کلاهبرداری بروکر ویندزور از معامله گران – آیا بروکر ویندزور کلاهبردار است

16 آگوست 2023 -

کلاهبرداری بروکر ویندزور صحت دارد

 

یکی از قدیمی ترین بروکرهای فارکس در بازار ایران، بروکر ویندزور (Windsor Brokers) است. این بروکر جزو بروکرهای رگوله بشمار می رود و در سراسر جهان مشتریان زیادی دارد.

اما با کمی جستجو در «سایت های خارجی» و برخی از «کانال های ایرانی»، متوجه شکایت برخی از معامله گران از این بروکر خواهید شد که مدعی “کلاهبرداری بروکر ویندزور” هستند.

ثبت نام در Windsor Bokers

بروکر ویندزور جزو بروکرهای مارکت میکر (Market Maker) به شمار می رود و در حال حاضر دارای حداقل یک رگوله اصلی از «CySEC» و دو رگوله آفشور برای معامله گران کشورهایی نظیر ایران است!

کلاهبرداری ویندزور بروکرز

با این وجود، چند مورد شکایت از کلاهبرداری بروکر ویندزور به دست ما رسیده است که، در ادامه این پست به بررسی آنها می پردازیم.

نام بروکر فارکس ویندزور ✅ Windsor
❌حذف سود مشتری ✔️غیرقانونی
⚠️انقصای رگولاتوری ✔️عدم ارائه سرویس
🏛️رگوله اصلی CySEC
🏦رگوله آفشور FSC – FSA

 

بررسی کلاهبرداری در بروکر ویندزور (ویدیو)

 

 

کلاهبرداری بروکر ویندزور؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

شکایت مشتریان از کلاهبرداری ویندزور بروکرز

 

در این قسمت دو نمونه از مواردی که در ارتباط با کلاهبرداری بروکر ویندزور مطرح شده است را، بررسی خواهیم کرد. برخی از موارد مشابه نیز در سایت های خارجی با همین موضوع مطرح شده است.

با توجه به اینکه بسیاری از کاربران هیچ گونه سندی بابت ادعای خود مطرح نکرده اند، امکان بررسی آنها وجود نداشت. اما دو مورد از شکایات مشتریان همراه با اسنادی منتشر شده بود و قابلیت پیگیری از بروکر ویندزور را پیدا کردیم.

یکی از این موارد در شبکه های اجتماعی، [توسط معامله گر ایرانی همراه با تصاویری از حساب معاملاتی] گزارش شده است و مورد دیگر توسط کاربران خارجی از کلاهبرداری بروکر ویندزور منتشر شده است.

 

❌حذف 70 هزار دلار از حساب معامله گر

 

یکی از معامله گران در شبکه های اجتماعی کانال های «تلگرامی» و صفحات «اینستاگرامی»، اسنادی ارائه کرده است که، نشان می دهد بروکر ویندزور بدون اطلاع قبلی، از حساب او مبالغ زیادی برداشت کرده است.

این شخص مدعی است که آشکارا، بروکر ویندزور کلاهبرداری کرده است و بدون دلیل منطقی، سرمایه او را دزدیده است. در یکی از تصاویر منتشر شده، حذف مبلغ “22206 دلار” به عنوان کلاهبرداری ویندزور مشخص شده است.

کلاهبرداری بروکر ویندزور

همان طور که در حساب متاتریدر این شخص به وضوح دیده می شود، موضوع مربوط به “سال 2018” است. البته این شخص در جاهای مختلف عنوان کرده است که در طول ماه های گذشته نیز، بروکر از حساب او برداشت کرده است و در مجموع 70,000$ از حساب او کم شده است.

با بررسی اولیه این موارد روشن شد که فرد مدعی، با توجه به تجربه ای که در سال 2018 برای او پیش آمده است، نباید در بروکر ویندزور به فعالیت خود ادامه می داد اما به دلیل غیرمنطقی به فعالیت خود ادامه داده است.

از سوی دیگر این موضوع را، از مدیران بروکر ویندزور پیگیری کردیم و مشخص شد که این تصاویر مربوط به حساب معاملاتی یکی از نمایندگان بروکر ویندزور بوده است و این مبلغ به درخواست او، جهت واریز کش بک به معامله گران، برداشت شده است.

مورد دیگر مشابه هم وجود داشت که با روش غیرقانونی در بروکر ویندزور کسب سود کرده بود. بروکر ویندزور اجازه معاملات «فست اسکالپ» را به معامله گران نمی دهد و همین موضوع باعث شده است که سود آنها را حذف کند.

⛔توجه داشته باشید که اجازه اسکالپ سریع و معاملات الگوریتمی در بسیاری از بروکرهای فارکس غیرمجاز است و این قانون، مختص بروکر ویندزور نیست!

بنابراین صرفا با انتشار این تصاویر، هیچ دلیل قانع کننده ای برای کلاهبرداری بروکر ویندزور نمی توانیم مشاهده کنیم و با توجه به اعتبار و رگوله های این بروکر، کلاهبرداری برای 20 هزار دلار بعید به نظر می رسد.

ثبت نام در ویندزور

🏛️منقضی شدن رگوله بروکر

 

یکی دیگر از مواردی که کاربران اروپایی در مورد بروکر ویندزور منتشر کرده اند، مربوط به عدم تعهد بروکر ویندزور به مقررات رگولاتوری های بخش اروپایی می باشد.

به عنوان مثال بروکر ویندزور، برای ارائه لوریج به مشتریان خود، فراتر از محدودیت های “مجوز BaFIN” که مربوط به وزارت دارایی آلمان است، پیش رفته است و به همین دلیل مجوز آن باطل شده است.

رگوله ویندزور

این موضوع نیز نمی تواند به عنوان مورد کلاهبرداری بروکر ویندزور بشمار آید. زیرا در سال های اخیر، برنامه بازاریابی مشتریان در بروکر ویندزور، تغییراتی پیدا کرده است و بر روی مشتریان خاورمیانه و آفریقا تمرکز دارد.

به همین دلیل، بروکر ویندزور تحت چارچوب رگولاتوری های سخت گیر اروپایی قرار نگرفته است و بر اساس “مجوز CySEC” و سایر مجوزهای منطقه ای خود، به معامله گران خدمات ارائه می کند.

رگوله بروکر ویندزور، آیا بروکر ویندزور معتبر است، اعتبار ویندزور

آیا بروکر ویندزور معتبر است؟

اغلب مدیران و سهام داران این بروکر اهل اردن هستند و علاقه مند به بازار کشورهای ایران و کنیا هستند. مجوزهای این بروکر در صفحه زیر بررسی شده است:

رگوله ویندزور

 

💡نظر کارشناس (بروکر ویندزور کلاهبردار است؟)

 

بروکر ویندزور یکی از معتبرترین بروکرهای فارکس در بازار ایران است که مدیران آن علاقه مند به مشتریان ایرانی و بازار فارکس این منطقه جغرافیایی هستند.

در طول سالهای گذشته که تحریم های سخت مالی برای فعالیت در بازار ایران وجود داشت، بسیاری از بروکرهای فارکس، بدون توجه به مشتریان ایرانی، این بازار را ترک کردند.

اما بروکر ویندزور نشان داده است که، برای همکاری و ارائه خدمات به معامله گران ایرانی، برنامه جامع و بلند مدت دارد. علیرغم اینکه مدیران اصلی بروکر ویندزور، اهل قبرس و اردن هستند، اما روابط خوبی با ایرانیان دارند.

کارشناسان فارکس در دیجی تریدرز با بررسی مولفه های زیادی، شواهد قطعی از کلاهبرداری ویندزور را پیدا نکرده اند و هر زمانی که مدارک مستندی به دست ما برسد، آن را مورد بررسی و پیگیری قرار خواهیم داد.

در صورتی که برای فعالیت در بروکرهای فارکس، نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، همین حالا می توانید در تلگرام و واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا کلاهبرداری بروکر ویندزور صحت دارد؟

خیر، بروکر ویندزور به هیچ عنوان اسکم نیست و یکی از بروکرهای معتبر و رگوله در بازار فارکس ایران است.

آیا بروکر ویندزور مجوز قانونی برای فعالیت دارد؟

بله، بروکر ویندزور دارای مجوزهای متعددی برای فعالیت در بازار فارکس و ارائه سرویس های سرمایه گذاری در فارکس است.

آیا بروکر ویندزور مانع برداشت پول مشتریان می شود؟

خیر، بروکر ویندزور مطابق با قوانین خود عمل می کند و تا کنون مشکلی برای برداشت وجه مشتریان وجود نداشته است.

نظرات (2)
  1. بروکر ویندزور فوق العاده است. به نظر من حساب زیرو استفاده کنید. پرایم برای مبتدی ها خوبه

  2. واقعا بروکر ویندزور سود مشتری رو حذف کرده؟ اگه بخواد کلاهبرداری کنه چی کار میشه کرد؟

درج نظر