بررسی نماد داوجونز در آرون گروپس ☑️شاخص DowJones در بروکر آرون

27 نوامبر 2023 -

نماد داوجونز در آرون گروپس چیست

 

یکی از شاخص های جهانی بورس در بورس آمریکا، نماد داوجونز “Dowjones” است. این شاخص مورد توجه بسیاری از معامله گران در سراسر جهان است. نماد داوجونز، در کنار سایر شاخص ها مهم مثل «شاخص نزدک» و «S&P500» در این بروکر ارائه شده است.

آخرین لیست شرکت های نماد داوجونز در سال 2020 آپدیت شده است که شامل سی شرکت برتر است. شاخص داوجونز برآیند حرکت و رشد مجموع این کمپانی های بزرگ بین المللی است.

نماد داوجونز در آرون گروپس “DJIUSD” است که مخفف عبارت “Dow Jones Index” است. این نماد در مقابل دلار آمریکا ارزش گذاری می شود و در پلتفرم های دیگر مثل تریدینگ ویو نیز، از همین نماد استفاده شده است.

نماد داوجونز در آرون گروپس

در ادامه این مطلب به بررسی شرایط معاملاتی شاخص داوجونز در این بروکر می پردازیم.

نام کارگزاری
آرون گروپس
شاخص داوجونز
DJIUSD
اسپرد 50 پیپ
کمیسیون 0.0032% در هر لات
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

🎞️بررسی شاخص داوجونز در آرون گروپس (ویدیویی)

 

 

نماد داوجونز در آرون گروپس؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

شاخص داوجونز (Dowjones) در بروکر آرون

 

شاخص داوجونز در پلتفرم متاتریدر 5 آرون گروپس با نماد “DJI” ارائه شده است. این نماد دارای با دو رقم اعشار قیمت گذاری شده است و حجم قرارداد آن معادل 10 واحد است؛ که به صورت CFD قابل معامله است.

اسپرد شاخص داوجونز، در حساب آرون گروپس به صورت متوسط 50 پیپ است. البته میزان اسپرد آن در حساب VIP 20 پیپ است و معادل دلاری کمیسیون آن، 0.0032% از ارزش معامله می باشد.

حداقل حجم معاملات شاخص داوجونز 0.01 لات در متاتریدر 5 و حداکثر آن 5 لات است. همچنین مجموع معاملات این نماد 50 لات، در هر حساب معاملاتی می باشد. توجه داشته باشید که شاخص داوجونز دارای سواپ نیز می باشد.

بهره شبانه معاملات خرید شاخص داوجونز 1288.482- دلار است که به صورت سواپ منفی از حساب مشتریان کسر می شود. اما در معاملات فروش میزان سواپ نسبت به معاملات لانگ بسیار کمتر است و معادل 18.3$ است.

ساعت معاملات نماد داوجونز در آرون گروپس، از 01:05 بامداد شروع می شود و تا 23:59 بعد ظهر به وقت (GMT+2) ادامه دارد. این نماد بجز روزهای تعطیلی بازار فارکس، در تمامی 5 روز معاملاتی، قابل ترید می باشد.

 

جدول مشخصات داوجونز در AronGroups

 

در جدول زیر می توانید تمامی مشخصات نماد داوجونز در آرون گروپس را مشاهده نمایید:

مشخصات نماد داوجونز در آرون گروپس
مشخصات نماد
آرون گروپس
نام نماد
شاخص داوجونز
نماد معاملاتی
DJIUSD
اسپرد 50 پیپ
کمیسیون
0.0032%
اعشار قیمتی 2 رقم
سقف لوریج
1:1000
اندازه قرارداد
10 واحد
ارز پایه دلار
سواپ خرید 1288.482-$
سواپ فروش $18.3
سطح استاپ 50%
حداقل تیک 0.0
حداقل حجم سفارش 0.01 لات
حداکثر حجم سفارش 5.0 لات
حداکثر حجم معامله 50 لات
روزهای معاملاتی دوشنبه تا جمعه
ساعت ترید 01:05-23:59

 

نحوه معامله نماد داوجونز در آرون گروپس

 

برای انجام معامله شاخص داوجونز در بروکر آرون، می توانید طبق مراحل زیر اقدام نمایید:

 

🟢گام1: ورود به پلتفرم معاملاتی

 

در ابتدا با استفاده از مشخصات حساب معاملاتی خود، در پلتفرم متاتریدر 5 لاگین کنید. سپس بر روی منو «View» کلیک کنید و گزینه «Symbols» را انتخاب نمایید.

نماد داوجونز در آرون گروپس

 

🟡گام 2: ورود به پنجره نمادها

 

در پنجره جدید که مربوط به دسته بندی نمادهای بروکر آرون هست، وارد دسته «Indices» شوید و سپس از زیر مجموعه آن «Majors» را انتخاب کنید. نماد های شاخص های اصلی در قسمت سمت راست پنجره نمایش داده می شود.

از بین نمادها بر روی گزینه «DJIUSD» کلیک کنید. در قسمت توضیحات آن عبارت “Dow Jones Industrial Average 30 Index” قرار دارد. بر روی این نماد کلیک کنید و سپس از پایین پنجره بر روی دکمه «Show Symbol» کلیک نمایید. سپس پنجره را ببندید.

نماد داوجونز در آرون گروپس
نماد داوجونز در آرون گروپس – متاتریدر 5

 

🟠گام 3: معامله نماد داوجونز

 

در واچ لیست خود می توانید نماد داوجونز را مشاهده نمایید. برای باز کردن نمودار آن بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه «Chart Window» را انتخاب نمایید. سپس می توانید بر اساس استراتژی معاملاتی خود در یک موقعیت مناسب وارد معامله شوید.

نماد داوجونز در آرون گروپس

 

💡نظر نویسنده درباره شاخص داوجونز در آرون گروپس

 

نماد داوجونز در اغلب بروکرهای فارکس ارائه می شود و مورد توجه بسیاری از معامله گران فارکس قرار دارد. یکی از بروکرهای معتبر و رگوله که این شاخص را ارائه می کند بروکر لایت فارکس است.

میزان اسپرد و کمیسیون این نماد در بروکر لایت فارکس مناسب تر از آرون گروپس است و شما می توانید علاوه بر متاتریدر 4 و 5 از طریق سی تریدر نیز این نماد را معامله کنید. همچنین میزان سواپ برای معاملات سوینگ ترید نیز بسیار کمتر است.

در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر برای انتخاب بروکر برای معامله داوجونز هستید، می توانید با پشتیبانی مجموعه دیجی تریدرز در تماس باشید.

سوالات متداول

نماد داوجونز در بروکر آرون چیست؟

نماد معاملاتی شاخص داوجونز در بروکر آرون گروپس “DJIUSD” می باشد.

آیا معاملات شاخص داوجونز در بروکر آرون دارای سواپ هست؟

بله، در صورتی که معاملات شما به روز بعدی منتقل شود، شامل سواپ شبانه خواهد شد.

درج نظر