بهترین ساعت فارکس برای ایرانیان +بهترین ساعت کار معامله در فارکس چیست؟

26 ژوئن 2024 -

بهترین ساعت فارکس برای ترید

 

فارکس بازاری است که هرگز نمی خوابد و 24 ساعته فعال است. شناخت ساعات طلایی معامله در فارکس و زمان مناسب برای معامله در فارکس می تواند به شما کمک کند تا با کارآمدی بیشتری سرمایه گذاری کنید.

آیا تمام ساعات روز برای معامله در فارکس مناسب است؟ قطعا خیر،  شناخت بهترین ساعت معاملات فارکس و زمان مناسب برای معامله در فارکس می تواند در میزان کسب سود شما از این بازار اثر شایانی بگذارد.

بهترین ساعت برای ترید در فارکس، معمولاً زمانی است که بازار «بیشترین نوسان و حجم معاملات» را دارد؛ زمانی که دو یا چند بازار مهم جهانی [مثل بازار لندن و آمریکا]، هم زمان باز هستند.

در این زمان ها، فرصت های معاملاتی بیشتری وجود دارد و اسپرد ها (فاصله بین قیمت خرید و فروش) می توانند کمتر باشند؛ که این امر به معنای هزینه های کمتر برای معامله گران است.

بهترین ساعت فارکس برای ترید و معامله

قبل از بررسی جزئیات، باهم نگاهی داشته باشیم به بهترین “ساعت معاملاتی” برای ترید در فارکس و بفهمیم که چرا باید به ساعات معامله در فارکس توجه ویژه ای داشت:

ساعت هم پوشانی بازار ها (به وقت ایران) جفت ارز مناسب برای ترید
سیدنی و توکیو 10:30 تا 12:30 AUD/USD – NZD/USD
توکیو و لندن 11:30 تا 12:30 EUR/JPY
 لندن و آمریکا 16:30 تا 20:30 EUR/USD – GBP/USD

 

بهترین ساعت کار در فارکس برای ایرانیان

 

ساعت شروع فارکس از بامداد روز دوشنبه است و مجددا در روز جمعه هر هفته ساعت 00:30 بامداد (شنبه) بسته می شود. این بازار در روز های شنبه و یکشنبه بازار فارکس تعطیل می باشد.

در این بازار علاوه بر هفت ارز قدرتمند : دلار (USD)، یورو (EUR)، پوند (GBP)، دلار کانادا (CAD)، ین ژاپن (JPY)و فرانک سوئیس (CHF)، فلزات گرانبها مانند “طلا” نیز قابل معامله هستند که بهترین ساعت ترید بازار هر یک از آنها با دیگر جفت ارز ها متفاوت است.

البته در نظر داشته باشید، به دلیل تغییر ساعت ها در فصل های مختلف زمان بهترین ساعت معاملاتی فارکس نیز تحت تاثیر قرار می گیرد که در ادامه به این موضوع بیشتر می پردازیم.

تجربه نشان داده که “بهترین ساعت معامله در فارکس”، در موقعیت هم زمانی بازار های لندن و نیویورک، یعنی از 8 صبح تا 12 ظهر به وقت شرقی آمریکا (EST) می باشد؛ که فرصت های بی نظیری برای تریدر ها ایجاد می کند.

 

بهترین ساعت معامله فارکس

بیشترین سود های بازار فارکس، غالباً زمانی به دست می آیند که نوسانات بازار به اوج خود می رسند. این امر معمولاً در “ساعات طلایی معامله در فارکس”، یعنی هنگام تداخل زمانی بازار های مالی اصلی مانند لندن و نیویورک رخ می دهد.

برای تریدر های ایرانی، بهترین ساعت کار در فارکس با توجه به تفاوت زمانی با مراکز مالی جهانی تعیین می شود. این تفاوت زمانی، فرصت هایی را برای دستیابی به ساعات طلایی معامله در فارکس در ساعات عصر و اوایل شب به وقت ایران فراهم می آورد.

تجربه نشان داده است بهترین ساعت معامله در فارکس در ایران از ساعت 16:30 (به وقت تهران) تا 23:30 می باشد؛ در این بازه زمانی معامله‌ گران می توانند از هم زمانی باز بودن دو بازار آمریکا و لندن بهره مند شوند.

البته در برخی نماد ها ممکن است بهترین ساعت ترید از تایم لندن آغاز شود؛ شروع کار این بازار 11:30 [در 6 ماه اول سال 10:30] به وقت تهران تا 20:30 [در 6 ماه اول سال 19:30] است. در ادامه به بررسی عوامل موثر در انتخاب بهترین ساعت های معامله در فارکس می پردازیم.

 

وین ریت چیست

مفهوم وین ریت در فارکس

جهت اطلاع از مفهوم وین ریت و راه کار های افزایش وین ریت استراتژی معاملاتی، می توانید از آموزش های تصویری زیر استفاده نمایید:

وین ریت چیست

 

بهترین ساعت ترید در فارکس

آیا فقط حضور در ساعات طلایی بازار فارکس در کسب سود بیشتر موثر است؟ در این بازه ها، «حجم معاملات» به شدت افزایش یافته و این امکان را برای معامله گران فراهم می آورد تا از نوسانات قیمتی سود ببرند.

اما عوامل مهمی از جمله ساعت انتشار «اخبار اقتصادی مهم»، نمادهای مختلف و همچنین استراتژی معاملاتی هر فرد در انتخاب بهترین ساعت ترید فارکس حائز اهمیت است!

به طور مثال در ساعت انتشار خبر “شاخص  CPI” اسپرد نماد “داوجونز” کمتر از نماد “طلا” است و با این اوصاف گزینه بهتری نسبت به طلا برای ترید در این ساعت می باشد.

البته که بسیاری از معامله‌ گران در زمان انتشار اخبار اقتصادی مهم دست به موس خود نمی زنند و ترجیح میدهند ساعات خارج از خبر را برای ترید انتخاب کنند.

تنظیم ساعت متاتریدر 4 و 5 ، ساعت متاتریدر 4 و 5 به وقت ایران

نحوه تنظیم ساعت پلتفرم های متاتریدر

معامله گرانی که برای بهترین ساعت معامله در فارکس تمایل به تنظیم ساعت متاتریدر 4 دارند، می توانید این مطلب را بخوانید:

تنظیم ساعت متاتریدر 4

 

💡نظر کارشناس درباره بهترین ساعت ترید

 

عوامل موثر بر بهترین ساعت معامله در فارکس، استراتژی های معامله در ساعات مختلف، مزایای معامله در ساعات مختلف و معایب معامله در ساعات مختلف همگی به شما کمک می کنند تا بازدهی خود را بهینه سازی کنید و از تله های رایج در بازار دور بمانید.

معرفی بهترین ساعات معامله برای جفت ارز های مختلف و مقایسه ساعات معامله در فارکس با سایر بازار های مالی، به شما این امکان را می دهد که از فرصت های معاملاتی موجود، به بهترین شکل بهره مند شوید.

سوالات متداول

چرا زمان انتخابی برای معامله در فارکس اهمیت دارد؟

زمان انتخابی برای معامله، تأثیر مستقیمی بر نوسانات و حجم معاملات دارد؛ چراکه می تواند به کاهش هزینه ها و افزایش فرصت های سود آوری منجر شود.

آیا می توان هر ساعتی از روز در فارکس معامله کرد؟

بله، بازار فارکس 24 ساعته فعال است اما برای کسب سود بیشتر، باید بهترین ساعت معامله در فارکس را شناسایی کرده و از آن استفاده کنید.

چگونه می توان بهترین ساعات معامله را برای بازار فارکس تعیین کرد؟

با توجه به حجم معاملات و نوسانات بازار در ساعات تداخل بازار های بزرگ مانند لندن و نیویورک، می توان بهترین ساعت معامله را تعیین کرد.

هم زمانی کدام بازار های جهانی، بهترین ساعت معامله در فارکس است؟

هم زمانی بازار لندن و نیویورک، بهترین ساعت معامله در فارکس است.

نظرات (1)
  1. سلام کدام ساعت مناسب معاملات طلا هست ؟

درج نظر