سشن توکیو در فارکس (Asian Session) – جفت ارزهای معاملاتی سشن آسیا

23 فوریه 2024 -

بررسی سشن توکیو در فارکس

 

“سشن توکیو” که به عنوان “سشن معاملاتی آسیا” نیز شناخته می‌شود، یکی از بهترین سشن معاملاتی فارکس (Forex) بشمار می آید. این سشن که با محوریت اخبار و تریدرهای کشورهای تاثیرگذار آسیایی پیش می رود، نقش کلیدی در توسعه و فعالیت بازار ارز دارد.

حرکت بازار جفت ارزها در «سشن توکیو» تحت تاثیر مراکز مهم اقتصادی در جهان، از جمله شهرهای توکیو، هنگ کنگ و سنگاپور، است. حجم معاملات بازار فارکس در طول سشن آسیا 20% از حجم کل بازار فارکس را تشکیل می دهد.

داده های اقتصادی چین، [دومین اقتصاد بزرگ جهان] و وابستگی شدید ژاپن و استرالیا به اقتصاد این کشور، اخبار این جلسه معاملاتی را برای جفت ارزهای ین ژاپن، دلار استرالیا بسیار پررنگ می کند.

سشن توکیو، سشن معاملاتی آسیا، جفت ارزهای سشن توکیو

توکیو (Tokyo) به عنوان یکی از مراکز مالی بزرگ جهان شناخته می‌شود و نقش آن به عنوان یک قدرت مالی مهم، در «سشن آسیا» بسیار برجسته است. محوریت بازار ژاپن در سشن آسیا، نشان دهنده تاثیرگذاری مالی توکیو بر بازار ارز فارکس است.

نام سشن
توکیو (آسیا)
همپوشانی سیدنی و لندن
حجم بازار توکیو %4.5 از فارکس
حجم بازار هنگ کنگ %7.6 از فارکس
حجم بازار سنگاپور %7.4 از فارکس
تماس با کارشناس
پشتیبانی تلگرام

 

جفت ارزهای سشن توکیو (آسیا)

 

در سشن توکیو، چندین ارز وجود دارد که به دلیل نوسانات بالا و فعالیت چشمگیر در این سشن، محبوبیت زیادی در بین معامله گران دارند. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 

🈯ین ژاپن (JPY) در سشن توکیو

 

ین ژاپن یکی از ارزهای پرنوسان [سومین ارز پر معامله در فارکس] برای معامله در سشن توکیو است. به دلیل اینکه ژاپن یکی از اقتصادهای بزرگ آسیایی است، ین، نوسان بالایی را تجربه کرده و معامله‌گران زیادی به این ارز، ورود می‌کنند.

در این سشن بانک مرکزی ژاپن و کشورهای آسیایی به عنوان تامین کننده نقدینگی های بزرگ بازار، حضور فعالی دارند و می توانند آغازگر روند های اصلی در این جفت ارز باشند.

 

🏗️دلار سنگاپور (SGD) در سشن آسیا

 

این ارز به دلیل نقش مهم اقتصادی سنگاپور در آسیا، در سشن توکیو فعالیت زیادی دارد. دلار سنگاپور (SGD) [به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه]، یک ارز محبوب در میان معامله گران است و می‌تواند فرصت های خوبی برای معامله ارائه دهد.

 

🦘دلار استرالیا (AUD) در همپوشانی سیدنی

 

نماد “AUD/USD” [که با نام آزی در فارکس شناخته می شود]، به ‌عنوان یکی از ارزهای پرنوسان در سشن توکیو است. استرالیا از نظر جغرافیایی نزدیک به آسیا است و این موقعیت باعث می‌شود که “AUD” در سشن توکیو معاملات فعالی داشته باشد.

 

⛳دلار نیوزلند (NZD) برای اسکالپرها

 

دلار نیوزلند معمولا با جفت ارز “NZD/USD” نیز در سشن توکیو فعالیت چشمگیری دارد و فرصت های معاملاتی مناسبی را برای معامله گران فراهم می کند. اخبار این کشور تحت تاثیر اختبار اقتصادی استرالیا هم می باشد.

 

ترید در سشن معاملاتی آسیا

 

سشن معاملاتی توکیو در بازار فارکس دارای ویژگی های خاصی است که معامله گران باید به آن ها توجه کنند. در ادامه به بررسی برخی از نکات کلیدی این سشن معاملاتی، می پردازیم.

  • نقدینگی کمتر:

نقدینگی کمتر در سشن توکیو به معنای نوسانات کمتر در بازار است. این ویژگی باعث می‌شود که سطوح کلیدی حمایت و مقاومت بیشتر مورد توجه قرار گیرند و معامله گران می‌توانند با دقت بیشتری نقاط ورود و خروج در معاملات خود را تعیین کنند.

  • نوسانات کمتر:

نسبت به سشن‌های لندن یا نیویورک، نوسانات در سشن توکیو معمولا کمتر است. بر خلاف سایر سشن ها، «ترید در سشن توکیو» برای معامله گران مبتدی و حرفه ای مناسب است و از نظر تکنیکالی شرایط کم ریسک تری دارد.

  • ایده‌آل برای مدیریت صحیح ریسک:

با توجه به نوسانات کمتر در این سشن، مدیریت ریسک ممکن است ساده تر باشد. معامله گران می توانند با دقت بیشتری نسبت به ریسک و تارگت موقعیت های معاملاتی خود معامله کنند.

در نهایت، موفقیت در معاملات سشن توکیو نیازمند درک دقیق از ویژگی های بازار، استفاده از استراتژی های متناسب و مدیریت هوشمندانه‌ ریسک و بودجه بندی در معاملات است.

 

ساعت سشن توکیو، ساعت سشن آسیا به وقت ایران

ساعت کاری جلسه آسیا (توکیو)

برای آشنایی با ساعت شروع به کار بازار آسیا و ساعت سشن توکیو به وقت ایران، پست زیر را مطالعه کنید:

ساعت سشن توکیو

 

💡نظر کارشناس درباره سشن آسیا

 

توجه به ویژگی های سشن آسیا (توکیو) تاثیر زیادی بر روی استراتژی معاملاتی هر تریدری خواهد داشت. بسیاری از معامله گران با بررسی پوزیشن های خود در ژورنال معاملاتی، متوجه بازدهی بهتر استراتژی شان در سشن توکیو می شوند.

پیشنهاد می کنیم این سشن معاملاتی را برای شروع کار خود در بازار فارکس در نظر بگیرید و اگر دارای استراتژی معاملاتی هستید، برای بهبود عملکرد و افزایش بازدهی آن، وضعیت معاملات در این سشن را بررسی کنید.

سوالات متداول

کدام جفت ارزها در سشن توکیو بیشترین فعالیت را دارند؟

ارزهایی که بیشترین فعالیت را در سشن توکیو دارند، عبارتند از ین ژاپن (JPY)، دلار سنگاپور (SGD)، دلار استرالیا (AUD) و دلار نیوزلند (NZD).

3. کدام استراتژی‌های معاملاتی در سشن توکیو موثر هستند؟

دو استراتژی سشن آسیا برای ترید موثر و موفق، عبارتند از:

  • معاملات شکست روند (Breakout Trading)
  • محدوده معاملاتی (Range Trading)

درج نظر