اسپرد بروکر ارانته – بررسی اسپرد ارانته در نمادهای پرطرفدار فارکس

20 سپتامبر 2023 -

اسپرد بروکر ارانته چقدر است؟

 

یکی از بروکرهای فعال در بازار ایران، بروکر ارانته است و به دنبال ارائه سرویس های رقابتی با سایر بروکرها معتبر می باشد. یکی از مهمترین مواردی که برای مشتریان بروکرهای فارکس حائز اهمیت است، میزان اسپرد معاملاتی در نمادهای مختلف است.

ارانته مدعی است به دلیل استفاده از حساب های ECN، می تواند اسپرد بسیار پایینی در تمامی حساب های معاملاتی به معامله گران فارکس ارائه کند و تمامی حساب های آن از نوع ECN هستند.

اما با مقایسه میزان اسپرد بروکر ارانته در حساب های مختلف با اسپرد ECN در برخی از بروکرهای فارکس، متوجه خواهیم شد که استفاده از نام حساب ECN به تنهایی کافی نیست!

در حال حاضر، اسپرد سه حساب معاملاتی ارانته، در اختیار معامله گران قرار دارد که با بررسی شرایط آنها در ساعت های مختلف بازار جهانی، مثل زمان شروع بازار لندن یا نیویورک، میانگین اسپرد های ارانته را ارزیابی کرده ایم.

اسپرد ارانته، اسپرد بروکر ارانته

در ادامه این پست، می توانید اسپرد بروکر ارانته را در حساب های مختلف بروکر بررسی کنید. البته امکان ارزیابی تمامی نمادها وجود ندارد و فقط اسپرد نمادهای پرطرفدار بازار فارکس را در این قسمت منتشر کرده ایم.

نام بروکر فارکس
ارانته Errante
اسپرد حساب استاندارد از 1.5 پیپ
اسپرد حساب پریمیوم از 1.0 پیپ
اسپرد حساب VIP از 0.8 پیپ
کمیسیون حساب VIP 3 دلار در هر لات

 

اسپرد ارانته در حساب های معاملاتی

 

اسپرد (Spread) در بروکر های فارکس، به اختلاف قیمت بین عرضه و تقاضا حریداران و فروشندگان هر یک از نمادهای معاملاتی گفته می شود و به صورت شناور و ثابت در حساب های مختلف ارائه شده است.

در صورتی بروکر از حساب های ECN استفاده کند، معاملات به هسته مرکزی فارکس و نقدینگی های بانک های بزرگ متصل خواهد شد و شاهد اسپرد بسیار پایینی خواهیم بود. درآمد بروکرها در این حساب ها، از محل کمیسیون حساب تامین می شود.

اما در حساب هایی که اغلب بروکرهای فارکس به عنوان مارکت میکر ارائه می کنند، اسپرد معاملات به عنوان بخشی از درآمد بروکر و کمیسیون مخفی معاملات بشمار می آید.

در ادامه اسپرد بروکر ارانته در نمادهای مختلف حساب های استاندارد، پریمیوم و وی آی پی را، به صورت مجزا در سشن های فارکس ارائه کرده ایم.

📢توجه: اسپرد بروکر ارانته در جداول زیر، مربوط به ماه آگوست سال 2023 می باشد و ممکن است میزان آن در ماه های بعدی تفاوت هایی داشته پیدا کند. همچنین اسپرد ارانته به صورت میانگین ارزیابی شده است و در برخی از ساعات می تواند مقدار آن چند برابر حالت عادی شود.

 

📗اسپرد حساب استاندارد در ارانته

 

حساب استاندارد بروکر ارانته، جزو حساب های پرطرفدار معامله گران است. حداقل واریزی در این حساب برای معامله گران مبتدی و با تجربه مناسب است و معامله گران می توانند تنها با 50 دلار حساب خود را فعال نمایند.

این حساب کمیسیون ندارد و اسپرد ارانته در جفت ارزهای فارکس از 1.5 پیپ شروع می شود. با توجه به اینکه سشن های معاملاتی و شروع بازار در کشورهای مختلف باعث ورود نقدینگی های بزرگ به بازار می شود، میزان اسپرد در ساعت های مختلف، تفاوت دارد.

 

🧮جدول اسپرد Standard در سشن های مختلف

 

در جدول زیر می توانید میزان اسپرد ارانته در برخی از نمادها را در سشن های لندن، نیویورک و توکیو مشاهده نمایید:

میانگین اسپرد ارانته در حساب Standard
نماد معاملاتی سشن توکیو سشن لندن سشن نیویورک
EURUSD 10 10 11
USDJPY 12 12  13
AUDUSD 14 12 12
GBPUSD 16 15 15
USDCHF 17 16 15
XAUUSD 24 24 22
US30 (داوجونز) 240 220 190
UKOIL (نفت برنت) 79 65 67

 

📘اسپرد حساب پریمیوم در ارانته

 

حساب پریمیوم بروکر ارانته، یک حساب کاربردی برای معامله گران با تجربه در بازار فارکس است و حداقل واریزی آن 1000 دلار است. در صورتی که بخواهید در این حساب معامله کنید، میزان اسپرد نسبت به حساب استاندارد اندکی پایین تر خواهد بود.

اما این حساب نیز بدون کمیسیون می باشد و اسپرد آن مشابه قابل رقابت با حساب های ECN در فارکس نیست. حداقل اسپرد در این حساب، 1.0 پیپ است اما اسپرد متوسط معاملات بالاتر از این مقدار است.

 

🧮جدول اسپرد Premium در سشن های مختلف

 

در جدول زیر می توانید اسپرد بروکر ارانته در نمادهای مختلف را مشاهده نمایید:

میانگین اسپرد ارانته در حساب Premium
نماد معاملاتی سشن توکیو سشن لندن سشن نیویورک
EURUSD 9 8 11
USDJPY 8 10  13
AUDUSD 12 12 12
GBPUSD 10 9 15
USDCHF 15 16 15
XAUUSD 24 22 21
US30 (داوجونز) 220 220 200
UKOIL (نفت برنت) 78 64 67

 

📕اسپرد حساب VIP در ارانته

 

بهترین حساب بروکر ارانته برای سرمایه های متوسط و بالا، حساب VIP می باشد که عملکرد اسپرد ها مشابه حساب های ECN است. این حساب دارای کمیسیون 3 دلاری در ازای هر لات معامله می باشد.

حداقل واریزی به این حساب 5000 دلار است و مناسب افراد حرفه ای در فارکس است. البته توجه داشته باشید که اگر بخواهید سرمایه بالای 15 هزار دلار در حساب خود قرار دهید، می توانید درخواست حساب سفارشی را بدهید تا میزان اسپرد معاملات شما کمتر از این حساب هم بشود.

 

🧮جدول اسپرد VIP در سشن های مختلف

 

در جدول زیر می توانید اسپرد ارانته در نمادهای مختلف حساب VIP ارانته را، مشاهده نمایید:

میانگین اسپرد ارانته در حساب VIP
نماد معاملاتی سشن توکیو سشن لندن سشن نیویورک
EURUSD 3 3 3
USDJPY 6 4  5
AUDUSD 6 6 6
GBPUSD 7 5 7
USDCHF 9 8 9
XAUUSD 18 19 16
US30 (داوجونز) 190 220 190
UKOIL (نفت برنت) 78 64 67

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره اسپرد بروکر ارانته

 

اسپرد بروکر ارانته در حساب های معاملاتی، قابل رقابت با سایر بروکرهای معتبر در ایران است. البته تمامی حساب های این بروکر اسپرد مشابه با حساب ECN ارائه نمی کنند. یکی از بهترین حساب هایی که دارای اسپرد پایین و مناسبی است، حساب VIP ارانته است.

اما توجه داشته باشید که حداقل واریزی 5000 دلاری برای این حساب، بسیار بالا است در حالی که معامله گران در حساب ECN سایر بروکرهای فارکس، می توانند با حداقل واریزی 300 الی 500 دلار، از حساب ECN با اسپرد شناور از 0.0 استفاده کنند.

امیدواریم بروکر ارانته در آینده شرایطی را ایجاد کند که معامله گران با بودجه کمتر بتوانند در این حساب معامله کنند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی جهت انتخاب حساب معاملاتی فارکس، می توانید با کارشناس دیجی تریدرز در تلگرام تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا بروکر ارانته حساب با اسپرد صفر دارد؟

بله، در صورتی که از حساب سفارشی (Tailor Made) استفاده کنید، امکان دریافت اسپرد 0.0 در برخی از نمادها را دارید، اما سایر حساب های بروکر ارانته دارای حداقل 0.8 ییپ اسپرد هستند. کمترین اسپرد در حساب VIP ارانته قرار دارد.

درج نظر