نماد شاخص دلار در لایت فارکس – نماد شاخص دلار در متاتریدر لایت فارکس

06 سپتامبر 2023 -

نماد شاخص دلار در لایت فارکس چیست

 

یکی از شاخص های مورد توجه معامله گران در بازارهای جهانی و فارکس، شاخص دلار آمریکا است. بروکر لایت فارکس، این نماد را در تمامی حساب های معاملاتی خود، ارائه کرده است.

در سال 1973، «شاخص دلار بازار بین المللی پول» موسوم به “IMM Dollar Index” با نماد سهامی “DXY“، توسط سازمان بورس شیکاگو (CME) ایجاد شد.

این شاخص بر اساس میزان معاملات هر ارز در بورس شیکاگو محاسبه میشد و یورو به عنوان پرکاربردترین ارز اغلب کشورهای پیشرفته جهان، بیشترین وزن را داشت.

اما در سال 1998، بورس شیکاگو این شاخص را جایگزین شاخص دلار آمریکا (U.S. Dollar Index) کرد و میزان آن را بر اساس نرخ رسمی تبادل ارزها در مقایسه با دلار آمریکا محاسبه نمود.

حالا کاربران ترمینال بلومبرگ، شاخص دلار آمریکا را با نماد “DXY” نامیده اند، که یادآور تاریخچه و منشا شکل گیری آن است و در برخی از پلتفرم ها و کارگزاری های فارکس با این نماد معامله می شود!

ثبت نام در LiteFinance

این شاخص بر اساس سبدی از وزن 6 ارز یورو در اتحادیه اروپا، ین ژاپن، پوند بریتانیا، دلار کانادا، کرون سوئد و فرانک سوئیس محاسبه می شود. بیشتر وزن این سبد را یورو با 57.60% و ین ژاپن به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان، 13.60% سهم تشکیل داده اند.

نماد شاخص دلار در لایت فارکس

نماد شاخص داوجونز در فارکس با نمادهای DXY، DX و USDX شناخته می شود. نماد شاخص دلار در لایت فارکس تفاوت هایی در حساب های متاتریدر 4 و 5 دارد. در ادامه این پست به بررسی این نماد در بروکر لایت فایننس می پردازیم.

نام کارگزاری فارکس
لایت فارکس ❤️ LiteForex
✅نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو
DXY
✅نماد شاخص دلار در متاتریدر 4 USDLFX
✅نماد شاخص دلار در متاتریدر 5 USDX
🟢پشتیبانی بروکر تماس در Telegram

 

🎞️بررسی شاخص دلار در لایت فارکس (ویدیو)

 

 

شاخص دلار در لایت فارکس؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

کمیسیون و اسپرد نماد شاخص دلار در بروکر لایت فارکس

 

نماد شاخص دلار در بروکر لایت فارکس، “USDX” است و در حساب کلاسیک و ECN ارائه شده است. حداقل حجم معاملاتی این نماد 0.1 لات و حداکثر آن 100 لات است. اندازه قرارداد این نماد، معادل 100 است و به صورت CFD معامله می شود.

اسپرد نماد شاخص دلار به صورت شناور از 10 پیپ شروع می شود. همچنین کمیسیون نماد شاخص دلار در لایت فارکس، 5$ به ازای هر لات معامله در حساب ECN است که با توجه به میزان حجم معاملات، حداقل 0.5$ و حداکثر 10 هزار دلار کمیسیون خواهد داشت.

شما می توانید در 5 روز کاری بازار فارکس، از ساعت 03:05 الی 24:00 (GMT+3) روزهای دوشنبه تا جمعه، بر روی نماد USDX، معامله کنید. توجه داشته باشید که معاملات بلند مدت بر روی نماد شاخص دلار آمریکا، دارای سواپ یا بهره شبانه است.

معاملات خرید شاخص دلار اگر به روز معاملاتی بعد منتقل شود، سواپ 3.7845- دلار و در صورت انجام معامله فروش شاخص دلار، 3.4240- دلار هزینه شبانه به هزینه های ترید آن اضافه خواهد شد. حداکثر لوریج ارائه شده برای این نماد تا سقف 1:100 است.

ثبت نام در لایت فارکس

⛳جدول مشخصات نماد شاخص دلار در LiteFinance

 

به طور کلی، مشخصات نماد شاخص داوجونز در لایت فارکس، در جدول زیر قرار دارد:

مشخصات نماد شاخص دلار در لایت فارکس
مشخصات نماد بروکر لایت فارکس
نام نماد شاخص دلار آمریکا
نماد معاملاتی USDX
نوع قرارداد CFD
اندازه قرارداد 100
ارز پایه USD
تعداد اعشار 2 رقم
پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 – MT5
حساب معاملاتی کلاسیک و ECN
اسپرد شناور از 10 پیپ
کمیسیون 5$ در هر لات
سقف لوریج
1:100
سواپ خرید 3.7845-
سواپ فروش 3.4240-
حداقل حجم 0.1 لات
حداکثر حجم 100 لات
گام حجم 0.1 لات
هزینه سواپ 3 برابر روز جمعه
ساعت شروع معامله 03:05 (GMT+3)
ساعت پایان معامله 24:00 (GMT+3)
روزهای معاملاتی از دوشنبه تا جمعه

 

آموزش های مرتبط با شاخص دلار در لایت فایننس

 

معامله گران شاخص دلار آمریکا در بروکر لایت فایننس می توانند از مقالات زیر، آموزش های مرتبط با این معامله سایر شاخص های بورس آمریکا و نحوه شروع به کار در کارگزاری لایت فارکس را مطالعه کنید.

نماد داوجونز در لایت فارکس چیست، شاخص داوجونز در لایت فارکس

شاخص DowJones در لایت فایننس

شاخص داوجونز؛ دومین شاخص قدیمی بورس آمریکا که مورد توجه معامله گران وال استریت و تریدرهای جهان قرار دارد. برای آشنایی با این نماد در لایت فارکس مقاله زیر را بخوانید:

نماد داوجونز در لایت فارکس

 

آموزش نحوه ثبت نام در بروکر لایت فارکس

ثبت نام سریع در بروکر لایت فارکس

برای یادگیری نحوه ثبت نام در بروکر لایت فارکس و استفاده از خدمات ریبیت، سیگنال معاملاتی، حساب کپی ترید و خدمات دیگر، آموزش صفحه زیر را بخوانید:

ثبت نام در لایت فارکس

 

معامله شاخص دلار در متاتریدر فارکس

 

معاملات شاخص دلار در بروکر لایت فارکس، از طریق پلتفرم متاتریدر انجام می گیرد. همچنین امکان معامله این نماد از کابین شخصی بروکر، وجود دارد. در داخل کابین بروکر، از قسمت مربوط به «شاخص های فراگیر سهام»، می توانید نماد شاخص دلار آمریکا یا USDX را انتخاب کنید.

نماد شاخص دلار در کابین شخصی بروکر لایت فارکس

برای معامله این نماد در کابین بروکر، از فعال بودن حساب مربوط به آن مطمئن شوید. همچنین می توانید از طریق اطلاعات ورود به متاتریدر، شاخص دلار در لایت فارکس را، از طریق متاتریدر 5 معامله کنید.

 

نماد شاخص دلار در متاتریدر 4

 

نماد شاخص دلار در متاتریدر، “USDLFX” است که در حال حاضر بروکر لایت فارکس آن را غیرفعال کرده است و حساب هایی که مبتنی بر MT4 ارائه شده اند، امکان معامله آن را ندارند.

نماد شاخص دلار در متاتریدر 4 لایت فارکس
نماد شاخص دلار در لایت فارکس – متاتریدر 4

⛔توجه داشته باشید در حال حاضر، امکان معامله شاخص دلار در حساب های متاتریدر 4 لایت فارکس، غیرفعال است. اما در حال حاضر تنها حساب های مبتنی بر متاتریدر 5 امکان معامله نماد USDX را دارند.

 

نماد شاخص دلار در متاتریدر 5

 

نماد شاخص دلار در لایت فارکس، “USDX” است که برای معامله این نماد، کافی است یک حساب کلاسیک یا ECN ایجاد کنید و با استفاده از اطلاعات حساب خود وارد متاتریدر 5 بروکر فارکس شوید.

از منوی بالای متاتریدر 5 بر روی «View» کلیک کنید و گزینه «Symbol» را انتخاب کنید تا پنجره نمادهای معاملاتی در بروکر لایت فارکس به شما نمایش داده شود. سپس در قسمت سمت راست خود، نماد “USDX” را جستجو کنید.

نماد شاخص دلار در متاتریدر 5 لایت فارکس
نماد شاخص دلار در لایت فارکس – متاتریدر 5

نماد شاخص دلار در لایت فارکس، در دسته نمادهای «Major Indices» قرار دارد.

برای اضافه کردن نماد شاخص دلار در لایت فارکس به واچ لیست خود، در پایین پنجره بر روی دکمه «Show Symbol» کلیک کنید و سپس از طریق واچ لیست چارت نمودار شاخص دلار در لایت فارکس را باز کنید و در موقعیت مناسب وارد معامله شوید.

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره شاخص دلار آمریکا در لایت فایننس

 

بروکر لایت فارکس، یکی از بهترین بروکرهای فارکس در زمینه معاملات شاخص های بورسی و نمادهای پرطرفدار است. خوشبختانه امکان معامله نماد شاخص دلار در لایت فارکس از طریق حساب متاتریدر 5 ارائه شده است.

اسپرد این شاخص در ماه های اخیر بسیار کاهش پیدا کرده است. در سالهای گذشته میزان اسپرد این نماد 100 بود اما از 12 می 2023، اسپرد شاخص دلار در لایت فارکس به 10 پیپ کاهش پیدا کرده است!

توصیه می کنیم با بررسی اخبار فاندامنتال و رعایت نکات مدیریت بودجه بندی صحیح وارد معاملات این شاخص شوید. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شاخص دلار در فارکس دارید، می توانید با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

نماد شاخص دلار در لایت فارکس چیست؟

شاخص دلار در لایت فارکس، USDX است که در حساب های کلاسیک و ECN با متاتریدر 5 ارائه می شود.

نظرات (4)
  1. سلام. نماد شاخص دلار تو فارکس همون دامیننس تتر هست؟

    • با سلام. خیر دامیننس تتر به معنای تسلط توکن تتر نسبت به سایر توکن های ارز دیجیتال در شبکه بلاکچین هست اما شاخص دلار بر حسب سبد ارزی کشورهای مهم اقتصادی ایجاد شده است.

  2. سلام. مطالب تون خیلی خوب و کامل هست. ممنون از سایت خوبتون.
    می خواستم بپرسم که برای معامله شاخص دلار در لایت فارکس، حساب کلاسیک رو پیشنهاد میدین یا ecn رو؟

    • با سلام. هر دو حساب برای معامله گران لایت فارکس مناسب می باشد. در صورتی که تجربه لازم و تسلط کافی به سبک معاملاتی خود دارید، می توانید از حساب ECN استفاده نمایید.

درج نظر