بهترین سشن معاملاتی طلا – بهترین ساعت ترید طلا در فارکس

13 فوریه 2024 -

بهترین ساعت ترید طلا در فارکس

 

اگر به دنبال سرمایه گزاری مطمئن و امن هستید؛ نماد طلا (XAU) یکی از بهترین گزینه ها برای شما است. در فارکس به صورت مستقیم نمی توانید طلا را خریداری و نگه داری کرد، اما می توانید روی نماد طلا معامله کنید و سود بسیار خوبی دریافت نمایید.

همیشه ترید کردن روی نماد طلا در فارکس برای معامله گران با هیجان بسیار بالایی همراه است، چرا که نماد «XAUUSD» یا «Gold» نوسانات شدیدی را از خود نشان می دهد و تریدر ها دنبال موقعیت های بهتر برای کسب سود بیشتر هستند.

بهترین زمان ترید طلا برای تریدر هایی که در بازار فارکس کار می کنند متفاوت می باشد؛ و تا حدودی بهترین ساعت ترید طلا بستگی به استراتژی و زمان بندی شخصی معامله گر هم دارد.

در ادامه مطلب قصد داریم در ارتباط با بهترین ساعت و سشن های معاملاتی طلا در فارکس [به وقت ایران] مطالبی را خدمت شما عزیزان ارائه بدهیم تا بتوانید در استراتژی های تان از آنها استفاده کنید.

بهترین زمان ترید طلا، بهترین ساعت ترید طلا، بهترین سشن معاملاتی طلا

 

بهترین زمان ترید طلا چیست؟

 

همه زمان ها برای معامله طلا مناسب نیستند و برای داشتن یک معامله موفق، باید زمانی را انتخاب کنید که بازار فارکس، فعال و پرحرکت باشد. در این صورت، می‌توانید از ولاتیلیته، نقدینگی و اسپرد پایین بازار بهره ببرید.

زمان فعالیت بازار به ویژه توسط سه جلسه مهم تجاری تعیین می‌شود: جلسه آسیایی [که زمان شروع فارکس است]، جلسه اروپایی و جلسه آمریکایی؛ هر یک از این جلسات دارای ساعات خاصی هستند که باید به آنها توجه کنید.

علاوه بر این، برای معامله طلا باید به رویدادها و اخبار اقتصادی و سیاسی که بر قیمت طلا تأثیر می‌گذارند، نیز دقت کنید. بنابراین با زمان انتشار اخبار مهم اقتصادی کشورهای مهم و تاثیر گذار مثل آمریکا را هم در نظر داشته باشید.

برخی از این رویدادها عبارتند از: «نرخ تورم»، «نرخ بهره»، «گزارش های اشتغال»، «جلسات بانک مرکزی»، «تنش های جهانی و جنگ ها». این رویدادها می توانند باعث افزایش یا کاهش تقاضا برای طلا شوند و در نتیجه قیمت آن را تحریک کنند.

 

⏰ساعت باز و بسته شدن طلا در فارکس

 

از آنجایی که بازار طلا «23 ساعت» در کل شبانه روز باز است؛ شما هر زمان که مایل باشید می توانید به انجام معامله بپردازید. البته این نکته را فراموش نکنید که حتما زمان بندی بروکر خود را چک کنید.

غالبا معامله “XAUUSD” در ایران از ساعت 2:30 بامداد آغاز می شود و تا 1:30 بامداد روز بعد ادامه پیدا می کند. [یک ساعت، معامله طلا بخاطر “بورس کالای شیکاگو” متوقف می شود.]

بهترین ساعت ترید طلا در فارکس” به وقت ایران از ساعت 10:30 تا 12:30 شروع می شود. چرا که سشن معاملاتی توکیو و لندن در تلاقی با یکدیگر قرار می گیرند.

همچنین ساعت 16:30 الی 20:30 (GMT+3:30) به وقت ایران هر دو سشن نیویورک و لندن فعال هستند؛ از این رو این ساعت نیز به عنوان “بهترین زمان ترید طلا” محسوب می شود.

بهترین زمان روزانه
ساعت کاری فارکس طلا
🕟اولین ساعت
4:00 تا 6:00 صبج
🕗قبل از ظهر 10:30 تا 12:30 قبل از ظهر
🕝بعد از ظهر 16:30 تا 20:30 عصر

 

📊بهترین سشن معامله طلا

 

همانطور که می دانید سشن های فارکس به چند دسته تقسیم بندی می شود:

  • سشن معاملاتی نیویورک
  • سشن معاملاتی سیدنی
  • سشن معاملاتی لندن
  • سشن معاملاتی توکیو

ساعت کاری برخی از سشن ها در تلاقی با یکدیگر قرار دارد. برای مثال زمانی که سشن آسیا در حال بسته شدن است، بازار کار اروپا شروع به فعالیت می کند. در مقابل، زمانی که بازار کار اروپا نزدیک به اتمام است؛ سشن آمریکا باز می شود.

زمانی که این تلاقی شسن ها اتفاق می افتد؛ نوسانات بازار طلا بشدت زیاد می شود و معامله گران حرفه ای از این موقعیت به خوبی بهره می برند و سود های خوبی کسب می کنند.

سشن معاملاتی «نیویورک» و «لندن» بهترین گزینه برای معامله گرانی است که قصد ترید کردن بر روی نماد معاملاتی طلا را دارند؛ چون که نوسانات به شدت زیاد است و می توان از آن سود خوبی بدست آورد.

همچنین با وجود آنکه که نوسانات در بازار سیدنی و توکیو کم است اما همچنان شاهد تغییرات ناگهانی طلا در این سشن برای طلا هستیم.

اما در مقابل سشن معاملاتی نیویورک و لندن به واسطه انتشار خبر بشدت پر نوسان و پر ریسک هستند و معمولا معامله گرانی که توانایی تحمل استرس و ریسک بیشتر را دارند، در این ساعات معامله انجام می دهند.

 

📅بهترین ماه برای معامله طلا

 

طبق بررسی های انجام شده بهترین زمان ترید طلا در ماه های مختلف متفاوت است؛ چرا که با تغییر وضعیت آب و هوا، میزان مصرف انرژی در زمستان افزایش پیدا می کند و متناسب با آن قیمت طلا بالا می رود.

بهترین زمان ترید طلا
بهترین زمان ترید طلا؛ بررسی ماه های سال 2023

علاوه بر این، سال نو میلادی ماه ژانویه (January) می باشد و نرخ طلا با توجه به نمودار زیر افزایش پیدا کرده است. مطابق با جدول زیر در سال 2023 به ترتیب در ماه های ژانویه، سپتامبر و نوامبر شاهد افزایش نرخ طلا هستیم.

 

استراتژی معاملاتی و بهترین زمان ترید طلا

 

داشتن استراتژی معاملاتی شخصی لازمه کاری هر تریدری است؛ معامله گرانی که در بازار مالی فارکس مشغول به کار هستند از اهمیت استراتژی خوب، نظم و پایبند بودن به پلن خود خبر دارند.

بهترین زمان ترید طلا غالباً  برای معامله گرانی که  از شیوه اسکالپ استفاده می کنند؛ پس از پایان سشن نیویورک یعنی ساعت 1:30 بامداد است.

در این زمان نقدینگی افزایش پیدا می کند و شاهد نوسانات شدید قیمتی هستیم. بنابراین، اسکلپر ها به راحتی می توانند سود های خوبی کسب کنند.

در مقابل، برای معامله گرانی که از استراتژی ترید روزانه استفاده می کنند؛ بهترین ساعت ترید طلا در فارکس، تلاقی «سشن معاملاتی نیویورک و لندن» است.

 

💡نظر کارشناس درباره زمان ترید طلا

 

بطور کلی بهترین ساعت ترید طلا در فارکس به پارامتر های مختلفی همچون ماه معاملاتی، سشن معاملاتی و استراتژی معامله گر بستگی دارد.

تریدر هایی که مدت طولانی درون بازار فارکس مشغول به فعالیت هستند به دقت بازار را رصد می کنند و طبق یک برنامه ریزی مناسب معاملات خود را انجام می دهند.

در نهایت طبق بررسی های انجام شده می توان گفت بهترین ساعت ترید طلا در بازار مالی فارکس از ساعت 10:30-12:30 و 16:30-20:30 به وقت ایران می باشد.

شما به عنوان معامله گر در کدام زمان ترید می کنید؟ از نظر شما بهترین زمان ترید طلا کدام است؟ لطفا نظرات و تجربه خود را از بهترین زمان ساعت ترید در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

بهترین ساعت ترید طلا در فارکس به وقت ایران را بگویید؟

بهترین زمان برای ترید طلا، از ساعت 10:30-12:30 و 16:30-20:30 برای معامله گران ایرانی است.

چرا در ماه ژانویه نرخ طلا افزایش پیدا می کند؟

در فصل زمستان مصرف انرژی افزایش می یابد و همین عامل تاُثیر خود را برروی طلا می گذارد و از سوی دیگر سال نو میلادی شروع می شود.

درج نظر