تنظیم ساعت متاتریدر 4 و 5 به وقت ایران 🕰️چگونه ساعت متاتریدر را تغییر دهیم؟

17 ژوئن 2024 -

بررسی تنظیم ساعت متاتریدر 4 و 5

 

برای تمام معامله گران فارکس و دیگر بازار های مالی، هماهنگ کردن ساعات کاری خود با ساعت سشن های مهم معاملاتی [باز شدن بازار های مختلف در بازه 24 ساعت شبانه روز] امر مهم و حائز اهمیت است.

تریدرهای فارکس به منظور شناسایی بهترین زمان برای ترید کردن نمادهای معاملاتی مهم، باید به ساعت کار (Markets Watch) بروکر فارکس در پلتفرم متاتریدر 4 و 5 توجه داشته باشند.

بیش از 80% معامله گران فارکس از پلتفرم متاتریدر برای فعالیت در بازار فارکس استفاده می‌کنند و شاید برای شما هم سوال باشد که «ساعت متاتریدر به وقت کجاست؟»

ساعت متاتریدر بر اساس منطقه زمانی بروکر شما [سرور های بروکر] تنظیم می‌شود؛ ناگفته نماند که اغلب ساعت کاری بروکر ها مطابق با ساعت اروپای شرقی (3+GMT) تنظیم می‌شود.

در نتیجه پلتفرم متاتریدر 4 یا 5 در موقعیت جغرافیایی خاصی واقع نشده است. در جدول زیر اختلاف ساعت متاتریدر با ایران برای برخی از بروکر های معروف [که با ایرانیان کار می‌کنند] را به شما اطلاع داده‌ایم.

تنظیم ساعت متاتریدر 4 و 5 ، ساعت متاتریدر 4 و 5 به وقت ایران

بروکر فارکس
ساعت متاتریدر
لایت فارکس
3+GMT
بروکر آلپاری 2:30+GMT
بروکر ویندزور 3+GMT
بروکر آمارکتس 3+GMT

 

روش تنظیم ساعت متاتریدر 4

 

یکی از چالش های رایجی که کاربران متاتریدر با آن مواجه هستند، تنظیم ساعت متاتریدر و حل مشکل اختلاف ساعتی است. این اختلاف زمانی می تواند بر روی استراتژی های معاملاتی و تصمیم گیری ها تأثیر بگذارد.

برای تنظیم ساعت متاتریدر به وقت ایران، می توانید با بروکر خود تماس گرفته و درخواست ارائه راهکار یا تغییر سرور به منطقه زمانی نزدیک به خود را بکنید؛ اما در اغلب اوقات سرورهای بروکر با ایران اختلاف زمانی دارند.

اما شما می توانید طبق روش زیر، ساعت متاتریدر خود را تنظیم کنید و اختلاف آن را به وقت ایران محاسبه نمایید:

 

🟢ورود به منوی «View» در متاتریدر

 

وارد حساب معاملاتی خود در متاتریدر 4 شوید تا به یکی از سرورهای معاملاتی بروکر خود متصل شوید. سپس از منوی بالا بر روی منوی «View» کلیک کنید و گزینه «Market Watch» را انتخاب کنید تا پنجره آن فعال شود.

همچنین می توانید از کلید ترکیبی [Ctrl+M] برای باز کردن پنجره «مارکت واچ» استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در اغلب موارد این پنجره به صورت پیش فرض در ستون سمت چپ متاتریدر به صورت فعال قرار دارد.

تنظیم ساعت متاتریدر 4 و 5 ، ساعت متاتریدر 4 و 5 به وقت ایران

 

🟡تنظیم ساعت متاتریدر به وقت ایران

 

ساعت متاتریدر 4 را از پنجره «Market Watch» در بالای واچ لیست نمادهای خود مشاهده کنید. برای محاسبه اختلاف ساعت سرور بروکر با ایران، می‌توانید از ساعت محلی و ساعت سیستم خود استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر ساعت سرور بروکر (Market Watch)، “14:00” و ساعت محلی شما (مطابق سیستم) در ایران “15:30” باشد، اختلاف ساعت «1 ساعت و 30 دقیقه» است!

تنظیم ساعت متاتریدر 4 و 5 ، ساعت متاتریدر 4 و 5 به وقت ایران
اختلاف ساعت متاتریدر 4 به وقت ایران

 

🟠تنظیم ساعت متاتریدر 5

 

«تنظیم ساعت متاتریدر 5» نیز مانند روش بالا در متاتریدر 4 قابل دسترسی است. شما می توانید در بالای پنجره «Market Watch»، ساعت سرور بروکر را مشاهده کنید.

همچنین می توانید برای تنظیم ساعت متاتریدر 5 برای انجام معاملات بر روی هر یک از نمادهای معاملاتی راست کلیک کنید و گزینه «Specification» را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده، اطلاعات مربوط به ساعت معاملاتی در متاتریدر نمایش داده می شود.

تنظیم ساعت متاتریدر 4 و 5 ، ساعت متاتریدر 4 و 5 به وقت ایران
تنظیم ساعت متاتریدر 5 برای معامله نمادها

 

چگونه ساعت متاتریدر را تغییر دهیم؟

 

ساعت متاتریدر بر اساس سرور بروکر تنظیم می‌شود و امکان تغییر آن برای هر شخص وجود ندارد! این تنظیمات به صورت مرکزی بر روی تمامی چارت ها اعمال می شود و تمامی کاربران همان بروکر، از یک ساعت یکسان استفاده می‌کنند.

در نتیجه، اگر بخواهید ساعت متاتریدر خود را تغییر دهید، باید به سرورهای بروکر دیگری متصل شوید که ساعت متفاوتی دارند. این موضوع برای اطمینان از یکپارچگی و دقت در نمایش زمان معاملات بسیار مهم است.

 

💡نظر کارشناس درباره ساعت متاتریدر

 

با توجه به تاثیر بالای “اختلاف زمان متاتریدر” بر معاملات و استراتژی های معاملاتی معامله‌گران، هماهنگ سازی زمان محلی بهترین روش برای جلوگیری از ضرر های ناشی از این مشکل است.

لازم به ذکر است در بروکر هایی که با ساعت اروپای شرقی هماهنگ هستند، تشخیص اختلاف زمان متاتریدر با زمان محلی کار چندان سختی نیست؛ در نتیجه این بروکرها می‌توانند گزینه های مناسبی برای معامله‌گران ایرانی باشند.

 در این مقاله سعی کردیم که به زبان ساده و با جزئیات راه حل های کاربردی را به شما عزیزان ارائه کنیم؛ تا از مزایای “تطبیق زمان محلی با ساعت متاتریدر” بهره‌مند شوید.

در صورتی که نسبت به مطالب این صفحه سوالی دارید، می توانید در بخش نظرات این پست و یا از طریق چت آنلاین سایت و تلگرام با کارشناس دیجی تریدرز در تماس باشید!

سوالات متداول

اختلاف زمان بین متاتریدر و زمان محلی چه تاثیری بر معاملات دارد؟

اختلاف زمانی می‌تواند منجر به عملکرد اشتباه تریدر در تشخیص زمان نقدینگی مناسب شود؛ این امر باعث ضرر دهی معامله‌گر و حتی در ساخت استراتژی هم تاثیر دارد.

چگونه می توان ساعت متاتریدر را با زمان محلی هماهنگ کرد؟

برای هماهنگ کردن ساعت متاتریدر با زمان محلی، از اندیکاتور های زمانی که امکان تنظیم منطقه زمانی را فراهم می کنند استفاده کنید.

درج نظر