اسپرد بیت کوین در لایت فارکس ✅ترید بیت کوین در فارکس با بروکر لایت فایننس

22 نوامبر 2023 -

بررسی اسپرد بیت کوین در لایت فارکس

 

با رونق معاملات در صرافی های ارز دیجیتال، بسیاری از نمادهای این بازار برای سرمایه گذاری و ترید جذابیت پیدا کردند. بسیاری از بروکرهای فارکس برای جلوگیری از خروج سرمایه معامله گران و سهولت دسترسی به نمادهای رمز ارزهای معروف را به لیست نمادهای خود اضافه کرده اند.

به همین دلیل معامله گران فارکس می توانند به راحتی از طریق بروکر خود، معاملات CFD ارزهای دیجیتال را انجام دهند. بروکر لایت فارکس، یکی از بهترین بروکرهای ایران است که برای معاملات رمز ارزها می توانید انتخاب کنید.

ثبت نام در LiteFinance

بیت کوین به عنوان لیدر اصلی بازار کریپتوکارنسی به حساب می آید و ار همین رو معاملات این نماد مورد توجه تمامی معامله گران فارکس قرار می گیرد. هزینه معامله این نماد شامل اسپرد و کمیسیون می باشد که نقش تعیین کننده در سود دهی معاملات دارد.

در این پست به بررسی نماد بیت کوین در لایت فارکس، اسپرد و سایر شرایط معاملاتی آن می پردازیم.

نام بروکر
لایت فارکس
نماد بیت کوین
BTC/USD
اسپرد بیت کوین 1 پیپ
کمیسیون 0.12%
تماس با کارشناس پشتیانی تلگرام

 

بررسی نماد بیت کوین در لایت فارکس (ویدیو)

 

 

اسپرد بیت کوین در لایت فارکس؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

نماد بیت کوین در لایت فارکس

 

نماد بیت کوین در بروکر لایت فارکس، “BTC/USD” است؛ که معاملات آن بر اساس دلار آمریکا ارزش گذاری شده است. همچنین نماد BTC/EUR نیز در بروکر لایت فارکس ارائه شده است، که امکان معامله بیت کوین بر اساس ارزش یورویی آن را فراهم می کند.

🔔البته نماد بیت کوین به یورو (BTCEUR) در حال حاضر غیر فعال می باشد و در صورتی که معاملات بر روی جفت ارز آن در این بروکر فارکس فعال گردد، در این صفحه اطلاع رسانی خواهد شد!

شما می توانید در بروکر لایت فارکس، معامله بیت کوین را در 24 ساعت از 7 روز هفته پیش ببرید. تنها یک وقفه 2 ساعته در صبح روز یکشنبه از ساعت 03:00 الی 05:00 در معاملات این نماد وجود دارد.

ثبت نام در لایت فارکس

 

اسپرد بیت کوین در لایت فارکس چقدر است؟

 

اسپرد بیت کوین در لایت فارکس در حساب های مختلف این بروکر تفاوت هایی دارد. البته این نماد به صورت CFD یا قرارداد مابه التفاوت ارائه می شود و به همین دلیل دارای اسپرد پایین و مناسبی می باشد.

در حساب ECN لایت فارکس، اسپرد بیت کوین به طور معمول 1 پیپ است. اما در حساب کلاسیک این بروکر، اسپرد بیت کوین به طور متوسط 55 پیپ می باشد که نسبت به سایر نمادهای فارکس، ریسک بیشتری دارد.

البته توجه داشته باشید که انجام معاملات بیت کوین از طریق متاتریدر و دسترسی راحت تر و با امنیت بیشتر برای سرمایه گذاری در بروکر لایت فارکس، می تواند مزیت بیشتری نسبت به صرافی های ارز دیجیتال داشته باشد.

 

کمیسیون و سواپ بیت کوین در لایت فایننس

 

توجه داشته باشید که علیرغم اسپرد پایین بیت کوین در حساب ECN، باید کمیسیون انجام معاملات را هم در نظر بگیرید. میزان کمیسیون معاملات در حساب ECN برای بیت کوین 0.12% ارزش آن می باشد.

💡به عنوان مثال اگر بخواهید 1 لات معامله بر روی نماد بیت کوین در لایت فارکس داشته باشید، باید به شکل زیر هزینه معامله خود را حساب کنید:

🔷قیمت ورود به معامله : 36485؛

🔷حجم معامله : 1 لات؛

🔷لایت سایز : 1 (توجه داشته باشید که اندازه قرداد نماد بیت کوین در لایت فارکس، همیشه برابر 1 واحد بیت کوین می باشد!).

☑️کمیسیون بیت کوین در لایت فارکس = (1*1*36485*0.12)/100 = 43.78 دلار

اسپرد و کمیسیون بیت کوین در لایت فارکس، معامله بیت کوین در فارکس
اسپرد بیت کوین در لایت فارکس؛ کمیسیون بیت کوین در فارکس

در صورتی که بخواهید در صرافی های ارز دیجیتال نیز، 1 واحد بیت کوین خریداری نمایید، باید کمیسیون مشابه را بپردازید! البته در برخی از صرافی های بزرگ هزینه کمیسیون پایین تر از این میزان می باشد اما ب طور معمول، دسترسی ایرانیان به آنها محدود است.

توجه داشته باشید که در تمامی حساب های لایت فارکس، در صورتی که معامله شما به روز بعد منتقل شود، باید هزینه سواپ خرید و فروش آن را بپردازید. هزینه بهره شبانه برای معامله بیت کوین در فارکس، 25 دلار است.

ثبت نام در لایت فارکس

نحوه معامله بیت کوین در فارکس

 

برای انجام معامله بیت کوین در لایت فارکس، وارد حساب معاملات خود در پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 و یا سی ترید لایت فارکس شود و گام های زیر را برای شروع معامله به پیش ببرید:

 

🟢گام 1: ورود به پنجره نمادها

 

پس از ورود به حساب معاملاتی خود در متاتریدر، بر روی منوی «View» کلیک کنید و گزینه «Symbols» را انتخاب کنید.

اسپرد بیت کوین در لایت فارکس، نماد بیت کوین در فارکس

 

🟡گام 2: اضافه کردن بیت کوین به واچ لیست

 

در پنجره جدید می توانید دسته بندی نمادهای مختلف در لایت فارکس را مشاهده نمایید.

 

✅نماد بیت کوین در متاتریدر 4

 

نماد بیت کوین در متاتریدر 4، زیرمجموعه «Crypto» در پنجره نمادهای بروکر فارکس می باشد. پس از باز کردن این دسته، نماد “BTCUSD (Bitcoin vs US Dollar)” را انتخاب کنید. برای اضافه کردن این نماد به واچ لیست خود، بر روی دکمه «show» در کنار پنجره کلیک کنید.

اسپرد بیت کوین در لایت فارکس، بیت کوین در متاتریدر 4
بیت کوین در متاتریدر 4 لایت فارکس

 

✅نماد بیت کوین در متاتریدر 5

 

نماد بیت کوین در متاتریدر 5 نیز در پنجره نمادهای بروکر، در دسته «Crypto» ارائه شده است. برای مشاهده این نماد پس از انتخاب این دسته، آن را از قسمت جستجوی پنجره مطابق شکل زیر با نماد “BTC” پیدا کنید.

اسپرد بیت کوین در لایت فارکس، بیت کوین در متاتریدر 5
بیت کوین در متاتریدر 5 لایت فارکس

 

🟠گام 3: باز کردن چارت و انجام معامله

 

پس از اضافه کردن نماد به واچ لیست خود، بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه «Chart Window» را انتخاب نمایید؛ تا بتوانید نمودار قیمتی آن را در سمت راست متاتریدر مشاهده نمایید. برای انجام معامله، باید با رعایت مدیرت سرمایه، در موقعیت مناسب وارد اردر خرید یا فروش را قرار دهید.

اسپرد بیت کوین در لایت فارکس، معامله بیت کوین در فارکس

 

💡نظر نویسنده درباره اسپرد بیت کوین در فارکس

 

ترید بیت کوین در فارکس، به دلیل استفاده از پلتفرم متاتریدر و دسترسی آسان به دارایی معامله گران در بروکرهای فارکس، دارای مزایای بیشتری نسبت به صرافی های ارز دیجیتال می باشد. به همین دلیل بسیاری از معامله گران علاقه مند به آن می باشد.

البته تنها چالش پیش روی معامله بیت کوین در فارکس، هزینه کمیسیون معاملات آن می باشد. خوشبختانه بروکر لایت فارکس، جزو بروکرهایی است میزان کمیسیون آن بسیار پایین و قابل رقابت با صرافی های معتبر ارز دیجیتال می باشد.

ثبت نام در لایت فارکس

توجه داشته باشید که معامله گران ایرانی امکان ترید بیت کوین در صرافی معتبر بایننس (Binance) یا کوکوین را به دلیل شرایط قانونی در احراز هویت آن، ندارند! از سوی دیگر صرافی های دیگر دارای اعتبار بالایی برای سرمایه گذاری مبالغ زیاد را ندارند.

با توجه به اینکه برخی از صرافی های بسیار معتبر نیز در سال های گذشته دچار ورشکستگی یا هک شده اند، پیشنهاد می کنیم برای ترید بیت کوین در فارکس، از بروکرهای معتبر مثل لایت فارکس استفاده نمایید.

سوالات متداول

نماد بیت کوین در لایت فارکس چیست؟

نماد بیت کوین در لایت فارکس، “BTCUSD” می باشد.

اسپرد بیت کوین در بروکر لایت فایننس چقدر است؟

اسپرد نماد بیت کوین در حساب ECN، تنها 1 پیپ است و در حساب کلاسیک، به طور متوسط 55 پیپ می باشد.

مریت معامله بیت کوین در لایت فارکس نسبت به صرافی بایننس چیست؟

مهم ترین مزایای معامله بیت کوین در لایت فارکس نسبت به صرافی بایننس شامل موارد زیر است:

  • امنیت سرمایه گذاری
  • امکان احراز هویت
  • معامله از طریق متاتریدر 4
  • سابقه و اعتبار بیشتر

درج نظر