واریز شناسه دار تاپ چنج ✅شناسه واریز در صرافی TC Pay چیست؟

14 نوامبر 2023 -

واریز شناسه دار تاپ چنج برای معامله گران ایرانی

 

یکی از صرافی های آنلاین و نام آشنا برای معامله گران فارکس، صرافی تاپ چنج است. این صرافی خدمات خرید ارزهای مختلف، واریز و برداشت در بروکرهای فارکس، خرید کارت های ووچر و … را فراهم کرده است.

این صرافی با ارائه درگاه پرداخت آنلاین برای معامله گران ایرانی، این امکان را فراهم کرده است تا بدون نیاز به واسطه، حساب بروکر خود را به صورت دلاری از طریق کارت بانکی عضو شتاب شارژ نمایند.

البته در سال های اخیر، میزان واریز آنلاین از طریق پرداخت اینترنتی محدود شده است. صرافی TC Pay با ارائه این سرویس از سپتامبر 2023، شرایط شارژ حساب [برای مبالغ بالای 100 میلیون تومان نیز] فراهم کرده است.

واریز شناسه دار تاپ چنج

شناسه واریزی چیست؟

 

در حال حاضر طبق آخرین مصوبه بانک مرکزی، حداکثر مبلغ خرید آنلاین در هر 24 ساعت، تا سقف 50 میلیون تومان تعیین شده است. هر فرد می تواند تنها 2 بار از طریق تمامی کارت های بانکی خود، تا سقف مذکور روزانه خرید انجام دهد.

بنابراین معامله گران برای واریز بالای 100 میلیون تومان می توانند از طریق این روش اقدام کنند! البته مشکلی برای پرداخت مبالغ کمتر نیز، از طریق این روش وجود ندارد؛ اما روش پرداخت “آنلاین” در سایت همچنان ارائه می شود.

شناسه واریزی، یک کد منحصر بفرد برای هر تراکنش است که می توانید برای پرداخت بانکی «ساتنا» یا «پایا» از آن استفاده می شود. شما می توانید در کابین صرافی تاپ چنج یک “شناسه واریزی” ایجاد نمایید.

مهمترین ویژگی شناسه واریزی در صرافی تاپ چنج، اختصاصی و دائمی بودن آن برای هر شبای بانکی تایید شده در کابین معامله گران است. بنابراین شما بدون نیاز به ورود به کابین شخصی خود، می توانید با استفاده از شناسه خود، در بانک حساب خود را شارژ کنید.

 

نحوه واریز شناسه دار در صرافی تاپ چنج

 

معامله گران می توانند از طریق روش زیر، به راحتی یک شناسه واریز ایجاد کنند و حساب صرافی را از طریق فرم “ساتنا” در بانک خود، شارژ کنند. این روش می تواند جایگزین پرداخت نقدی یا حتی پرداخت آنلاین باشد.

✅توجه: پس از یکبار دریافت شناسه واریزی در تاپ چنج، نیازی به ورود مجدد به کابین صرافی برای شارژ حساب وجود ندارد!

به طور کلی کافی است در ابتدا یک شناسه واریز در کابین خود ایجاد کنید و سپس از طریق مراجعه به بانک، واریز خود را انجام دهید. نحوه ایجاد شناسه واریز در کابین صرافی تاپ چنج شامل مراحل زیر است:

🟢مرحله 1: ورود به بخش شارژ جدید در کابین

 

وارد کابین شخصی خود صرافی تاپ چنج شوید. از منوی سمت راست خود، بر روی «شارژ» کلیک کنید و از بین گزینه های آن، بر روی «درخواست جدید» کلیک کنید؛ تا وارد صفحه روش های پرداخت شوید.

06 01 19 topchange id pay 01 واریز شناسه دار تاپ چنج,شناسه واریزی چیست,شناسه واریز چیست

 

🟡مرحله 2: درخواست شناسه واریز

 

سپس از میان گزینه های «پرداخت محلی»، بر روی گزینه «واریز شناسه دار» کلیک کنید تا وارد بخش مربوط به آن شوید. در صورتی که می خواهید برای حساب خود، شناسه واریز ایجاد کنید، بر روی دکمه «+ایجاد شناسه» کلیک کنید.

06 01 19 topchange id pay 02 واریز شناسه دار تاپ چنج,شناسه واریزی چیست,شناسه واریز چیست

🟠مرحله 3: انتخاب ولت ریالی در صرافی

 

در پنجره جدید، باید کیف پول ریالی خود را در صرافی تاپ چنج جهت شارژ آن، از منوی کشویی انتخاب کنید؛ تا دکمه «ذخیره» فعال شود و سپس بر روی آن کلیک کنید.

06 01 19 topchange id pay 03 واریز شناسه دار تاپ چنج,شناسه واریزی چیست,شناسه واریز چیست

 

🔴مرحله 4: انتخاب حساب بانکی ایران

 

در مرحله بعد، شبای حساب بانکی خود را که مورد تایید تاپ چنج قرار گرفته است، انتخاب کنید. توجه داشته باشید که واریز شما در بانک باید از همان حسابی باشد که در کابین خود انتخاب کرده اید.

در حقیقت شما برای واریز از طریق این شماره شبا، در حال ایجاد شناسه واریزی هستید! پس از انتخاب شماره شبای بانکی خود، بر روی دکمه «ایجاد شناسه» کلیک کنید.

06 01 19 topchange id pay 04 واریز شناسه دار تاپ چنج,شناسه واریزی چیست,شناسه واریز چیست

 

🟣مرحله 5: تایید نهایی توسط پشتیبانی صرافی

 

در مرحله آخر پیغام موفقیت آمیز بودن عملیات ایجاد شناسه را نشان می دهد. مطابق تصویر زیر، در پایین صفحه شماره شبای شما را برای بررسی در حال انتظار تایید نمایش خواهد داد.

واریز شناسه دار تاپ چنج

در نهایت کمتر از یک ساعت کاری، شماره حساب شما مورد تایید قرار خواهد گرفت و می توانید اطلاعات مربوط به پرداخت را در کابین خود مشاهده نمایید که شامل موارد زیر است:

  • شماره شبای مقصد
  • شماره حساب مقصد
  • نام صاحب حساب
  • شناسه واریز

واریز شناسه دار تاپ چنج

 

✅نکات ضروری برای استفاده از روش واریزی شناسه دار

 

توجه داشته باشید که هر شماره شبا به صورت اختصاصی و دائمی ایجاد می شود و برای پرداخت های بعدی از حساب مورد نظر خود، نیازی به ایجاد شناسه واریز ندارید.

همچنین یکی از مهمترین نکات لازم برای پرداخت شما، یکسان بودن شماره موبایل متصل به حساب بانکی و تاپ چنج است. بنابراین باید شماره موبایل شما، متعلق به خودتان باشد و با آن در صرافی و بانک حساب ایجاد کرده باشید.

توجه داشته باشید که برای پرداخت از طریق بانک، باید شماره شبای مبدا، همان شماره ای باشد که در کابین خود برای واریز به تاپ چنج انتخاب کرده اید.

در صورتی که از شماره حساب یا شماره کارت دیگری واریز انجام دهید، مبلغ بعد از  24 الی 72 ساعت به حساب شما عودت داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که هنگام انتقال وجه پایا یا ساتنا، ثبت شناسه واریزی تاپ چنج الزامی می باشد. همچنین با توجه به اینکه شماره حساب مقصد متعلق به شرکت “ایوان رایان پیام” در شعبه «بانک ملت» است، پرداخت از مبدا این بانک با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

 

💡بررسی کارشناس دیجی تریدرز درباره شناسه واریزی TC Pay

 

صرافی تاپ چنج، یکی از معتبرترین و مطمئن ترین صرافی هایی خارجی است که معامله گران فارکس در ایران می توانند از خدمات آن استفاده نمایند. این صرافی، با بروکرهای معتبر در ایران نیز، فعالیت می کند.

بروکرهای آلپاری، لایت فارکس، آمارکتس از جمله بروکرهایی هستند که دارای درگاه پرداخت مستقیم از در کابین معامله گران هستند. در صورتی که برای شارژ حساب خود در تاپ چنج نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می توانید در تلگرام با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

چطور می توانیم بدون ورود به کابین، حساب تاپ چنج خود را شارژ کنیم؟

برای شارژ حساب تاپ چنج، می توانید از طریق ایجاد شناسه واریزی در کابین خود، با مراجعه به بانک (از طریق پرداخت ساتنا یا پایا) حساب خود را شارژ کنید.

درج نظر