باینری آپشن لایت فارکس – معامله پیش بینی شاخص ها در لایت فارکس

24 جولای 2023 -

قرارداد پیش بینی شاخص ها یا باینری آپشن لایت فارکس – قابلیت جدید

 

بروکر لایت فارکس به تازگی سرویس جدیدی را به مشتریان خود ارائه کرده است، که با نام قرارداد پیش بینی شاخص های دارایی یا Contract for Quotes Forecast یا به اختصار CQF شناخته می شود.

در ابندا انجام این معاملات در بروکر لایت فایننس، به صورت آزمایشی تنها در حساب دمو قابل انجام بود. بروکر لایت فارکس برای تشویق معامله گران، برای آنها مسابقات دوره ای نیز برگزار می کرد [و در حال حاضر در حساب واقعی نیز ارائه شده است!].

این قابلیت جدید در بروکر لایت فایننس، مشابه معاملات باینری آپشن است اما بسیاری از بروکرهای معتبر فارکس علاقه مند به استفاده از عنوان “باینری آپشن” نیستند.

ثبت نام در LiteForex

به عنوان نمونه سرویس مشابهی در بروکر آلپاری با نام فیکس کانترکت نیز ارائه می شود که روش های متنوع معاملات باینری آپشن را ارائه کرده است اما بروکر آلپاری آن را با نام دیگری ارائه می کند.

البته معاملات پیش بینی شاخص ها در لایت فارکس به دلیل اینکه زمان مشخصی ندارد، با معاملات باینری معمول تفاوت دارد اما از جهت اینکه سبک انجام معامله ساده و به روش بالا یا پایین می باشد مشابه آنها می باشد.

برای کسب سود در این معاملات کافی است که یک پیش بینی صحیح انجام دهید. توجه داشته باشید که این معاملات دارای تاریخ انقضا نیستند اما شما می توانید در هر زمان معامله خود را ببندید.

قرارداد پیش بینی شاخص لایت فارکس

در ادامه این پست به آموزش نحوه انجام معاملات پیش بینی شاخص قیمت در لایت فارکس و بررسی مزایای آن خواهیم پرداخت.

نام بروکر لایت فارکس | لایت فایننس
پیش بینی شاخص ها حساب دمو و ریل (واقعی)
حدافل قرارداد $10
تعداد نماد قابل معامله +300 نماد
تاریخ انقضا معامله ✖️ندارد
کمیسیون قراردادها %10
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

آموزش باینری آپشن لایت فارکس (ویدیو)

 

 

باینری آپشن لایت فارکس؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

مشخصات معاملات باینری آپشن در لایت فارکس

 

معاملات باینری آپشن لایت فارکس یکی از سرویس های جدید در سال 2023 است؛ که می تواند مورد استقبال بسیاری از معامله گران قرار بگیرید. ویژگی های این حساب شامل:

  • امکان معامله در حساب دمو و ریل؛
  • بازگشت سود 90%؛
  • کمیسیون هر قرارداد 10%؛
  • بدون تاریخ انقضا قرارداد؛
  • پلتفرم اختصاصی در کابین شخصی لایت فایننس؛
  • حداقل سرمایه پایین می باشد.

 

آموزش نحوه ثبت نام در بروکر لایت فارکس

🔎 ثبت نام سریع در لایت فایننس

 

آموزش تصویری ثبت نام در بروکر لایت فارکس را در پست زیر بخوانید:

 ثبت نام در لایت فارکس ➡️

تماس با پشتیبانی لایت فارکس ، پشتیبانی فارسی لایت فارکس در تلگرام

پشتیبانی فارسی در بروکر لایت فارکس 🔍

 

جهت دریافت پشتیبانی به زبان فارسی در 7 روز هفته به پست زیر مراجعه کنید:

⬅️ پشتیبانی لایت فارکس

 

آموزش معامله باینری آپشن لایت فارکس

 

پس از ثبت نام در لایت فایننس می توانید وارد کابین معاملاتی خود شوید. توجه داشته باشید که سرویس باینری آپشن لایت فارکس، برای تمامی معامله گران ارائه شده است و در صورتی که دسترسی به آن ندارید، با پشتیبانی بروکر تماس بگیرید تا برای شما فعال گردد.

پلتفرم معاملات پیش بینی شاخص ها (باینری آپشن لایت فارکس) در حال حاضر تنها از طریق کابین شخصی شما در دسترس قرار دارد و امکان معامله آن در متاتریدر یا سایر نرم افزار های معاملاتی وجود ندارد!

 

نحوه معامله در حساب CQF لایت فارکس

 

از منوی سمت راست خود بر روی گزینه «cTrader» کلیک نمایید، تا وارد پلتفرم معاملاتی آن شوید. این گزینه به تازگی در کابین شخصی معامله گران اضافه شده است و به همین دلیل دارای آرم “new” می باشد.

در صورتی که برای اولین بار از این سرویس استفاده می کنید، از شما می خواهد تا موافقت خود را با قوانین انجام معاملات پیش بینی شاخص ها را اعلام نمایید.

برای این کار پس از کلیک بر روی آیکون مربوط به آن در پنجره جدید تیک مربوط به تایید قوانین را بزنید و سپس بر روی دکمه «تایید» کلیک کنید تا حساب CQF در لایت فارکس برای شما ایجاد شود.

باینری آپشن لایت فارکس
باینری آپشن لایت فارکس؛ تایید قوانین حساب پیش بینی قرارداد

برای شروع معامله پیش بینی شاخص ها در نمادهای لایت فارکس مراحل زیر را، باید انجام دهید:

 

🔘گام اول: ورود به حساب پیش بینی شاخص ها

 

بر روی گزینه «پیش بینی شاخص ها» در منوی کابین لایت فارکس کلیک نمایید. در صفحه جدید از میان نماد های مختلف در بروکر لایت فارکس، یکی از جفت ارزها را انتخاب کنید تا وارد صفحه نمودار شاخص قیمت نماد مورد نظر خود شوید.

باینری آپشن لایت فارکس

🔘گام دوم: تعیین شرایط معامله باینری آپشن

 

از سمت چپ خود می توانید اطلاعات مربوط به معامله قرارداد پیش بینی خود را وارد نمایید. در ابتدا مبلغ قرارداد خود را (سود یا زیان معامله) تعیین کنید.

پس از تعیین ارزش قرارداد خود، تغییرات درصدی شاخص قیمت نماد را هم تعیین کنید. به عنوان مثال می توانید 10 واحد را برای حرکت آن تعیین کنید.

بر روی دکمه “بالاتر” یا “پایین تر” کلیک کنید تا جهت موفقیت پیش بینی خود را مشخص نمایید.

پیش بینی شاخص ها در لایت فارکس CQF

🔘گام نهایی: بستن معامله باینری آپشن

 

در صورتی که قرارداد پیش بینی شاخص در جهت پیش بینی شما به اندازه 10 واحدی که تعیین کرده اید پیش برود، شما با موفقیت از این معامله خارج خواهید شد.

اما در صورتی که خلاف جهت پیش بینی شما 10 واحد حرکت کند، معامله شما با زیان بسته خواهد شد.

باینری آپشن لایت فارکس

 

🎯مثال کاربردی معامله باینری آپشن لایت فارکس

 

🔔فرض کنید شما در قرارداد پیش بینی شاخص EURUSD را در لایت فارکس انتخاب کرده اید و میزان قرارداد خود را 100$ قرار داده اید.

همچنین پیش بینی شما این است که این نماد 25 واحد صعود خواهد کرد. با توجه به اینکه نماد مورد نظر شما دارای 5 رقم اعشار در بروکر لایت فارکس می باشد، هر واحد تغییر برابر 0.00001 خواهد بود.

معامله باینری آپشن لایت فارکس
نمونه معامله باینری آپشن لایت فارکس

در صورتی که قیمت در زمان قرارداد شما بر روی 1.07535 باشد، پس از انجام این معامله در صورتی که به قیمت 1.07860 برسد شما با کسر 10 درصد کمیسیون، 90$ سود کسب خواهید کرد و اگر به قیمت 1.07810 برسد، معامله شما با 100$ زیان انجام خواهد گرفت.

توجه داشته باشید تا زمانی که قیمت به محدوده تارگت یا حد ضرر شما نرسید، معامله بسته نخواهد شد. میزان سرمایه برای انجام هر قرارداد حداقل 10$ و یا بیشتر می باشد که شما می توانید از قسمت مربوط به «اطلاعات ابزار مالی» حداقل میزان آن را در هر نماد مشاهده نمایید.

ثبت نام در لایت فارکس

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره باینری آپشن لایت فارکس

 

معاملات باینری آپشن لایت فارکس، جزو معاملات پر ریسک بشمار می رود. این معاملات برای معامله گران حرفه ای بسیار مناسب است. توصیه می کنیم برای انجام این معاملات حتما مدیریت بودجه بندی را رعایت کنید.

از سوی دیگر معامله گران مبتدی و باتجربه می توانند در حساب دمو، معاملات باینری آپشن لایت فارکس را انجام دهند، تا مهارت خود را تقویت کنند. این سرویس لایت فایننس، کیفیت خوبی دارد و انتظار داریم در آینده با اضافه شدن قابلیت های دیگر، مورد توجه بیشتر قرار بگیرید!

برای معاملات پیش بینی شاخص ها در لایت فارکس، در تایم فریم های بالا فرصت تحلیل بیشتری با روش های متنوع دارید اما در تایم فریم های پایین، باید از الگوهای کندلی و پرایس اکشن استفاده کنید.

در صورتی که علاقه مند به معاملات باینری آپشن هستید، می توانید بروکر پاکت آپشن را بررسی کنید. پیشنهاد می کنیم، آموزش استراتژی پاکت آپشن و ربات معامله گر آن را در سایت دیجی تریدرز مطالعه کنید.

سوالات متداول

کمیسیون معاملات پیش بینی قرارداد در لایت فارکس چقدر است؟

میزان کمیسیون معاملات پیش بینی قرارداد در لایت فارکس 10 درصد می باشد.

آیا معاملات پیش بینی شاخص در حساب ریل قابل انجام می باشد؟

بله، شما می توانید در حساب های واقعی نیز معاملات پیش بینی شاخص ها لایت فارکس را انجام دهید.

آیا امکان معامله باینری آپشن در متاتریدر 4 لایت فارکس وجود دارد؟

خیر، این معاملات تنها از طریق پلتفرم تحت وب لایت فارکس در کابین شخصی معامله گران ارائه می شود.

نظرات (2)
  1. سلام. پیش بینی شاخص ها همون باینری آپشن لایت فارکس هست؟ یعنی بروکر لایت فایننس می خواد باینری آپشن هم ارائه بده؟؟

    • با سلام. بله این سرویس مشابه یک نوع از معاملات باینری آپشن هست که بروکر لایت فایننس به تازگی از آن در حساب دمو و سپس حساب واقعی رونمایی کرد.

درج نظر