لوریج در فارکس به چه معناست 🪜حداکثر اهرم در فارکس چقدر است؟

01 دسامبر 2023 -

لوریج در فارکس چیست

 

مدیریت سرمایه و بودجه بندی اصولی در بازار سرمایه، یکی از اجزای بسیار حیاتی برای موفقیت هر معامله گری بشمار می آید. “لوریج در فارکس” که به ضریب “اهرم” هم شناخته می شود، یکی از سرویس های جذاب در بروکرهای فارکس است.

در هر 24 ساعت، بیش از 6.5 تریلیون دلار گردش مالی در بازار فارکس اتفاق می افتد که رقم غیر قابل تصوری می باشد! تمامی بانک های کشورهای جهان و موسسات مالی بزرگ در این مارکت در حال تامین ارزهای مورد نظر خود هستند.

با توجه به حجم سرمایه و تقابل عرضه و تقاضای تامین کنندگان مارکت، طبیعی است که میزان تغییرات قیمتی بسیار کوچک می باشد. در برخی از جفت ارزهای فارکس، سالهاست که تغییرات قیمتی تنها در محدوده رقم 4 ام اعشاری آنهاست.

حالا در نظر بگیرید که تریدری قصد دارد در یکی از بروکر، تنها با 100$ شروع به کسب درآمد کند! طبیعی است که حرکت قیمت به قدری کوچک است که عملا انتظار برای کسب سود از آن معامله، اتلاف وقت بشمار می آید!

بروکرهای فارکس برای اینکه امکان کسب درآمد برای معامله گران خرد نیز فراهم شود، اعتبار مالی مشخصی در اختیار حساب آنها قرار می دهند؛ که معامله گران می توانند سود حاصل از آن اعتبار مالی را در معاملات خود استفاده نمایند.

در ادامه این پست از آموزش فارکس، نحوه استفاده از لوریج مناسب فارکس را ارائه کرده ایم تا بتوانید با درک صحیح از آن، بودجه بندی معاملات خود را به درسی انجام دهید.

لوریج در فارکس، اهرم فارکس چیست، بهترین لوریج برای فارکس

 

⚖️لوریج در فارکس به چه معناست

 

نسبت «لوریج فارکس» (Leverage) یا ضریب «اهرم» به معنای قرض مالی است که بروکر فارکس در برای انجام یک معامله ارائه می کند؛ تا معامله گران خرد بتوانند با حجم بیشتری وارد معاملات خود شوند. با این کار میزان سود آنها نیز افزایش پیدا می کند.

در صورتی که بسیاری از افراد مبلغ کمتری در اختیار دارند و یا برای انجام معاملات موازی دیگر، امکان استفاده از تمام دارایی خود در یک معامله را ندارند. در این صورت می توانند از لوریج یا اهرم برای انجام معامله مورد نظر خود استفاده کنند.

لوریج فارکس چیست، اهرم در فارکس چگونه است، بهترین لوریج برای 100 دلار

 

اهرم در فارکس چگونه است؟

در بازار فارکس هر یک لات حجم معاملاتی، معادل 100 هزار واحد از آن ارز می باشد. فرض کنید معامله گری قصد انجام معامله بر روی نماد EUR/USD با حجم 0.1 لات می باشد. بنابراین باید 10 هزار دلار در حساب خود داشته باشد.

🔔در این مثال اگر تریدری از حسابی با نسبت لوریج 1:100 استفاده نماید، می تواند تنها با 100$ مارجین حجم معامله خود را 0.1 لات قرار دهد. به عبارت دیگر، در هنگام انجام هر معامله ای، دارایی حساب او صد برابر در نظر گرفته خواهد شد!

البته توجه داشته باشید که شرایط استفاده از این اعتبار بروکر طوری است که معامله گران وارد کردن زیان به آن اعتبار را در معاملات خود ندارند. بنابراین بودجه خود معامله گر [که به آن مارجین گفته می شود] حداکثر میزان زیان یک معامله تعریف شده است.

در صورتی که شما در معامله وارد ضرر شوید، زمانی که میزان آن معادل مارجین استفاده شده در یک معامله باشد، در اصلاح «کال مارجین» خواهید شد و آن معامله از سوی بروکر به صورت خودکار بسته می شود.

 

📈حداکثر اهرم در فارکس ایران

در جدول زیر، می توانید حداکثر لوریج (یا اهرم معاملاتی) ارائه شده در بروکرهای فارکس برای ایرانیان را مشاهده نمایید:

نام بروکر
حداکثر اهرم
بروکر آلپاری
1:3000
بروکر آمارکتس 1:3000
بروکر لایت فارکس 1:1000
بروکر ویندزور 1:1000
بروکر ارانته 1:500
بروکر HYCM 1:500
بروکر فیبوگروپ 1:400
بروکر ICM Brokers 1:400
بروکر IFC 1:400

 

بهترین لوریج برای 100 دلار در کریپتو، لوریج مناسب برای فارکس

بهترین لوریج در فارکس و کریپتو

برای آشنایی با بهترین اهرم برای 100 دلار یا سایر بودجه ها در بازارهای مالی پست زیر را مطالعه کنید:

بهترین لوریج برای 100 دلار

 

حکم شرعی معاملات اهرمی، حکم شرعی لوریج ارز دیجیتال

حکم شرعی اهرم در معاملات

حکم شرعی اهرم از نظر مراجع تقلید برای معاملات فارکس و ارزهای دیجیتال متفاوت است. برای آشنایی پست زیر را بخوانید:

حکم شرعی معاملات اهرم دار

 

💡نظر نویسنده درباره لوریج فارکس

 

ضرورت استفاده از اهرم یا لوریج در فارکس برای تریدرهای خرد اجتناب ناپذیر است و از سوی دیگر لوریج در فارکس، تنها با رعایت اصول بودجه بندی می تواند کمک زیادی به معامله گران نماید.

توجه داشته باشید که لوریج در فارکس با لوریج در صرافی های ارزهای دیجیتال تفاوت دارد. زیرا بروکرهای فارکس، اهرم را برای یک حساب معاملاتی در نظر می گیرند و تمامی معاملات آن حساب، با ضریب اهرمی تعیین شده انجام می شود.

در حالی که در ارزهای دیجیتال امکان تعیین لوریج در هر معامله به صورت جداگانه وجود دارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای انجام معاملات خود، از لوریج های کم ریسک (کمتر از 1:200) استفاده نمایید.

همچنین می توانید نظرات و تجربیات خود را در بخش کامنت های این پست با دیگران به اشتراک بگذارید. در صورتی که برای انتخاب حساب و بروکر مناسب نیاز به مشاوره دارید، با کارشناس دیجی تریدرز در تلگرام تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا امکان استفاده از لوریج صفر در فارکس وجود دارد؟

بله، لوریج 1:1 در بسیاری از بروکرهای فارکس ارائه می شود. البته این لوریج برای حساب هایی که موجودی آنها بیشتر از 100 هزار دلار است، مناسب می باشد.

بهترین لوریج برای معامله گران فارکس کدام است؟

در صورتی که از اصول مدیریت بودجه بندی به درستی استفاده کنید، می توانید با هر لوریجی ریسک معاملات خود را کنترل کنید. اما به طور کلی لوریج 1:100 در فارکس برای اغلب معامله گران مناسب می باشد.

درج نظر