نماد نفت در متاتریدر 5 فارکس 🔵نماد نفت در MT5 برای ویندوز و موبایل

22 ژوئن 2024 -

بررسی نماد نفت در متاتریدر 5

 

نفت (OIL) در فارکس یکی از مهم ترین شاخص های اقتصادی و از پر طرفدارترین نمادها برای سرمایه گذاران کوتاه مدت و بلند مدت [اعم از CFD و Spot] است.

نماد نفت در متاتریدر 5 (MT5) از بروکرهای (کارگزاری)  فارکس ارائه می‌شود؛ البته این نماد در بروکرهای مختلف به «چند نوع دسته بندی شده» و با علامت های اختصاری [متفاوت بسته به نوع نفت] معامله می‌شود.

انواع نماد های نفت در فارکس شامل:

  • نفت خام سبم شیرین آمریکا (CRUDE)
  • نفت شیرین وست تگزاس (WTI)
  • نفت برنت انگلستان (BRENT)
  • نفت کوره (HEATINGOIL)

در پست های گذشته نماد نفت در متاتریدر 4 را بررسی کردیم. در ادامه نحوه باز کردن «نماد نفت در متاتریدر 5» را آموزش داده ایم؛ همانطور که گفته شد نماد نفت در بروکرهای مختلف علامت اختصاری متفاوتی دارد.

نماد نفت در متاتریدر 5

برای مثال در بروکر «آلپاری» و برخی دیگر از کارگزاری ها، این نماد با علامت “WTI” و “BRN” نشان داده می‌شود. جدول زیر نماد نفت در بروکرهای مختلف را نشان می‌دهد:

نام بروکر نماد نفت در متاتریدر
لایت فارکس UKBRENT,USCRUDE
آمارکتس BRENT,WTI
اوپو فایننس BRNUSD, WTIUSD
دبلیو ام مارکتس (ویندزور)
UKBRENT.Q24, USCRUDE.Q24
ارانته UKOIL.C, USOIL.C

 

نماد USOIL در متاتریدر 5 کجاست؟

 

همان طور که در جدول بالا مشاهده می کنید، نماد نفت در متاتریدر 5 اغلب در بروکرهای فارکس با علامت های اختصاری متفاوت نمایش داده می‌شود.

شما می توانید برای باز کردن چارت نفت در متاتریدر 5، بر اساس سیستم عامل خود [ویندوز یا اندروید و IOS]، به مطابق آموزش تصویری زیر به اقدام کنید:

💻علامت نفت در متاتریدر 5 (ویندوز)

در کامپیوتر شخصی خود وارد متاتریدر 5 شوید و از طریق منوی «View» بر روی گزینه «Symbols» را کلیک کنید. بسته به نوع نفت، می توانید آن را از قسمت جستجوی متاتریدر سرچ کنید.

نماد نفت در متاتریدر 5

برای اضافه کردن نماد به واچ لیست خود، روی نماد مربوطه کلیک کنید و دکمه «Show symbol» را بزنید.

نماد نفت در متاتریدر 5

 

📱نفت در متاتریدر 5 (موبایل)

وارد متاتریدر 5 در موبایل [اندروید یا IOS] شوید، سپس در تب مربوط به واچ لیست روی علامت “+” بزنید؛ توجه داشته باشید همانند نسخه ویندوز دسته بندی نماد های نفت در هر بروکر متفاوت است.

نماد نفت در متاتریدر 5

در این منو [آموزش در بروکر آلپاری انجام شده] روی پوشه “commodities\Commodity CFD 1” کلیک کنید، سپس نماد مورد نظر را بسته به نوع نفت [مثلا BRN] انتخاب کنید تا به واچ لیست شما اضافه گردد.

نماد نفت در متاتریدر 5

 

💡نظر کارشناس درباره «نماد نفت در متاتریدر 5»

 

نماد نفت از مهم ترین نماد های فارکس به شمار می‌رود؛ تعداد زیادی از معامله گران اعم از «تریدر روزانه و سوئینگ تریدر» در این نماد فعالیت دارند، نماد های نفت بنابر نوع نفت مدنظر، طبق اخبار های اقتصادی از نظر فاندامنتال مورد بررسی قرار می‌گیرند.

نماد نفت از نظر شرایط «کمیسیون و اسپرد» برای تریدرها بسیار جذاب واقع شده و به دلیل روند بلند مدت آن، توجه سرمایه گذاران بسیاری را به خود جلب کرده است.

ناگفته نماند معامله نمادهای نفت هم مانند تمام نماد های فارکس دارای ریسک است و در صورت رعایت نکردن مدیریت سرمایه و ریسک، امکان متحمل شدن ضرر های جبران ناپذیر وجود دارد.

سوالات متداول

چگونه می‌توانم نماد نفت را در متاتریدر 5 پیدا کنم؟

برای پیدا کردن نماد نفت، به پنجره “Market Watch” رفته و نمادهایی مانند “WTI” یا “Brent” را جستجو کنید.

نماد نفت در متاتریدر 5 کدام بروکرها ارائه می شود؟

بروکرهایی که دارای حساب با متاتریدر 5 هستند، نماد را ارائه می کنند. معتبرترین بروکرها شامل آلپاری، لایت فارکس و آمارکتس این نماد را در حساب های متاتریدر 5 خود ارائه کرده اند.

درج نظر