بررسی سشن سیدنی فارکس – شروع سشن سیدنی به وقت ایران

25 فوریه 2024 -

سشن سیدنی در فارکس

 

سشن سیدنی (Sydney) اولین سشنی است که در روز معاملاتی جدید شروع می شود. این سشن با پایان کار بازار آمریکا [در روز قبلی فارکس]، کار خود را آغاز می کند!

برخی از خبرهای مهم اقتصادی و سیاسی کشورهای “اقیانوسیه” و “آسیایی” در این سشن معاملاتی فارکس منتشر می شوند؛ که می توانند تاثیر قابل توجهی بر روی نرخ ارزها داشته باشند.

برای مثال، خبرهای مربوط به تورم، رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی، تعادل تجاری، سیاست پولی و بودجه کشورهای «استرالیا»، «نیوزیلند»، و حتی کشورهای آسیایی مثل «ژاپن» و «چین» در این سشن مهم هستند.

نام سشن سشن سیدنی
ساعت شروع
11:30 شب روز قبل به وقت تهران
ساعت پایان 8:30 صبح روز بعد به وقت تهران
همپوشانی با سشن ها نیویورک و توکیو
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

سشن سیدنی به وقت ایران

 

سشن سیدنی یکی از چهار سشن اصلی بازار فارکس است که شروع کننده بازار فارکس در هر روز معاملاتی بشمار می آید. سشن سیدنی در ساعاتی فعال است که بورس سیدنی و ولینگتون باز هستند.

این سشن از «ساعت 8:00 تا 17:00 به وقت گرینویچ» شروع بکار می کند. ساعت شروع سشن سیدنی به وقت ایران، از “23:30 روز قبل” و پایان آن در “ساعت 8:30 صبح روز بعد” انجام می گیرد.

این ساعت در منطقه زمانی ایران، ساعت استراحت (خواب) بازارهای مالی است. البته برخی از تریدرهای ایرانی علاقه مند به معامله در طول شب هستند و از موقعیت های کم ریسک این بازار استفاده می کنند.

این سشن در زمستان به وقت ایران یک ساعت زودتر شروع می شود و در تابستان یک ساعت دیرتر تمام می شود. این تغییرات به دلیل تفاوت ساعت تابستانی و زمستانی کشورهای مختلف است.

سشن سیدنی، ساعت سشن سیدنی به وقت ایران

 

همپوشانی سشن سیدنی

 

همپوشانی سشن به موقعیتی اشاره می کند که دو یا چند سشن بازار فارکس همزمان فعال باشند. در این حالت، حجم معاملات و نوسانات بازار افزایش می یابد و فرصت های بیشتری برای سودآوری ایجاد می شود. سشن سیدنی با دو سشن دیگر همپوشانی دارد:

سشن توکیو که در این بازه زمانی، کشورهای «ژاپن»، «چین»، «هنگ کنگ»، «سنگاپور» و «کره جنوبی» فعال هستند. این همپوشانی می‌تواند تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی جفت ارزهای مربوط به دلار استرالیا و دلار نیوزیلند داشته باشد.

سشن نیویورک، که مربوط به انتهای کار بازار کشورهای آمریکایی است. با توجه به پایان کار این سشن، حجم معاملات رو به کاهش است و هموشانی آن تاثیر قابل توجهی بر حجم معاملات بازار فارکس ندارد!

 

جفت ارزهای سشن سیدنی

 

برای انتخاب جفت ارز مناسب برای معامله در سشن سیدنی، باید به دو عامل توجه کرد:

 • حجم معاملات
 • میزان نوسانات

جفت ارزهایی که دارای حجم معاملات و نوسانات بالایی هستند، می‌توانند فرصت‌های سودآورتری را ارائه دهند. بر اساس این معیارها، جفت ارزهای زیر به عنوان «جفت ارزهای سشن سیدنی» شناخته می شوند:

 

🔘جفت ارز AUD/USD

 

جفت ارز آزی (AUDUSD) حجم معاملات زیادی را در سشن سیدنی دارد. دلار استرالیا به عنوان ارز محلی و دلار آمریکا به عنوان ارز رزرو جهانی، از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

این جفت ارز تحت تاثیر خبرهای اقتصادی و سیاسی کشورهای استرالیا و آمریکا قرار می‌گیرد. این جفت ارز معمولا نوسانات بالایی دارد و می‌تواند فرصت‌های معاملاتی متنوعی را ارائه دهد.

 

🔘جفت ارز NZD/USD

 

این جفت ارز (NZDUSD) دومین گزینه برای شروع سشن سیدنی از نظر حجم معاملاتی است. دلار نیوزیلند به عنوان ارز محلی و دلار آمریکا به عنوان ارز رزرو جهانی، از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

این جفت ارز تحت تاثیر خبرهای اقتصادی کشورهای استرالیا، نیوزیلند و آمریکا قرار می‌ گیرد. همبستگی منفی بین دلار نیوزلند و استرالیا هم برای معامله گران فارکس جذابیت دارد!

 

🔘جفت ارز AUD/JPY

 

با توجه به همپوشانی سشن توکیو و سیدنی، جفت ارز ین ژاپن در مقابل دلار آمریکا، بیشترین حجم معاملاتی را سشن سیدنی دارد. دلار استرالیا به عنوان ارز محلی و ین ژاپن به عنوان ارز امن، از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

 

بهترین سشن فارکس، بهترین سشن معاملاتی فارکس

بهترین سشن در بازار فارکس

برای آشنایی با انواع سشن های فارکس، انتخاب بهترین سشن برای معاملات، مزایا و معایب هرکدام، پست زیر را بخوانید:

بهترین سشن فارکس

 

💡نظر کارشناس درباره سشن سیدنی

 

سشن سیدنی به دلیل پایان کار بازارهای آمریکا، اروپا و تایم استراحت شبانه در بازارهای آسیایی، کم حجم ترین سشن در بازار فارکس بشمار می آید. به همین دلیل معامله گران به دنبال جفت ارزهای پر نوسان آن هستند.

پیشنهاد می کنیم برای انجام معاملات در سشن سیدنی، منتظر شروع بازار توکیو بمانید و کار خود را از ساعت 5:30 به وقت ایران شروع کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سشن های فارکس می توانید با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

سشن سیدنی با کدام سشن ها همپوشانی دارد؟

سشن سیدنی با پابان کار سشن نیویورک و آغاز به کار سشن توکیو همپوشانی دارد!

آیا سشن سیدنی جزئی از سشن آسیا است؟

بله، سشن آسیا با شروع به کار سشن سیدنی آغاز می شود و با پایان سشن توکیو به اتمام می رسد.

نظرات (7)
 1. زمان باز و بسته شدن سشن هارو در بروکر آلپاری از کجا میتونم بررسی کنم ؟

  • شما می تونید بر اساس ساعت کاری بروکر آلپاری در متاتریدر و تطبیق آن با هریک از سشن های فارکس، زمان باز و بسته شدن سشن ها رو مشخص کنید. این موضوع را در صفحه ساعت بروکر آلپاری بررسی کرده ایم.

 2. آیا در سشن سیدنی فارکس حجم معاملاتی بیشتر یا کمتر از دیگر سشن‌ها است؟

  • بله، سشن سیدنی کمترین حجم معاملاتی را دارد.

 3. سلام چه ارزهایی در سشن سیدنی فارکس معامله می‌شود؟

  • جفت ارزهای مربوط به دلار استرالیا و نیوزلند در برابر دلار آمریکا بیشترین حجم را دارند.

 4. ممنون ولی من ترجیح میدم با سشن لندن کار کنم.

درج نظر