بهترین لوریج برای 100 دلار در کریپتو ⚖️لوریج مناسب فارکس [برای اسکالپ] چیست؟

30 مه 2024 -

بهترین لوریج برای فارکس و کریپتو

 

بهترین لوریج به شرایط خاص هر معامله‌گر و بازار مورد معامله بستگی دارد. استفاده از لوریج در فارکس، معمولا با نسبت های بزرگ، متداول تر است؛ زیرا این بازار نسبتا پایدار و نقدشونده است.

لوریج‌های معمولی در فارکس بین 1:50 تا 1:200 [یا حتی بالاتر] است. معامله‌گران حرفه‌ای که دارای تجربه کافی هستند، ممکن است از لوریج بالاتری استفاده کنند، که نیازمند مدیریت حجم در فارکس دارد!

در بازار کریپتو، شرایط کمی متفاوت است. این بازار به دلیل نوسانات بالاتر، ریسک بیشتری دارد. بنابراین، استفاده از لوریج بالا، می‌تواند منجر به زیان های سنگین تر شود. لوریج‌های معمول در بازار کریپتو معمولا بین “1:2” تا “1:20” است.

به طور کلی، بهترین لوریج برای هر معامله گر به «سطح تجربه»، «استراتژی معاملاتی» و «تحمل ریسک» در شیوه مدیریت سرمایه آنها، بستگی دارد. در ادامه به بررسی لوریج برای انواع شرایط می پردازیم.

بهترین لوریج برای 100 دلار، بهترین لوریج مناسب اسکالپ

 

بهترین لوریج برای انواع بودجه بندی

 

برای انتخاب بهترین لوریج در فارکس، ابتدا لازم است که، نسبت آن را با ضریب اهرم فارکس بدانیم. به عنوان مثال اگر از لوریج 1:2 استفاده کنید، باید مارجین شما بتواند حداقل 50% از بودجه مورد نیاز معامله را تامین نماید.

اگر بخواهید با لوریج 1:1 کار کنید، در حقیقت باید از همه مارجین (100%) خود برای معامله استفاده کنید و لوریج شما صفر خواهد بود. اما این موضوع در فارکس، برای حساب هایی که موجودی آنها بالا 100 هزار دلار است، مناسب است.

بهترین لوریج
در معاملات
لوریج 1:100
برای فارکس
لوریج 1:10 برای کریپتو
لوریج 1:200 برای اسکالپ
اهرم 1:5 مناسب تمام بازارها

 

✅بهترین لوریج برای 100 دلار

 

معامله گرانی که سرمایه کمتری را وارد بازار می کنند، انگیزه های مختلفی می توانند داشته باشند. اگر هدف اصلی آنها کسب درآمد با سرمایه کم هست، می توانند ریسک معاملات خود را افزایش دهند و به همین نسبت از لوریج بالاتری هم استفاده نمایند.

“بهترین لوریج برای 100 دلار” در فارکس، لوریج «1:200» است. در اینصورت با مارجین 100$ حداکثر حجم 0.2 لات در جفت ارزهای فارکس در دسترس این معامله گران قرار دارد و می توانند حداکثر 4 معامله با حجم 0.05 لات را همزمان انجام دهند.

با توجه به اینکه سرمایه کم نیاز به ریسک بیشتری دارد تا ارزش وقت گذاشتن و کسب درآمد داشته باشد، «بهترین لوریج برای 100 دلار در فارکس» معمولا بین 1:50 تا 1:200 است.

این لوریج به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا با سرمایه محدود خود پوزیشن های بزرگ تری باز کند و از تغییرات قیمتی کوچک نیز سود ببرد! با این حال، مهم است که معامله گر استراتژی مدیریت ریسک مناسبی داشته باشد و از حد ضرر استفاده کند.

 

🎯بهترین لوریج برای 100 در کریپتو

 

اغلب معامله گران با تفاوت لوریج در فارکس و کریپتو آشنایی دارند. با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال، دارای نوسانات زیادی هستند، لوریج محدودتری در اختیار تریدرهای فیوچرز آن قرار می گیرد و به ندرت می تواند از لوریج بالای 50 استفاده کرد.

در «صرافی های ارز دیجیتال» یا «بروکرهای فارکس» می توانید معاملات ارزهای دیجیتال را انجام دهید. در حال حاضر برخی از بروکرهای فارکس مثل آلپاری و لایت فارکس، امکان استفاده از لوریج های بسیار بالا تا سقف 1:1000 را ارائه کرده اند.

بهترین لوریج برای 100 دلار در کریپتو، لوریج مناسب برای فارکس

بهترین لوریج برای 100 دلار در کریپتو در توکن هایی که مارکت کپ بزرگی دارند و جزو «50 ارز اول» در بازار ارزهای دیجیتال هستند، لوریج 1:10 است.

بهترین لوریج برای سایر توکن های بازار [با مارکت کپ کوچکتر]، حداکثر 1:5 است و حتی به دلیل نوسانات زیاد، می توانید از لوریج 1:1 هم استفاده کنید. استفاده از اهرم بالای x10 می تواند حساب شما را به سرعت لیکویید کند.

 

💰بهترین لوریج برای 1000 دلار

 

سرمایه اولیه 1000 دلار برای یک حساب معمولی در فارکس مناسب است. به همین دلیل “بهترین لوریج برای 1000 دلار”، نسبت 1:100 می باشد. این اهرم امکان مدیریت سرمایه را آسان می کند و امکان خرید حداکثر 1 لات معادل 100 هزار دلار را فراهم می کند.

در ارزهای دیجیتال هم می توانید از لوریج های کمتر استفاده کنید. حداکثر لوریج برای معاملات کرپیتو 1:10 است و با افزایش سرمایه، استفاده از لوریج هم باید کمتر شود تا ریسک حساب معاملاتی تان را کمتر کنید.

 

📈بهترین لوریج برای اسکالپ

 

معاملات اسکالپ به دلیل سرعت انجام معامله، حد ضرر و حد سود کوچکتری نسبت به معاملات روزانه و سویینگ دارند. معامله گرانی که در فارکس به دنبال این سبک از معاملات هستند، می توانند از لوریج های بزرگتری استفاده نمایند.

“بهترین لوریج برای اسکالپ” ضریب اهرم «1:100» در فارکس می باشد. همچنین اگر بودجه کمتری در اختیار دارید، می توانید تا سقف 1:200 نیز از لوریج بروکر برای معاملات اسکالپ استفاده نمایید.

 

لوریج مناسب در فارکس چقدر است؟

 

اهرم مناسب فارکس برای معامله گران مختلف می تواند متفاوت باشد. در حقیقت، اگر به درستی از لوریج (Leverage) در فارکس استفاده کنید، هر اهرم معاملاتی برای شما می تواند مناسب باشد؛ زیرا بر اساس بودجه بندی مشخصی در معاملات از آن استفاده می کنید.

اما متاسفانه بسیاری از افراد تحت تاثیر هیجانات بازار قرار می گیرند و ممکن است سودای یک شبه پولدار شدن، موجب شود تا، با استفاده از لوریج اقدام به رفتار قمار گونه با سرمایه خود نمایند! به همین جهت نهادهای نظارت مالی این سرویس را محدود کرده اند.

در اغلب رگولاتوری های سطح بالا در حوزه کشور های اتحادیه اروپا (EU)، حداکثر لوریج مناسب فارکس در معاملات جفت ارزهای اصلی، 1:30 تعیین شده است. همین موضوع برای معاملات فارکس در ایالات متحده آمریکا تا سقف ضریب 1:50 قانونی است.

قوانین رگولاتوری برای معاملات ارزهای دیجیتال که نوسانات بسیار شدیدتری دارند، سخت گیرانه تر است. سقف لوریج مناسب در اروپا برای ارزهای دیجیتال 1:2 و در آمریکا 1:5 می باشد! این سخت گیری ها را با شرایط تریدرها در ایران مقایسه کنید.

از سوی دیگر، بسیاری از معامله گران ایرانی به دنبال اهرم های بالای 1:1000 هستند! بروکرهای فارکس نیز تا سقف لوریج 1:3000 را نیز ارائه کرده اند. البته برای حفاظت از دارایی مشتریان، اجازه استفاده از سقف لوریج را متناسب با بودجه مشتریان ارائه می کنند.

به عنوان مثال بروکر آمارکتس، تنها برای مشتریانی که موجودی کمتر از 1000$ در اختیار دارند، اجازه استفاده از لوریج های بسیار زیاد (مثل 1:3000) را ارائه می کند. بنابراین استفاده از لوریج همان طوری که سود شما را افزایش می دهد، زیان معاملات تان را هم بیشتر می کند.

در جدول زیر نسبت مارجین و لوریج در فارکس را می توانید مشاهده کنید:

لوریج در فارکس؛ نسبت لوریج و مارجین
نسبت لوریج حداقل مارجین
توضیحات
1:1 100% معامله بدون لوریج (اغلب در بازار اسپات استفاده می شود.)
1:2 50% حداکثر لوریج قانونی برای ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا
1:3 33% مناسب برای معامله گران عادی
1:4
25%
مناسب برای معامله گران عادی
1:5 20%
حداکثر لوریج قانونی برای معاملات CFD سهام در اروپا و آمریکا
1:10 10%
مناسب برای معامله گران عادی
1:20 5%
مناسب برای معامله گران عادی
1:30 3.33%
حداکثر لوریج در اتحادیه اروپا برای جفت ارزهای اصلی فارکس
1:50 2% حداکثر لوریج در آمریکا برای معاملات فارکس
1:100 1% مناسب برای معامله گران عادی
1:200 0.5% حداکثر لوریج مناسب برای معامله گران عادی
1:400 0.25% حداکثر لوریج در برخی از کشورهای آفریقایی (کنیا و…)
1:1000 0.10% حداکثر لوریج مناسب برای حساب های سنتی و نانو

 

💡نظر کارشناس درباره بهترین لوریج

 

استفاده از لوریج در معاملات فارکس و کریپتوکارنسی می‌تواند ابزاری قدرتمند برای افزایش سود باشد، اما نیازمند دقت و استراتژی‌های مدیریت ریسک مناسبی است.

توصیه می‌شود که معامله‌گران مبتدی با لوریج پایین‌تر شروع کنند و با افزایش تجربه و آگاهی از نوسانات بازار، به تدریج لوریج خود را افزایش دهند.

بودجه‌بندی اصولی در اینجا اهمیت زیادی دارد: هرگز بیش از 1-2% از سرمایه خود را در یک معامله به خطر نیندازید و همیشه از دستورات حد ضرر (Stop Loss) استفاده کنید.

در بازار کریپتوکارنسی، که نوسانات بیشتری نسبت به فارکس دارد، استفاده از لوریج باید با احتیاط بیشتری انجام شود. بودجه‌بندی در این بازار نیز باید به گونه‌ای باشد که زیان‌های احتمالی به حداقل برسد.

به عنوان مثال، تخصیص 5-10% از کل سرمایه به معاملات با لوریج و حفظ بخش بزرگی از سرمایه به عنوان پشتوانه نقدی؛ به این ترتیب، می‌توانید از قدرت لوریج بهره‌مند شوید، بدون اینکه سرمایه اصلی خود را به خطر بیندازید.

سوالات متداول

بهترین اهرم برای 100 دلار چقدر است؟

بهترین اهرم معاملاتی برای حساب 100 دلاری در فارکس، 1:200 است. البته در صورتی که معامله گر مبتدی هستید، می توانید از لوریج 1:50 استفاده کنید.

بهترین لوریج برای معامله بیت کوین در فیوچرز چقدر است؟

برای معاملات اسکالپ بر روی بیت کوین، می توانید از لوریج 1:10 استفاده کنید.

بهترین اهرم برای فیوچرز در کریپتو چقدر است؟

در صورتی که به دنبال معامله در بازار فیوچرز هستید، بهترین اهرم برای ترید توکن های با مارکت کپ پایین، 1:50 است و در ارز های پرطرفدار 1:10 می تواند بهترین اهرم باشد.

درج نظر