بررسی کلاهبرداری ارانته – شکایت از کارمزد ارانته برای موجودی تریدرها

27 ژانویه 2024 -

کلاهبرداری ارانته؛ واقعیت یا شایعه؟

 

بروکر ارانته یکی از کارگزاری های موفق و مطرح در بازار فارکس است که در سالهای اخیر وارد بازار ایران هم شده است و از طریق رگولاتوری آفشور [مجوز FSA سیشل] خود، امکان فعالیت معامله را در این منطقه فراهم کرده است.

این بروکر علیرغم اینکه سابقه زیادی در بازار فارکس ندارد، اما توانسته مورد توجه بسیاری از معامله گران قرار بگیرد و افراد بسیاری برای انجام معاملات خود، در این بروکر سرمایه گذاری می کنند.

اما همانند هر بروکر دیگری، گاهی اوقات ممکن است برخی مشتریان با مشکلاتی در استفاده از خدمات Errante مواجه شوند. در این مقاله به بررسی شکایات و گزارش های معامله گران از بروکر ارانته خواهیم پرداخت.

نام بروکر
ارانته – Errante
سال تاسیس
2018
گزارش تخلف اسپرد مخفی، کارمزد برداشت
اعتبار بروکر متوسط
مشاوره با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

آیا بروکر ارانته کلاهبردار است؟

 

پاسخ به این سوال منفی است، زیرا بروکر ارانته دارای رگولاتوری معتبر است و تا کنون هیچ گونه شکایت مستند در زمینه تخلف بروکر منتشر و تایید نشده است. اما ممکن از برخی از معامله گران در مواقعی با مشکلاتی روبرو شده باشند.

در این صفجه برخی از این موارد را بررسی می کنیم. اما توجه داشته باشید که این گزارش ها دارای مستندات قابل قبول و کافی نیست و در بسیاری از مواقع نیز به دلیل عدم اطلاع کافی معامله گران از قوانین بروکر، این مشکلات ایجاد شده است.

 کلاهبرداری بروکر ارانته

 

💸دریافت کارمزد برداشت به ازای هر 1000 دلار

بسیاری از معامله گران ممکن است در مدت زمان چند هفته ای و یا حتی ماهانه فرصت انجام معامله در بروکر را نداشته باشند و پس از گذشت یک دوره قصد برداشت پول خود را داشته باشند؛ که در این مواقع بروکر ارانته از آنها کارمزدی را دریافت می کند.

در صورتی که شما به مدت 1 ماه در حساب های خود معامله انجام ندهید، بروکر ارانته به ازای هر 1000 دلار از حساب شما 5 دلار کارمزد دریافت خواهد کرد. همین مساله موجب نارضایتی و شکایت برخی از معامله گران ایرانی شده است.

همچنین این افراد مدعی هستند که پشتیبانی کارگزاری از آنها خواسته است تا برای رفع این کارمزد حداقل 2 لات [برای هر 1000 دلار موجودی] معامله بر روی نماد طلا یا شاخص های بورس مثل داوجونز انجام دهند.

اگر چه این موضوع موجب نارضایتی معامله گران شده است؛ اما یک تخلف برای بروکر بحساب نمی آید و جزو قوانین اعلام شده توسط بروکر است و در سایر بروکرهای فارکس مثل بروکر آلپاری نیز چنین شرایطی مرسوم است.

 

❌اسپرد مخفی در معاملات

 

یکی دیگر از تخلفات گزارش شده در بروکر ارانته، اسپرد مخفی این بروکر در معاملات است. بروکر ارانته یکی از کارگزاری هایی است که شرایط مناسبی از نظر میزان اسپرد در حساب های خود دارد که قابل رقابت با سایر بروکرهاست.

اما معامله گران مدعی شده اند که بروکر در زمان اجرای سفارشات، علاوه بر اسپرد نشان داده شده در متاتریدر، مبلغ بیشتری را در لحظه ثبت معامله به عنوان اسپرد اعمال می کند که به «اسپرد مخفی یا پنهان در ارانته» شناخته می شود.

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره مشکلات ارانته

 

بروکر ارانته یکی از گزینه های مناسب و معتبر برای معامله گران ایرانی به شمار می آید. این بروکر نسبتا جدید توانسته با ارائه خدماتی همچون اسپرد پایین، پشتیبانی فارسی و سرعت بالای اجرای دستورات، رضایت بخش قابل توجهی از کاربران را جلب کند.

هرچند هنوز برخی نواقص مانند عدم ارائه اپلیکیشن مستقل موبایل و مشکلات گه گاهی پلتفرم، برای ارانته وجود دارد، اما این بروکر جوان پتانسیل لازم برای رفع این نواقص و در نهایت تبدیل شدن به یکی از برترین گزینه های معامله گران ایرانی را دارا می باشد.

در صورتی که تجربه کار با بروکر ارانته را دارید، می توانید در بخش کامنت های این صفحه آن را با سایر معامله گران ایرانی در میان بگذارید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تلگرام در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا بروکر ارانته اسکم است؟

خیر، به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد و این بروکر به عنوان یک کارگزاری معتبر در حال فعالیت است.

آیا بروکر ارانته از طریق اسپرد کلاهبرداری می کند؟

این موضوع نیاز به ارائه مستندات دارد و اسپرد مخفی در صورت اثبات می تواند به عنوان تخلف در بروکر ارانته شناخته شود.

درج نظر