جفت ارزهای سشن لندن ✅سشن اروپا [لندن، فرانکفورت، پاریس] در فارکس

17 فوریه 2024 -

سشن لندن در فارکس چیست؟

 

چرخ های سود در سشن معاملاتی لندن می چرخند، جایی که هر ثانیه، پتانسیل یک فرصت جدید نهفته است. از غروب ستاره های آسیا تا طلوع پر زرق و برق نیویورک، این جلسه معاملاتی، سیلابی از حرکات قیمتی را به همراه دارد؛ که تجربه و غریزه معامله گران را به چالش می کشد!

با طلوع خورشید بر دوش شهر لندن، دروازه هایی به سوی معاملات پر رونق گشوده می شوند و دست هایی در دستکش های دقت و استراتژی آماده می شوند، تا در این جلسه، شاهدی بر داد و ستد های فراوان و فرصت هایی استثنایی باشند.

سشن معاملاتی لندن به عنوان یکی از مهم ترین و تأثیرگذار ترین دوره های معاملاتی در بازار فارکس شناخته می شود که به زمان “لندن اوپن” معروف است، زمانی که بازار شاهد بیشترین نوسان و فرصت های معاملاتی است.

این سشن معاملاتی، به خاطر نقدینگی معاملاتی بی سابقه ای که ارائه می دهد، درفارکس بسیار مطرح است. بیش از 43% تراکنش های کل بازار فارکس در سشن لندن اتفاق می افتد!

سشن لندن در فارکس، سشن معاملاتی اروپا

البته علاقه معامله گران به این سشن فقط به خاطر حجم معاملات و نوسان بالایش نیست، بلکه به دلیل عوامل اقتصادی و ژئوپلیتیک متعددی است که می توانند طی این زمان رخ دهند و بر روی ارزش ارز ها تأثیر بگذارند.

معامله گران در سشن لندن با تمرکز بر جفت های ارزی اصلی مانند GBP/USD و EUR/USD که بیشترین حرکت را در این دوره نشان می دهند، فرصت های منحصر به فردی برای کسب سود دارند.

استراتژی های معاملاتی خاص، استفاده از تقویم های اقتصادی و توجه به همپوشانی معاملاتی لندن-نیویورک با ارائه بیشترین نقدینگی و بهترین فرصت های معاملاتی همگی می توانند کمک کنند.

نام سشن
لندن (اروپا)
همپوشانی سشن
توکیو و نیویورک
مراکز مالی مهم فرانکفورت، پاریس
جفت ارزهای مهم JPY، CHF، GBP و EUR
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

جفت ارزهای سشن لندن

 

برخی از جفت ارزهای فارکس برای معامله در سشن لندن به دلیل آغاز به کار بانک مرکزی کشورهای تامین کننده آن، جذابیت بیشتری نسبت به سایرین دارد. در ادامه جفت ارز هایی که در جلسه معاملاتی لندن برای معامله مناسب هستند، را بررسی می کنیم.

 

🟢جفت ارز EUR/USD برای کسب سود فست اسکالپ

 

جفت ارز یورو/دلار آمریکا (Euro/USD) محبوب ترین معامله در سشن لندن و کل بازار فارکس است. این معامله به دلیل اسپرد کم از 0.0 پیپ محبوب است. این امکان را به معامله گران می‌دهد تا با سرمایه کم شروع به معامله کنند و باز هم سودهای بالایی را به دست آورند.

جفت ارز یورو به دلار آمریکا حدود 20% از حجم معاملاتی بازار فارکس را شامل می شود. اسپرد متغیر آن بین 0.1 تا 3.0 پیپ است، در حالی که اسپردهای ثابت آن بین 1.3 تا 5 پیپ متغیر است.

این جفت ارز برای اسکالپینگ و حتی فست اسکالپ در بازار فارکس بسیار مناسب است. بنابراین، شاید بهترین جفت ارز برای کسب سودهای کوچک و مکرر هم باشد و تمامی معامله گران می توانند بر روی آن معامله کنند.

 

🟡جفت ارز GBP/USD پر از نوسان و اسپرد پایین

 

بیشتر متخصصان معاملات فارکس به دلیل حجم بالا و اسپردهای کم، جفت ارز پوند بریتانیا به دلار آمریکا توصیه می کنند. این جفت ارز با نوسانات قیمت مکرر، حرکت‌های پیپ و نرخ ارز شناخته شده است.

بنابراین، می تواند برای هر معامله گر موفقی، پر سود باشد. با این حال، به دلیل ولاتیلیته بالا ممکن است با ضرر نیز روبرو شوید. این ویژگی ها جفت ارز را برای معامله‌گران روزانه که می‌خواهند از نوسانات قیمت بهره ببرند، مناسب می سازد زیرا به سرعت وارد و خارج می‌شوند.

همچنین، برای سایر گزینه‌های معاملاتی کوتاه مدت مانند معاملات سوئینگ (swing trading) نیز مناسب است. با این حال، انجام تحلیل فنی قبل از معامله در جفت ارز پوند بریتانیا به دلار آمریکا بسیار مهم است. حداقل اسپرد آن 0.9 پیپ است.

 

🟠جفت ارز EUR/JPY برای اسکالپرها

 

این جفت ارز (EUR/JPY) برای معامله گرانی که با اقتصاد هر دو آشنایی کافی دارند، مناسب است. این جفت ارز نسبت به تغییرات اقتصادی حساس است و حرکت های بزرگی را ایجاد می کند.

در صورت استفاده از جفت ارز یورو به بن ژاپن، انتظار داشته باشید که تغییرات بزرگ را هم تجربه کنید. با این حال، مزیت اصلی این جفت ارز این است که زیانی که ممکن است به دلیل اسپردهای کم داشته باشید، کاهش می یابد.

 

🔴جفت ارز EUR/GBP برای حرفه ای ها

 

جفت ارز یورو به پوند بریتانیا (Euro to Great Britain Pound) یکی از قوی ترین جفت ارزهای معاملاتی در بازار فارکس است. این به دلیل نزدیکی جغرافیایی و تاریخچه تجارتی است. با این حال، تأثیر اقتصادی بریکسیت در چند سال گذشته باعث شده است که این جفت ارز درگیر ولاتیلیته بیشتری شود.

ولاتیلیته و دامنه حرکت قیمتی این جفت ارز به تغییرات در نرخ‌های سود توسط بانک های منطقه بستگی دارد. اخبار این موضوعات می تواند باعث تقویت یک ارز در مقابل دیگری شود و ولاتیلیته را افزایش دهد. حداقل اسپرد این جفت ارز 1.1 پیپ است.

 

🟣جفت ارز USD/CHF برای ترید

 

فرانک سوئیس جزو ارزهایی است که یک دارایی امن در بازار فارکس در برابر تورم آمریکا است. زیرا تورم سوئیس در طول سالهای گذشته نزدیک به صفر است و پشتوانه طلا در بانک مرکزی این کشور حداقل 40% است.

با شروع سشن اروپا، معامله بر روی حفت ارز USD/CHF (دلار به فرانک) نیز مناسب است، زیرا معامله گران و بانک های بزرگ اروپا و سوئیس نقدینگی معاملات را تامین می کنند. این جفت ارز در اغلب بروکرهای فارکس ارائه می شود.

 

سشن اروپا در فارکس

 

سشن اروپا با محوریت بازار مالی لندن شناخته می شود، اما بازار های مختلفی از جمله سشن فرانکفورت، پاریس و … هم در آن نقش زیادی ایفا می کنند و به عنوان یکی از حیاتی ترین وقت ها در فضای معاملات فارکس شناخته می شود.

منحصر به فرد بودن این سشن به خاطر ترکیبی از ویژگی ها است که آن را به مرکزی تأثیرگذار و پویا در عرصه جهانی تبدیل کرده اند. در ادامه، برخی از نکات مهم این سشن را بررسی می کنیم:

  • نوسان پذیری:

این جلسه به دلیل نوسان بالا شناخته شده است. تریدر ها با حرکات قیمتی سریع روبرو هستند که فرصت هایی برای کسب سود هنگفت فراهم می کند.

  • جفت ارز ها:

در طول سشن اروپا، تمرکز بر روی جفت ارز های شامل پوند بریتانیا (GBP), یورو (EUR) و فرانک سوئیس (CHF) است. پر معامله ترین جفت ها شامل GBP/USD, EUR/USD و EUR/GBP هستند.

  • همپوشانی بازار:

ویژگی منحصر به فرد سشن اروپا، همپوشانی اش با سایر سشن های فارکس است. این جلسه همپوشانی با توکیو برای چندین ساعت دارد و به طور قابل توجهی با نیویورک همپوشانی می کند که به دوره “همپوشانی لندن-نیویورک” معروف است. در این زمان، نقدینگی و فعالیت های معاملاتی به اوج خود می رسند.

  • اعلان های اقتصادی:

اعلان های اقتصادی مهم و اخبار اغلب در طول سشن اروپا اتفاق می افتند. تریدر ها باید از تقویم اقتصادی آگاه باشند تا از رویداد های محرک بازار با خبر شوند.

  • مرکز مالی بزرگ:

لندن یک مرکز مالی عمده است و خانه تعداد زیادی از بانک ها، مؤسسات مالی و کارگزاران فارکس هست. حضور این نهاد ها به نقدینگی و فعالیت معاملاتی بالا در این جلسه کمک می کند.

  • عملیات بانک مرکزی اروپا (ECB):

سشن لندن با ساعات کاری بانک مرکزی اروپا همزمان است و زمانی است که نقدینگی در جفت ارز های یورو (EUR) در اوج خود قرار دارد.

  • گسترش دامنه:

معامله گران اغلب شاهد گسترش قابل توجهی در دامنه قیمت ها در طول سشن اروپا هستند که فرصت های فراوانی را برای معامله گران روزانه و اسکالپر ها فراهم می کند.

 

💡نظر کارشناس درباره سشن اروپا

 

در عرصه پرچالش اما سرشار از فرصت های فارکس، سشن معاملاتی لندن به عنوان قلب تپنده این بازار، درخشش منحصر به فردی دارد؛ که معامله گران حرفه ای و با تجربه می توانند از آن استفاده بیشتری داشته باشند.

تریدر ها در این بازه زمانی حساس، بر دامنه وسیعی از جفت ارز های پرنوسان همچون GBP/USD و EUR/USD ترید می کنند و فرصت های طلایی ای در این سشن نهفته است که با دانش، تیزبینی و اجرای استراتژی آنها می توان به سودهایی بزرگ دست یافت.

مدیریت دقیق سرمایه و ریسک، درک عمیق از اخبار اقتصادی و رصد پیوسته بازار، کلید های کامیابی در این سشن معاملاتی هستند. برای کسب اطلاعات و عضویت در کانال سیگنال با پشتیبانی تلگرام در تماس باشید.

سوالات متداول

سشن معاملاتی لندن چه تأثیری بر بازار فارکس دارد؟

سشن معاملاتی لندن به دلیل بالا بودن حجم معاملات و نقدینگی، نوسانات قابل توجهی را در بازار ایجاد می کند و فرصت های زیادی برای کسب سود ارائه می دهد.

چه جفت ارز هایی در سشن معاملاتی لندن پرطرفدار هستند؟

جفت ارز هایی مانند GBP/USD، EUR/USD و EUR/GBP به دلیل ارتباط نزدیک با اقتصاد های اروپایی، در سشن لندن پر طرفدار هستند.

درج نظر