میزان اسپرد بروکر لایت فارکس ✅حساب بدون اسپرد لایت فارکس

15 مارس 2024 -

بررسی اسپرد لایت فارکس (LiteFinance)

 

اسپرد یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه های معاملاتی در بازار های مالی است. انتخاب بروکری با اسپرد رقابتی می تواند در بلند مدت سود آوری معامله گران را افزایش دهد.

بروکر لایت فارکس در هفته آخر ژانویه 2024 اعلام کرد هزینه مارک آپ  [یا همان درآمد کارگزاری از اسپردها] را کاهش داده است و معامله گران می توانند از اسپرد های رقابتی در این بروکر استفاده نمایند.

در این مقاله به بررسی جزییات «اسپرد لایت فارکس» در انواع حساب های معاملاتی آن می پردازیم. همچنین به این سوال پاسخ می دهیم که آیا می توان «اسپرد در لایت فارکس» کاهش داد یا خیر؟!

اسپرد لایت فارکس، میزان اسپرد در بروکر لایت فارکس

نام بروکر
لایت فارکس
اسپرد استاندارد
از 1.8 پیپ
اسپرد سنتی از 3.0 پیپ
اسپرد ECN از 0.0 پیپ
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

اسپرد لایت فارکس در حساب های معاملاتی

 

اسپرد، یکی از مهم ترین عوامل هزینه ای در معاملات بروکر ها است و به تفاوت قیمت خرید (Bid) و فروش (Ask) یک جفت ارز یا هر دارایی مالی دیگر اشاره دارد. اسپرد می تواند ثابت یا شناور باشد و معمولا برحسب پیپ بیان می شود.

در حال حاضر بروکر لایت فارکس تنها از «اسپرد شناور» پشتیبانی می کند و هیچ حسابی با اسپرد ثابت ارائه ندارد! اما میزان اسپرد این حساب ها به دلیل کارمزد بروکر در ارائه سرویس، با یکدیگر تفاوت دارد!

 

🟢اسپرد حساب ECN

 

این حساب اسپرد های شناور بسیار پایینی دارند که از «صفر پیپ» شروع می شود. این نوع حساب برای معامله گران حرفه ای [و با بودجه سنگین] مناسب است که به دنبال پاسخ گویی سریع و هزینه های معاملاتی پایین هستند.

 

🟡اسپرد حساب کلاسیک

 

این حساب ها دارای اسپرد های شناور هستند که از «1.8 پیپ» شروع می شوند. در این حساب ها شما می توانید با حداقل سپرده 50 دلار شروع به کار کنید. اسپرد جفت ارزهای فارکس و فلزات در این حساب کمتر از حساب سنتی است.

 

🟠اسپرد حساب سنتی

 

این حساب ها برای معامله گران تازه کار و کسانی که با سرمایه های کمتر معامله می کنند طراحی شده اند. اسپرد ها در این حساب نیز شناور بوده و از «3 پیپ» شروع می شوند.

بروکر لایت فارکس به دلیل ارائه این حساب، اسپرد بیشتری محاسبه می کند. البته درآمد بروکر از این حساب ها بسیار کم است، زیرا این نوع حساب امکان معامله با مقادیر کوچک تر را فراهم کرده است.

 

حساب بدون اسپرد لایت فارکس

 

لایت فارکس (LiteForex) چندین نوع حساب معاملاتی ارائه می دهد که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد و ساختار هزینه ای متفاوتی دارند. از بین انواع حساب های لایت فارکس، حساب “ECN” اسپرد های کمتری نسبت به حساب های “Classic” یا “Cent” دارد.

حساب ECN ، به “حساب بدون اسپرد لایت فارکس” نیز شناخته می شود و به معامله گران امکان می دهند که مستقیما با عرضه کنندگان نقدینگی اصلی معامله کنند و در نتیجه، اسپرد های پایین تری ارائه می دهند.

البته توجه داشته باشید که حساب بدون اسپرد به معنای حذف تمامی هزینه های معامله گران نیست. بلکه بروکرهای فارکس در این حساب ها از مشتریان خود، به ازای هر لات معامله، کمیسیون مشخصی را دریافت می کنند!

 

نظر کارشناس درباره اسپرد در لایت فارکس

 

«اسپرد بروکر لایت فارکس»، در بسیاری از نمادهای بازار فارکس، بسیار رقابتی است. اما با این حال، باز هم می توانید میزان اسپرد معاملات خود را به روش های مختلفی کمتر کنید.

یکی از روش ها انتخاب حساب با اسپرد پایین، مثل حساب ECN است. همچنین می توانید با استفاده از کش بک در لایت فارکس، بخشی از اسپردهای معاملات خود را باز پس بگیرید!

در نهایت، معامله گران باید همواره شرایط بازار را زیر نظر داشته باشند، زیرا اسپرد ها می توانند بر اساس شرایط بازار و نوسانات قیمتی، تغییر کنند. بنابراین، زمان بندی معاملات، می تواند به کاهش اسپرد ها کمک کند.

سوالات متداول

کدام حساب لایت فارکس کم ترین اسپرد را دارد؟

حساب ECN لایت فارکس پایین ترین اسپرد را از صفر پیپ شروع می کند.

آیا اسپرد لایت فارکس در سشن های مختلف متفاوت است؟

بله اسپرد تحت تاثیر نوسانات و حجم معاملات در سشن های مختلف تغییر می کند.

نظرات (1)
  1. سلام در سی تریدیر این اسپرد ها کم تر هست ؟

درج نظر