کلاهبرداری تاپ چنج صحت دارد؟ ⚠️ بررسی مشکلات صرافی تاپ چنج

20 ژوئن 2023 -

کلاهبرداری تاپ چنج در بازار فارکس ایران

 

صرافی تاپ چنج یکی از صرافی های قدیمی در بازار فارکس است که بسیاری از ایرانیان از خدمات مالی آن در بروکرهای فارکس استفاده می کنند.

در حال حاضر تمامی بروکرهای معتبر فارکس دارای درگاه تاپ چنج هستند و معامله گران ایرانی برای استفاده از پرداخت ریالی مجبور به عضویت در تاپ چنج هستند.

همین موضوع باعث شده است که در صورت وجود مشکلات تاپ چنج بخش زیادی از معامله گران در بروکرهای فارکس دچار مشکل شوند. به ویژه آنکه پشتیبانی در این صرافی بسیار ضعیف عمل می کند.

همچنین سایت صرافی در هر ماه چندین بار دچار مشکل می شود که معامله گران را درباره کلاهبرداری تاپ چنج نگران می کند.

در این پست به بررسی روش کلاهبرداری صرافی تاپ چنج می پردازیم تا معامله گران برای ارتقای امنیت سرمایه های خود از آنها اطلاع داشته باشند.

🔻نام صرافی 🔺تاپ چنج – Top Change
♻️سال تاسیس 🌱2007
🔸کیف پول دلاری ✅دارد
🔸کیف پول ریالی ✅دارد
🔵پشتیبانی در تلگرام 🟢پشتیبانی در واتس آپ

 

روش های کلاهبرداری صرافی تاپ چنج در فارکس

 

بسیاری از معامله گران از صرافی تاپ چنج برای تبدیل پول خود به دلار و ریال استفاده می کنند. در برخی از مواقع نرخ تبدیل در این صرافی با بازار آزاد ایران متفاوت است.

معامله گران مدعی هستند که این موضوع نشان دهنده آن است که صرافی تاپ چنج کلاهبرداری می کند و بجز کارمزدی که برای تبدیل ارز دریافت می کند، نرخ تبدیل آن نیز همراه با سود است.

از سوی دیگر کلاهبرداری تاپ چنج در ایجاد تاخیر برای برداشت پول یکی دیگر از موضوعاتی است که دسته دیگری از مشتریان این صرافی گزارش داده اند.

به گفته یکی از معامله گران فارکس در ایام تعطیلات مناسبتی ایران پرداخت های تاپ چنج با چند روز تاخیر انجام می شود و تاپ چنج آن را به گردن سیستم بانکی ایران می اندازد در حالی که این موضوع در سایر صرافی ها وجود ندارد.

کلاهبرداری صرافی تاپ چنج

در یکی دیگر از مستندات ارائه شده، فردی با ارائه یک کانال نامعتبر در تلگرام، از کلاهبرداری صرافی تاپ چنج شکایت کرده بود اما مشخص شد که این کانال ارتباطی به صرافی نداشته است و توسط افراد سودجو مدیریت شده است.

این افراد با دریافت اطلاعات اشخاص برای آنها در صرافی تاپ چنج افتتاح حساب می کردند و پس از واریز پول به حساب آنها، اقدام به کلاهبرداری از حساب تاپ چنج آنها می کردند.

توجه داشته باشید که اعتماد به افراد ناشناس و بدون سایت یا منبع مشخص در کانال های تلگرامی می تواند زمینه کلاهبرداری از سرمایه معامله گران فارکس را ایجاد کند.

توجه داشته باشید که مواردی که در بالا از سوی معامله گران فارکس ادعا می شود، به معنای کلاهبرداری تاپ چنج نیست و در برخی از موارد مثل تاخیر در برداشت پول تقصیری متوجه این صرافی نمی باشد.

سایر مشکلات تاپ چنج نیز نمی تواند اثبات کند که تاپ چنج کلاهبرداری می کند. زیرا ممکن است افراد دیگری به اسم این صرافی در حال تخلف باشند.

 

اطلاعیه تاپ چنج در مورد تاخیرهای برداشت

 

صرافی تاپ چنج در بسیاری از موارد به معامله گران فارکس اطلاع رسانی می کند تا بتوانند در زمان مناسب برای برداشت ریالی از این صرافی اقدام کنند.

شما می توانید از طریق سایت تاپ چنج در قسمت اطلاعیه ها، این موارد را مشاهده نمایید.

به عنوان مثال صرافی تاپ چنج در ایام تعطیلات نیمه خرداد این اطلاعیه را به معامله گران ارسال کرده بود :

اطلاعیه بسیار مهم : 📢

با احترام، کاربران گرامی تاپ چنج با توجه به تعطیلات پیش رو (14 و 15 خرداد ماه) تسویه ریالی از سمت بانک های ایران ممکن است با تاخیر صورت گرفته و مبالغی که در روزهای 13-14-15 خرداد ماه برداشت زده شوند تا عصر سه شنبه 16 خرداد تسویه نشود .

لطفا توجه داشته باشید که تسویه حساب های ریالی به صورت پایا و مانند گذشته بلافاصله پس از ثبت، توسط واحد مالی بررسی و جهت تایید و انجام در سیستم بانکی قرار می گیرد.

.

سوالات متداول

آیا کلاهبرداری صرافی تاپ چنج صحت دارد؟

خیر، تاپ چنج جزو صرافی های معتبر در بازار فارکس ایران است و تا کنون مستنداتی در مورد کلاهبرداری تاپ چنج منتشر نشده است.

نظرات (6)
 1. کارشناس محترم در مورد نرخ تبدیل در تاپ چنج چه نظری دارید؟ آیا با بازار آزاد ایران تفاوت داره؟ بیشتر توضیح میدید؟ مرسی

  • با سلام. قیمت نرخ تبدیل در تاپ چنج مشابه بازار آزاد صرافی های ایران است.

 2. تجربه‌ شما از استفاده از تاپ چنج بدونم که به چه صورت بوده؟ آیا چیزی شنیدید مبنی بر کلاه برداری و…؟ آیا واقعا مشکلاتی که در مورد تاخیر در پرداخت‌ها میشنویم، صحت داره؟

  • کلاهبرداری صرافی تاپ چنج صحت ندارد و تا کنون اسنادی برای این موضوع ارائه نشده است. موضوع تاخیر در پرداخت ها نمی تواند مصداق کلاهبرداری باشد زیرا این صرافی در برخی از مواقع با اعلام قبلی به دلیل به روزرسانی سرورها و یا مشکلات بانکی در ایران تاخیر هایی (نهایتا 24 ساعت) در پرداخت داشته است.

 3. تحت هیچ شرایطی باتاپ چنج کار نکنید بشدت کلاهبردار شدن و پولا بلوکه میکنن تا هروقت دلشون بخاد ازاد میکنن
  من از طریق پلیس فتا تونستم پولم ازاد کنم

  • با سلام. تا کنون چنین گزارشی رو از سایر کاربران دریافت نکرده ایم و روند پرداخت پول در این صرافی به صورت کامل و طبق روال انجام می شود.

درج نظر