قیمت هر لات بیت کوین در فارکس چند دلار است؟ محاسبه لات بیت کوین در معاملات

28 فوریه 2024 -

هر لات بیت کوین در فارکس چقدر است؟

 

معامله گران ارزهای فارکس برای محاسبه حجم معاملات خود از واحد به نام “لات” استفاده می کنند که این مفهوم در معامله ارزهای دیجیتال در فارکس [دارای معنای متفاوتی است و] باعث اشتباه تریدرها می شود.

اندازه استاندارد هر لات در فارکس معادل «100 هزار واحد» از ارز پایه است. به عنوان مثال در جفت ارز «EUR/USD» اندازه هر لات معامله برابر (100,000 یورو) است و شما برای انجام یک لات معامله در این جفت ارز، باید مارجین لازم برای خرید آن را داشته باشید.

به همین دلیل بسیاری از معامله گران فارکس تصور می کنند، هر لات بیت کوین نیز با همین استاندارد محاسبه می شود! این درحالی است که «اندازه قرارداد استاندارد» در نمادهای معاملاتی دیگر با جفت ارزهای فارکس تفاوت دارد.

هر لات بیت کوین چقدر است

در ادامه این پست به بررسی هر لات بیت کوین در فارکس می پردازیم و نحوه محاسبه حجم معاملات بیت کوین [بر حسب لات] را آموزش می دهیم.

نام نماد
بیت کوین
هر لات
1 واحد
قیمت لات بر حسب قیمت بازار
محاسبه لات بر اساس ریسک حساب
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

هر لات بیت کوین چند دلار است؟

 

اندازه قرداد یا کانترکت سایز (Contract Size) برای معاملات بیت کوین در فارکس معادل 1 واحد است. این در حالی است که اندازه استاندارد لات در جفت ارزهای فارکس معادل 100,000 واحد است.

البته این تفاوت اندازه قرداد لات مخصوص نماد بیت کوین (BTC/USD) نیست و در سایر نمادها نیز [مثل طلا (XAU/USD) که کانترکت سایز 100 واحد اونس است] این عدد تفاوت دارد!

 

💲قیمت هر لات بیت کوین

 

با توجه به اینکه اندازه هر لات بیت کوین معادل “یک واحد بیت کوین” است، قیمت هر لات بیت کوین نیز معادل قیمت لحظه (روز) خرید یک بیت کوین بازار ارزهای دیجیتال است.

به عنوان مثال اگر قیمت بیت کوین 50 هزار دلار باشد، برای خرید یک لات بیت کوین نیز باید 50 هزار دلار مارجین داشته باشید. البته بروکرهای فارکس امکان استفاده از لوریج را فراهم کرده اند. شما می توانید با لوریج 1:100 و مارجین 500$، یک لات معامله (BTC/USD) را انجام دهید.

همان طور که در تصویر زیر از متاتریدر مشاهده می کنید؛ برای معامله «1 لات بیت کوین» بر روی “قیمت 62757 دلار”، با لوریج 1:100، «627.57$» از مارجین حساب در فارکس استفاده است.

محاسبه لات بیت کوین
محاسبه لات بیت کوین و مارجین مورد نیاز آن

توصیه می کنیم برای ورود به معامله بر اساس مدیریت ریسک خود، با حجم مناسب وارد شوید. در ادامه به بررسی این موضوع هم می پردازیم.

 

🧮محاسبه لات بیت کوین در فارکس

 

یکی از سوالات متداول معامله گران محاسبه حجم مناسب (لات) برای ورود به معاملات بیت کوین است. برای محاسبه لات بیت کوین در فارکس، باید ابتدا میزان «ریسک حساب» و «حد ضرر» خود را مشخص کنید.

فرمول “محاسبه لات بیت کوین” در فارکس به صورت زیر می باشد:

حجم معامله = (اختلاف قیمت ورود و حد ضرر)/ریسک حساب

میزان “ریسک حساب” شما برای انجام هر معامله می تواند درصد مشخصی از سرمایه کل شما باشد. به عنوان مثال فرض کنید 1000 دلار سرمایه دارید، و قصد دارید در هر معامله تنها 1% از آن را وارد ریسک کنید.

در اینصورت ریسک حساب شما برای انجام هر معامله 10$ خواهد بود. حالا فرض کنید می خواهید نماد بیت کوین را در «51100$» قصد ورود به یک معامله خرید را دارد و حد ضرر شما بر روی قیمت «51000$» قرار دارد.

در اینصورت لات (Lot) لازم برای ورود به معامله، طبق فرمول بالا به صورت زیر محاسبه خواهد شد:

10 (ریسک حساب) تقسیم بر 100 (اختلاف قیمت) = 0.1 لات

 

لات در فارکس چیست؟

آموزش مفهوم “لات” در بازار فارکس

برای آشنایی با مفهوم “لات در فارکس” پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید تا به زبان ساده این موضوع را یاد بگیرید:

لات در فارکس

 

پیپ در بیت کوین، نحوه محاسبه پیپ در بیت کوین

بررسی پیپ در نماد بیت کوین

اگر شما هم برای محاسبه سود و زیان خود از پیپ استفاده می کنید، برای محاسبه ارزش هر پیپ بیت کوین در متاتریدر، مقاله زیر را بخوانید:

پیپ در بیت کوین

 

💡نظر کارشناس درباره لات بیت کوین

 

اندازه لات بیت کوین در فارکس ممکن است در بروکرهای فارکس متفاوت باشد؛ اما در اغلب بروکرهای فارکس، اندازه قرداد بیت کوین 1 واحد در نظر گرفته می شود. به همین دلیل معامله گران فارکس می توانند به راحتی اندازه لات را بر حسب قیمت بیت کوین تعیین کنند.

بنابراین بر حسب لوریج و قیمت بیت کوین می توانید مارجین مورد نیاز خود را برای هر معامله بدست آورید. اما محاسبه اصولی لات بیت کوین برای ورود به معاملات بسیار اهمیت دارد. امیدواریم این آموزش ابهامات شما را برطرف کرده باشد.

در صورتی که سوالی درباره این موضوع دارید می توانید از طریق بخش کامنت ها آنها را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

اندازه لات بیت کوین چند واحد است؟

کانترکت سایز نماد بیت کوین برای هر لات معادل 1 واحد بیت کوین است.

چطور می توانیم لات بیت کوین را در هر معامله محاسبه کنیم؟

شما می توانید بر اساس ریسک حساب و حد ضرر هر معامله، میزان لات لازم برای ورود به معامله را از طریق فرمول زیر محاسبه کنید:

حجم معامله = (اختلاف قیمت ورود و حد ضرر)/ریسک حساب

نظرات (1)
  1. توضیحات خیلی ساده وخیلی کاربردی بود .ممنون

درج نظر