استراتژی فارکس [برای حرفه ای ها] آموزش بهترین استراتژی معاملاتی فارکس

20 فوریه 2024 -

استراتژی فارکس چیست؟

 

استراتژی فارکس یا استراتژی معامله در فارکس، مجموعه‌ای از قوانین و مقرراتی است که به معامله گران کمک می‌کند تا بهترین زمان ورود به معامله، نحوه‌ مدیریت و بهترین زمان خروج از آن را شناسایی کنند.

“استراتژی فارکس” می تواند بر اساس «تحلیل تکنیکال»، «تحلیل فاندامنتال»، «روانشناسی معامله گری» یا ترکیبی از آن‌ها بنا شود. هدف از داشتن یک استراتژی فارکس این است که معامله گر بتواند با اطمینان بیشتر، سود بیشتر و خطر کمتر معامله کند!

به طور کلی سه نوع استراتژی فارکس وجود دارد که هر یک از آنها متناسب با روش تحلیل [اعم از تکنیکال، فاندامنتال، سنتیمنتال و…] و نحوه ورود و مدیریت معامله جزو یکی از آنها هستند:

 • استراتژی های دنبال کننده روند
 • استراتژی های بازگشتی
 • استراتژی های الگو محور

توجه داشته باشید پس از آموزش فارکس، یکی از مهم ترین اجزای مورد نیاز شما، استراتژی سودده در بازار فارکس است. اما استراتژی معاملاتی خوب چه اجزایی دارد و چطور باید یک استراتژی خوب را شناسایی کنیم؟

استراتژی فارکس چیست؟، استراتژی معاملاتی فارکس

در ادامه این مقاله به بررسی این موضوعات خواهیم پرداخت.

استراتژی معاملاتی برای فارکس
نقاط ورود و خروج
دارد
وین ریت دارد
پیش نیاز استراتژی روانشناسی و دانش تحلیل
مشاوره با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

استراتژی با وین ریت 100 درصد، استراتژی صد درصدی فارکس

آموزش استراتژی 100% در فارکس

در این پست یکی از استراتژی های آماده در تریدینگ ویو که [که دارای بک تست آماده است] را آموزش داده ایم:

استراتژی با وین ریت 100 درصد

 

استراتژی بولینگر باند فارکس

استراتژی با اندیکاتور Bollinger Bands +ویدیو

استراتژی بولینگر باند با وین ریت فوق العاده، یکی از روش های حرفه ای برای معاملات است. جزئیات این استراتژی را بخوانید:

استراتژی بولینگر باند

 

استراتژی ساده ترید

استراتژی ساده برای ترید +ویدیو

بسیاری از افراد به دنبال یک استراتژی ساده ترید برای کسب درآمد هستند؛ که با کمک اندیکاتورهای کلاسیک انجام بگیرید:

استراتژی ساده ترید

 

آموزش استراتژی معاملاتی زیگزاگ

آموزش استراتژی ZigZag

این استراتژی با استفاده از اندیکاتور zigzag انجام می گیرد و قابلیت ادغام با سبک های دیگر مثل پرایس اکشن را دارد.

استراتژی اندیکاتور زیگزاگ

 

استراتژی معاملاتی در فارکس از صفر تا 100

 

یک استراتژی معاملاتی، به عنوان طرح جامع برای انجام معاملات در بازار فارکس باید به صورت شفاف [بدون نیاز به تفسیر]، دقیق و قاطع شرایط معاملات را توضیح دهد.

یک استراتژی معاملات فارکس، دارای اجزای مختلفی است که شامل موارد زیر است:

 • نام استراتژی، نمادهای قابل معامله، تایم فریم های مناسب؛
 • اندیکاتورها، ابزارهای مورد نیاز آن و روش تحلیل بازار؛
 • بک تست های قبلی استراتژی؛
 • شرایط ورود به معاملات؛
 • نحوه مدیریت پوزیشن های معاملاتی؛
 • شرایط خروج از معامله.

 

🔘توضیحات استراتژی فارکس

 

هر استراتژی معاملاتی باید در بخش اول خود، دارای سه سر فصل شامل توضیحات کلی درباره استراتژی، نام آن، نماد معاملاتی و تایم فریم معاملاتی مناسب برای آن استراتژی باشد.

این موضوع به تریدرها کمک می کند تا در نگاه اول، استراتژی متناسب با سبک معاملاتی خود مقایسه کنند و قبل از یادگیری هر استراتژی، به سرعت آنها را فیلتر نمایند.

برخی از استراتژی های معاملاتی مناسب برای «سبک معاملاتی اسکالپ» است و معامله گرانی که وقت زیادی برای حضور در بازار فارکس ندارند، امکان استفاده از آن استراتژی را ندارند. تایم فریم های بالاتر برای معامله گرانی که وقت کمی دارند، مناسب تر است.

اما معامله در تایم فریم های پایین نیاز به وقت کاری بیشتری در طول هر روز دارد، بنابراین استراتژی که مناسب برای «تایم فریم 5 دقیقه» است، نمی تواند برای معامله گری که به دنبال انجام 2 یا 3 ترید در طول هر هفته است، مناسب باشد.

زیرا پیدا کردن موقعیت در تایم فریم پایین، زمان زیادی نیاز دارد و تمرکز و تسلط بیشتری نسبت به استراتژی با تایم فریم های بالاتر مثل تایم فریم روزانه یا 4 ساعته دارد! علاوه بر این موارد ابزارهای مورد نیاز معامله گران باید مشخص باشد.

برخی از استراتژی های معاملاتی بدون اندیکاتور هستند و برخی دیگر نیاز به استفاده از اندیکاتور با تنظیمات مشخصی دارد. تمامی این موارد باید به صورت کامل در استراتژی معاملات تعیین شود تا ابهام یا اشتباهی ایجاد نشود.

پس از این موارد باید فایل بک تست معاملات [حداقل 100 نمونه از نحوه ترید با استراتژی] ارائه شود. در صورتی که بتوانید بک تست خود را به خودکار با ربات یا اکسپرت انجام دهید، دقت و شفافیت استراتژی شما کامل خواهد شد!

 

🟢قوانین ورود در استراتژی

 

هر استراتژی معاملاتی باید شرایط ورود به معامله را به صورت قاطع و شفاف ارائه کند. استراتژی فارکس نباید قابل تفسیر یا ابتکار باشد، زیرا این موضوع باعث «دو دل شدن» و «استرس» معامله گر در هنگام انجام معاملات خواهد شد.

یکی از دلایل موفقیت افراد در کانال سیگنال فارکس، انجام معاملات بدون دو دل شدن است. زیرا نیازی به تحلیل چارت ندارد و تنها سیگنال های ارسال شده توسط یک منبع VIP و مطمئن را اجرا می کنند و در نهایت هم بازدهی مثبت تجربه می کنند.

قوانین ورود به معامله تا جای ممکن باید دارای اعداد مشخصی برای اندازه گیری موقعیت معاملاتی باشد. از سوی دیگر هرچقدر شروط ورود به معامله کمتر باشد، برای تایم فریم های پایین و اسکالپر ها مناسب تر است.

توجه داشته باشید که برای ورود به معامله، باید نحوه دریافت “تاییدیه ورود“، “قیمت ورود”، “حد ضرر” و “حد سود” در همان ابتدای معامله تعیین شده باشد. البته برخی از استراتژی های معاملاتی بدون «حد سود» مشخص در ابتدای ورود به معامله هستند!

 

🟣نحوه مدیریت معامله

 

یکی از مهم ترین اجزای استراتژی مربوط به شرایط مدیریت معامله پس از ورود به معاملات است. این موارد شامل شرایط «ریسک فری کردن»، «استاپ تریل» و «مدیریت سرمایه» در حین انجام معامله است.

این بخش از استراتژی معمولا نیاز به “دانش تکنیکال” هم دارد. زیرا برای تعیین نقاط مناسب برای جابه جایی استاپ پوزیشن خود، باید با ساختار حرکت قیمت در معاملات آشنایی لازم را داشته باشید!

 

🔴شرایط خروج از پوزیشن

 

شرایط خروج از معامله در نقش تمام کننده برای موقعیت ها و فرصت های معاملاتی عمل می کند. اگر شرایط خروج از معامله تعیین نشده باشد [مشابه برخی از کانال سیگنال ها] یک استراتژی ناقص است و قابل ارزیابی سلیقه ای خواهد بود.

باید شرایط مشخص و روشنی برای خروج از معامله تعیین نمایید تا بتوانید در موقعیت درست با بیشتر بازدهی در مجموع معاملات عمل کنید.

توجه داشته باشید که معمولا شرایط خروج از معامله تا انتهای حرکت یک روند نیست و نسبت مشخصی با حد ضرر معاملات [تحت عنوان R/R] پیدا می کند!

 

آموزش استراتژی باینری آپشن

آموزش انواع استراتژی باینری آپشن

اگر علاقه مند به بازار معاملاتی گزینه های دودویی هستید، می توانید آموزش استراتژی باینری آپشن را در این صفحه مشاهده کنید:

استراتژی باینری آپشن

 

💡نظر کارشناس درباره استراتژی معاملاتی فارکس

 

معامله گران فارکس، می توانند بر اساس «سبک معاملاتی» خود، یک استراتژی مناسب برای خود انتخاب نمایند. توصیه می کنیم از استراتژی هایی استفاده کنید که دارای قوانین ساده و شفاف [دارای کمیت های عددی] باشد.

استفاده از استراتژی هایی که امکان استفاده از ابتکار عمل معامله گران را دارد، برای معامله گران حرفه ای و با تجربه می تواند مناسب باشد، اما برای اغلب معامله گران می تواند نامناسب باشد.

بنابراین بهتر است در ابتدا، از استراتژی هایی که جزئیات شفاف و غیر قابل تفسیر دارند، استفاده کنید. فراموش نکنید، چارت معاملاتی بروکرهای فارکس نیز در موفقیت معاملات شما نقش بسزایی دارند!

در صورتی که علاقه مند به یادگیری استراتژی معاملاتی فارکس هستید، می توانید پست های ما را دنبال کنید و آموزش های ویدیویی ما را در شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب و آپارات دنبال کنید.

سوالات متداول

آیا استراتژی فارکس به تنهایی برای سود مستمر کافی است؟

خیر، علاوه بر استراتژی معاملاتی در فارکس، شما با اصول مدیریت سرمایه برای استراتژی خود و روانشناسی معاملاتی و کلیات تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی آشنایی داشته باشید.

اجزای استراتژی معاملاتی در فارکس کدام است؟

مهم ترین اجزای معاملاتی در فارکس شامل موارد زیر است:

 • نمادهای معاملاتی، تایم فریم و توضیحات اولیه؛
 • ابزارها، اندیکاتورها و روش تحلیل بازار؛
 • فایل بک تست استراتژی؛
 • قوانین ورود؛
 • نحوه مدیریت معامله؛
 • شرایط خروج از معامله.

نظرات (4)
 1. سلام . وقت بخیر .لطفا درباره تحلیل فاندامنتال و تکنیمال راهنمایی کنید ممنون از تیم خوب دیجی تریدز

 2. سلام من استراتژی نیاز دارم ولی نمیتونم از جایی بگیرم باید چیکار کنم؟

 3. سلام خب من الان این استراتژی ها رو از کجا بیارم ؟

  • با سلام. به زودی آموزش استراتژی های فارکس در این صفحه ارائه خواهد شد.

درج نظر