رگوله آرون گروپس (Aron Groups regulation) – آیا بروکر آرون گروپس معتبر است؟

01 جولای 2024 -

بررسی رگوله آرون گروپس

 

بروکر «آرون گروپس» یکی از بروکر های نو پا در عرصه ارائه خدمات در بازار های مالی (Forex) است؛ آرون گروپس از سال 2020 تحت عنوان “شرکت آرون مارکت” فعالیت خود را آغاز کرده است.

شرکت آرون مارکت با شماره ثبت 118046 تحت قوانین “جزایر مارشال” فعالیت دارد؛ آدرس ثبت شده آرون مارکت در جمهوی جزایر مارشال، جزیره ماجورو، شهر اجلتیک، جاده جزیره اجیلتیک، مجتمع تراست کمپانی، پلاک 96960 می باشد.

دفتر مرکزی بروکر آرون گروپس (Aron Gruops) در “سنت وینسنت و گرنادین” قرار دارد؛ آرون گروپس تحت نظر رگولاتوری های “Cysec” (کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس) و رگوله آفشور “FSA” (سازمان خدمات مالی) فعالیت می کند.

نقش Cysec ناظر بودن بر بازار های مالی و شفاف سازی عملکرد آنها و حفظ حقوق سرمایه گذاران است. FSA سازمانی است که نظارت بر رعایت قوانین مالی و عملکرد های مالی شرکت ها را بر عهده دارد.

  رگوله آرون گروپس

نام بروکر آرون گروپس
 سنت وینسنت رگولاتوری آفشور FSA
جزایر مارشال خدمات مالی ماجورو
کشور ترکیه مجوز فعالیت در ترکیه

آرون گروپس برای ایرانیان معتبر است؟

 

بروکر آرون گروپس از چند رگوله مختلف برای تایید اعتبار و تحت نظارت بودن سازمان های مالی معتبر استفاده می کند؛ اما بسیاری از «کاربران ایرانی» با توجه به سابقه 3 ساله این بروکر و استفاده از رگولاتوری آفشور و سطح پایین طبیعتاً این بروکر را چندان معتبر نمی دانند.

البته در بروکر های معتبر هم کاربران ایرانی به علت اعمال تحریم های مالی بر کشور ایران از خدمات رگولاتوری کشور های بسیاری بهره مند نمی شوند.

 

اعتبار بروکر آرون گروپس

بروکر آرون گروپس برای ارتقای سطح اعتبار خود اقدام به دریافت مجوز های بسیاری کرده برای مثال جهت فعالیت در کشور «ترکیه» مجوز هایی دریافت کرده است؛ از جمله این مجوز ها مجوز ثبت در سیشل و ایزو 9001 است.

این فعالیت ها نشان دهنده تلاش این بروکر برای گسترش فعالیت اصلی خود می باشد؛ با این حال این بروکر قوانین مبارزه با پولشویی و حفظ حقوق سرمایه گذاران خود را در وبسایت رسمی “آرون گروپس” منتشر کرده است.

اعتبار آرون گروپس

تا کنون هیچ گزارش رسمی مبنی بر کلاهبرداری این بروکر به دست نیامده است؛ با توجه به سابقه فعالیت بروکر آرون گروپس، در طول 3 سال اخیر موفق به جذب 250,000 کاربر فعال شده است و جایزه رشد سریع جذب معامله گر را از نمایشگاه فارکس اکسپو دبی دریافت کرده است.

 

امنیت بروکر آرون گروپس

امنیت بروکر ها اصلی ترین مسئله برای جلب اعتماد مشتریان است؛ آرون گروپس در استفاده از رگولاتوری معتبر عملکرد ضعیفی داشته است و این امر باعث کم شدن اعتبار آرون گروپس از نظر کاربران شده است.

برای بررسی امنیت و امتیازات آرون گروپس از 2 مرجع معتبر کمک گرفته ایم تا سطح کلی این بروکر را از نظر ریسک استفاده و امنیت کاربران مورد بررسی قرار دهیم.

 

حساب دمو آرون گروپس

افتتاح حساب دمو در آرون گروپس

معامله گرانی که علاقه مند به افتتاح حساب دمو در بروکر آرون گروپس هستند، می توانند از آموزش تصویری زیر استفاده کنند:

حساب دمو آرون گروپس

 

در وبسایت “wikifx” که اطلاعات کلی بروکر ها و نظرات کاربران را نشان می دهد، بروکر آرون گروپس یک کارگزاری ریسکی و بدون لایسنس رگولاتوری معتبر معرفی شده است.

رگوله آرون گروپس

وبسایت “Trust pilot” که میزان اعتبار بروکر ها را بر اساس نظر سنجی های جمعی به کاربران نمایش می دهد؛ بروکر آرون گروپس را یک بروکر احراز شده با 3.3 امتیاز [بر اساس میزان اعتماد کاربران] نشان می دهد.

اعتبار بروکر آرون گروپس
اعتبار بروکر آرون گروپس؛ امتیاز کاربران

 

💡نظر کارشناس درباره رگوله آرون گروپس

 

بروکر آرون گروپس در میان معامله گران ایرانی چندان معتبر به حساب نمی آید؛ این بی اعتمادی کاربران به دلیل استفاده از رگولاتوری ضعیف این بروکر برای کاربران است، به علت تحریم های کشور ایران برخی بروکر ها قادر به ارائه رگوله های معتبر برای ایرانیان نیستند.

ایرانی بودن مالکان این بروکر و شایعات کلاهبرداری، یکی دیگر از عوامل موثر بر اعتبار این بروکر برای کاربران ایرانی است و در کنار همه این عوامل سابقه کوتاه فعالیت آرون گروپس باعث شده است کاربران با احتیاط و دقت بیشتری نسبت به فعالیت در این بروکر برخورد کنند.

سوالات متداول

آیا آرون گروپس تحت مجوز های معتبر فعالیت می کند؟

آرون گروپس تحت نظارت رگوله های آفشور و سطح پایینی چون FSA جزایر سنت وینسنت و گرنادین ها فعالیت می کند. این رگوله ها چندان معتبر به حساب نمی آیند.

آیا سرمایه کاربران آرون گروپس بیمه شده است؟

بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت آرون گروپس و سایر مستندات، هیچ اشاره ای به وجود بیمه سرمایه برای کاربران نکرده است. بیمه سرمایه یکی از ویژگی های مهم بروکر های معتبر است که در آرون گروپس دیده نمی شود.

درج نظر