بهترین بروکر برای ترید شاخص ها 📉4 بهترین بروکر فارکس برای خرید شاخص ها

31 ژانویه 2024 -

بهترین بروکر برای ترید شاخص ها در فارکس

 

بسیاری از معامله گران حرفه ای در بازار فارکس به دنبال معامله بر روی شاخص های بورس جهانی هستند. اما بروکرهای فارکس شرایط خاصی برای معاملات شاخص ها دارند و برخی از بروکرها مناسب این معاملات نیستند.

عوامل زیادی در انتخاب “بهترین بروکر برای ترید شاخص ها” نقش دارد. اما مهمترین موارد برای شاخص ها، میزان اسپرد و کمیسیون معاملات در بروکرهای فارکس است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم شرایط بروکرها را بررسی کنیم.

بهترین بروکر برای ترید شاخص داوجونز «لایت فارکس» است و بهترین بروکر برای شاخص دلار، «آلپاری» است. بروکر «ویندزور» هم برای ترید شاخص نزدک در بازار اسپات (spot) مناسب است. این بروکرها در مجموع از نظر اسپرد، کمیسیون و کانترکت سایز مناسب هستند.

بهترین بروکر برای ترید شاخص ها

توجه داشته باشید که معاملات شاخص ها برای معامله گران مبتدی بسیار پر ریسک بشمار می آید و انتخاب بروکر مناسب برای معامله گران حرفه ای در نظر گرفته می شود. در ادامه این مقاله با مشخصات این بروکرها آشنا خواهیم شد.

نام شاخص
بروکر مناسب
شاخص داوجونز
لایت فارکس
شاخص دلار آلپاری
شاخص نزدک ویندزور
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

نحوه انتخاب بروکر برای معامله شاخص ها

 

جهت انتخاب بروکر مناسب برای ترید شاخص ها، موارد زیر را بررسی کنید:

  • نماد های معاملاتی بروکر؛
  • اندازه کانترکت یا قرارداد شاخص ها؛
  • اسپرد نماد شاخص ها؛
  • کمیسیون ترید شاخص ها.

 

تعداد نماد در شاخص های بروکر

 

یک بروکر خوب باید به شما امکان دسترسی به تعداد و انواع مختلفی از شاخص ها را بدهد، که شامل شاخص های بزرگ و معروف، شاخص های منطقه ای و شاخص های صنعتی باشد.

این امر به شما امکان می دهد که از فرصت های موجود در بازارهای مختلف بهره ببرید و ریسک خود را تنوع بخشید. اما در هر صورت ممکن است برخی از شاخص ها در بروکرهای فارکس معتبر هم ارائه نشده باشد.

به عنوان مثال بسیاری از معامله گران علاقه مند به ترید شاخص دلار (DXY) در بروکرهای فارکس هستند؛ اما این نماد در بروکر معتبری همچون روبو فارکس ارائه نشده است.

نماد شاخص دلار در متاتریدر 5 لایت فارکس
شاخص ها در دسته بندی بروکرها

برای مشاهده نماد شاخص های فارکس در بروکرها، وارد متاتریدر شوید و از منوی «View» بر روی گزینه «Symbols» کلیک کنید تا وارد پنجره نمادها شوید. به طور معمولا نماد شاخص های بروکرها در دسته بندی «indices» و یا «Index» قرار می گیرد.

 

اندازه قرارداد شاخص ها در بروکر

 

یکی دیگر از مواردی که معامله گران حرفه ای به آن توجه دارند، اندازه قرارداد معامله شاخص ها در بروکرهای فارکس است. این مقدار نشان می دهد که چند واحد از شاخص در هر لات معامله خرید و فروش می شود.

به همین دلیل میزان مارجین حساب شما نیز تحت تاثیر این موضوع قرار می گیرد. همچنین اندازه قرارداد مشخص می کند که هر حرکت یک پیپ در قیمت شاخص، چه تاثیری بر روی سود یا زیان معامله شما دارد.

نماد نزدک در ویندزور
بهترین بروکر برای ترید شاخص نزدک

برحی از بروکرهای فارکس با ارائه شاخص های مینی «mini» امکان معامله شاخص ها را با مارجین و ریسک پایین برای تریدرها فراهم کرده اند. بروکر آلپاری تمامی شاخص ها مهم را به صورت CFD و مینی ارائه کرده است.

 

اسپرد بروکر برای ترید شاخص ها

 

یکی از مهم ترین موارد برای انتخاب بهترین بروکر برای ترید شاخص ها، مربوط به هزینه اسپرد انجام معاملات است. بسیاری از بروکرهای فارکس در شاخص ها دارای اسپرد بالایی هستند و حتی ممکن است اعدادی مثل 200 پیپ را مشاهده نمایید.

اما در مقابل برخی از بروکرها دارای اسپرد بسیار مناسب و پایین برای معامله شاخص ها هستند. در جدول زیر می توانید میزان اسپرد بروکر برای ترید شاخص ها را مشاهده کنید:

بهترین بروکر برای ترید شاخص ها از نظر اسپرد
نام بروکر
شاخص داوجونز
شاخص دلار
شاخص نزدک
آلپاری 1.4 پیپ 1.0 پیپ  0.1 پیپ
لایت فارکس
1.3 پیپ 10.0 پیپ  0.7 پیپ
آمارکتس 9.0 پیپ 14.0 پیپ  9.0 پیپ
آی سی ام بروکرز
 1.5 پیپ
2.0 پیپ
2.0 پیپ
ویندزور بروکرز  2.0 پیپ
20.0 پیپ
0.5 پیپ
فیبوگروپ 30.0 پیپ
35.0 پیپ
 30.0 پیپ

 

کمیسیون بروکرها برای معاملات شاخص ها

 

کمیسیون حساب های معاملاتی در بروکرهای فارکس برای شاخص ها به طور معمول با سایر نمادهای معاملاتی تفاوت دارد. در بروکر لایت فایننس، کمیسیون معاملات شاخص ها در حساب ECN فقط 0.25 دلار در هر لات است.

این موضوع برای معامله گران این بروکر بسیار جذاب است و نسبت به بروکرهای آمارکتس، آلپاری، ویندزور نیز هزینه کمیسیون آن به مراتب کمتر است. در سایر مقالات قبلی شرایط شاخص ها را به تفکیک در بروکرهای فارکس بررسی کرده ایم.

شما می توانید با مراجعه به این صفحات، اطلاعات کاملی از میزان کمیسیون بروکرهای مختلف دریافت کنید. همچنین می توانید با کارشناس فارکس در مجموعه دیجی تریدرز در تماس باشید.

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره ترید شاخص ها

 

ترید شاخص ها در فارکس یکی از روش های جذاب و موثر برای سرمایه گذاری در بازارهای جهانی است که به شما امکان دسترسی به تنوع، تحلیل و سود آوری را می دهد. برای ترید شاخص ها در فارکس، شما نیاز به یک بروکر خوب دارید که به شما شرایط مطلوب معاملاتی را ارائه دهد.

همچنین، سه بروکر را که شرایط مناسبی برای ترید شاخص ها در بروکرها دارند را، معرفی کردیم. البته، شما باید بر اساس نیازها و سبک معاملاتی خود، می توانید بروکر دیگری را برای معاملات خود، انتخاب کنید!

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و به شما کمک کرده باشد که بهترین بروکر برای ترید شاخص ها در فارکس را پیدا کنید. اگر سوال یا نظری دارید، لطفا از طریق کامنت ها با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا همه افراد قادر به فعالیت در معاملات شاخص ها هستند؟

بله در دنیای امروز بر خلاف گذشته اکثر افرادی که تمایل به فعالیت در این حوزه دارند می توانند با افتتاح حساب نزد بروکر به معامله بپردازند. اما معاملات شاخص ها دارای نوسان زیادی است و برای افراد حرفه ای مناسب است.

اهمیت انتخاب بهترین بروکر در چیست؟

مشخصات شاخص ها در بروکرهای فارکس می توانند نقشی تعیین کننده در سود آوری معامله گران داشته باشند.

درج نظر