حساب اسلامی ارانته – درخواست حساب سواپ فری در بروکر Errante

18 سپتامبر 2023 -

حساب اسلامی ارانته برای معامله گران ایرانی

 

با توجه به ایتکه پرداخت بهره برای معامله گران کشورهای مسلمان به دلیل الزامات شرعی حرام است، بروکر های فارکس ابزاری تحت عنوان “حساب اسلامی” را در اختیار معامله گران قرار داده اند.

بروکر ارانته یکی از کارگزاری های فارکس است که در سالهای گذشته، توانسته است، نظر معامله گران ایرانی زیادی را جلب نماید. یکی از دلایل این موفقیت مربوط به حساب های سواپ فری در آن است.

تمامی حساب های ارانته قابلیت فعال سازی حساب اسلامی را دارند و با این کار به مدت 7 روز معاف از پرداخت سواپ خواهند بود. در صورتی که پس از این مهلت، معاملات باز در بروکر بسته نشده باشد، بروکر از معامله گران حود سواپ را، دریافت خواهد کرد.

حساب اسلامی ارانته

در ادامه این پست با نحوه محاسبه سواپ نمادهای مختلف آشنا خواهیم شد و نحوه درخواست حساب اسلامی ارانته را معرفی خواهیم کرد.

نام کارگزاری ارانته Errrante
حساب اسلامی
دارد
نحوه درخواست از کابین شخصی
سواپ 3 برابر
چهارشنبه
تعداد روزهای سواپ فری 3 تا 7 روز معاملاتی
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

نحوه درخواست حساب اسلامی ارانته

 

حساب اسلامی در بروکر ارانته، برای تمامی ادیان و مذاهب قابل استفاده نیست، بلکه بروکر با در نظر گرفتن قوانین شریعت اسلام، این حساب را در اختیار برخی از مذاهب خاص قرار می دهد.

توجه داشته باشید که پرداخت بهره به دلیل قوانین شرعی، برای مسلمانان حرام است و معامله گران می توانند برای حذف بهره به بروکر ارانته درخواست خود را ارسال کنند. توجه داشته باشید که ممکن است فعال سازی حساب اسلامی دارای کارمزد باشد.

بروکر ارانته جهت ارائه سرویس حساب اسلامی در برخی از نمادهای فارکس، کارمزد دریافت می کند و مبلغ آن متناسب با نماد معاملاتی تفاوت دارد. معامله گران برای فعال سازی حساب اسلامی ارانته، حساب مورد نظر خود را مشخص نمایند.

درخواست حساب اسلامی ارانته از طریق کابین شخصی معامله گران امکان پذیر است. شما می توانید با واحد پشتیبانی بروکر ارانته تماس بگیرید و درخواست خود را برای سواپ فری کردن حساب اعلام کنید.

 

🏦قوانین سواپ فری در ارانته

 

برخی از مهمترین قوانین حساب اسلامی ارانته شامل موارد زیر است:

✅بروکر ارانته در تمامی حساب های معاملاتی خود اعم از استاندارد، پریمیوم و VIP سرویس حساب اسلامی را ارائه می کند.

✅شرکت ارانته حق دارد در صورت صلاحدید خود، درخواست این سرویس مشتریان را، بدون توضیحات رد کند.

✅در صورتی که معامله گران از حساب اسلامی ارانته سو استفاده نمایند، بروکر حق دارد سرویس خود را قطع نماید و تمامی هزینه سواپ را از معامله گران دریافت کند.

✅هر درخواست حساب اسلامی مربوط به یک حساب مشخص می باشد و در صورتی که چندین حساب معاملاتی دارید، باید درخواست جداگانه برای هر حساب ارسال نمایید.

✅تعداد روزهای سواپ فری برای جفت ارزهای فارکس 3 روز و سایر نمادهای فارکس، یک هفته می باشد و درصورتی که تعداد روزهای معاملاتی بیش از این تعداد باشد، شامل سواپ خواهد بود.

 

سواپ یا بهره شبانه در بروکر ارانته

 

بهره شبانه یا سواپ (Swap) به مبلغی گفته می شود که در ازای انتقال پوزیشن های معاملاتی به روز کاری بعد محاسبه می گردد. بدیهی است که معاملاتی که روزانه به صورت اسکالپ انجام می گیرد شامل دریافت این هزینه نمی باشند.

همچنین توجه داشته باشید که در برخی از موارد، سواپ ممکن است مثبت باشد و شامل پرداخت سود به معامله گران باشد اما در صورتی که میزان آن منفی باشد، مبلغ آن از حساب معامله گران کسر خواهد شد.

توجه داشته باشید که در بروکر ارانته، ساعت کاری سرورها، 00:00 (GMT+2) است و این زمان به عنوان مبدا محاسبه سواپ معاملات باز لحاظ می شود. همچنین سواپ در روزهای چهارشنبه، 3 برابر روزهای دیگر محاسبه خواهد شد.

 

نحوه محاسبه سواپ در جفت ارزهای فارکس و فلزات

 

بسیاری از معامله گران بابت هزینه سواپ در بروکر ارانته دچار اشتباه می شوند. زیرا مبلغ سواپ حساب آنها چند برابر چیزی که آنها در نظر گرفته اند. در فرمول زیر نحوه محاسبه سواپ برای هر نماد معاملاتی ارائه شده است:

هزینه سواپ به دلار = ارزش هر پوینت * سواپ خرید یا فروش

📙مثال سواپ در جفت ارزهای فارکس

به عنوان مثال، هزینه سواپ فروش برای معامله 0.1 لات جفت ارز EURUSD، به دلار طبق فرمول بالا به صورت زیر محاسبه می گردد:

ارزش هر پوینت EURUSD (0.01 لات): 1.250 دلار

سواپ پوزیشن فروش: 2.29

هزینه سواپ فروش معامله (0.1 لات) بر روی جفت ارز یورو به دلار برابر 2.86 دلار خواهد بود.

 

📗مثال سواپ در فلز طلا

در صورتی که بخواهید 1 لات معامله خرید طلا در بروکر ارانته انجام دهید، هزینه سواپ آن به شکل زیر محاسبه خواهد شد:

ارزش هر پوینت XAUUSD (1 لات): 1.00 دلار

سواپ پوزیشن خرید: 35.89-

هزینه سواپ خرید 1 لات معامله بر روی نماد طلا در ارانته معادل منفی 35.89 دلار خواهد بود که از حساب معامله گر کسر می شود.

 

جدول سواپ برای نمادهای پرطرفدار ارانته

 

در جدول زیر سواپ خرید و فروش برای برخی از نمادهای پرطرفدار فارکس قرار داده شده است.

🔔توجه داشته باشید که میزان سواپ بر اساس نرخ بهره بانکی تعیین می شود و ممکن است میزان آن تغییر یابد!

سواپ نمادهای پرطرفدار در بروکر ارانته
نماد معاملاتی سواپ خرید سواپ فروش
EURUSD 8.83-
2.29
AUDCAD
4.50-
0.49
USDJPY
10.16
28.00
GBPUSD
3.02-
1.53-
AUDUSD
3.93-
1.39
USDCHF
7.03
13.07-
NZDUSD
0.92-
1.90
XAUUSD
35.89-
18.20

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره حساب اسلامی ارانته

 

حساب اسلامی ارانته یکی از ابزارهای کاربردی برای معامله گران بلند مدتی است. البته معامله گران اسکالپر در بروکر ارانته نیاز به استفاده از این حساب ندارد و هزینه سواپی پرداخت نخواهند کرد.

با توجه به اینکه درخواست حساب اسلامی در بروکر ارانته دارای کارمزد می باشد، از نظر هزینه های معاملاتی تفاوت زیادی برای معامله گران ندارد اما معامله گرانی که تمایل به استفاده از حساب اسلامی را دارند، می توانند از طریق کابین شخصی خود، درخواست فعال سازی آن را انجام دهند.

در صورتی که در مورد هزینه سواپ و معامله در بروکر ارانته نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر دارید، می توانید با کارشناس دیجی تریدرز در تلگرام تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا بروکر ارانته حساب اسلامی دارد؟

بله، در بروکر ارانته می توانید درخواست فعال سازی حساب اسلامی برای تمامی حساب های معاملاتی را از طریق کابین شخصی خود ارسال کنید.

درج نظر