استراتژی اسکالپ چیست؟ انواع استراتژی های اسکالپ در فارکس

09 آوریل 2024 -

استراتژی اسکالپ چیست؟

 

یکی از روش های استراتژی فارکس، معاملات “اسکالپ” یا “نوسان گیری” است. این سیستم معاملاتی برای معامله گران حرفه ای مناسب است و به دلیل «سرعت»، «دقت» و شرایط «مدیریت سرمایه» خاص آن، ریسک بالایی دارد.

به طور کلی استراتژی اسکالپ یا همان اسکالپینگ (Scalping) یکی از انواع سبک معاملاتی در فارکس است، که در آن معامله گران سعی می کنند با کمترین تغییرات قیمت، سود کسب کنند و به سرعت از معامله خارج شوند.

انجام معاملات اسکالپ در برخی از بروکرهای فارکس ممنوع است و در صورت انجام آن، بروکرها سود مشتریان را حذف می کنند! اما در بسیاری از بروکرهای معتبر امکان معامله با استراتژی اسکالپ فارکس وجود دارد.

به طور معمول سود این دسته از استراتژی های اسکالپ، در هر معامله قابل توجه نیست! اما تریدرهای اسکالپر، این کار را معمولا با انجام تعداد زیادی معامله کوتاه مدت و سریع انجام می دهند تا در مجموع سود چشمگیری کسب کنند.

استراتژی اسکالپ فارکس

معامله گران فارکس می توانند در تمامی نمادهای بروکر از جمله جفت ارزهای اصلی، شاخص های بورس [شامل داوجونز و …]، طلا، نفت و حتی ارزهای دیجیتال از استراتژی اسکالپ استفاده کنند.

سبک معاملاتی
استراتژی اسکالپ
تایم فریم معاملاتی
1 دقیقه تا 15 دقیقه
حداقل سود 15 پیپ
اجازه اسکالپ در برخی از بروکرها
راهنمای مشاوره پشتیبانی تلگرام

 

استراتژی اسکالپ فارکس

 

معامله در بازار فارکس به دلیل تغییرات کوچک در قیمت ها، برای معامله گران اسکالپر دشوار است و نیاز به تخصص و تجربه کافی است. از سوی دیگر معامله با استراتژی اسکالپ در فارکس بدون استفاده از اهرم نیز ناممکن است!

زیرا سرمایه اغلب معامله گران خرد بشمار می آید و کسب سود با تغییرات «کوچک قیمتی» با سرمایه آنها امکان پذیر نیست؛ اما معامله گران می توانند با کمک «اهرم» بروکر، با حجم بیشتری وارد معامله شوند.

البته «میزان ریسک» استراتژی اسکالپ فارکس با استراتژی های دیگر تفاوت چندانی ندارد؛ و استفاده از لوریج در فارکس باعث می شود تا فاصله نقطه ورود و حد ضرر (استاپ لاس) کمتر شود!

به همین دلیل مشکل اصلی معامله گران اسکالپر، «اسپرد حساب» است؛ زیرا با کوچکترین تغییرات ممکن است معاملات آنها [به دلیل اسپرد] حد ضرر (SL) بخورد! بنابراین این دسته از معامله گران به دنبال حساب ECN یا حساب های اسپرد پایین هستند.

استراتزی اسکالپ فارکس
استراتزی اسکالپ فارکس؛ حد سود کم در معاملات

بروکرهای فارکس با ارائه حساب های «اسپرد صفر» یا «اسپرد کم»، امکان انجام معاملات اسکالپ را برای معامله گران حرفه ای فراهم کرده اند. البته این حساب ها دارای هزینه کمیسیون نیز می باشند.

 

انواع استراتژی های اسکالپ در فارکس

 

در ادامه برخی از استراتژی های اسکالپ در فارکس را ارائه کرده ایم. شما می توانید با کمک این استراتژی در طول هر روز، تعداد زیادی معامله انجام دهید. به طور معمول استراتژی های اسکالپ دارای اندیکاتورهای متعددی هستند.

البته روش های اسکالپ بدون اندیکاتور و با کمترین تعداد اندیکاتور برای سادگی بیشتر نیز در به مرور در این صفحه ارائه خواهد شد. برای موفقیت در این استراتژی ها باید با مفاهیم اصلی بازار فارکس آشنا باشید و تمرین زیادی انجام دهید.

استراتژی اسکالپ با مکدی

🎞️استراتژی اسکالپ با MACD + ویدیو

در این پست به صورت ویدیویی و تصویری نحوه اسکالپ با مکدی را در متاتریدر 4 و به کمک اندیکاتورهای کمکی آموزش داده ایم:

استراتژی اسکالپ با مکدی

 

استراتژی قدرتمند اسکالپ

استراتژی اسکالپ با اندیکاتور VIP

شما می توانید با دانلود اندیکاتور اختصاصی این استراتژی معاملات اسکالپ در متاتریدر فارکس را انجام دهید:

استراتژی قدرتمند اسکالپ

 

استراتژی اسکالپ با وین ریت بالا

استراتژی اسکالپ با RSI و MACD

اندیکاتور های کلاسیک مثل RSI و مکدی یکی از جذاب ترین استراتژی های اسکالپ را برای معامله گران ایجاد کرده است:

استراتژی اسکالپ با وین ریت بالا

 

💡نظر کارشناس درباره استراتژی اسکالپ فارکس

 

معامله با استراتژی اسکالپ در فارکس، علاوه بر تخصص و تجربه، نیاز به «وقت» و «زمان» بیشتری دارد. شما باید با شرایط هر سشن معاملاتی فارکس آشنایی داشته باشید و در موقعیت های انتشار خبر در بازار مراقب پوزیشن های خود باشید!

همچنین باید تعداد معاملات شما در طول روز بسیار بیشتر از سایر معامله گران باشد. همین موضوع موجب می شود تا همیشه پای چارت معاملاتی بشینید. البته می توانید از ابزارهایی مثل ربات و آلارم برای کمک استفاده کنید.

سوالات متداول

استراتژی اسکالپ در فارکس به چه معناست؟

اسکالپینگ یک استراتژی معاملاتی در بازار فارکس است که در آن معامله‌گران سعی می‌کنند از تغییرات کوچک قیمت سود کسب کنند. این کار معمولاً با انجام تعداد زیادی معامله کوتاه‌مدت و سریع انجام می‌شود.

استراتژی اسکالپ برای چه کسانی مناسب است؟

برای اسکالپینگ، معامله‌گر باید به سرعت بتواند تصمیم گیری کند و به سرعت وارد و خارج شود. این سبک معاملاتی برای کسانی مناسب است که می‌توانند تحت فشار تصمیمات سریع بگیرند و به دنبال سودهای کوچک و مکرر هستند.

نظرات (1)
  1. چه ابزارها و شاخص‌هایی برای تحلیل نمودارها و شناسایی موقعیت‌های ورود و خروج مناسب در استراتژی اسکالپینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

درج نظر