استراتژی میانگین متحرک برای اسکالپ در فارکس (بر روی نماد GBP/USD)

30 مه 2024 -

استراتژی میانگین متحرک برای اسکالپ

 

«استراتژی میانگین متحرک برای اسکالپ» بر اساس استفاده از 2 میانگین متحرک نمایی (EMA) با دوره های مختلف است. در این استراتژی فارکس، از دو EMA با دوره‌های 10 و 26 استفاده می‌شود.

وقتی EMA 10 از EMA 26 [به سمت بالا یا پایین] عبور می کند، سیگنال های «خرید» یا «فروش» صادر می شود. این استراتژی به ویژه برای جفت ارزهای “GBP/JPY” و “GBP/USD” در تایم فریم پایین مناسب است.

استراتژی اسکالپ با میانگین متحرک می تواند به معامله گران کمک کند تا در تایم فریم‌های کوتاه‌مدت، [مانند 5 دقیقه]، فرصت‌های مناسبی برای معامله پیدا کنند. در این مقاله، به بررسی استراتژی میانگین متحرک برای اسکالپ در فارکس می‌پردازیم.

 

آموزش استراتژی میانگین متحرک

 

 

استراتژی میانگین متحرک برای اسکالپ؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

در این بخش، نحوه اجرای استراتژی میانگین متحرک برای اسکالپ را در معاملات فارکس بررسی می‌کنیم. این استراتژی به شما کمک می‌کند تا با استفاده از ابزارهای معرفی شده، معاملات خود را بهبود بخشید.

تایم فریم: 5 دقیقه

جفت ارز: GBP/JPY, GBP/USD

اندیکاتور فارکس: میانگین متحرک نمایی (EMA) با دوره های 10 و 26

استراتژی میانگین متحرک برای اسکالپ

 

شرایط معامله خرید

برای ورود به معامله خرید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • تقاطع EMA 10 و EMA 26: زمانی که EMA 10 از EMA 26 به سمت بالا عبور کند و اختلاف بین دو EMA حداقل 8 پیپ یا بیشتر باشد، سیگنال خرید صادر می‌شود.
  • اصلاح قیمتی: پس از صدور سیگنال خرید، باید منتظر اصلاح قیمت حداقل 5 پیپ یا بیشتر به سمت EMA 10 باشید. تنها زمانی می‌توانید وارد معامله خرید شوید که اصلاح قیمتی رخ داده باشد.
  • حد سود و حد ضرر: در سشن آسیایی، حد سود را روی 20 پیپ و در سایر جلسات معاملاتی، حد سود را روی 30 پیپ تنظیم کنید. حد ضرر را روی 40 پیپ قرار دهید.

استراتژی میانگین متحرک برای اسکالپ

 

شرایط معامله فروش

برای ورود به معامله فروش، باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • تقاطع EMA 10 و EMA 26: زمانی که EMA 10 از EMA 26 به سمت پایین عبور کند و اختلاف بین دو EMA حداقل 8 پیپ یا بیشتر باشد، سیگنال فروش صادر می‌شود.
  • اصلاح قیمتی: پس از صدور سیگنال فروش، باید منتظر اصلاح قیمت حداقل ۵ پیپ یا بیشتر به سمت EMA 10 باشید. تنها زمانی می‌توانید وارد معامله فروش شوید که اصلاح قیمتی رخ داده باشد.
  • حد سود و حد ضرر: در سشن آسیایی، حد سود را روی 20 پیپ و در سایر جلسات معاملاتی، حد سود را روی 30 پیپ تنظیم کنید. حد ضرر را روی 40 پیپ قرار دهید.

استراتژی میانگین متحرک برای اسکالپ

 

سوالات متداول

چگونه از میانگین متحرک نمایی (EMA) برای دریافت سیگنال استفاده کنیم؟

در استراتژی میانگین متحرک، زمانی که EMA 10 از EMA 26 به سمت بالا عبور کند و اختلاف بین این دو میانگین متحرک حداقل ۸ پیپ باشد، سیگنال خرید صادر می‌شود. به همین ترتیب، زمانی که EMA 10 از EMA 26 به سمت پایین عبور کند و اختلاف حداقل ۸ پیپ باشد، سیگنال فروش صادر می‌شود.

حد سود و حد ضرر چگونه در این استراتژی تنظیم می‌شود؟

در این استراتژی حد سود و ضرر متناسب با سشن معاملاتی تعیین می شود. زیرا میزان نوسانات در ساعت های مختلف تفاوت دارد.

درج نظر