارکس هستند.

اندیکاتور سشن تریدینگ ویو، اندیکاتور نمایش سشن معاملاتی در تریدینگ ویو

اندیکاتور سشن
در تریدینگ ویو
نام اندیکاتور اول
Sessions [LuxAlgo]
نام اندیکاتور دوم FX Markets Sessions
هزینه استفاده رایگان
تعداد سشن ها 4 سشن اصلی

 

اندیکاتور نمایش سشن معاملاتی در تریدینگ ویو

 

اندیکاتورهای متعددی در تریدینگ ویو برای نمایش سشن معاملاتی ارائه شده است. آموزش و تنظیمات 2 مورد از بهترین اندیکاتورهای نمایش سشن های معاملاتی را در این بخش ارائه می کنیم.

شما می توانید با بررسی امکانات این دو اندیکاتور متناسب با نیاز خود از آنها برای معاملات خود در بازار فارکس، استفاده کنید:

 

🔘اندیکاتور Sessions [LuxAlgo]

 

اندیکاتور «Sessions» که توسط “لوکس الگو” (LuxAlgo) ارائه شده است، یکی از بهترین اندیکاتورها برای نمایش سشن های فارکس در تریدینگ ویو است.

شما می توانید از این اندیکاتور رایگان برای نمایش سشن ها در تمامی نمادهای بازار از جمله «جفت ارزهای فارکس»، «سهام های بورس» و حتی «ارزهای دیجیتال» استفاده کنید.

در حال حاضر “بیش از 5400 کاربر” از این اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو استفاده می کنند. هریک از سشن های معاملاتی با رنگ مجزا محدوده کندل های آن جلسه را دربر گرفته است.

اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو، اندیکاتور نمایش سشن تریدینگ ویو
اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو؛ Sessions [LuxAlgo]

یکی از کاربردهای استفاده از این اندیکاتور، مشاهده زمان همپوشانی سشن ها [و استفاده از آن در استراتژی فارکس] است. این اندیکاتور امکان تغییر ساعت سشن ها و یا غیرفعال کردن برخی از آنها را دارد.

 

🔘اندیکاتور FX Market Sessions

 

اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تریدینگ ویو که محبوبیت زیادی دارد، با نام “FX Market Session” در پلتفرم تریدینگ ویو ارائه شده است.

مزیت این اندیکاتور نسبت به اندیکاتور “Sessions” نمایش محدوده کامل سشن قبل از تکمیل آن با کندل هاست؛ در حالی که در اندیکاتور لوکس الگو، محدوده سشن همزمان با کندل ها جلو می رود.

سایر امکانات ارائه شده در این اندیکاتور تفاوت چندانی ندارد. سشن های پیش فرض این اندیکاتور بر روی 3 جلسه معاملاتی «توکیو»، «لندن» و «نیویورک» قرار دارد و امکان فعال سازی «سشن سیدنی» هم وجود دارد.

اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو، اندیکاتور نمایش سشن معاملاتی در تریدینگ ویو
اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو؛ FX Market Sessions

کاربران این سشن معاملاتی “بیش از 4800 نفر” هستند. امکانات دیگر همچون انواع هشدار (آلارم) برای حرکت سشن ها و تنظیم ساعت مبدا و نمایش تعداد سشن ها در گذشته نمودار از جمله ویژگی های آن است.

 

آموزش اندیکاتور نمایش سشن در تریدینگ ویو

 

به منظور فعال کردن اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو باید به شیوه زیر عمل کنید:

  • به سایت “Trading View” مراجعه کنید و وارد حساب کاربری خود شوید؛
  • پس از ورود به اکانت، در قسمت Products گزینه Supercharts را انتخاب کنید؛
  • در کادر بالای صفحه وارد قسمت Indicators شوید؛
  • در کادر جستجو در این قسمت، عبارت «Sessions [LuxAlgo]» یا «FX Market Session» را وارد کرده و اولین گزینه آن در نتایج جستجو را انتخاب کنید؛
  • پس از انتخاب، اندیکاتور بر روی چارت نمایش داده شده و می‌توانید تنظیمات دلخواه خود را روی آن اعمال کنید.
اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو، اندیکاتور نمایش سشن در تریدینگ ویو
فعال سازی اندیکاتور سشن تریدینگ ویو

 

💡نظر کارشناس درباره اندیکاتور سشن تریدینگ ویو

 

اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو ابزاری است که به تریدرهای کمک می‌کند تا بتوانند سشن‌های معاملاتی در بازار فارکس را به صورت لحظه‌ای مشاهده کرده و بهترین تصمیم را برای انجام معاملات اتخاذ نمایند.

برخی از این اندیکاتورها امکانات خوبی مثل میزان حجم معاملاتی و آلارم گذاری را در اختیار معامله گران قرار می دهند. توجه داشته باشید که عملکرد اندیکاتورهای سشن در تایم فریم بالا مناسب نیست.

به طور معمول در تایم فریم های بالای یک ساعت (1H) امکان استفاده مناسب از اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو به دلیل نمایش همپوشان آنها، میسر نیست و با فلسفه استفاده از آنها نیز مغایرت دارد.

سوالات متداول

اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو چیست؟

ابزاری کاربردی در بازار فارکس است که مشاهده سشن‌های مختلف را به صورت لحظه‌ای به منظور اتخاذ بهترین تصمیم معاملاتی فراهم می‌کند.

آیا استفاده از اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو رایگان است؟

بله، شما می توانید از اندیکاتورهای سشن به صورت رایگان در تریدینگ ویو استفاده کنید.

نظرات (3)
  1. چگونه اندیکاتور سشن در تریدینگ ویو کار می‌کند و چگونه می‌تواند در تجزیه و تحلیل روند بازار و شناسایی نقاط ورود و خروج معاملاتی مفید باشد؟

  2. سلام آیا از اندیکاتور سشن فقط در تریدینگ ویو میشه استفاده کرد؟

درج نظر